Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki oraz regulamin serwisu. Akceptuję Czytaj więcej

79 254 22 00
pon.-pt. 08:00-20:00
 • 9 lat na rynku
Wybierz wszystkie kryteria zaczynając od rodzaju transportu:

Sprawdź cenę w innym terminie...
Hotel Chorwacja - zapach wina i lawendy (wycieczka objazdowa)

Hotel Chorwacja - zapach wina i lawendy (wycieczka objazdowa) - opinie, oferta, cena

Wycieczki objazdowe - Chorwacja

Niestety nie znaleziono wycieczek dla podanych kryteriów z wylotem w ciągu najbliższych 30 dni.
Prosimy o zmianę kryteriów w panelu wyszukiwania i wybranie interesującego Państwa terminu wylotu, lotniska...

Oferta hotelu Chorwacja - zapach wina i lawendy (wycieczka objazdowa) obejmuje:

Program wycieczki:

Turkusowe Plitvickie Jeziora - Split, Trogir, Dubrovnik - chorwackie skarby - Fiordy Południa Europy - Kotor - Góra objawień- Medjugorje - Budva i Sveti Stefan - najpiękniejsze w Czarnogórze - Dla chętnych wypoczynek na chorwackim wybrzeżu

Dzień 1
Zbiórka przy stanowisku odpraw na 2 godziny przed wylotem samolotu na lotnisku. Wylot na Bałkany* samolotem czarterowym. Po przylocie spotkanie z pilotem i transfer do hotelu Chorwacja - zapach wina i lawendy (wycieczka objazdowa) na wybrzeżu, czas na odpoczynek po podróży. Zakwaterowanie w hotelu Chorwacja - zapach wina i lawendy (wycieczka objazdowa), obiadokolacja.

Dzień 2
Po śniadaniu zwiedzanie największego miasta Dalmacji - Splitu, zobaczymy stare miasto, którego zabudowa odzwierciedla burzliwe dzieje regionu, krzyżują się tu wpływy weneckie, węgierskie i austriackie. Zobaczymy antyczny pałac cesarza Dioklecjana, jeden z najpiękniejszych w Europie przykładów rzymskiej architektury obronnej (IV-V w.), Katedrę, mauzoleum cesarza i malowniczy port. Przejazd do Trogiru, jednego z najładniejszych, klimatycznych miasteczek. Spacer po malowniczej starówce, zobaczymy między innymi ratusz z przełomu XIV - XV wieku i katedrę św. Wawrzyńca z XIII wieku. Kolejno przejedziemy do Omisa, by udać się w rejs majestatycznym kanionem rzeki Cetiny. Przejazd do hotelu Chorwacja - zapach wina i lawendy (wycieczka objazdowa), obadokolacja, nocleg.

Dzień 3
Po śniadaniu przejazd do Plitvic i zwiedzanie Parku Narodowego Plitvickie Jeziora, gdzie na obszarach porośniętych przez buki, jodły, świerki i klony, na długości ponad 8 km, znajduje się 16 turkusowych jezior położonych tarasowo i połączonych ze sobą 72 wodospadami. Obszar parku zaliczany jest do światowego dziedzictwa naturalnego i jest chroniony przez UNESCO. Okolice Parku Narodowego słyną z wyrobu doskonałych serów i miodów, które będzie można zakupić podczas tej wyprawy. Przejazd do  hotelu Chorwacja - zapach wina i lawendy (wycieczka objazdowa) i czas wolny na odpoczynek, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4
Po śniadaniu udamy się do Bośni i Hercegowiny, by odwiedzić Mostar i Medjugorie. W Mostarze zwiedzimy zabytkowe centrum średniowiecznego miasteczka założonego przez Turków , przejdziemy Starym Mostem - symbolem miasta (wpisanym na listę UNESCO) - Most ten, zbudowany w XVI w. przez tureckiego sułtana, jest jedną z najbardziej znanych budowli na Bałkanach. Zburzony podczas wojny i odbudowany w ostatnich latach, obecnie znowu łączy obie strony. Następnie odwiedzimy meczet Koski Mehmed-Paszy, dom turecki oraz dzielnicę Stara Carsija (tradycyjne warsztaty rzemieślnicze, restauracje z lokalną kuchnią, meczety, z których dobiegają głosy muezinów wzywających do modlitwy). Po południu przejedziemy do Medjugorje, miejsca licznych pielgrzymek, gdzie w 1981 roku objawiła się Matka Boska. Zwiedzimy sanktuarium, a także wejdziemy na Górę Objawień. Przejazd do hotelu Chorwacja - zapach wina i lawendy (wycieczka objazdowa) na nocleg, obiadokolacja.

Dzień 5
Po śniadaniu przejazd w kierunku Czarnogóry, po drodze zwiedzanie Perły Adriatyku, Dubrownika. To przepięknie położone miasto, o wspaniałym klimacie, pełne zabytków i niezwykłych uliczek. Podczas spaceru poznamy jego historię, a także zobaczymy m.in. klasztor franciszkanów z przełomu XIV i XV w. i Muzeum Apteki. Po zwiedzaniu przejedziemy czarującą trasą widokową wzdłuż Boki Kotorskiej. Zwiedzimy Perast - wizyta na wyspie Matki Bożej ze Skały, gdzie zobaczymy barokowe sanktuarium i cudowne widoki na Bokę Kotorską. Przejazd do hotelu Chorwacja - zapach wina i lawendy (wycieczka objazdowa) w Czarnogórze, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 6
Przejazd słynnymi serpentynami, z których zobaczymy niezapomniane widoki na Kotor, Bokę Kotorską i Adriatyk. Dojazd do Njeguszy, niewielkiej wioski położonej w podnóża masywu Lovćen. Jest to miejsce narodzin przedstawicieli z dynastii Petrowićów, obecnie miejsce słynie z produkcji sera i suszonej szynki. Następnie udamy się do Cetiny, historycznej stolicy Czarnogóry. Najbardziej okazałym budynkiem w mieście jest Muzeum Narodowe, niegdyś pałac ostatniego króla, Mikołaja I Petrovića. Dzień zakończymy wizytą w Budvie, najnowocześniejszym kurorcie Czarnogóry. Przejazd do hotelu Chorwacja - zapach wina i lawendy (wycieczka objazdowa), obiadokolacja, nocleg.

