Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki oraz regulamin serwisu. Akceptuję Czytaj więcej

79 254 22 00
pon.-pt. 08:00-20:00
 • 9 lat na rynku
Wybierz wszystkie kryteria zaczynając od rodzaju transportu:

Sprawdź cenę w innym terminie...
Hotel Chorwacja - Wzdłuż Adriatyku (wycieczka objazdowa)

Hotel Chorwacja - Wzdłuż Adriatyku (wycieczka objazdowa) - opinie, oferta, cena

Wycieczki objazdowe - Chorwacja

Niestety nie znaleziono wycieczek dla podanych kryteriów z wylotem w ciągu najbliższych 30 dni.
Prosimy o zmianę kryteriów w panelu wyszukiwania i wybranie interesującego Państwa terminu wylotu, lotniska...

Oferta hotelu Chorwacja - Wzdłuż Adriatyku (wycieczka objazdowa) obejmuje:

Malownicza Słowenia - Split i Dubrovnik - tego nie zapomnisz - Plitvickie Jeziora - 16 jezior, 72 wodospady - Park Narodowy Krka - Hotel Chorwacja - Wzdłuż Adriatyku (wycieczka objazdowa) nad morzem - słońce murowane !

Realizacja tej wycieczki może odbywać się na podstawie dowodu osobistego lub paszportu.

Dzień 1
Wyjazd z Polski wg rozkładu. Przejazd przez Czechy, Austrię i Słowenię. Po drodze planowane są krótkie postoje.

Dzień 2
We wczesnych godzinach porannych przejazd do Lublany, stolicy Słowenii (krótki spacer po mieście). Dalej pojedziemy do jaskini Postojna - jednej z największych na świecie jaskiń o łącznej długości ponad 27 km. W godzinach popołudniowych przejazd do hotelu Chorwacja - Wzdłuż Adriatyku (wycieczka objazdowa) w północnej części Chorwacji. Obiadokolacja i nocleg w hotelu Chorwacja - Wzdłuż Adriatyku (wycieczka objazdowa).

Dzień 3
Po śniadaniu przejazd do Plitvic i zwiedzanie Parku Narodowego Plitvickie Jeziora, gdzie na obszarach porośniętych przez buki, jodły, świerki i klony, na długości ponad 8 km, znajduje się 16 turkusowych jezior położonych tarasowo i połączonych ze sobą 72 wodospadami. Obszar parku zaliczany jest do światowego dziedzictwa naturalnego i jest chroniony przez UNESCO. Następnie przejazd na wybrzeże i zakwaterowanie w hotelu Chorwacja - Wzdłuż Adriatyku (wycieczka objazdowa). Czas wolny na odpoczynek. Wieczorem obiadokolacja.

Dzień 4
Po śniadaniu proponujemy wyjazd na całodniową wycieczkę do Splitu i Trogiru (na miejscu lokalny przewodnik). W Splicie, największym mieście Dalmacji zwiedzimy stare miasto, którego zabudowa odzwierciedla burzliwe dzieje regionu - krzyżują się tu wpływy weneckie, węgierskie i austriackie. Zobaczymy antyczny pałac cesarza Dioklecjana - jeden z najpiękniejszych w Europie przykładów rzymskiej architektury obronnej (IV-V w.) i malowniczy port. W Trogirze, typowym nadmorskim miasteczku pospacerujemy po malowniczej starówce, gdzie zobaczymy między innymi ratusz z przełomu XIV i XV w. i katedrę św. Wawrzyńca z XIII w. Powrót do hotelu Chorwacja - Wzdłuż Adriatyku (wycieczka objazdowa), obiadokolacja i czas wolny.

Dzień 5
Po wczesnym śniadaniu przejazd malowniczą, nadmorską trasą do Dubrownika (po drodze fantastyczne widoki na góry i Adriatyk), ogłoszonego przez UNESCO dziedzictwem kultury światowej. W programie, między innymi spacer po starym mieście, Mala Braca - klasztor franciszkanów z przełomu XIV i XV wieku, Muzeum Apteki oraz mury miejskie. Powrót do hotelu Chorwacja - Wzdłuż Adriatyku (wycieczka objazdowa), obiadokolacja i czas wolny.

Dzień 6
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu Chorwacja - Wzdłuż Adriatyku (wycieczka objazdowa) i przejazd do Parku Narodowego Krka, położonego na terenie ukształtowanym przez rzekę o tej samej nazwie. Rzeka Krka, płynąc przez wapienne podłoże wytworzyła nieregularne koryto - najciekawsze miejsce to niemal półkilometrowy odcinek, gdzie rzeka przepływa przez 17 kaskad, szerokich prawie na 100 m, pokonując spadek terenu o wysokości 45 metrów. Późnym popołudniem wyjazd do Polski.

Dzień 7
Przyjazd do Polski w godzinach popołudniowych (Katowice ok. 13.00)

UWAGA! Ze względu na różną, uzależnioną od terminu wyjazdu lokalizację hoteli, ww. program należy traktować ramowo i może on ulec zmianie, oczywiście z zachowaniem wszystkich pozycji zwiedzania. Pilot nie oprowadza po miastach i obiektach muzealnych.

Realizacja programu obejmuje przejazd ok. 3200 km (liczone od granic Polski).

Cena obejmuje przejazd komfortowym autokarem (WC, klimatyzacja, bar, video), zakwaterowanie j.w. (4 rozpoczęte doby hotelowe), śniadania i obiadokolacje, program turystyczny j.w., ubezpieczenie TU EUROPA (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż) oraz opiekę pilota.

Cena podstawowa nie obejmuje kosztów miejscowych przewodników (w Splicie, Trogirze i Dubrowniku), biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, systemu Tour Guide, opłaty klimatycznejok. 1 EUR/dzień/os. oraz innych wydatków osobistych. Orientacyjny koszt biletów wstępu i przewodników (łącznie z systemem Tour Guide) - 100 EUR.

Nie podano udogodnień.

 
 

HENIEK, 26-35 lat: CHORWACJA WZDŁUŻ ADRIATYKU LIPIEC
WYCIECZKA BARDZO FAJNA ,KIEROWCY POMOCNI UCZYNNI W PRZECIWIEŃSTWIE DO PANI PILOT,KTÓRA TAK NAPRAWDĘ MIAŁA GDZIEŚ SWOICH PODOPIECZNYCH,WYGLĄDAŁO TO TAK JAKBY POJECHAŁA TAM ZA KARĘ, WIEDZA TEJ PANI NA TEMAT CHORWACJI ZNIKOMA .PLAN DNIA TO TOTALNY CHAOS.

 • Plusy: ŁADNE WIDOKI MIŁA WSPÓŁPRACA Z KIEROWCAMI KTÓRZY RATOWALI CAŁĄ SYTUACJĘ Z KTÓRĄ NIE RADZIŁA SOBIE PANI PILOT
 • Minusy: NAJWIĘKSZY MINUS WYCIECZKI TO PANI PILOT JOANNA MŁYŃCZAK , KTÓRA BRAKIEM WIEDZY KOMPLETNIE I SPOSOBEM BYCIA NIE NADAJE SIĘ NA TE STANOWISKO ,MAM NADZIEJĘ ZE Z PANIĄ PILOT NIGDY WIĘCEJ NIE BĘDĘ MIAŁ OKAZJĘ SIĘ SPOTKAĆ NA WYCIECZE Z RAINBOW TOURS,PIERWSZY Hotel Chorwacja - Wzdłuż Adriatyku (wycieczka objazdowa) W MIEJSCOWOŚCI VODICE TO DRAMAT PLEŚŃ NA DYWANACH PRYSZNIC WYGLĄDEM Z CZASÓW GIERKA GENERALNIE JEDEN WIELKI SYF ,TO CO WIDZIAŁEM W KATALOGU JAK PAN MI OFEROWAŁ WYCIECZKĘ TO CAŁKIEM CO INNEGO

Katarzyna, 46-55 lat: Chorwacja wzdłuż Adriatyku
Wycieczka udana - ciekawy program, zdyscyplinowana grupa. Ogromne wrażenie zrobiła jaskinia Postojna, Rezerwat Jezior Plitwickich i Dubrownik (widok z murów).

 • Plusy: Ciekawy, a jednocześnie nie przeładowany program.
 • Minusy: Nie jest dobrze, gdy program jest zbyt program jest zbyt przeładowany, ale na tej wycieczce były "luki czasowe", które można by je jakoś zapełnić. Również Rezerwat rzeki Krka na coś bym zamieniła - po Jeziorach Plitwickich nie robił dużego wrażenia.

Małgorzata, Piła wycieczka z roku 2008, 46-55 lat: Odjazdowa chorwacka przygoda
Wakacyjne podróżowanie, za namową koleżanki rozpoczęłam z mężem od wycieczki z Waszym biurem do Chorwacji.Po powrocie pierwszą sprawą jaką załatwiłam, to były gorące podziękowania, za tą namowę. Malownicze widoki poszarpanej linii brzegowej Adriatyku, pełnej urokliwych zatoczek podczas jazdy magistralą adriatycką, romantyczne zakątki zwiedzanych miast, urzekające parki Krk i Plitwickie Jeziora wywarły na nas niesamowite wrażenie. Świetnie dobrany program wycieczki oraz profesjonalne podejście pilotki spowodowały, że od początku stanowiliśmy świetną grupę, która w pełni wykorzystała program wycieczki, a nawet więcej. Był czas nie tylko na zwiedzanie, ale także na wspaniałą zabawę. Po każdym dniu obfitującym w co chwilę nowe wrażenia dosłownie całą grupą padaliśmy ze zmęczenia. Jednak chwila wieczornego odpoczynku sprawiała, że rano byliśmy gotowi na dalszą przygodę. Przyjechałam do domu z cudownymi wspomnieniami, jakie dostarczyła mi ta pełna romantycznej magii wycieczka. Gdybym osobiście tego wszystkiego nie przeżyła, nigdy do końca nie uwierzyłabym, że przez zaledwie 7 dni można tak wiele zobaczyć, tak wielu rzeczy doświadczyć. Dzięki tej wycieczce zrozumiałam, że to nie rzeczy materialne są najważniejsze w życiu. Tego co zobaczyłam, co przeżyłam nie da się w żaden sposób oszacować.

 • Plusy: Program, pilot, Wyżywienie w Chorwacja - Wzdłuż Adriatyku (wycieczka objazdowa)
 • Minusy: zakwaterowanie,
 • Informacje dadatkowe: Podnóżki do autokaru, bo jazda bez nocnego wypoczynku ma fatalne skutki na nasze nogi, a poza tym to tylko dobry humor.
 • Program wycieczki: Bogaty w różne atrakcje zarówno dla ducha, jak i dla ciała. Według mnie świetnym rozwiązaniem była zaproponowana nam na samym końcu wycieczki, jako właściwie niespodzianka, wizyta w gospodarstwie i degustacja tamtejszych specjałów.
 • Pilot: Profesjonalna, energiczna, słowem fantastyczna.
 • Transport: Autokary mogłyby być wygodniejsze, zwłaszcza na wycieczki bez przeznaczonego nocnego wypoczynku. Problem dotyczy głównie odległości między siedzeniami w przypadku wysokich osób, którzy pop prostu nie mieszczą tam nóg.
 • Zakwaterowanie: Najważniejsze, żeby było czysto, o czym do końca nie można było powiedzieć o hotelu Chorwacja - Wzdłuż Adriatyku (wycieczka objazdowa) w Neum.
 • Wyżywienie w Chorwacja - Wzdłuż Adriatyku (wycieczka objazdowa): W hotelu Chorwacja - Wzdłuż Adriatyku (wycieczka objazdowa) w Neum zaserwowano soki na bazie surowej wody i mieliśmy problem z drogą powrotną do domu, gdyż połowa grupy miała sensacje żołądkowo-jelitowe.
 • Intensywność programu (mało - 1, bardzo - 6): Program świetnie ułożony, przy dobrej organizacji ze strony pilotki mogliśmy nieplanowanie odwiedzić Medjugorje, za co jestem niezmiernie Jej wdzięczna.

student, do 25 lat, wrzesień 2014: Chorwacja wzdłuż Adriatyku
Rewelacyjna wycieczka. Program i hotele dobrane tak, że mieliśmy dużo wolnego czasu, czy to na mieście, czy w hotelu Chorwacja - Wzdłuż Adriatyku (wycieczka objazdowa). Pani pilot- Anna Czyżewska- bardzo kompetentna, miła, z ogromną wiedzą o Bałkanach, opowiadała bardzo dużo ciekawych informacji. Szacunek za wykonywaną pracę- pozdrawiamy Pani Aniu! Hotele mieliśmy super, jak na klasę turystyczną- pierwszy Laguna w Gradac (troszeczkę niższy poziom) a drugi Medena w Seget Donji (lepszy)- oba czyściutkie i pyszne jedzenie, w ogromnych ilościach. Program był ułożony tak, że nawet starsze osoby bez problemu dawały radę w zwiedzaniu. Dodatkowe info: Warto zabrać ze sobą buty do pływania- obowiązkowe ze względu na jeżowce- oraz deszczówkę (deszcz zbiera się w ciągu kilku minut- warto mieć pod ręką). W parku Krka jest możliwość kąpania się niedaleko wodospadów, więc można zabrać ze sobą strój i buty do wody ( jednak jest to rzeka i bywają tam silne prądy). W Dubrovniku w czasie wolnym polecam rejs statkiem (my płaciliśmy za niego 10E) widoki niesamowite na całe miasto i mury Dubrovnika.

 • Plusy: Super Pani pilot, mili i sympatyczni kierowcy, niezapomniane widoki przy przejazdach na zwiedzanie. Bardzo ciekawe miejsca zwiedzania- miasta i jeziora plitwickie z parkiem krka.
 • Minusy: Przesiadka koło Katowic na poszczególne wycieczki. Zbyt dużo ludzi (18 autokarów), zbyt mało miejsca na zajedzie, gdzie odbywają się przesiadki.
 • Program wycieczki: Dobrze dobrane hotele, ciekawe miejsca do zwiedzania. Panie przewodniczki na miejscu bardzo sympatyczne- ciekawie przedstawiają historię i opowiadają interesujące ciekawostki.
 • Pilot: Pani Anna- wspaniała!
 • Transport: Panowie kierowcy- mili, sympatyczni i pomocni. Do tego ładny autokar.
 • Zakwaterowanie: Ładne hotele położone nad samym morzem!
 • Wyżywienie w Chorwacja - Wzdłuż Adriatyku (wycieczka objazdowa): Jedzenie pyszne, dużo i do woli :) Serwowano dużo potraw z regionów Chorwacji, ciekawe, smaczne.

Damian, Łódź, 26-35 lat, wrzesień 2014: Wzdłuż Adriatyku
Wycieczka udana. Byliśmy pierwszy raz na takiego typu wycieczce. Intensywność programu jest dość duża. Jeśli chodzi o pilota to nie mamy żadnych zastrzeżeń. Pani Ania Czyżewska rewelacyjnie się nami opiekowała do tego posiada imponującą wiedzę i co ważne ogromne doświadczenie. Serdecznie pozdrawiamy panią Anie :). Jeśli chodzi o hotele to mieliśmy dwa z czego drugi był zdecydowanie lepszy. Za to umiejscowienie było idealnie tak więc po objazdach znalazło się trochę czasu na plażowanie ( lecz bez przesady bo trzeba pamiętać ,że jest to wycieczka objazdowa) Jedzenie dobre i bardzo dużo. Nikt nie będzie głodny. Dodatkowo trzeba pochwalić kierowców. Spokojna i profesjonalna jazda.

 • Plusy: - profesjonalny pilot i kierowcy - dużo do zwiedzania - rejs statkiem w Dubrowniku ( dodatkowa płatna atrakcja)
 • Minusy: - jak dla mnie śmieszący Split - deszcz ostatniego dnia :( ( generalnie organizator mógłby wykombinować jakąś alternatywę na takie sytuację. zmokliśmy nieziemsko i do tego mało zobaczyliśmy bo była mgła a przy takiej ilości opadów nie wpuszczają we wszystkie miejsca)
 • Informacje dadatkowe: Warto zabrać ze sobą coś ciepłego, parasolkę i kurtkę nieprzemakalną. Ostatniego dnia mieliśmy ulewę nad jeziorami więc wszyscy zmokli. Pogoda w Chorwacji nie jest cały czas słoneczna może się zdarzyć że w ciągu kilku minut spadnie deszcz. Pamiętajmy że jest to połączenie gór i morza.

Ewa, 26-35 lat, sierpień 2014: Jedź - zobacz - wróć tam - i wypocznij :-)
Wycieczka dla osób, które chcą poznać Chorwację, by wybrać to miejsce, które ich zachwyci i wtedy powrócą tu na wypoczynek. Z relacji innych uczestników wiem, że nie odkryliśmy wszystkich zakątków - zabrakło np. przepięknych pól lawendy, którymi zachwycali się inni i polecali. Program bardzo bogaty - dla ludzi z pasją, którzy żądni są wiedzy ;-)))

 • Plusy: Ciekawy, przemyślany program
 • Minusy: reklamy na szybach i uczestnicy, którzy nie wiedzą, co to znaczy "toaleta awaryjna"
 • Informacje dadatkowe: Warto zabrać prowiant na podróż, bo nie było wielu możliwości zatrzymywania się na szamanko ;-) i specjalne buty na te kamieniste plaże ;-)
 • Program wycieczki: Bogaty i napięty, ale to wynika z programu, więc każdy wie, co wybiera. Na pewno nie dla tych, którzy chcą ciągle plażować ;-)))
 • Pilot: Spoko, może zabrakło kilku informacji praktycznych, jak kwestia waluty w Bośni
 • Transport: Oklejone reklamami szyby zabrały cały urok :-(((( Myślę, że biuro powinno pomyśleć o rekompensacie dla tych, co przez całą podróż widzieli czarne kropki
 • Zakwaterowanie: Luks hotele, ale pilot powinien informować o pięknych mini-barkach, za które co niektórzy musieli płacząc zapłacić ;-)
 • Wyżywienie w Chorwacja - Wzdłuż Adriatyku (wycieczka objazdowa): Full wszystkiego -do wyboru, do koloru 6+

Waldemar, Libertów, 36-45 lat, sierpień 2014: Chorwacja-Wzdłuż Adriatyku wycieczka objazdowa autokar
To nasza kolejna wycieczka z biurem. Ogólnie jesteśmy zadowoleni, byłoby bardzo dobrze gdyby nie kilka szczegółów. Sam program fajny, atrakcyjne miejsca, dobrze przygotowani piloci, komfortowy autokar( ale akurat tu mogą zdarzyć się niespodzianki, bo widzieliśmy i mniej komfortowe). Uciążliwością jest "punkt przesiadkowy". Tu spora strata czasu i niestety spory chaos. Zbyt mały parking jak na ilość autokarów i sama kwestia przepakowywania w jednym czasie nie jest najlepszym pomysłem. My trafiliśmy na ulewę i niestety wyjazd w trasę będąc przemokniętym nie jest miłym przeżyciem. Kolejnym słabym punktem tej wycieczki było zakwaterowanie w Bośni,miejscowość Neum (niestety nie jesteśmy pewni co do nazwy hotelu Chorwacja - Wzdłuż Adriatyku (wycieczka objazdowa)) i codzienne powroty w to samo miejsce (dodatkowo przejście graniczne). Gdyby przynajmniej Hotel Chorwacja - Wzdłuż Adriatyku (wycieczka objazdowa) był tego wart, to pewnie byłoby odebrane to inaczej. Niestety Hotel Chorwacja - Wzdłuż Adriatyku (wycieczka objazdowa) był naprawdę kiepski. Stary, zniszczony budynek, równie stare zarówno wyposażenia pokoi jak i dziurawa pościel, zniszczone łazienki,brak klimatyzacji, basen jedynie kryty, zamykany na klucz i w okropnym pomieszczeniu. Jedynie do restauracji w tym hotelu Chorwacja - Wzdłuż Adriatyku (wycieczka objazdowa) nie mamy zastrzeżeń; jedzenie bardzo dobre. Doskonały miejscowy pilot w Dubrowniku; pani Karolina! Ostatni nocleg był osłodą po niezbyt miłych przeżyciach w Neum, natomiast zaskoczył nas brak jakiejkolwiek surówki czy warzyw do obiadokolacji; w hotelu Chorwacja - Wzdłuż Adriatyku (wycieczka objazdowa) takiej klasy trudno to zrozumieć( Hotel Chorwacja - Wzdłuż Adriatyku (wycieczka objazdowa) Kaj w Mariji Bistricy )i niestety dość powolni kelnerzy, co dało się we znaki grupie głodnych. Samo miejsce też mogłoby być zastąpione Medjugorie( nie znam pisowni). Reasumując i tak oceniamy wyjazd dobrze, było warto! Polecamy.

 • Plusy: Dobry program, komfortowy autokar
 • Minusy: Hotel Chorwacja - Wzdłuż Adriatyku (wycieczka objazdowa) w Neum
 • Informacje dadatkowe: Warto zabrać cieplejsze rzeczy, w jaskini naprawdę jest zimno, pogoda również nie jest 100%

Agnieszka, Kielce, 36-45 lat, sierpień 2014: Nie tylko Chorwacja i nie tylko wzdłuż Adriatyku
Nazwa wycieczki zawęża program. Tak naprawdę byliśmy w Chorwacji, Bośni i Hercegowinie oraz w Słowenii.

 • Plusy: piękne miejsca, doskonali przewodnicy lokalni, zwłaszcza w Dubrowniku; doskonałe hotele, bardzo dobre Wyżywienie w Chorwacja - Wzdłuż Adriatyku (wycieczka objazdowa)
 • Minusy: długie przejazdy, zwiedzanie w bardzo dużej grupie (prawie 80 osób, autokar piętrowy), tylko w Dubrowniku byliśmy podzieleni na dwie grupy
 • Informacje dadatkowe: cić i kuną i euro, a przeliczają, jak chcą. Jeśli dysponujecie czasem, wybierzcie dłuższą wycieczkę,np. z wypoczynkiem, czas ten można wykorzystać na dodatkowe zwiedzanie - samodzielne lub jako wycieczki fakultatywne. Jeśli masz telefon na kartę w Orange, musisz wybrać *123*numer#[zadzwoń] i poczekać na połączenie z Polski. Inaczej się nie dodzwonisz, możesz tylko wysyłać smsy lub odbierać połączenia. Jednak najtaniej jest skorzystać z WiFi w hotelu Chorwacja - Wzdłuż Adriatyku (wycieczka objazdowa) i Skype.
 • Program wycieczki: Wiele pięknych miejsc - urokliwe miasteczka i cudowne wytwory natury. Należałoby jednak przemyśleć trasę wycieczki, ponieważ wiele godzin spędza się w autokarze, dużo czasu zajmują dojazdy do zwiedzanych miejsc. Ostatni dzień (Jaskinia Postojna, Lublana) bardzo źle zaplanowany - wyjazd z hotelu Chorwacja - Wzdłuż Adriatyku (wycieczka objazdowa) o godz. 12.00! Do tego lało jak z cebra.
 • Pilot: Pani pilot po prostu wykonywała swoją pracę, bez szczególnego zaangażowania. Nie nawiązywała cieplejszych relacji z turystami. Odnosiło się wrażenie , że dobrze układa się jej współpraca z kierowcami. Doskonale organizowała degustacje - trzy, pierwsza z klimatem, na wiejskim podwórku, pozostałe przy drodze.
 • Transport: Autokar piętrowy, dość wygodny. Kto chciał i kiedy chciał mógł kupić kawę, herbatę, wodę i piwo.
 • Zakwaterowanie: Rewelacyjne dwa hotele!!! Czyste, wygodne, pierwszy - na terenie Bośni - tuż przy morzu.
 • Wyżywienie w Chorwacja - Wzdłuż Adriatyku (wycieczka objazdowa): Świetne, na ogół szwedzki stół, duży wybór, bez ograniczeń.
 • Intensywność programu (mało - 1, bardzo - 6): Dwa pierwsze dni - Krka, Dubrownik - po krótkim, "spokojnym" zwiedzaniu było sporo czasu na kąpiele w morzu tuż przy hotelu Chorwacja - Wzdłuż Adriatyku (wycieczka objazdowa). Kolejny dzień był wypełniony - Split i Trogir. Zwiedzanie Plitvickich Jezior nie trwało długo, ale przejazdy - owszem. No i koszmarny ostatni dzień - do 12.00 w hotelu Chorwacja - Wzdłuż Adriatyku (wycieczka objazdowa), chociaż Pokoje w Chorwacja - Wzdłuż Adriatyku (wycieczka objazdowa) należało opuścić do 11.00. Później długa jazda, spóźnienie, które spowodowało, że weszliśmy do jaskini Postojna o 17.00, a przed nami jeszcze był przejazd do Lublany i zwiedzanie miasta.