Dzień 7
Po śniadaniu Zwiedzanie Kotoru, którego historyczne centrum wpisane jest na listę UNESCO. To portowe miasto, malowniczo położone u podnóża masywu Lovćen. Okolica przypomina norweskie krajobrazy i jest określana jako położony najdalej na południe fiord Europy. Jest to region wyjątkowego przyrodniczego piękna, gdzie strome zbocza gór opadają ku morzu. W programie m.in. Katedra św. Trifona i symbol miasta - wieża zegarowa z XVII wieku. Powrót do hotelu Chorwacja - zapach wina i lawendy (wycieczka objazdowa), czas na odpoczynek, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 8
Śniadanie , wykwaterowanie z hotelu Chorwacja - zapach wina i lawendy (wycieczka objazdowa), transfer:
- dla klientów pozostających dodatkowy tydzień pobytu - przejazd do wybranego hotelu Chorwacja - zapach wina i lawendy (wycieczka objazdowa), a 15 dnia wylot do Polski
- dla klientów powracających do Polski transfer na lotnisko, wylot samolotem czarterowym.

Realizacja programu obejmuje przejazd ok. 2000 km.

Uwagi!
Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. Przykład trasy wycieczki po zmianie kolejności: Kotor, Cetinje, Njeguszy, Budva, Perast, Dubrovnik, Mostar, Medjugorie, Plitvickie Jeziora, Split, Trogir, Omis. Pilot nie oprowadza po miastach i obiektach muzealnych.

Przelot na Bałkany - oferuje połączenia ze Splitem, Dubrovnikiem i Podgoricą. Port docelowy zostanie przydzielony w zależności od obranej trasy wycieczki.

Realizacja tej wycieczki może odbywać się na podstawie dowodu osobistego lub paszportu (dokumenty powinny być ważne min. 3 m-ce od daty powrotu).


Zakwaterowanie na objeździe
Hotele **/***  (razem 7 noclegów), w zależności od terminu położone na Kasztelańskiej lub Makarskiej Riwierze, na terenie Bośni i Hercegowiny, oraz w Czarnogórze. Gwarantujemy minimum 6 noclegów nad morzem. Możliwy 1 nocleg w Medjugorje (gwarantowany basen) lub w Bihać (hotele Opal lub Kostelski Buk).
Pokoje w Chorwacja - zapach wina i lawendy (wycieczka objazdowa): funkcjonalnie wyposażone Pokoje w Chorwacja - zapach wina i lawendy (wycieczka objazdowa) 2 osobowe (z możliwością dostawki), wszystkie z łazienkami i w większości hoteli z TV. Większość z nich posiada balkon.
Do dyspozycji gości: wszystkie hotele posiadają recepcję, bar, restaurację, część z nich posiada basen.
Wyżywienie w Chorwacja - zapach wina i lawendy (wycieczka objazdowa): śniadania i obiadokolacje (najczęściej bufet, rzadziej serwowane, w zależności od hotelu Chorwacja - zapach wina i lawendy (wycieczka objazdowa)).
 
Dla chętnych istnieje możliwość przedłużenia imprezy o tydzień pobytu w Chorwacji (Rwiera Kasztelańska, Riwiera Makarska, Wyspa Korcula, Płw. Peljesac) lub w Neum. Opisy hoteli w dalszej części katalogu. Więcej ofert dostępnych w systemie rezerwacyjnym.

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (7 rozpoczętych dób hotelowych), wszystkie transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, śniadania, obiadokolacje, opiekę pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż)

Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, systemu Tour Guide, dodatkowych posiłków, opłaty klimatycznej ok. 1-1,5 EUR/dzień/os. (dotyczy części objazdowej i pobytowej dla Klientów przedłużających wycieczkę o tydzień pobytu w Chorwacji, Czarnogórze lub Neum) oraz innych wydatków osobistych.
Orientacyjny koszt uczestnictwa w całym programie (łącznie z systemem Tour Guide, bez opłaty klimat.) - 106 EUR

Nie podano udogodnień.

 

Turyści nie dodali żadnych zdjęć.

 

Rafał, Piaseczno, 26-35 lat, wrzesień 2014: WYCIECZKA BARDZO UDANA
Wycieczka bardzo udana.Pogoda troszkę nie dopisała w Splicie, ale taka kolej rzeczy. Za to w Dubrovniku słoneczko przywitało nas od samego rana, tym lepiej bo szykował się rejsik. Jeziora plitvickie również zachwyciły swoim urokiem. Widoki wzdłuż Adriatyku są przepiękne i wynagradzają czas spędzony w autokarze.Bardzo profesjonalna pilotka Pani Joanna, która opowiadała ciekawie o zwiedzanych obiektach i jednocześnie czasami rozluźniała atmosferę żartami. Bardzo profesjonalny kierowca Neno, który bezpiecznie wjechał na serpentyny kotorskie, wielu polskich kierowców mogłoby się od tego Pana uczyć umiejętności kierowania pojazdami. Zakwaterowanie ogólnie dobre, jeżeli chodzi o wycieczki objazdowe to w sumie w hotelu Chorwacja - zapach wina i lawendy (wycieczka objazdowa) jest się tylko parę godzin. Wyżywienie w Chorwacja - zapach wina i lawendy (wycieczka objazdowa) rewelacyjne.

 • Plusy: Bardzo dobra pilotka nie nudna. Piękne widoki. Ciekawy program wycieczki.
 • Minusy: brak
 • Informacje dadatkowe: Napewno warto zawsze zabrać coś cieplejszego, ponieważ zawsze może się zdarzyć jakaś ulewa krótka ale za to intensywna.
 • Program wycieczki: Program wycieczki intensywny, ale przecież o to chodzi w wycieczkach objazdowych.
 • Pilot: Pani Joanna profesjonalistka, dobrze zorganizowana, sympatyczna.
 • Transport: Dobry autokar klimatyzowany i świetny kierowca chorwacki Neno.
 • Zakwaterowanie: Zakwaterowanie ogólnie dobre, jedynie w hotelu Chorwacja - zapach wina i lawendy (wycieczka objazdowa) Minerva troszeczkę zatrzymali się na latach 80-tych.
 • Wyżywienie w Chorwacja - zapach wina i lawendy (wycieczka objazdowa): Wyżywienie w Chorwacja - zapach wina i lawendy (wycieczka objazdowa) bardzo dobre.

Maria,, 56-65 lat, wrzesień 2014: Nie polecam Biura Rainbow Tours!!!!!!
Proszę mi nie życzyć kolejnej udanej podróży z Państwa biurem, bo to tak jakbyście z góry zakładali, że moja wycieczka z Państwa biurem była udana, a nie była;-(

 • Plusy: Wszystkie plusy wycieczki nie miały nic wspólnego z Państwa usługami, wobec czego nie ma o czym pisać.
 • Minusy: Najbardziej wytrąciła mnie z równowagi zmiana godziny wylotu z porannej na nocną. Miałam problem z dotarciem na lotnisko o tej porze. Przy rezerwacji wycieczki wielką uwagę przywiązywałam do pory odlotu, a ta uległa zmianie na bardzo niekorzystną dla mnie. Chodziło mi nie tylko o transport na lotnisko, ale również (z racji wieku)było to dla mnie wysoce niekomfortowe. Mam problemy ze snem i mając perspektywę wstawania w środku nocy nie potrafiłam wogóle zasnąć przed podróżą. Następnie po nieprzespanej nocy z powodu Państwa kiepskiej organizacji wycieczki, byłam zmuszona cały dzień jechać autokarem trasą znacznie wydłużoną tylko po to żebyście sobie Państwo wypuszczali po drodze różnych ludzi w różnych miejscach, bo to było w Państwa interesie. A ja się pytam gdzie w tym wszystkim jest interes klienta? Poza tym mieliście duży bałagan, co było stresujące dla mnie. Nie wyobrażam sobie natomiast sytuacji, w której postawiliście inną uczestniczkę wycieczki. Otóż Pani ta, jako jedyna z wycieczki, miała wylot z innego lotniska. Ta sytuacja bardzo ją zestresowała i wcale się zresztą nie dziwię. Gdybym to ja się znalazła w takiej sytuacji to byłabym zdołowana. Postawienie kogokolwiek z uczestników wycieczki w takiej sytuacji świadczy o braku kompetencji z Państwa strony, braku wyobraźni i tak po prostu po ludzku, braku empatii do drugiego człowieka.

BOGUSŁAW, RUMIA, 46-55 lat, sierpień 2014: PANI KAROLINA I CHORWACJA TO JEDNOŚĆ
PANI KAROLINA I DOBRA LOGISTYKA ORAZ PIĘKNE KRAJOBRAZY TO SUKCES.JEDYNIE WCZESNY GIEREK W MODENIE TO minus ALE ŁÓŻKA WYGODNE.WYKUPCIE ZWIEDZANIE MUZEUM MIKOŁAJA W CETINIE I BARDZIEJ ZAANGAŻOWANY PRZEWODNIK TO BĘDZIE 6

 • Plusy: PANI KAROLINA I LOGISTYKA
 • Minusy: PROGRAM CETINY I PRZEWODNIK GIEREK W MODENIE

Jolanta, Kraków, 46-55 lat, sierpień 2014: Zapach wina i lawendy.
Wycieczka udana. Nieco nużące długie przejazdy, trochę miotaliśmy się po okolicy. Świetny pilot pani Asia warta jest każdych pieniędzy, kompetentna, miła, świetnie zorganizowana. Bardzo dobry kierowca, co na tamtejszych drogach ma ogromne znaczenie. Fatalna obsługa w hotelu Chorwacja - zapach wina i lawendy (wycieczka objazdowa) w Neum, Pokoje w Chorwacja - zapach wina i lawendy (wycieczka objazdowa) miały być o 14, a nasz pokój został wysprzątany o 18. Nie dostałam informacji o zmianie godziny wyloty do Chorwacji, gdyby nie mój telefon na infolinię, przyjechałabym na zbiórkę o 10 rano a nie o 2 w nocy. Powrót też był koszmarny z Neum do Podgoricy - 5 godzin jazdy autokarem, w sumie 11 godzin podróży, to po diabła mi lot samolotem, równie dobrze mogłam jechać do Chorwacji autokarem.

 • Plusy: Piękne widoki, świetny pilot, doskonały kierowca.
 • Minusy: Brak wcześniejszej informacji o godzinie wylotu - to ja musiałam dzwonić i dowiedziałam się o zmianie godziny wylotu 12 godzin przed wyjazdem. Nieprzemyślana trasa, zbyt długie przejazdy. Zbyt długi powrót 11 godzin podróży, nie licząc przejazdu z Pyrzowic do Krakowa.