Marzena, Rzeszów, 36-45 lat, sierpień 2014: WARTO PRZECZYTAĆ !!!
Kłaniam się wszystkim, którzy zamierzają skorzystać z kuszącej oferty zwiedzania Chorwacji w objazdowej wersji. Nie wypowiadam się na temat wrażeń - opisze tylko kilka suchych faktów. Ad rem: jako wstęp zaznaczę, iż byłam z siostrą i nasze obserwacje, są podobne. Primo: Udała się nam świetna grupa, dużo w miarę młodych osób :) plus udana pogoda i nieocenione walory chorwackiej przyrody - to jest plus choć niezależny od biura. Secundo: ogólne wrażenia - było ślicznie! i plusów jest tak dużo, że... JEDNAK je wymienię hłe hłe hłe. - Świetnym pomysłem jest nocne zwiedzanie miasta Split - choć nieujęcie tego w programie obowiązkowym, jest takim samym koszmarem jak wpuszczenie Bereszyńskiego na mecz z Celtikiem. - Przewodniczka w Dubrowniku pani Paulina - wszelkie przymiotniki pozytywne w stopniu najwyższym to i tak za mało, aby opisać taki chodzący fenomen. - Jaskinia Postojna na Słowenii - miejsce tak urokliwe, iż nie wiem jak zachęcić bardziej - hmmm... warto. - Kąpiel pod wodospadem w parku narodowym Krka - fajnie, że jest taka mozliwość, choć mało czasu zostało pozostawione. - Spacer pomiędzy Plitwickimi Jeziorkami... perełka nie do opisania! Tertio: - Pierwszy Hotel Chorwacja - Wzdłuż Adriatyku (wycieczka objazdowa) (nie pamiętam miejsca) standard taki sobie, ale był jedynym blisko morza - chociaż zapewnienia organizatorów mówiły o większości. - Logistyka miejscami tragiczna. Trasa do Maria Bistrica ze Splitu ok. 450 km by nazajutrz wrócić 200 km i posiedzieć lwią część dni w autobusie to jest jednak (tu ciśnie się na usty me słowo powszechnie uważane za wulgarne) PORAŻKA. - zbyt późne wyjazdy na zwiedzanie ( co dla niektórych zawsze będzie plusem) ale potem brakuje czasu na zwiedzanie. - wifi w autobusach to powoli standard. - no i "wielkie plażowanie w Trogirze" w wymiarze 90 minut łącznie z dojściem na plażę i powrotem zmusił mnie do zerknięcia w kalendarz, zapisujemy na karb dowcipu z najlepszym czasów Monty Pythona. - Doceniamy troskę o nasze pieniążki by nie wydać ich podczas zwiedzania Ljubljany 6.00 ale jednak zapisujemy to na minusach.

 • Plusy: j.w w komentarzu pod hasłem Secundo.
 • Minusy: j.w w komentarzu pod hasłem Tertio.
 • Informacje dadatkowe: buty do kąpieli - koniecznie!
 • Program wycieczki: Zalecamy lepszą logistykę programu.

Xawery, Warszawa, 36-45 lat, sierpień 2014: Bardzo fajna i ciekawa wycieczka, którą polecam innym.
Bardzo fajna i ciekawa wycieczka, którą polecam innym. Piękne zabytki i ciekawe miejsca.

 • Plusy: Wycieczka bardzo ciekawa, pozostawiająca niedosyt zwiedzania.
 • Minusy: Bezsensowne wożenie uczestników wycieczki autokarem po Chorwacji. Zamiast zanocować kolejny raz w Spicie albo w okolicy wieziono nas 450 km z Trogiru do Marija Bistrica, żeby następnego dnia tą samą drogą wracać 200 km do Parku Narodowego Jezior Plitwickich a potem trzeci raz, tą samą drogą do Polski. Tym samym ukradziono nam 1 dzień wycieczki, który spędziliśmy na bezsensownych przejazdach autokarem po autostradzie. Szkoda czasu uczestników i marnowanie środków na paliwo.
 • Program wycieczki: W okresie trwania wycieczki, można by zwiedzić znacznie więcej ale Organizatorzy zamiast zwiedzania lub odpoczynku na plaży zorganizowali uczestnikom bezsensowną jazdę autokarem po autostradzie. W ten sposób straciliśmy cały dzień, z 5 które byliśmy w Chorwacji.

joanna, wrocław, 36-45 lat, sierpień 2014: wycieczka
wycieczka przebiegła w miłej atmosferze przewodnik miły kontaktowy jedyny minus to Hotel Chorwacja - Wzdłuż Adriatyku (wycieczka objazdowa) w powrotnej drodze proponuje go zmienić znacznie obniża standart

 • Plusy: plusem wycieczki była zmiana programu
 • Minusy: drugi hotel

Rafaał, Pawłowice, 36-45 lat, sierpień 2014: Było fajnie
Brdzo fajne zakwaterowanie w hotelach,ciekawie opowiadający przewodnicy w zwiedzanych miastach

Agnieszka,, 26-35 lat, sierpień 2014: Wycieczka prawie marzenie:) - Chorwacja wzdłuż Adriatyku (sierpien 2014)
Pierwszy raz byłam na wycieczce objazdowej z biurem Rainbow Tours i powiem szczerze , że jestem zachwycona. Przecudne widoki, kąpiele w Adriatyku, dwa luksusowe 4-gwiazdkowe hotele (jeden w Bośni i Hercegowinie) a drugi w Maria Bistrica, przepyszne, bardzo obfite posiłki, super pogoda...tak mogłabym wymieniać w nieskoczoność:). Nasza grupa bardzo zorganizowana choć liczna-ponad 70 osob. Chorwaci i Bośniacy bardzo sympatyczni i pomocni. Nasze przewodniczki to kobiety wykonujące swoją pracę z pasją i zamiłowaniem. Przewodniczka - Chorwatka w Dubrowniku rewelacja!!! Nie sądziłam, że można historię miasta opowiadać w tak zabawny sposób:)), przewodniczka w Splicie- Kasia przemiła kobieta majaca wiedzę i zapał do pracy. Program wycieczki był realizowany odwrotnie niż było w planie ale moim zdaniem było to lepsze, bo nie spędzaliśmy aż tak dużo czasu w autokarze. Jedynie można się przyczepić do 4 dnia w jeziorach Plitvickich - tam jechaliśmy długo i wracaliśmy też długo. Kierowcy - pan Marian i pan Darek ok chociaż jeden z nich był bardziej pomocny i sympatyczniejszy. Natomiast jedynym minusem tej wycieczki jest osoba pani pilot - Pauli Klepczynskiej....ta pani w ogóle nie nadaje się do tego zawodu. Pomijam już fakt , ze jest to młoda osoba po stażu, któa dopiero się uczy ale będąc piąty raz na tej samej wycieczce pewne wiadomośći mogłaby się wyuczyć i przekazywać ludziom do informacji. Pani Paula to osoba wyniosła, nieumiejaca współpracować z ludzmi. Brak jej pokory, kultury, życzliwości i zwykłego uśmiechu na twarzy. Wchodząc na śniadania rano nawet nie powiedziała ludziom dzie dobry ani smacznego. To kierowca umiał się zachować a nasza pani pilot nie. Na tej wycieczce obyło się bez większych problemów, ludzie się nie kłocili, zawsze byli na czas, naprawde grupa - marzenie. Jednak pani Paula traktowała nas jak powietrze a czasem jak idiotów. Miałyśmy awaryjną sytuację z karta do pokoju, gdyż wziełysmy nie tą co potrzeba skutkiem czego nie mogłyśmy potem dostać się do pokoju. Pani Paula potraktowała nas jak idiotki pytając z ironią - " a co to za karte panie wzięły?". Dopiero kobieta z recepcji z uśmiechem podała nam zapasową kartę. Poza tym Pani Paula prawie nic nam nie opowiadała jak jechaliśmy autokarem, dopiero gdy ktoś z uczestników zwrócił jej uwagę zaczęła się wysilać i cokolwiek "bąkała" na temat tego co akurat widzimy za szybą autokaru. Nie pokazała nam gdzie są kantory, dopiero dowiedzieliśmy sie tego od przewodniczki w Dubrowniku. Podczas jazdy do hotelu Chorwacja - Wzdłuż Adriatyku (wycieczka objazdowa) w Maria Bistrica kierowca się zgubił i tak błądziliśmy, bo było już pozno i ciemno. Ludzie się zaczęli denerwować a apani pilot słowem nie raczyła nam wyjaśnic co się stało i gdzie jesteśmy. Potem podczas kolacji w hotelu Chorwacja - Wzdłuż Adriatyku (wycieczka objazdowa) kłóciła się z kelnerem o osonby stolik dla niej i kierowców, bo przecież ona nie może siedzieć z "plebsem'. Wzbudziło to nasze rozbawienie:).Pani Paula to nieporozumienie biura, które zatrudniając takich ludzi traci na renomie gdyż cała wycieczka byłą rewelacyjna ale Pani Paula do pracy pilota się absolutnie nie nadaje!!!

 • Plusy: Przecudne widoki, przepiękne miejsca, przesympatyczni i pomocni Chorwaci i Bośniacy, cudowne hotele w Neum w Bośni oraz w Maria Bistrica, przepyszne obfite posiłki, dobry transport, dobra organizacja planu wycieczki, sympatyczna, pomocna, zorganizowana grupa, cudowna pogoda i wspaniałe kąpiele w Adriatyku, fajne rejsy stateczkami wokół Dubrownika i w Jeziorach Plitvickich.
 • Minusy: Pani pilot- Paula Klepczyska - osoba niekompetentna, niedouczona, nieżyczliwa, sztuczna, bez pasji i zaangażowania. Brak pomocy i informacji o Chorwacji z jej strony. Osoba wyniosła, która nie nadaje się do pracy z ludzmi jako pilot wycieczek.

Jolanta, 36-45 lat, sierpień 2014: nie tylko Chorwacja
Wspaniała wycieczka do pięknych miejsc. Jesteśmy zachwyceni zwłaszcza Dubrownikiem, wodospadami Krka i Jaskinią Postojną na Słowacji. Mogliśmy też wykąpać się w Adriatyku. Na pewno wrócimy jeszcze na Bałkany.

 • Plusy: Piękne miejsca, hotele o wysokim standardzie, wspaniali przewodnicy miejscowi, dobre Wyżywienie w Chorwacja - Wzdłuż Adriatyku (wycieczka objazdowa) (zwłaszcza w pierwszym hotelu Chorwacja - Wzdłuż Adriatyku (wycieczka objazdowa) w Neum).
 • Minusy: Pani pilot, która nie udzielała nam informacji praktycznych (np. odnośnie waluty czy ubioru) i nie opowiadała żadnych ciekawostek na temat krajów, które zwiedzaliśmy.
 • Informacje dadatkowe: Buty do kąpieli w Adriatyku.
 • Program wycieczki: Program obejmował nie tylko Chorwację, ale również Słowenię, a trzy noce spędziliśmy w Bośni i Hercegowinie w Neum nad Adriatykiem. Był czas na zwiedzanie i na odpoczynek. Trochę za krótko byliśmy w Dubrowniku - 3 godziny czasu wolnego ledwie wystarczyło na rejs i przejście murami miasta i zabrakło na to, żeby spokojnie przysiąść na kawce.
 • Zakwaterowanie: 3 noce w Neum - Hotel Chorwacja - Wzdłuż Adriatyku (wycieczka objazdowa) nad Adriatykiem z basenem; 1 noc w Marija Bistrica - przy okazji można było zwiedzić sanktuarium maryjne.
 • Wyżywienie w Chorwacja - Wzdłuż Adriatyku (wycieczka objazdowa): w Neum szwedzki stół (śniadania i obiadokolacje) - duży wybór i dań głównych i warzyw i owoców. W Marija Bistrica śniadanie również w postaci szwedzkiego stołu, kolacja serwowana i już nie tak dobra jak w Neum.

Edyta,, 36-45 lat, sierpień 2014: Polecam!
Wycieczka jak i cały program był bardzo ciekawy. W miastach nie było za dużo zbędnego roztkliwiania się przez przewodników o historii czy budynkach, tylko same ciekawe informacje. Dość dużo czasu wolnego, dzięki czemu zawsze można było samemu coś zobaczyć, czy zrobić jakieś zakupy. Hotele wręcz rewelacyjne. Blisko plaży. 100% zgodności z opisem.