Henryk, Rzeszów, 46-55 lat, sierpień 2014: Perły Adriatyku
Wycieczka dobrze zorganizowana,pod opieką p.Miłka Wojtunika pilotującego wycieczkę ,który modyfikując program zaoszczędził nam 1 dzień na wypoczynek w Budvie i pozostawił na nas bardzo korzystne wrażenie . Ciekawie i zwięźle opowiadał historię poszczególnych miast Mostar,Dubrownik, Budva, Kotor i przedstawił sedno konfliktu na Bałkanach w latach 90-tych. Byliśmy w okresie od 21.08-28.08/2014 Można było przeżyć wspaniałe chwile zwiedzając perły Adriatyku Chorwacji, Bośni i Czarnogóry.Hotele jak na wycieczkę objazdową w miarę dobre, oferujące smaczne potrawy z wyjątkiem hotelu Chorwacja - zapach wina i lawendy (wycieczka objazdowa) Jadran w Sebeniku.Przewodnicy kompetentni z profesjonalną wiedzą z wyjątkiem Plitwickich Jezior, które są dla nas pewnym rozczarowaniem. Pozdrawiam Anna, Henryk z Rzeszowa

 • Plusy: Pobyt w Budvie Hotel Chorwacja - zapach wina i lawendy (wycieczka objazdowa) Słovenska Plaża hotelu Chorwacja - zapach wina i lawendy (wycieczka objazdowa) -3 noclegi z 1 dniem wypocztnku.
 • Minusy: Zbyt późne powroty do hoteli; nawet powroty o 1 godz.wcześniej rozwiązałyby częściowo sprawy dotyczące wypoczynku np. zwiedzania miast w których znajdują się hotele czy też kąpieli nie tylko w morzu np.GRAND Hotel Chorwacja - zapach wina i lawendy (wycieczka objazdowa) w NEUM.
 • Informacje dadatkowe: Okulary do pływania lub maska z rurką do ust/ do nurkowania pod pow.wody/ dla pływających!
 • Program wycieczki: Ciekawy, po modyfikacji przez p.Miłka Wojtunika tj.realizacja w odwrotnej kolejności jeszcze lepszy-można zaoszczędzić jeden dzień na wypoczynek.
 • Pilot: Pan Miłek Wojtunik pełny profesjonalizm,ciekawie opowiadający historię zwiedzanych miast i państw;bardzo dobrze zorganizowany z przewodnikami ,umie doradzić i podpowiedzieć na objeździe.

Anna, Poznań, 46-55 lat, sierpień 2014: Zapach wina i lawendy sierpień 2014 roku
opinia o wycieczce do Chorwacji Zapach wina i lawendy

 • Plusy: doskonały pilot pani Magda Gwożdzik, kiepski transfer na lotnisko do Dubrownika. Staliśmy ponad dwie godziny na brudnej stacji benzynowej czekając na autobus , bez jakiejkolwiek informacji kiedy przyjedzie autobus i kiedy zostaniemy odebrani przez innego przedstawiciela biura.
 • Minusy: przejazdy na granicach zbyt długie oczekiwanie na odprawę.
 • Informacje dadatkowe: należy uważać na kradzieże w Mostarze podczas przechodzenia przez bazar i na most.

Beata, Legionowo, 46-55 lat, sierpień 2014: Cudowna wycieczka
Jestem zachwycona. Chorwacja, Bośnia i Czarnogóra są przepiękne, a sama wycieczka była doskonale zorganizowana. Wspaniałe zabytki, zapierające dech agrafki nad Zatoką Kotorską, morze i piękna pogoda. Do tego wspaniała pilotka i ciekawie oprowadzający miejscowi przewodnicy. To wszystko złożyło się na bardzo udaną imprezę.

 • Plusy: PILOT!!!, miejscowi przewodnicy, a w szczególności Katarina (przewodniczka po Splicie) i Jan (przewodnik po Trogirze), kierowca, autokar, program wycieczki.
 • Minusy: Brak.
 • Informacje dadatkowe: Warto nastawić się pozytywnie i nie zwracać uwagi na drobne niedogodności.
 • Program wycieczki: Program wycieczki był realizowany w innej kolejności niż w katalogu, co wynika z dostępności hoteli. Zrealizowaliśmy wszystkie punkty, dodatkowo zwiedziliśmy Šibenik i wodospady rzeki Krka.
 • Pilot: Wspaniała pilotka pani JOANNA KALINOWSKA LUKACEWIĆ.
 • Transport: Nowy autokar i doskonały kierowca Neno, z którym nawet agrafki kotorskie były niestraszne.
 • Zakwaterowanie: Niektóre hotele miały wysoki standard, zdecydowanie wyższy niż w umowie. Szczególnie dobrze wspominam Hotel Chorwacja - zapach wina i lawendy (wycieczka objazdowa) Grand w Neum, Hotel Chorwacja - zapach wina i lawendy (wycieczka objazdowa) Vrata Krke i Hotel Chorwacja - zapach wina i lawendy (wycieczka objazdowa) w Medjugorje. Hotel Chorwacja - zapach wina i lawendy (wycieczka objazdowa) Jadran u Šibeniku nie miał klimatyzacji, ale za to leżał w samym centrum miasta przy nadmorskiej promenadzie (2 minuty drogi od katedry). Dzięki temu mogliśmy dodatkowo zwiedzić Šibenik. Hotel Chorwacja - zapach wina i lawendy (wycieczka objazdowa) Teuta (niedaleko Kotoru) był naprawdę kiepski, zdecydowanie do remontu. Drzwi balkonowe zamykały się na gwóźdź, a na korytarzach straszyły wielkie betonowe koryta z uschniętymi roślinami. Jednak pościel była czysta, a w pokojach działała klimatyzacja.
 • Wyżywienie w Chorwacja - zapach wina i lawendy (wycieczka objazdowa): Zgodne z umową. Szczególnie dobre w hotelu Chorwacja - zapach wina i lawendy (wycieczka objazdowa) Vrata Krke.
 • Intensywność programu (mało - 1, bardzo - 6): Program bardzo intensywny, ale zdążyliśmy jeszcze dodatkowo zwiedzić wodospady rzeki Krka i Šibenik. Był również czas na plażowanie. Szczególnie grupa z Warszawy miała korzystne godziny przylotu do Dubrownika i wylotu, co dało pełne osiem dni pobytu. Z sześciu dni, które składają się na część objazdową wszystkie były naprawdę ciekawe.

Julia, Gdańsk, 26-35 lat, sierpień 2014: Zapach wina i lawendy - rewelacja!
Mały kraj na wielkie wakacje- piszą tak i o Chorwacji i Czarnogórze i trudno się z tym nie zgodzić. Kraje stosunkowo nieduże a widoki zapierają dech już w czasie lotu nad Adriatykiem. Świetny, urozmaicony program ( choć dobrze by było żeby przed wycieczką każdy dostał informacje o zmianie bo widzę że chyba nikt w tym sezonie nie przejechał kraju zgodnie z opisem w folderze), fantastyczna pilotka- Karolina i naprawdę bardzo dobry kierowca Ivan, dzięki któremu czuliśmy się bezpiecznie na tamtejszych agrafkach. Hotele w trakcie objazdówki były w większości naprawdę świetne ( dwa 4 gwiazdkowe) z wyjątkiem jednego za który odejmuje pół punktu bo naprawdę warto żeby biuro podróży przemyślało dalszą współpracę z tym miejscem. Miejscowości nie pamiętam, nazwy hotelu Chorwacja - zapach wina i lawendy (wycieczka objazdowa) tym bardziej- znak rozpoznawczy- wielkie lampy w kształcie przypominającym kwiatowe kule w holu+ 'marmury'+ lustrzane kolumny, a w pokojach głęboki prl- zepsute, niedomykające się okiennice, zapyziała toaleta z niagarą i brak klimatyzacji ( co przy tych temperaturach jest jednak uciążliwe). Miejsce dość upiorne ale na szczęście przyjeżdżaliśmy tam późnym wieczorem więc nie było to w stanie specjalnie zepsuć ogólnej oceny wycieczki

 • Plusy: - świetna pilotka i lokalni przewodnicy - urozmaicony, ciekawy program - bardzo dobre jedzenie- także w hotelach
 • Minusy: - zmiana planu wycieczki o której nikt nie został poinformowany
 • Informacje dadatkowe: Warto zabrać ze sobą jakieś buty do pływania - nawet jeśli ktoś się wybiera na sam objazd. Woda poza marketami przeważnie jest horrendalnie droga ( jak to w ciepłych krajach) więc przed zwiedzaniem warto podpytać się pilota czy gdzieś na mieście podczas zwiedzania są jakieś punkty czerpania wody pitnej ( m.in. Mostar ) żeby móc ewentualnie uzupełnić jakąś bieżącą butelkę. Dobrze mieć buty na antypoślizgowej podeszwie bo w Plitvicach, w Mostarze i Dubrowniku bywa dość ślisko, zwłaszcza jeśli akurat pada.

Wiesława, Toruń, powyżej 65 lat, sierpień 2014: Zapach wina i lawendy
Wycieczka piękna a najbardziej urzekła nas Czarnogóra Jeziora Pliwickie i Dubrownik. Kto jeszcze nie był w Czarnogorze i Chorwacji powinien koniecznie zobaczyć. Jeziora Plitwickie to jest tak piekne miejsce,ze nie chce się z tamtad odejsć. My mielismy trochę pecha bo lało jak z cebra. Górnych jezior juz nie mozna było zobaczyć bo było przejscie zamkniete. My na dole w niektórych miejscach brodzilismy po kostki w wodzie. Wielki wodospad az huczał od nadmiaru wody.

 • Plusy: Dobre hotele na objezdzie, zwłaszcza w Budvie "Slovenska Plaża hotelu Chorwacja - zapach wina i lawendy (wycieczka objazdowa)"Piękne widoki i miła atmosfera wsród uczestniow z wyjątkiem jednej Pani, która bardzo brzydko sie zachowała i nie powinna jeżdzić wiecej na zbiorowe wycieczki. Pilot tez sie starał choć widac było,ze jest przemeczony.
 • Minusy: Długie przejazdy 50 km na nocleg tylko po to zeby rano znowu wracać. To musi być zmienione bo to ludzi strasznie denerwuje i meczy.

dorota, pawłowice, 46-55 lat, lipiec 2014: wycieczka zapach wina i lawendy
Ok bylo super nam podobalo sie bardzo widoki krajobrazy warto było !!!! Ale jest jedno wielkie ALE!!!!!!!!! skandaliczne waruni niektorych hoteli na objeżdzie i dodam na początku to nasza czwarta wycieczka objazdowa wiec wiemy na co się decydujemy ale to przeszlo wzelkie oczekiwania karaluchy w pokojach fuj za taie pieniądze to skandal przynajmniej wypoczynek po objeżdzie w hotlu Nimfa był wpaniały

Ania z Pomorza, 26-35 lat, lipiec 2014: ZAPACH WINA I LAWENDY
Bardzo cieszyłam się na ten wyjazd do Chorwacji, gdyż wiedziałam że to piękny kraj i jest dużo do zwiedzania. Po przylocie, jechaliśmy autokarem ponad 4 godz. do hotelu Chorwacja - zapach wina i lawendy (wycieczka objazdowa) na zakwaterowanie, co było naprawdę męczące. Hotele, w których nocowaliśmy były obskórne, pamiętają czasy komuny, łazienki wręcz nie doopisania! Jeśli człowiek mógłby, to najlepiej żeby z nich nie korzystał. Jeśli chodzi o jedzenie to był stół szwedzki, można się było najeść, za wyjątkiem hotelu Chorwacja - zapach wina i lawendy (wycieczka objazdowa), w którym byliśmy przez dwie doby (Teuta). Po prostu tragedia. Gdyby nie, te wszystkie widoki i przepiękne miejsca, które zobaczyliśmy, to byłabym strasznie zawiedziona.

 • Plusy: piękne widoki, miejsca w których byliśmy, klimatyzowany autokar, kompetentna pani pilotka Magda
 • Minusy: nieciekawe hotele, późny dojazd do hotelów, brak możliwości kąpieli w basenach hotelowych (zamykane już o 19.) długie przejazdy autokarem do hotelów

Wojciech, Białystok, 36-45 lat, lipiec 2014: Zapach wina i lawendy
Wycieczka mogła by być fajna gdyby była lepiej zorganizowana bez tak długich transferów z lotniska i na lotnisko i program bardziej urozmaicony.