 • Plusy: cena Wyżywienie w Chorwacja - Wzdłuż Adriatyku (wycieczka objazdowa) program hotele
 • Minusy: cena przewodników nie wliczona od razu w koszt wycieczki

wiola1078, warszawa, 36-45 lat, sierpień 2014: wycieczka super.... ale????
Wycieczka ok... widoki przepiękne - hotele 4 gwiazdkowe (tak się zdarzyło ;-) ) -jedzenie bardzo dobre ale jak to w takich hotelach bywa..normalka,,, - program wycieczki ok .. czas wolny wystarczający ... kąpiel w morzu -niezapomniana mimo ostrych kamyczków ... wiadomo że kilometrów dużo do przebycia to i do autokaru się trzeba przyzwyczaić - ale przecież to objazdówka ... ale najważniejsi sa ludzie z którymi się podróżuje więc u mnie było SUPER .. jeden minus... PILOTKA PAULINA -BEZNADZIEJNA.....

 • Plusy: - piękne widoki. -dobre 4 gwiazdkowe hotele. -jedzenie super - autokar kierowcy ok -
 • Minusy: BEZNADZIEJNA PANI PILOT PAULINA problem z przeliczaniem walut...( euro-kuny-marki.....szok ciężko się połapać ,,,)
 • Informacje dadatkowe: - lepiej się opłaca płacić w ich walucie ..kunach ..można na miejscu wymienić z euro-na kuny ( płacić w euro oczywiście też można ..ale oni maja swój przelicznik...) - polecam zabrać specjalne buty na plaże -kamyki bardzo ostre..
 • Program wycieczki: program ok... no wiadomo przejazdy autokarem długie ale widoki za oknem rekompensują wszystko..
 • Pilot: pani pilotka PAULINA ---- beznadziejna . brak podstawowych informacji , mało komunikatywna , (młoda-dopiero sie uczy ale to był jej 5 raz w Chorwacji jako pilot i sory ja po pierwszym razie miałam więcej do powiedzenia o tej pięknej krainie niż ona .... porażka ..... )
 • Transport: autokar ok... kierowcy bardzo dobrzy - czułam się bezpiecznie....;-)
 • Zakwaterowanie: akurat tak nam się utrafiło że mieliśmy dwa hotele i to 4 gwiazdkowe .... super.......

Magdalena, Warszawa, 26-35 lat, sierpień 2014: Chorwacja - Wzdłuż Adriatyku - Bardzo pozytywna
Bardzo udana, nocleg w Neum (Bosnia i Hercegowina); zwiedzanie Splitu, Tigru, Dubrovnika (Chorwacja); Jeziora Plitviskie, Park Krka; Jaskinia Postojna (Słowenia) i na końcu Lubljana. Wszystko było bardzo dobrze zorganizowane; Pani Pilot przesympatyczna i wykwalifikowana; Nic dodać nic ująć; Polecam bardzo

naszachorwacja. Alka z mężem., powyżej 65 lat, lipiec 2014: Nasza Chorwacja...
Jesteśmy pod wrażeniem. Postojna,Split, Trogir, Krka, Jeziora Plitvickie, Dubrownik. Wieczory nad morzem, przewodnicy lokalni...Poezja. Empatyczna grupa ludzi na wycieczce. My będziemy długo ją pamiętać. Zresztą także Chorwaci z którymi mieliśmy kontakt byli bardzo uczynni, pomocni, sympatyczni. Należy to przyznać. Bardziej profesjonalny przewodnik i byłoby wszystko perfekt.

 • Plusy: Program-perfekt, trzeba przyznać. Przewodnicy (lokalni) z Postojnej,Trogiru,Splitu,Krka, profesjonalni, kochający to co robią. Kierowcy perfekcyjni (no, kawa, herbata nie z łaski). Autokar ze sprawną klimatyzacją, techniczne spod igły. Wyżywienie w Chorwacja - Wzdłuż Adriatyku (wycieczka objazdowa) OK. Pojedziemy na pewno z tym biurem, oby tylko pilot był OK.
 • Minusy: Pilot. Pani Paula, niestety musi nad sobą popracować. Nie można traktować klientów Rainbow Tours jak powietrze. Park Narodowy Krka. Jedna gonitwa. Te postoje na stacjach benzynowych... Dziewczyna powinna rozmawiać z nami, też komentować (a było warto) mijane miejscowości, cudowne pejzaże. Być opiekuńcza, albo chociaż udawać. Interesować się potrzebami ludzi w sumie jej powierzonych-panie, którym brakło miejsca w hotelu Chorwacja - Wzdłuż Adriatyku (wycieczka objazdowa) bazie, musiały (zapłakane)przyjść rano, przed odjazdem, z bagażami do autokaru.. Toalety w autokarze zamykane na klucz!!! Z tą kawą, herbatą powinno być sympatyczniej. Muzyczka dawała czadu, może skromniej.Wyjazd do Dubrownika-tu powinien być hotel-bo ok. 10 godz. w autokarze. To niby detale, ale rzutują na całość. Naprawdę nie szukaliśmy dziury w całym. Wycieczka na 5 z +.
 • Informacje dadatkowe: Coś od deszczu. Jakieś obuwie (koniecznie) na plażę, żwirek, także w morzu. CENY.Pytać, pytać pytać. Kupiliśmy 1,5 l. wodę mineralną za 27 kun (Krka). Dzień wcześniej taką samą za 6 kun w Kastel Luksić. Czapeczka dla wnuka 30 kun, taka sama w butiku obok 90 kun-to w Trogirze.

M@M, 26-35 lat, lipiec 2014: 05-11.07.2014 Chorwaca wzdłuz Adriatyku
Wycieczka bardzo fajna, kierowcy autobusy przesympatyczni, kompetentni i życzliwi. Jeden wielki minus dla pilota wycieczki p. Joanny Młyńczak.Ja rozumiem osoba ucząca się dopiero - ale taki błędy popełniać. W dodatku bardzo wyniosła, niesympatyczna, niemiła. Na zadawane proste pytania nie udzielała odpowiedzi. Wprowadzała często uczestników wycieczki w błąd- nie korygując go. Nie liczyła się z potrzebami i prośbami uczestników. Język jakim się posługiwała poniżej normy częste zwroty jakich używała to np. "no nie wiem jak to państwu powiedzieć" Jeśli już podawała jakieś informacje to były one czytane z broszur informacyjnych i to z błędami !!! Nie polecam p.Joanny Młyńczak jako pilota więcej dowiedziawszy się od innych uczestników oraz przemiłych kierowców.

 • Minusy: pilot wycieczki p. Joanna Młyńczak

Ewa, Lublin, 56-65 lat, lipiec 2014: Podziękowania za cudowną wycieczkę!!!
Wycieczka w dniach 05.07-11.07.2014. Kamila Brzezińska to pilotka-marzenie. Bardzo konkretna, przemiła osoba o bardzo dużej wiedzy, którą przekazywała z dużym wdziękiem dodatkowo umilając podróż. Przy tym dwóch bardzo kulturalnych i sympatycznych kierowców. Tak trzymać!

Michał, Szczecin, do 25 lat, lipiec 2014: Chorwacja - przygoda nie do końca udana
Witam wszystkich Wybrałem się z bratem na oferowaną przez Rainbow Tours wycieczkę objazdową do Chorwacji, konkretnie wzdłuż Adriatyku. Będzie to dla mnie miłe wspomnienie przez długie lata, jednakże nie wszystko przebiegało tak jak powinno. Nic początkowo nie wskazywało na problemy, jakie pojawiły się później. Związane one były przede wszystkim z naszą pilotką, panią Paulą. Moim zdaniem obowiązkiem pilota wycieczki powinno być jak najlepsze prezentowanie zarówno biura podróży które reprezentuje, jak i kraju do którego się udaje wraz z wycieczką. Niestety tej drugiej rzeczy wyraźnie zabrakło. Opowiadając o Chorwacji pani Paula nie mogła popisać się zbyt rzetelną wiedzą (to jeszcze można zrozumieć, praca od niedawna itd.), co więcej opowiadanie w sposób mało zachęcający i aby tylko "odbębnić" wyuczoną formułkę jest zdecydowanie nie na miejscu. Dodatkowo bardzo częste pauzy podczas mówienia sprawiały wrażenie, że pilotka zachowuje się niczym student pierwszego roku na swoim pierwszym w życiu egzaminie. Po krótkim czasie staje się to bardzo irytujące. Ponadto niepoinformowanie o tym, że na miejscu w Chorwacji nie wszyscy będą zakwaterowani w hotelu Chorwacja - Wzdłuż Adriatyku (wycieczka objazdowa) tylko część. Reszta u prywatnych osób wynajmujących kwatery. Ja z bratem trafiłem na pokój tylko dla nas dwóch, niestety, jeśli dobrze pamiętam, cztery panie były zakwaterowane w jednym pokoju z 4 łóżkami. Taką "segregację" odebrałem bardzo negatywnie. Kolejna kwestia to wycieczka z miejsca noclegu do Dubrovnika. Dopiero po interwencji całego autokaru udało się przekonać panią pilotkę do wcześniejszego wyruszenia w trasę. Gdyby nie to, spędzilibyśmy w Dubrovniku tylko 2 godziny + 4 godziny jazdy tylko w jedną stronę. Mimo tego i tak trzeba było się dość spieszyć ze zwiedzaniem. Ostatnią kwestią jest wykwaterowanie się z noclegów. Z właścicielami wynajmowanych kwater było bardzo miło i można się było spokojnie dogadać :). Zostaliśmy poinformowani przez pilotkę dzień przed wyjazdem, że nasze bagaże zostaną zawiezione bezpośrednio z nami na miejsce zbiórki. Następnego dnia spakowani czekamy na transport: 10 min, 20 min, 30 min. W końcu po telefonie do pilotki dowiadujemy się, że sami musimy zanieść bagaże do autokaru. Najgorsze jest to, że nie zostaliśmy o tym wcześniej uprzedzeni, nawet w głosie pilotki nie było słychać żadnego poczucia winy ani nawet przeprosin za całą sytuację. Potwierdzeniem tych słów może być ocena wszystkich innych osób podróżujących z nami autokarem. Mieli takie same odczucia, czasami nawet bardziej wyraziste. Abstrachując od pilotki, program wycieczki ułożony był dość dobrze, poza opisaną wcześnie sytuacją z Dubrovnikiem. Było zwiedzanie jaskini Postojnej na Słowacji, miast Split, Trogir, Jezior Plitvickich, Parku Krka. Wszyscy kierowcy zarówno od transportu w Polsce jak i poza granicami kraju spisywali się bez zarzutu :). Zakwaterowanie z wymienionych powodów było dla jednych lepsze, dla innych gorsze. Wyżywienie w Chorwacja - Wzdłuż Adriatyku (wycieczka objazdowa) było średnie: śniadania mimo, że monotonne były dobre na początek dnia :); obiadokolacje natomiast pół na pół, zupy były niestety bardzo słabej jakości, z kolei wszelkie drugie dania były dość dobre i sycące. Reasumując, jak na moją pierwszą zagraniczną wycieczkę objazdową z Rainbow Tours jestem nieco rozczarowany. Przede wszystkim pilotką i jej podejściem do całej grupy oraz sytuacją z nie do końca przemyślanym programem zwiedzania Dubrovnika. Reszta programu była dość dobrze ułożona. Jaskinia Postojna wspaniała, Park Krka z wodospadami zachwycający, Pałac Dioklecjana i twierdza w Dubrovniku piękne. Niestety muszę stwierdzić, że jeśli kiedyś będę się wybierał na zagraniczną wycieczkę, to mocno przemyślę czy wybiorę Rainbow Tours. Pozdrawiam wszystkich którzy dotarli do końca. :)

 • Plusy: 1)Dużo zwiedzania wspaniałych miejsc: Jaskinia Postojna itd. 2)Bardzo duże umiejętności kierowców, szczególnie na górskich trasach przy urwiskach. 3)Lokalni przewodnicy, którzy opowiadają bardzo interesująco i widać, że kochają to co robią. :)
 • Minusy: 1)Bardzo słabe umiejętności pilotki 2)Zakwaterowanie części osób w hotelu Chorwacja - Wzdłuż Adriatyku (wycieczka objazdowa), a reszty w prywatnych noclegach. 3)Bardzo słaba komunikacją z pilotką
 • Informacje dadatkowe: Jaskinia Postojna - warto ubrać ciepłą bluzę, w środku jest tylko ok 12, 13*C Twierdza w Dubrovniku - jeśli wybieracie się zwiedzać mury warto założyć czapkę i wziąć coś do picia, słońce daje ostro popalić :) Kąpiel w morzu - bez specjalnych butów do kąpieli albo chociaż klapek ani rusz, cała Plaża hotelu Chorwacja - Wzdłuż Adriatyku (wycieczka objazdowa) jak i dno zakryte kamieniami, bardzo często dość ostrymi Park Krka - warto zabrać kąpielówki, jest miejsce na tle wodospadów, w którym można pływać :)

Agnieszka, Ostaszewo, 36-45 lat, lipiec 2014: udana wycieczka
wycieczka objazdowa

 • Plusy: Lokalni przewodnicy super przekazujący informacje z uśmiechem i dowcipem.
 • Minusy: Pilot wycieczki beznadziejny, brak wiedzy, coś strasznego. Jednak bez przejazdów nocnych, zapłacić więcej i noc w hotelu Chorwacja - Wzdłuż Adriatyku (wycieczka objazdowa).

Mona, 36-45 lat, lipiec 2014: Chorwacja-wzdłuż wybrzeża Adriatyku.
Program wycieczki jak w opisie , chociaż zrealizowany w innej kolejności.

 • Plusy: Piękne krajobrazy , pogoda.
 • Minusy: Pilotka Paula. Nie chciała w ogóle z nami rozmawiać. Nie opowiadała o Chorwacji , w milczeniu pokonywaliśmy trasę wycieczki. Nie chciała zatrzymywać się w punktach widokowych na trasie , by później godziny spędzać na stacjach benzynowych mimo próśb ze strony grupy o postoje w ciekawych miejscach. Zła organizacja całej wycieczki.
 • Informacje dadatkowe: Płaszcz przeciwdeszczowy.
 • Program wycieczki: Wszystko co ważne można było zobaczyć , chociaż przy lepszej organizacji czasu ze strony pilota można było lepiej wykorzystać ten czas.
 • Pilot: Pomyłka
 • Transport: Brawa dla kierowców , profesjonalizm w każdym calu i wysoka kultura osobista.
 • Zakwaterowanie: Riwiera kasztelańska , Pokoje w Chorwacja - Wzdłuż Adriatyku (wycieczka objazdowa) zgodne ze standardem , blisko morza.
 • Wyżywienie w Chorwacja - Wzdłuż Adriatyku (wycieczka objazdowa): Śniadania codziennie takie same , brak warzyw do śniadań. Obiadokolacje pyszne , ale nie było picia do popołudniowych posiłków czego nie było w umowie.

Ewa, 46-55 lat, lipiec 2014: Nie zadowolona!
Witam bardzo ale to bardzo zawiodłam się całą otoczką wycieczki.A miało być tak pięknie...no cóż..Chorwacja sama w sobie cudowna ale ..żadna to zasługa biura.Jeżeli prawie cała grupa ma to samo zdanie na temat organizacji(braku organizacji) to o czymś to świadczy...niestety.Był to nasz drugi wyjazd i został żal a i składanie reklamacji niepotrzebne...nie tak miało być;będę domagała się odszkodowania. Pilotka pani Paula osoba bez doświadczenia zupełnie i bez chęci współpracy,zainteresowana tylko degustacjami...wiadomo dlaczego..; ciągle nas zostawiała samym sobie co wzbudzało zdumienie naszych przewodników,o których można rzec,że super przygotowani ludzie i lubiący swoją pracę;aż żal,że tego nie dostaliśmy od biura.. W planie wycieczki były 2 hotele(wg. umowy) ale niestety był tylko jeden...dlaczego?? za takie pieniądze i dostałam z mężem pokój jednoosobowy z dostawionym łóżkiem,że niby to łoże małżeńskie.Wiem,że były inne Pokoje w Chorwacja - Wzdłuż Adriatyku (wycieczka objazdowa) i z balkonami..część grupy takowe dostała.Jedzenie..zwłaszcza śniadania do znudzenia to samo i tak co dzień. Na dojazdy traciliśmy bardzo dużo czasu- czego nie byłoby przy 2 hotelach-;dla przykładu wyjazd do Dubrownika zajął nam w obie strony prawie 10 godzin.Gdzie czas na zwiedzanie i wypoczynek?? Kierowcy też nie zasługują na jakiekolwiek pochwały..w czasie trwania wycieczki ani razu nie zaproponowali kawy...tak po prostu od siebie..Dopiero na prośbę albo robił albo mówił,że niedługo będzie przystanek.Po całej nocy spędzonej w autokarze(co stacja benzynowa to przystanek!by celowo przedłużyć czas) przyjazd do Lubliany we wczesnych godzinach rannych 6.40...krótkie zwiedzanie i powrót do pojazdu nawet kawy nie mozna było zamówić...bo niby nikt wczesniej nie zgłosił? Nie spotkałam się jeszcze z zamykaniem toalety na klucz..w autokarze!! Wycieczka odbyła się w dniach 19-26 lipca 2014 pod nazwą "Chorwacja wzdłuż Adriatyku". pozdrawiam ps. na moją prośbę iż mam chorobę lokomocyjną i prosiłabym o miejsce bliżej nie zareagowała,wręcz poczuła się urażona moją sugestią zajęcia wolnego miejsca obok niej.Biuro podróży również nie chciało ująć tego w uwagach...a wystarczyła dobra wola.

 • Plusy: 1.)Piękna Chorwacja 2.)wspaniali przewodnicy- ludzie z pasją,których można godzinami słuchać
 • Minusy: 1.)pani pilot,której brak doświadczenia i chęci 2.)mało czasu na zwiedzanie..wszędzie biegiem tylko po to,by za chwilę mieć czas wolny w innym już miejscu.Plitwickie jeziora istna gonitwa. 3.)1 Hotel Chorwacja - Wzdłuż Adriatyku (wycieczka objazdowa) zamiast 2-ch wg.zapewnień
 • Informacje dadatkowe: Zabrać buty chroniące przed jeżowcami,kamykami. Miejsca ciekawe zgodnie z planem wycieczki...jaskinia postojna,wodospady Krka,plitwickie jeziora i cudowny Dubrownik.

Sebastian, Jabłonowo Pomorskie, 26-35 lat, lipiec 2014: absolutna porażka
Zamiast hotelu Chorwacja - Wzdłuż Adriatyku (wycieczka objazdowa) kwatery prywatne, bo w hotelu Chorwacja - Wzdłuż Adriatyku (wycieczka objazdowa) nie starczyło miejsc a my jako młodzi, mimo ze płaciliśmy tak jak wszyscy "mogliśmy dochodzić", program realizowany w biegu, pani pilot bez doswiadczenia i checi do pracy. Pierwsza i ostatnia tego typu wycieczka a już napewno z tym biurem podróży.Straconej rocznicy slubu i pieniędzy już nie odzyskam. Wolę zapomnieć o tym przykrym doswiadczeniu

konrad, łódz, 36-45 lat, czerwiec 2014: WYCIECZKA SUPER CHORWACJA
Było fajnie po 1 dostalismy za frri 1 nocleg i sniadanie na 2 dzień wyprawa do jamy było bardzo fajowo wszyscy bylismy zaskoczeni pozytywnie potem 2 Hotel Chorwacja - Wzdłuż Adriatyku (wycieczka objazdowa) był ok jedzenie dobre noi to morze nie to co nasz Bałtyk zachwycająco czyste aż sie chce kąpac wycieczki do parku były zachwycające az dziw brał że cos takiego istnieje 3 Hotel Chorwacja - Wzdłuż Adriatyku (wycieczka objazdowa) był dobry ale jedzenie liche pani pilot młoda uczaca sie ale miła kierowcy profesjonaliści wycieczka warta swych pieniedzy tylko że tam jest wszystko góry morze doliny jeziora wodospady i w tym miejscu mam pytanie gdzie teraz ? jak juz wszystko widzielismy

 • Plusy: rejon ,czas wolny
 • Minusy: jedzenie ostani hotel
 • Informacje dadatkowe: kuny a nie euro wrzedzie płacimy kunami euro na przystankach przez Słowenie Austrie ale tam jest drogo w chorwacji nie wrzedzie pzyjmuja euro a kuny tak poza tym jakiegoś jasia do spania w autobusie picie na droge piwo lup coca cole
 • Pilot: młoda uczaca sie ale miła i pomocna
 • Transport: wc barek pietrowy fajny siedzenie mało wygodne

Katarzyna, Kraków, 26-35 lat, maj 2014: Wspaniała wycieczka
Dużo zwiedzonych miejsc (chociaż mogło by być więcej), dobra atmosfera, wygodne zwiedzanie dzięki Tour Guide. Polecam każdemu kto chce zwiedzić całą Chorwację w kilka dni.

 • Plusy: Zwiedzony duży obszar Dobra organizacja Profesjonalny przewodnik Ogólnie niezłe zakwaterowanie i Wyżywienie w Chorwacja - Wzdłuż Adriatyku (wycieczka objazdowa)
 • Minusy: Mogłoby być więcej puktów zwiedzania (było kilka miejsc prawie po drodze i było wystarczająco czasu)

Marta, Szczecin, 26-35 lat, maj 2014:
Bardzo ciekawa wycieczka, wspaniałe widoki, piękna przyroda, wspaniały pilot, wygodny autokar, sympatyczni ludzie. Chorwacja jest przepiękna i chętnie tam wrócę. Już nie mogę się doczekać przyszłego roku. Pojadę z Wami na Bałkańskie Skarby. Mam nadzieje, że trafię na tego samego pilota.

 • Plusy: Plusem tej wycieczki jest możliwość obejrzenia pięknych chorwackich krajobrazów.
 • Minusy: Wycieczka nie ma żadnych minusów. Kłopotliwy był tylko powrót z Woszczyc do Poznania.
 • Informacje dadatkowe: Najważniejsza rzecz do zabrania to aparat fotograficzny.
 • Program wycieczki: Program obejmuje napiękniejsze rejony wybrzeża Chorwacji.
 • Pilot: Naszym pilotem był Pan Borys Litwiniec. To osoba kompetentna, ma dużą wiedzę o Chorwacji. Przekazuje wiele praktycznych informacji. Dba o realizację programu, proponuje wycieczki fakultatywne (rejs statkiem w Dubrowniku, wycieczka do Szibenika). Dba również o bezpieczeństwo turystów.
 • Transport: Autokar wygodny, czysty. Kierowcy sympatyczni. W drodze powrotnej w Woszczycach podstawiono jeden autokar dla osób jadących do Wrocławia, Poznania i Szczecina. Miejsc siedzących była odpowiednia ilość, ale niestety brakowało miejsca na bagaże. Ludzie byli zdenerwowani. Doszło do słownych przepychanek. Powinny być dwa autokary.
 • Zakwaterowanie: Cztery noclegi w miejscowości Seget Donji. Hotel Chorwacja - Wzdłuż Adriatyku (wycieczka objazdowa) Medena. Duży Hotel Chorwacja - Wzdłuż Adriatyku (wycieczka objazdowa) blisko morza.
 • Wyżywienie w Chorwacja - Wzdłuż Adriatyku (wycieczka objazdowa): Do naszej dyspozycji był szwedzki stół(śniadania i obiadokolacje). Duży wybór smacznego jedzenia. Każdy mógł bez problemu znaleźć coś odpowiedniego dla siebie.
 • Intensywność programu (mało - 1, bardzo - 6): Program był intensywny, ale był również czas na wieczorny spacer brzegiem morza.

andrzej, Łódź, 56-65 lat, październik 2013: świetna
wszystko przemyślane, i pilot któremu się naprawdę chciało

Beata Warszawa, 36-45 lat, październik 2013: :-)
Chorwacja to bardzo piękny kraj godny polecenia, nie tylko dla tych, którzy lubią się wylegiwać nad wodą, ale także dla tych, którzy lubią zobaczyć ciekawe miejsca i piękne krajobrazy. Przejazd autokarem wzdłuż Adriatyku jest urzekający, z jednej strony góry z drugiej strony morze :-) mogłabym tak jechać jeszcze bardzo długo…. Polecam tą wycieczkę szczególnie Tym, którzy przedkładają piękne krajobrazy nad spędzaniem wielu godzin w muzeach, pałacach itp. miejscach, chociaż oczywiście takie miejsca też znalały się dla urozmaicenia w programie przy czym były godne zobaczenia. Wycieczka zorganizowana z dużym profesjonalizmem przez znane biuro podróży.