 • Plusy: Doskonały środek transportu, dobra opieka pilota
 • Minusy: zbyt długie i bezsensowne przejazdy z południa na północ i odwrotnie zajmujące większość dnia i przez to zbyt mało czasu na wypoczynek czy zwiedzanie, bezsensowny program z brakiem czasu wolnego w jednych miejscowościach a z nadmiarem w drugich np w Medjugorie pobyt dosłownie 2 godz w wszystko biegu bez czasu wolnego a w Mostarze gdzie nie ma co oglądać 2,5 godz. wolnego, niektóre tragiczne hotele np. w Czarnogórze

Robert, Koszalin, 46-55 lat, lipiec 2014: Chorwacja
Najmocniejszym punktem w programie wycieczki były warunki podróżowania - bardzo dobry, nowy autokar i umiejętności kierowcy, najsłabszym pilotka- infantylna, mająca problemy w wyrażaniu swoich myśli i w ogóle z językiem polskim ( często brakowało jej polskich słów).Ogólnie oceniam wycieczkę na 3 w skali od 1 - 6.

 • Minusy: Program wycieczki był niezgodny z umową , którą podpisałem z biurem. Dotyczy to faktu komasowania dwóch pierwszych dni w jeden, w związku z czym zafundowano mi plażowanie w ostatnim dniu co jest w przypadku wycieczki objazdowej nieporozumieniem. Poza tym godzina zbiórki ostatniego dnia podana w umowie nie miała nic wspólnego z rzeczywistością.
 • Pilot: Pilotka infantylna, podawała informacje, które mało kogo interesowały - np.puszczała pliki audio o życiu B. Tito czy filmy o festwalu trębaczy, anegdoty czy dowcipy, które ani nie były śmieszne ani interesujące.Pani Karolina była zdecydowanie najgorszą pilotką ze wszystkich wycieczek objazdowych, w których brałem udział.

Marek, Torun, 46-55 lat, lipiec 2014: Wycieczka Bałkany
zgodna z programem

 • Plusy: dobra organizacja samej częsci objazdowej .Znakomici przewodnicy lokalni i pilot . Warunki jak to na Balkanach to trzeba wkalkukowac w wycieczke ale zupełnie przyzwoite .
 • Minusy: Jak zwykle koszmarna organizacja transferow w dniu przejazdu do hoteli pobytowych. Zmarnowany 6 dzien wycieczki kto gdzie i z kim .
 • Program wycieczki: Spelnil nasze oczekiwania . Organizacyjnie - super .Znakomici przewodnicy . Mozna by rzec tak trzymac poza jednym wyjatkiem .Ostatni dzen w zasadzie bez sensu - jakas wycieczka lodka i ozcekiwanie kto kogo gdzie zabierze .To dzien organizacyjny dla biura . To dzień stracony .Rownie dobrze mozan go wypełic dobrym programem a nastepnego dnia zawieśc do hotelu Chorwacja - zapach wina i lawendy (wycieczka objazdowa) .Musielismy w dniu rozpoczecia częsci wypoczynkowej czekać kilka godzin zeby nas pzretransportowano kilkaset metrow .Mozan pzrejś teorteycznie samemu ale i tak doba hotelowa zaczyna sie tam od 16.00 Szkoda to psuje troche taka fajna wycieczke

Grzegorz, Pszczółki, 36-45 lat, lipiec 2014: Wino i lawenda tylko z nazwy
Zdecydowanie nie polecam tej wycieczki

 • Plusy: Brak
 • Minusy: Brak organizacji, krążenie w autokarze z miejsca na miejsce. Pokoje w Chorwacja - zapach wina i lawendy (wycieczka objazdowa) w hotelach to jakas pomyłka z wyjątkiem jednej nocy gdzie był standard za jaki sie zapłaciło,
 • Informacje dadatkowe: Zdecydowanie wybrac inne biuro na taka wycieczke. To moja ostatnia wycieczka z tym biurem, jestem rozczarowany, zawsze mialem dobra opinie a tą wycieczką wszystko zepsuli.

Krzysztof, 40-018 Katowice, 56-65 lat, lipiec 2014: Nigdy więcej wycieczki z biurem RAINBOW.
Brudne hotele na objeździe, brudna pościel, brudne mokre ręczniki, zimne i zepsute jedzenie. Zarobaczone Pokoje w Chorwacja - zapach wina i lawendy (wycieczka objazdowa), brud, smród, zatęchłe szafy i meble. Katastrofa ufundowana za prawie 11 tys. złotych. Transfery opóźnione. Transfer z Chorwacji do Polski to 7.15-20.00. Odpowiedź na moją reklamację jest żenująca i nie na temat. Brak zapoznania się z treścią i dokumentacją zdjęciową mojej reklamacji. Co do opóźnienia samego lotu odpowiedź dotyczy lotu Warszawa- Dubaj. Zawiadamiam, że składam skargę do PIT oraz federacji konsumentów. Myślę także, że moja bogata dokumentacja zdjęciowa zainteresuje także internautów.

 • Plusy: Brak. Dobry pilot Pani Ewa Strzelecka.
 • Minusy: Wszystko powyższe oraz brak wiedzy, kompetencji i pomocy rezydentów. Okłamywanie klientów i obietnice bez pokrycia.
 • Informacje dadatkowe: Omijać z daleka Państwa biuro.
 • Program wycieczki: Nic ciekawego.
 • Pilot: Na objeździe dobry.
 • Transport: Na objeździe dobry. Brak transferu po objeździe bezpośrednio do hotelu Chorwacja - zapach wina i lawendy (wycieczka objazdowa) Marco Polo. Transfer na przystań hotelową do około 300 metrów dźwigania ciężkich bagaży po 52 stromych schodach pod górę. Bardzo wyczerpujące zwłaszcza dla osób starszych i po przebytych operacjach.
 • Zakwaterowanie: Dwa hotele masakra, zwłaszcza Hotel Chorwacja - zapach wina i lawendy (wycieczka objazdowa) Flora Madera (uwaga na karaluchy oraz grzyb i pleśń). Śmierdzące i brudne Pokoje w Chorwacja - zapach wina i lawendy (wycieczka objazdowa).

Gabriela, Gdańsk, 46-55 lat, lipiec 2014: Lipiec 2014
Wycieczka nieźle zorganizowana, ale było wiele mankamentów 1. Program wycieczki został zmieniony i przedostatni dzień objazdu to głównie jazda autokarem. Ponad 6 godzin rozwoziliśmy pozostałych uczestników wycieczki do hoteli. A ten dzień powinien być jeszcze poświęcony zwiedzaniu. 2. Hotel Chorwacja - zapach wina i lawendy (wycieczka objazdowa) Imperial w miejscowości Vodice to skandal. Brud, robactwo (karaluchy, pluskwy). Jedzenie okropne. Pani pilot Ewa Strzelecka spała oczywiście w innym budynku tego kompleksu hotelowego i niestety nic nie zrobiła. To wstyd, żeby firma Rainbow Tours w taki sposób traktowała swoich klientów . Takie wydarzenia mają negatywny wpływ na ocenę wycieczki i firmy. W 2013 opisałam brud w hotelu Chorwacja - zapach wina i lawendy (wycieczka objazdowa) Luna w Egipcie i ten Hotel Chorwacja - zapach wina i lawendy (wycieczka objazdowa) nadal jest w ofercie biura. Złego wynika, że firma Rainbow Tours nie liczy się z opiniami swoich klientów.

 • Plusy: Piękne krajobrazy
 • Minusy: Pilot i standard hoteli. Skromny Hotel Chorwacja - zapach wina i lawendy (wycieczka objazdowa) to nie oznacza, że mamy tolerować brud i robactwo.

Elżbieta, 56-65 lat, czerwiec 2014: Zapach wina i lawendy lub chorwacko-czarnogórska karuzela. Mimo wszystko polecam.
Gdyby wycieczka była logicznie zaplanowana byłaby cudowną przygodą, a tak kręciliśmy się jak przysłowiowy pies za własnym ogonem. Zarówno Chorwacja jak i Czarnogóra są przepiękne widokowo i nie szczędzą turystom cudownych widoków i urokliwych miejsc. Tylko zostaje pewien niedosyt, że zbyt wiele czasu spędza się w autokarze i nie ma okazji skorzystać choćby z położenia hoteli ( wszystkie były zlokalizowane nad samym morzem, ale wracaliśmy zbyt późno żeby się wykąpać lub spędzić chwilę na plaży)Program należałoby realizować konsekwentnie z północy na południe lub odwrotnie, a nie pokonywać kilkakrotnie te same odcinki drogi - nawet piękne widoki się znudzą. Hotele w Chorwacji pamiętają czasy Tito, ale akurat na to byliśmy przygotowani. Duży plus za podarowanie nam jednego dnia plażowania w hotelu Chorwacja - zapach wina i lawendy (wycieczka objazdowa) w Czarnogórze na koniec wycieczki. Ogólnie program bardzo ciekawy, ale trochę bez sensu przeprowadzony. Wystarczająca ilość wolnego czasu w atrakcyjnych miejscowościach na samodzielnie zwiedzanie, zjedzenie posiłku i wypicie kawy. Naszym zdaniem najsilniejsze punkty programu to Plitvickie Jeziora, Split i Trogir, Dubrovnik, Kotor i agrafki nad Zatoką Kotorską.

 • Plusy: Atrakcyjny program zwiedzania.Świetna lokalizacja hoteli. W Trogirze i Splicie,w Dubrowniku oraz w Czarnogórze świetni przewodnicy lokalni. Pilot Miłek ujął nas przede wszystkim wysoką kulturą osobistą, nie narzucając swojego towarzystwa wszystko miał pod kontrolą. Przy tym przekazał nam swoją wiedzę w przyjemnej formie. Wszystkie nasze narzekania znosił ze stoickim sPokoje w Chorwacja - zapach wina i lawendy (wycieczka objazdowa)m.
 • Minusy: Fatalna logistyka.Odnosiło się wrażenie,że kręcimy się bez sensu. Gdyby trasa była przemyślana, mniej czasu spędzilibyśmy w autokarze i moglibyśmy cieszyć się Położenie hotelu Chorwacja - zapach wina i lawendy (wycieczka objazdowa)m hoteli.
 • Informacje dadatkowe: Radzimy sprawdzić pojemność pamięci w aparatach fotograficznych, bo jest co fotografować. Trzeba zabrać Raid na komary i aerozol.Spróbować lokalnego jedzenia, zgodnie z sugestiami miejscowych przewodników, oraz pysznych lodów.

Ewa, Gdańsk, 56-65 lat, czerwiec 2014: zapach lawendy trafny, bo właśnie kwitła a wino przeciętne
po raz pierwszy była "wpadka" logistyczna z tym biurem.Program atrakcyjny, ale powinien przebiegać z północy na południe, tak jak było w katalogu. Było jednak odwrotnie i spędzaliśmy zbyt wiele godzin w autokarze.Biuro zmieniało też plany noclegów tranzytowych co powodowało złość turystów i niezręczną sytuację dla pilotów, ponieważ to Oni "zbierali cięgi" za niedociągnięcia biura! Ale widoki piękne i pogoda nam też dopisała!Pobyt w Ulcinj udany! Polecam

 • Plusy: ciekawy program, piękne widoki, dobre hotele
 • Minusy: zły kierunek zwiedzania

Irena, Gdańsk, powyżej 65 lat, czerwiec 2014: Opinia indywidualna.
Ocena ogólna pozytywna. Wycieczka spełniła nasze oczekiwania.