 • Plusy: - ładny kraj - piękne krajobrazy: morze, góry, jeziora - piękne miasta - przyjaźni mieszkańcy
 • Minusy: brak
 • Informacje dadatkowe: pozytywne nastwaienie i uśmiech na twarzy
 • Program wycieczki: Program wycieczki ciekawy, dużo przyrody (Jeziora Plitvicke, Park Narodowy Krka... morze, jeziora, góry, rzeki, wodospady, piękne lasy), trochę zabytków (przepiękne miasta Dubrownik, Split, Trogir), piękne krajobrazy, sympatyczni i przyjacielscy mieszkańcy :-)
 • Pilot: Bardzo sympatyczny i kompetentny, bez wątpienia zafascynowany Chorwacją :-)
 • Transport: Wycieczka przebiegła bez żadnych problemów, panowie kierujący autobusem to profesjonaliści potrafiący wjechać ogromnym autobusem w najwęższą uliczkę :-)
 • Zakwaterowanie: Noclegi nie były w hotelach 5 - gwiazdkowych, co jest oczywiste w przypadku wycieczek objazdowych, dlatego nie mogę dać maksymalnej oceny :-), ale nie były złe. W hotelach głównie się śpi, więc tak naprawdę nie ma to znaczenia czy mają 5 czy 3 gwiazdki.
 • Wyżywienie w Chorwacja - Wzdłuż Adriatyku (wycieczka objazdowa): Może być :-, jedzenie nie ma dla mnie znaczenia.
 • Intensywność programu (mało - 1, bardzo - 6): Program przygotowany interesująco, bez zbytniego pośpiechu można zobaczyć wszystko co jest godne zobaczenia, a jeszcze jest chwila na spacery we własnym zakresie bez pośpiechu, co jest ważne bo przecież to w końcu są wakacje....

Tadeusz Gdańsk, powyżej 65 lat, październik 2013: Wzdłuz Adriatyku
Rewelacja!

Dominika, do 25 lat, wrzesień 2013: Polecam !!!
Wycieczka była bardzo udana, super widoki i przemiły przewodnik :) Hotele średnie, ale jedzenie w nich pyszne :)

 • Plusy: Bardzo ciekawy program wycieczki. Wspaniały pilot p. Marchewka w niezwykle interesujący sposób opowiadał o Chorwacji! Super lokalizacja hoteli!
 • Minusy: Mało atrakcyjne hotele. Źle zorganizowane przesiadki.
 • Informacje dadatkowe: Warto zabrać płaszcze przeciwdeszczowe na jeziora plitwickie, bo często tam pada.

Mariusz Rybnik, 26-35 lat, wrzesień 2013: Wycieczka jak najbardziej godna polecenia:)
Wycieczka pokazuje moim zdaniem najciekawszą stronę Chorwacji, oczywiście w wielkim skrócie. Pokazuje kraj z wszystkich stron tzn. historycznej, geograficznej i kulturowej.

 • Plusy: Można w krótkim czasie poznać najciekawszą część Chorwacji.
 • Minusy: Wycieczka mogłaby trwać parę dni dłużej:)

Waldemar Luboń, 46-55 lat, wrzesień 2013: wakacje na południu
Wycieczka ciekawa,bardzo ładny kraj,mili ludzie,wybralismy się we wrześniu i nie żałujemy-był spokój,mało turystów,byłem kiedyś we Włoszech,ale uważam,że Chorwacja jest ciekawsza i piękniejsza

 • Plusy: Super przewodnik,fajna trasa,piękny kraj,bardzo profesjonalni przewodnicy lokalni (polki,chorwat...)
 • Informacje dadatkowe: dobry humor i aparat fotograficzny,reszta jest na miejscu.

Agnieszka Pajeczno, do 25 lat, wrzesień 2013: piękne wspomnienia
wycieczka godna polecenia, naprawde warto pojechać

 • Plusy: Wycieczka wspaniała polecam. Mile wspomnienia
 • Informacje dadatkowe: Spiwor , zagłówek do autokaru

Magdalena, Chełm, 36-45 lat, sierpień 2013: Piękna wycieczka-piękne wspomnienia
Na wycieczkę pojechałam z 10-letnią córką.Przepiękny kraj,wspaniałe zabytki,urokliwe miasteczka,bajkowe widoki.W ciągu paru dni poznałyśmy historię,przyrodę,kulturę tego kraju.Kompetentna,przyjazna,otwarta i zaangażowana we wszystko Pani pilot wycieczki,opowiadająca o tym kraju w niezwykle,prosty zrozumiały sposób,z poczuciem humoru,uśmiechem.Nie potrafię określić jaki punkt programu był najciekawszy.Wszystkie były niezwykłe na swój sposób i razem stanowiły doskonałą całość.Plitwickie Jeziora,Trogir,Split,Jaskinia Postojna,pozostawiły niezapomniane wrażenia.Byłyśmu z córką zadziwione,jak pięknie może być namalowany świat.

 • Plusy: program pilot transport przewodnicy
 • Minusy: zakwaterowanie
 • Informacje dadatkowe: Warto zabrać wodę,wygodne buty,krem z faktorem,kapelusz,dobry nastrój i uśmiech. do Jaskini Postojna-ciepły polar i skarpetki.
 • Program wycieczki: Świetnie dobrany.Bardzo ciekawe miejsca do zwiedzania.
 • Pilot: Bardzo kompetentna,energiczna,przyjazna,sympatyczna osoba.Zawsze dostępna,opiekuńcza,zaangażowana,uśmiechnięta.Z dużą wiedzą opowiadała o kulturze,historii Chorwacji,sposobie życia,mentalności mieszkańców.Uzupełniająca wiedzę literaturą,muzyką,filmem.Pomimo kłopotów zdrowotnych,podołała w stu procentach swojemu zadaniu.Jestem pełna podziwu i uznania.
 • Transport: Bez zastrzeżeń.Autokar utrzymany w porządku,kierowcy mili.Częste przystanki.
 • Zakwaterowanie: Tutaj mam uwagi.Szczególnie do hotelu Chorwacja - Wzdłuż Adriatyku (wycieczka objazdowa) w Bośni,nieuprzejma obsługa.Brak klimatyzacji.I najważniejsze- BRAK POCZUCIA BEZPIECZEŃSTWA!!!ZŁODZIEJE CHODZĄCY PO POKOJACH,W NOCY,NAWET WTEDY,KIEDY,BYLI W NIM LUDZIE/W NOCY/.BYLE JAKIE OKNA,SŁABO ZAMYKAJĄCE SIĘ.CÓRKA BAŁA SIĘ SPAĆ W NOCY,MUSIAŁYŚMY ZAMYKAĆ OKNA A BYŁO BARDZO GORĄCO.
 • Wyżywienie w Chorwacja - Wzdłuż Adriatyku (wycieczka objazdowa): W miarę dobre.
 • Intensywność programu (mało - 1, bardzo - 6): Program bardzo intensywny,interesujący.Wszystko zrealizowane tak jak w opisie oferty.

Sabina Bydgoszcz, 46-55 lat, sierpień 2013: Wzdłuż Adriatyku - POLECAM!!!
Bardzo dobrze dobrana trasa, interesujące miejsca do zwiedzania, bajeczne widoki. Kierowcy - mistrzowie Świata w jeździe wąskimi serpentynami, do tego bardzo sympatyczni i życzliwi. Pilot kompetentny, zaradny, wspaniale przygotowany. Przewodnicy mówiący po polsku (w Splicie i Trigorze Chorwat Jan posługujący się bogatą, piękną polszczyzną). Hotele w Bośni i Słowenii nie zachwycały nowoczesnością, ale były czyste. Jedzenie urozmaicone i bez ograniczeń. System Tour Guide - świetna sprawa.

 • Plusy: Wszystko świetne!
 • Minusy: Brak
 • Informacje dadatkowe: Warto spróbować świeżych fig, bo to poezja dla podniebienia. Niestety trudno je dowieźć do Polski. Za to polecam kupienie suszonych. Są rewelacyjne i długo mogą przypominać wspaniałą wycieczkę.

ona, 26-35 lat, sierpień 2013: chorwacja
chorwacja na pierwszy pobyt idealns

Magdalena Łódź, do 25 lat, sierpień 2013: Zderzenie z rzeczywistością
Wycieczka zapowiadała się bardzo ciekawie, jednak nic nie może być takie jak w katalogu. Na wycieczce mimo iż plan wydał się bardzo napięty było mnóstwo czasu wolnego, a faktyczne zwiedzanie odbywało się niemal biegiem. Jedzenie było zimne w hotelu Chorwacja - Wzdłuż Adriatyku (wycieczka objazdowa) w Bośni mimo iż przychodziło się na czas. Standard hoteli w których było zakwaterowanie także pozostawiał wiele do życzenia (mrówki, grzyb w łazienkach). Autokar był wygodny (nowoczesny, klimatyzacja działała, była możliwość skorzystania z toalety) Pani Pilot była dość sympatyczna oraz kompetentna

 • Plusy: cena widoki
 • Minusy: długie przejazdy zimne oraz mało urozmaicone jedzenie (brak potraw regionalnych)

Anna Złotów, 26-35 lat, sierpień 2013: Pobyt w niezapomnianym miejscu.
Wycieczka wzdłuż Adriatyku z pewnością należała do najbardziej udanych. To spełnione marzenie z dzieciństwa, ponieważ byłam tam pierwszy raz jako dziecka i zapamiętałam ten wyjazd do dzisiaj. Po kolejnym wyjeździe obiecaliśmy sobie, że na pewno jeszcze powrócimy w to miejsce, co słyszeliśmy również od wielu uczestników wycieczki J Zarówno Chorwacja jak i Bośnia i Harcegovina to cudowne miejsca, które zachwycają coraz bardziej z każdym przebytym kilometrem. Zaczyna się bardzo zaskakująco od przełamania dwóch stref klimatycznych, przejeżdżając przez tunel, w którym stopniowo zmienia się temperatura wkraczając w klimat śródziemnomorski. Potem jest już tylko słońce, wysoka temperatura i niezapomniane widoki. Praktycznie w czasie podroży do samego hotelu Chorwacja - Wzdłuż Adriatyku (wycieczka objazdowa) nie rozstawaliśmy się z aparatem, aby uchwycić każdy element krajobrazu, każdą budowlę, wszystko było tak zachwycające. Zaczęliśmy od zwiedzania wodospadów Krka, które oprócz swoich niezwykłych walorów krajobrazowych dostarczały jeszcze rozrywki związanej z możliwością skorzystania z kąpieli w miejscu przeznaczonym do tego celu. Kolejne miejsca, które zwiedziliśmy to Dubrovnik, w który można z pewnością polecić wejście na mury, z których można zagwarantować niesamowite widoki oraz podróż stateczkiem, na którym mieliśmy okazję skosztować tamtejszego specjału – Rakiji, co dostarczyło ogromną dawkę humoru J Kolejny etep to Split i Trogir, prezentujące masę zabytków, robiących duże wrażenie. Mieliśmy również okazję zobaczyć piękne jeziora Plitvickie, przejrzystość i kolory wody budzą ogromny zachwyt. Ostatni etap to Lubljana, bardzo ciekawe miejsce, zaskakujące pomysłowością mieszkańców. Bardzo nas zaintrygowały wiszące buty na linkach rozwieszonych między budynkami. Nie można oczywiście zapomnieć, aby wspomnieć o wieczornych spacerach brzegiem morza, kąpielach i wypoczynku, bo na pewno ogromnym atutem tej wycieczki jest oprócz możliwości zobaczenia wielu ciekawych, pozostających w pamięci miejsc, możliwość wygospodarowania dla siebie wolnego czasu, aby przeznaczyć go na odpoczynek. Myślę, że wszystko było w jak najbardziej odpowiednich i zadawalających proporcjach. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie, chociaż żal było nie skorzystać z każdej oferowanej atrakcji, a z pewnością było warto. Wszystko odbywało się płynnie, przejazdy, organizacja czasu, myślę, że w tym względzie duże wyrazy uznania należą się dla przewodnika, który wykazywał ogromne zainteresowanie swoją załogą oraz ogromne poczucie humoru. Polecamy podróż wzdłuż Adriatyku i możemy zagwarantować niesamowite wrażenia, które na pewno zapadną w pamięci na długo, a nawet wzbudzą ogromną chęć powrotu w to miejsce, tak jak w naszym przypadku J Chorwacja jest wyjątkowa, jej kultura, przyjaźnie nastawieni i pełni radości otwarci ludzie, którzy witają uśmiechem i zarażają swoim nastawieniem innych. Podróż autokarem też ma swoje zalety. Można przede wszystkim zobaczyć więcej niż z okna samolotu, podziwiać każdy region, a nie tylko ten, który mamy jako docelowy. Jest to nieszablonowe i jedyne w swoim rodzaju miejsce.

 • Plusy: Brak minusów:)
 • Minusy: Brak:)
 • Informacje dadatkowe: Warto mieć przy sobie przede wszystkim pastę, szczoteczkę do zębów, mydło oraz recznik, gdyż podczas jazdy są postoje umożliwiające odświeżenie się i skorzystanie z toalety.Br
 • Program wycieczki: Zrealizowany w 100%
 • Pilot: Trafił nam się bardzo przyjemny opiekun, na którym w pełni mogliśmy polegać:) Dzieki niemu w grupie panowała subordynacja, a w szczególności punktualność, dzieki czemu wszystko odbywało się płynnie.
 • Transport: Wygodne autokary.
 • Zakwaterowanie: Pokoje w Chorwacja - Wzdłuż Adriatyku (wycieczka objazdowa) w pełni spełniały nasze oczekiwania.
 • Wyżywienie w Chorwacja - Wzdłuż Adriatyku (wycieczka objazdowa): Smaczne jedzenie w każdym miejscu noclegowym:)
 • Intensywność programu (mało - 1, bardzo - 6): Program zrealizowany w 100%, jednak każdy między czasie mógł wygospodarować czas dla siebie.

Dorota z rodziną., 46-55 lat, sierpień 2013: Chorwacja - Wzdłuż Adriatyku
Na wycieczce byliśmy w terminie 17-23.08.2013r.Dopisały nam wszelkie aspekty : super pogoda, bardzo kompetentny pilot warunki mieszkaniowe dobre posiłki również. Trasa objazdówki bardzo ciekawa, jesteśmy zauroczeni cudami przyrody występującymi na terenie Chorwacji. Uważamy że w tak krótkim czasie biuro RAINBOW przedstawiło nam bardzo bogatą ofertę programową.

 • Plusy: Przebogata oferta programowa przedstawiona bardzo wyczerpująco.
 • Minusy: Brak noclegu podczas dojazdu i powrotu.
 • Informacje dadatkowe: Ze względu na kamieniste plaże dobrze jest posiadać odpowiednie obuwie zarówno do pływania w morzu jak i poruszania się po plaży.

Damian, Lublin, 26-35 lat, sierpień 2013: Piękniej niż na pocztówce :)
Razem z dziewczyną zdecydowaliśmy na podróż do Chorwacji. Podróżuję dosyć często i muszę przyznać, że Chorwacja jest jednym z niewielu miejsc, które wyglądają lepiej na żywo niż na zdjęciach. Bardzo podobała nam się organizacja wycieczki, było bardzo intensywnie, ale dzięki temu mieliśmy okazję zobaczyć wiele wspaniałych miejsc. Dla niektórych może być to jednak minusem, bo tempo było naprawdę duże. Nie pamiętam imienia Pani Przewodnik, ale ma bardzo dużą wiedzę na temat tego kraju, opowiada ciekawe, często bardzo humorystyczne historie. Jeżeli chodzi o Wyżywienie w Chorwacja - Wzdłuż Adriatyku (wycieczka objazdowa) najbardziej podobało nam się w Neum na terenie Bośni i Hercegowiny. Jedzenie bardzo zróżnicowane, raz nawet podano owoce morza, co dla mnie było wielkim plusem.

 • Plusy: -Bardzo intensywnie -Przyzwoite hotele -Dobre Wyżywienie w Chorwacja - Wzdłuż Adriatyku (wycieczka objazdowa)
 • Minusy: -Mało czasu wolnego

Robert Piła, 36-45 lat, lipiec 2013: Chorwacja Wzdłuż Adriatyku
Przejazd i przesiadki dopracowane, ale główny punkt przesiadek sprawiał problemy , na tak dużą ilość osób mało miejsca a gdy zaczął padać deszcz praktycznie problem był ze schowaniem się przed deszczem. Sam jazda nie była tak uciążliwa jak się obawiałem , ale po przyjeździe już było fantastycznie , piękna pogoda i miejsca, które zwiedzaliśmy. Hotel Chorwacja - Wzdłuż Adriatyku (wycieczka objazdowa) w Gradac nad samym morzem z klimatyzacją i balkonem z widokiem na morze i na góry.Posiłki - stół szwedzki duży wybór jedzenia i picia. Miejscowi przewodnicy - w Splicie i Dubrowniku rewelacyjni i z poczuciem humoru. Jedyny minus , na który nie ma wpływu biuro podróży to brak przewodnika polskojęzycznego w Jaskini Postojnej w Słowenii.

 • Plusy: wycieczka, która umożliwia zwiedzenie najciekawszych atrakcji Chorwacji plus jeszcze jaskinia w Słowenii
 • Minusy: organizacja przesiadki na terenie Polski do autokarów

Jolanta, 26-35 lat, lipiec 2013: Chorwacja - Wzdłuż Adriatyku
Program wycieczki bardzo ciekawy. Czas na zwiedzanie, czas na odpoczynek. Pod tym względem brak zarzutów. Ja wybrałam wycieczkę ze względu na Jeziora Plitwickie, które niestety przez nieudolność pilota nie zostały pokazane nawet w 40 %. Jaskinia Postojna - Cudo!!! Ogólnie wycieczka fajna, godna polecenia jednak z innym pilotem i innymi kierowcami, którzy mieli tendencje do gubienia trasy.

 • Plusy: Fajny Program, czas na zwiedzanie, czas na odpoczynek. Trochę zwiedzania trochę relaksu.
 • Minusy: Mało operatywny Pilot. Największy minus to transport (autokar oraz kierowcy).
 • Transport: Autokar mimo, że nowy bardzo niewygodny. Mało miejsca między fotelami.

Elzbieta Krosno, 36-45 lat, lipiec 2013: Chorwacja wzdłuż Adriatyku - lipiec 2013
Chorwację zwiedzałam po raz drugi, tym razem z biurem. Chciałam dotrzeć do miejsc, których nie dane było mi zobaczyć rok wcześniej. Przede wszystkim Dubrownik w słońcu, bo rok wcześniej też w lipcu padało! Jestem zadowolona. Na początek Lublana i Jaskinia Postojna. Lublana bez zachwytu, ale jak można się miastem po ponad 20 godzinach w podróży o 6 rano, gdy wszystkie kafejki zamknięte i nie można napić się kawy? Jaskinia Postojna cud natury. A kolejne punkty tez wszystkie warte zobaczenia, Split, Trogir, Dubrownik, no i oczywiście wodospad Krka i Plitvice. Plus dla pilota za tak zorganizowanie pobytu i zwiedzania, ze można było poplażować w Makarskiej. Minus to zbyt długie przejazdy, no ale wycieczka wzdłuż Adriatyku, więc narzekać nie można. I minus to Hotel Chorwacja - Wzdłuż Adriatyku (wycieczka objazdowa) w Neum w Bośni. Standard wczesnego polskiego Gierka. Podsumowując warto. P.S. W Dubrowniku należy uważać na kieszonkowców, czego doświadczył nasz pilot.

 • Plusy: Wszystkie punkty zrealizowane plus plażowanie w Makarskiej
 • Minusy: Hotel Chorwacja - Wzdłuż Adriatyku (wycieczka objazdowa) w Neum, zbyt długie przejazdy.
 • Informacje dadatkowe: Uwaga na kieszonkowców w Dubrowniku!
 • Program wycieczki: Bogaty, choć można coś dorzucić w trakcie długich przejazdów.

Paulina, 26-35 lat, lipiec 2013: Fascynująca podróż wzdłuż Adriatyku
Fantastyczne wrażenia, piękne widoki i zdjęcia, super połączenie zwiedzania i wczasów w pięknym miejscu.

 • Plusy: Bogaty program zwiedzania a zarazem dużo wolnego czasu na relaks i opalanie nad morzem...
 • Minusy: brak...a może jedynie temperatura - wysoka jak przystało na lipiec w tym regionie
 • Informacje dadatkowe: brak

Anna Gostyń, 36-45 lat, czerwiec 2013: Wzdłuż Adriatyku
Wycieczkę ogólnie uważam za udaną, piękne widoki i mili ludzie to główne atuty tego kraju.

 • Plusy: -Piękne widoki i wspaniała przyroda, - mili ludzie wokół - Chorwaci, - wiele wartości poznawczych
 • Minusy: - standard hoteli
 • Program wycieczki: Uważam, że program był dobrze skonstruowany ponieważ nie było zbyt dużo czasu na bezsensowne przestoje lub czekanie, wszystko odbywało się płynnie i w dogodnych godzinach. Nawet jeśli program ulegał lekkim zmianą to ostatecznie w całości był zrealizowany.
 • Pilot: Pilot bardzo fajnie zajmował się nami, zawsze pomocny, chętnie akceptował nasze uwagi i pytał czy taka opcja nam odpowiada. Jeśli była jakaś zmiana w programie to wyjaśniał przyczyny.Można było skorzystać z dodatkowych atrakcji, które to pilot proponował nam podczas wyjazdu. Muszę też zwrócić uwagę na to iż pilot podczas przejazdu przez Chorwację cały czas opowiadał nam o poszczególnych rejonach oraz zwracał uwagę na ciekawostki, które są z nim związane.Poznaliśmy też historię Jugosławii.
 • Transport: Męczące było oczekiwanie na przystanku przesiadkowym a poza tym już przy wsiadaniu w Polsce nie zalecano korzystania z WC w autokarze co na pewno niezbyt pozytywnie wpływa na komfort psychiczny podczas tak długiej podróży. Poza tym kierowcy byli bardzo uprzejmi i elokwentni jeśli chodzi o wykonywanie swojej pracy.
 • Zakwaterowanie: Hotele w Słowenii był na wysokim poziomie, czego nie można powiedzieć o hotelach w Chorwacji pamiętających jeszcze czasy dawnej Jugosławii.
 • Wyżywienie w Chorwacja - Wzdłuż Adriatyku (wycieczka objazdowa): Porównując jedzenie na innych wyjazdach np.Hiszpania, nie zbyt wielki wybór ale raczej smaczne. Byłam jednak zawiedziona tym iż nie serwowano owoców morza bo jest to jednak kraj śródziemnomorski.
 • Intensywność programu (mało - 1, bardzo - 6): Można by w programie ująć jeszcze zwiedzanie którejś z większych wysp Chorwackich np. Hvar ponieważ patrząc z perspektywy np. Split i Trogir razem wzięte nie maja tylu zabytków co nasz Kraków i czas zwiedzania tych miejsc nie jest zbyt długi.

Wojciech, Zielona Góra, 56-65 lat, czerwiec 2013: Wycieczka udana i dobrze zoorganizowana.
Moja relacja z wycieczki została już przekazana po powrocie. Adrest :Biuro RAIBOW Tours Zielona Góra.

 • Informacje dadatkowe: Mam 61 lat.

Leszek Tuchola, 36-45 lat, kwiecień 2013: chorwacja
Udana, trafiony wybór spośród wielu, dużo wrażeń, chęć powrotu w przyszłości

 • Plusy: Przewodnik, destynacja, program
 • Minusy: Przesiadka koło Katowic, ale lepszego rozwiązania chyba nie ma.
 • Informacje dadatkowe: Nic mi nie przychodzi do głowy
 • Program wycieczki: Urozmaicony
 • Pilot: Dla pilota należy się szczególne uznanie, zawsze był na miejscu, zorientowany w sytuacji i oczywiście znał kraj - kulturę, przyrodę, historię, miejscowe obyczaje. Duży plus.
 • Transport: Nie dość, że autobus komfortowy (nie tylko z nazwy i parametrów) to jeszcze trafiło się nam miejsce pierwsza liga.
 • Zakwaterowanie: Klasa turystyczna, ale jak na wycieczkę objazdową w zupełności wystarczająca. Natomiast na koniec odrobina luksusu i ostatni nocleg komfort trochę lepszy.
 • Wyżywienie w Chorwacja - Wzdłuż Adriatyku (wycieczka objazdowa): Dla przeciętnego, niewymagającego turysty ilość i jakość zadowalająca
 • Intensywność programu (mało - 1, bardzo - 6): Program napięty, ale było też trochę czasu na spacer i wypoczynek.

Elżbieta, Bytom, 26-35 lat, wrzesień 2012: Chorwacja wzdłuż Adriatyku
W drugiej połowie września 2012 roku wybraliśmy się na naszą pierwszą przygodę z biurem podróży Rainbow Tours do Chorwacji. Pogoda dopisała, a to już połowa sukcesu :) Początkowo trochę baliśmy się przesiadki w Bielsku-Białej, jednak nie taki diabeł straszny.. po 1,5 godziny wszyscy siedzieli już w swoich autokarach. Zwiedzanie zaczęliśmy wczesnym rankiem od Lublany, stolicy Słowenii. Kolejnym punktem programu była wspaniała jaskinia Postojna (warto zabrać coś cieplejszego do ubrania, gdyż w jaskini jest dosyć zimno). No i dotarliśmy do celu.. Chorwacja :) Na początek niesamowity Dubrownik - spacer po starym mieście oraz indywidualne przejście murami miejskimi. Równie interesujący był Split i Trogir, jednak największe wrażenie zrobił na nas Park Narodowy Krka. Kilku godzinny spacer wśród zieleni po kładkach i podestach z wieloma punktami widokowymi. W parku jest wystarczająco czasu wolnego, aby popływać u stóp wodospadu (warto zabrać stroje kąpielowe). I ostatni punkt programu, tak zachwalanie przez wszystkich Plitvickie Jeziora - mnie trochę zawiodły. Program był ciekawy i umiarkowanie intensywny - raz udało nam się wygospodarować trochę czasu na wylegiwanie się na skorzystanie z chorwackiego słońca przy hotelu Chorwacja - Wzdłuż Adriatyku (wycieczka objazdowa) niedaleko Trogiru. Troszkę męczące mogą być przejazdy autokarem, jednak wybierając wycieczkę autokarową należy się na to przygotować. Jednym słowem wycieczka bardzo udana, a Chorwacja - raj na ziemi :)

 • Plusy: Dobra organizacja, hotele nad morzem, interesujący program.
 • Minusy: Brak
 • Program wycieczki: Ciekawy, średnio intensywny i zrealizowany w całości.
 • Pilot: Sympatyczna pani pilot z dużą wiedzą, tylko mało energiczna.
 • Transport: Autokar piętrowy, klimatyzowany, dosyć wygodny.
 • Zakwaterowanie: Hotele w większości nad morzem, w ładnych miejscach. Pokoje w Chorwacja - Wzdłuż Adriatyku (wycieczka objazdowa) w porządku.
 • Wyżywienie w Chorwacja - Wzdłuż Adriatyku (wycieczka objazdowa): Śniadania w formie bufetu, obiadokolacje w formie bufetu lub serwowane do wyboru.

Sławka, Bojanowo, 26-35 lat, sierpień 2012: W blasku ciepłego morza
Ciepłe morze, pyszne lody, duuuuużo słońca. Piękna wycieczka, kwintesencja lata i udanych wakacji

 • Plusy: Pełne Wyżywienie w Chorwacja - Wzdłuż Adriatyku (wycieczka objazdowa), dobry transport, doskonała pani pilot, lokalizacja hoteli, ciekawy program
 • Minusy: minusów nie było :)

Michał, Zabrze, 36-45 lat, sierpień 2012: Chorwacja - wzdłuż Adriatyku
Kolor morza, wodospady Krka, Jeziora Plitvickie, Dubrovnik, Split, Trogir - niezapomniane widoki.

 • Plusy: Dobra organizacja, wspaniały program.
 • Minusy: Standard hotelu Chorwacja - Wzdłuż Adriatyku (wycieczka objazdowa) w Neum (Bośnia i Hercegowina) jak z PRL'u.
 • Informacje dadatkowe: Gdy będziecie w Dubrowniku, i będziecie mieli czas wolny, polecam przejść się po murach obronnych wzdłuż całego starego miasta. Wiem, że łatwo nie będzie jeśli trafi na sierpień (żar się z nieba leje), ale właśnie dlatego to miasto jest wyjątkowe, bo ma w CAŁOŚCI mury wokół miasta.
 • Transport: Jechaliśmy trzyosiowym, dwupoziomowym kolosem, więc szacunek dla kierowców.

Ula, 26-35 lat, sierpień 2010: Wspaniała podróż śródziemnomorska
Tą wycieczką rozpoczęłam swoją przygodę z Rainbow Tours, co zaowocowało kolejnymi wyjazdami i chęcią poznawania świata. Podróż do Chorwacji był niezapomnianym przeżyciem. Wycieczkę poleciłam rodzicom, którzy również wrócili bardzo zadowoleni.

 • Plusy: Wyjeżdżałam sama, ale przy zakupie wycieczki zgłosiłam chęć dokwaterowania w pokoju z osobą, która też jedzie sama. Można wtedy razem spędzać czas wolny i czuć się raźniej. Mieszkałam z 2 dziewczynami.
 • Informacje dadatkowe: Polecam wziąć do autokaru małą poduszkę, cienki koc, bluzę, skarpetki - przydadzą się na nocne przejazdy. Do autokaru koniecznie trzeba zabrać ciepłe ubranie do jaskinii, bo zwiedza się ją od razu po przyjeździe, a wtedy nie ma możliwości wyjmowania walizek z bagażnika.
 • Program wycieczki: Poznamy jedne z największych hitów Chorwacji, piękne miasta i cuda przyrody. Dużo zwiedzania, ale i czas wolny.
 • Transport: Niewygodne nocne przejazdy, ale to świadomy wybór przy wycieczce autokarowej.
 • Zakwaterowanie: Hotel Chorwacja - Wzdłuż Adriatyku (wycieczka objazdowa) Neum nieco w komunistycznym stylu ;) Ale bardzo w porządku.
 • Wyżywienie w Chorwacja - Wzdłuż Adriatyku (wycieczka objazdowa): Wystarczająco dużo smacznego jedzenia.

Jarosław, Poznań, 26-35 lat, maj 2009: Wzdłuż Adriatyku - Kwintesencja Chorwacji + Słowenia i Bośnia/Hercgowina
To była nasza pierwsza wycieczka z Rainbow Tours . Wyjechaliśmy 31.05.2008 roku z Poznania , a o 10.00 następnego dnia zaczęliśmy realizowanie programu . Program realizowaliśmy w innej kolejności ; nasza pilotka przesympatyczna Ania Czyżewska zadecydowała ,że zaczniemy od Jezior Plitwickich . Przepiękne miejsce gdzie spaceruje się drewnianymi pomostami wokół wspaniała przyroda ; turkusowa woda,piękna zieleń , ryby i najfajniejsze miejsce , czyli wodospad Veliko Sloap . Następnie udaliśmy się na wybrzeże do miejscowości Omiś i tam w hotelu Chorwacja - Wzdłuż Adriatyku (wycieczka objazdowa) BRZET położonym nad samym Adriatykiem spędziliśmy trzy noce . Drugigo dnia wybraliśmy się do Dubrownika . Już sam przejazd magistralą adriatycką dostarcza niesamowitych przeżyć , a Dubrownik to rzeczywiście perełka. Polecam tam zwłaszcza spacer murami miejskimi otaczającymi miasto , widoki niezapomniane . Warto też zjeść miejscowe specjały ( np. grillowane kalmary .MNIAM..) . Kolejny dzień to fakultet do Mostaru i Medjugorje . Zwłaszcza ten pierwszy jest wspaniały - taka " mała Turcja " . Zwiedziliśmy meczet , dom Turecki , obfotografowaliśmy słynny kamienny most na Neretwie , a na zakonczenie pobytu zjedliśmy pyszne cavabcici . Miasto jest niezwykle klimatyczne , choć bardzo biedne i zniszczone wojną bałkańską . Następnego dnia Split , Trogir i Park Narodowy Krka,kolejne piękne miejsca , na szczególną uwagę zasługuje Pałac Dioklecjana w Splicie . Ostatniego dnia zwiedzanie Słowenii : Jaskinia Postojna, gdzie wjeżdża się kolejką , a następnie spaceruje korytarzami o różnorodnych formach i wysokościach . Na koniec Lublana - spacer po mieście , obiad kawa i niestety to już na tyle . Planuje wrócić na Bałkany , mam nadzieje że jeszcze w tym roku . Marzą mi się "Bałkanskie Skarby ". Polecam. -

 • Plusy: Wspaniały program ,cudowne miejsca , bardzo fajna pilotka . Fajny Hotel Chorwacja - Wzdłuż Adriatyku (wycieczka objazdowa) w Omisu itd.
 • Minusy: Nocne przejazdy ; trochę to męczące .
 • Informacje dadatkowe: Warto wejść na mury miejskie w Dubrowniku .
 • Program wycieczki: Znakomity . Wszystko co w Chorwacji najciekawsze . Znakomity pomysł żeby przełożyć Słowenie na ostatni dzień . Zwiedzanie Lublany o 7 rano nie ma sensu .
 • Pilot: Pani Ania Czyżewska ; bardzo fajna , zaradna i kompetentna . Potrafi zareklamować Bałkany.
 • Transport: Wygodny autokar firmy Bomatur , super kierowcy
 • Zakwaterowanie: Hotel Chorwacja - Wzdłuż Adriatyku (wycieczka objazdowa) Brzet w Omiśu fajny , wygodny , dobre jedzenie . Położony nad samym Adriatykiem . Hotel Chorwacja - Wzdłuż Adriatyku (wycieczka objazdowa) w Nowi Vinodolski ,mieliśmy tam jedną noc , ale ogólnie Hotel Chorwacja - Wzdłuż Adriatyku (wycieczka objazdowa) pamiętający jeszcze Broz Tito , nieco zaniedbany , ale także położony nad samym morzem

ceny orientacyjne

DUBROWNIK
Wycieczka do jednego z najpiękniejszych miast na świecie. W programie m.in.spacer urokliwymi uliczkami miasta, wpisanego na listę UNESCO, podczas którego poznamy jego historię, a także zobaczymy klasztor franciszkanów ze słynną apteką, Pałac Sponza, Dwór Książęcy, Katedrę i wiele innych cennych zabytków. Koszt ok. 21 EURO

MIASTO KORCULA
Wycieczka do legendarnego miejsca urodzin Marco Polo, spacer urokliwymi kamiennymi uliczkami miasta. W programie także przejazd przez płw.Peljesac, znany z doskonałych win (zwiedzanie winiarni). Koszt ok. 25 EURO

PIKNIK RYBNY W DELCIE NERETWY
Rejs zabytkowymi łodziami po licznych, wąskich kanałach rzeki: tradycyjne chorwackie potrawy, domowe wino, poznamy także miejscowe legendy o rzymskim mieście - Narona, którego ruiny przez stulecia leżały zatopione w nurtach Neretwy. Koszt ok. 25 EURO

MEDIUGORIE
Pielgrzymka do miejsca objawień Matki Bożej - Królowej Pokoju. Medjugorje to miasteczko w Bośni i Hercegowinie, gdzie w 1981 roku ukazała się Maryja sześciorgu dzieciom. Koszt ok. 20 EURO

MOSTAR
Główne miasto Hercegowiny, w programie zwiedzanie starej dzielnicy muzułmanskiej i wspanialego Starego Mostu z 1566 r. wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO, mozliwość nabycia ciekawych orientalnych pamiątek, po drodze zwiedzanie zabytkowego miasteczka Pocitelj z pieknym meczetem i klasztoru derwiszów u źrodla rzeki Buny. Koszt ok. 20 EUR

Brak opisu regionu

Brak filmów

Brak panoram.

Brak informacji TrustYou dla tego hotelu.

Brak informacji TrustYou dla tego hotelu.

Newsletter

Dopisz się do newslettera i bądź na bieżąco informowany o promocjach i nowościach:
Płatności travelzone
Travelzone.pl zapewnia najwyższe standardy bezpieczeństwa transakcji z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii szyfrowania danych
we współpracy z profesjonalnymi partnerami oferującymi bezpieczne płatności internetowe dla sklepów i serwisów,
akceptację kart Visa, MasterCard/EuroCard, JCB, Diners Club, Maestro i Visa Electron
a także szybkich przelewów internetowych (takich jak mTransfer, iPko).
Biuro Obsługi Klienta:

+48 801 00 31 26 (infolinia)
+48 79 254 22 00

pon.-pt. 08:00-20:00
sob.-niedz. NIECZYNNE

Formularz kontaktowy Facebook

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - szczegóły

DOTACJE NA INNOWACJE FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ROZWOJU INNOWACYJNEJ GOSPODARKI