 • Plusy: Bardzo dobrzy miejscowi przewodnicy i profesjonalna pilotka. Zobaczyliśmy bardzo dużo za co dziękujemy.
 • Minusy: Czekanie 2 godziny na przylot reszty wycieczki do Dubrownika. Zmiana kolejności zwiedzania powodowała dłuższe przejazdy.
 • Informacje dadatkowe: Zabrać wygodne obuwie, lekką odzież, buty do kąpieli,
 • Transport: Profesjonalny kierowca, miły ,uczynny.
 • Zakwaterowanie: Hotel Chorwacja - zapach wina i lawendy (wycieczka objazdowa) Imperial blok Madera w Vodice całkowicie nie nadający się do zakwaterowania. Nie remontowany od 40 lat. Najlepszy Hotel Chorwacja - zapach wina i lawendy (wycieczka objazdowa) SUN w Neum.
 • Wyżywienie w Chorwacja - zapach wina i lawendy (wycieczka objazdowa): Poziom niski wyżywienia. Hotel Chorwacja - zapach wina i lawendy (wycieczka objazdowa) Zenit chociaż nadaje się do remontu, poczęstował do kolacji winem i wodą oraz prowiant na drogę na lotnisko. W pozostałych hotelach poziom niski wyżywienia.

Ewelina, do 25 lat, czerwiec 2014: Zapach wina i lawendy
Widoki piękne, godne polecenia. Gdyby nie one nie byłabym zupełnie zadowolona z wycieczki. Piękne krajobrazy sprawiły, że niedogodności ze strony biura stały się nie istotne, choć były one bardzo uciążliwe. Jak piszą poprzednicy trasa powtarzała się kilkakrotnie, jakbyśmy nie mogli spać bliżej miejsca, które zwiedzamy. Po przylocie czekaliśmy ponad dwie godziny na lotnisko, co zapoczątkowało niezadowolenie, uwagi i zmęczenie . Po długim transferze dotarliśmy na "hotelu Chorwacja - zapach wina i lawendy (wycieczka objazdowa)", którego standard był daleki od umowy. No ale tak to już jest jak nocllegi organizuje się na ostatnią chwilę. Kolacja, podana o 24, nie była kolacją, lecz spalonym czymś. Na całe szczęście kolejny dzień rozwiał wszelką złość i niezadowolenie, gdy jechaliśmy agrafkami w Kotorze. Program zaczęty od końca, nie sprawiał problemu, ważne, że był on zachowany. Niestety skrócono tam czas wycieczki, z racji przesunięcia lotów, aż o 8godzin (gdzie miał to być czas na odpoczynek na plaży). Wylot odbywał się w godzinach rannych, więc mieliśmy dostać śniadanie na wynos. No i oczywiście nie starczyło dla wszystkich, w tym też dla Nas. Jak to już jest na świecie człowiek rozpisuje się i rozpamiętuje te złe rzeczy, ale płaci i wymaga. Jednak pomimo tych epizodów wycieczkę zaliczam do udanych. Kolejnym razem skorzystam z innego biura obsługi, bądź wybiorę się na własną rękę:)

 • Plusy: Przepiękne widoki, miła atmosfera, pyszne jedzenie, mili uczestnicy, fajny pilot Maciej M.
 • Minusy: Zła organizacja, zbyt dużo czasu spędza się w autokarze.
 • Informacje dadatkowe: Najpiękniejsze widoki: Kotor, Medjugorie, Jeziora Plitvickie

Jadwiga,, 46-55 lat, czerwiec 2014: Zapach wina i lawendy
Kocham Bałkany i bardzo cieszyłam się na tą wycieczkę, ale nieprzemyślana trasa przejazdów, bardzo późne powroty do hoteli i przede wszystkim zupełny brak koordynacji przylotu i odlotu samolotu z dobami hotelowymi były przysłowiową łyżką dziegciu w beczce miodu. Przylecieliśmy do Podgoric o godz 7 rano (czyli po nieprzespanej nocy) przejazd do hotelu Chorwacja - zapach wina i lawendy (wycieczka objazdowa) Otrant o godz ok. 8,30 i.... tułanie się po plaży, hotelu Chorwacja - zapach wina i lawendy (wycieczka objazdowa) do godz 14. To samo z wylotem z Chorwacji - doba hotelowa do godziny 12, odlot o godz.19 i znowu czekanie i tułanie się po plaży i hotelu Chorwacja - zapach wina i lawendy (wycieczka objazdowa). Proponuję pracownikom Rainbow Tours (zwłaszcza tym starszym) sprawdzić jak to jest nie móc odpocząć, odświeżyć po nieprzespanej nocy etc. Plus wycieczki- bardzo miła i kompetentna pilotka Pani Małgosia podobnie jak lokalni piloci oraz doskonały chorwacki kierowca Ivan. Mimo wszystko polecam ze względu na piękno Chorwacji i Czarnogóry.

 • Minusy: Brak koordynacji godzin przylotów i odlotów z możliwością zakwaterowania w hotelu Chorwacja - zapach wina i lawendy (wycieczka objazdowa).

Marek, Warszawa, 46-55 lat, czerwiec 2014: Ocena wyjazdu do Chorwacji
Wyjątkowo źle zorganizowana wycieczka jak na Rainbow Tours.

 • Plusy: Bardzo ładne widoki w trakcie przejazdu autokarem wzdłuż wybrzeża.
 • Minusy: Wycieczka bardzo źle zorganizowana logistycznie - długie przejazdy autokarem, często związane tylko z lokalizacją hotelu Chorwacja - zapach wina i lawendy (wycieczka objazdowa), w którym jest nocleg, oddalonym o kilka godzin jazdy od miejsca zwiedzanie. Niektóre z hoteli raczej nie zasługiwały nawet na jedną gwiazdkę. Konieczność noszenia samemu walizek po schodach, co było bardzo męczące zwłaszcza dla starszych osób. Konieczność wstawania o 6 rano. Słaby pilot wycieczki.
 • Informacje dadatkowe: Nie należy nastawić się na zakupy na lotnisku w Dubrowniku, bardzo mała i słabo zaopatrzona strefa wolnocłowa,bardzo drogo. Chorwackie artykuły spożywcze, w tym chorwackie wina były na lotnisku 4 razy droższe niż w sklepach spożywczych.

Emilia, Warszawa, 56-65 lat, czerwiec 2014: Zapach wina czy rakii?
Zaledwie dostateczna - ze względu na złą proporcję między czasem transferu (dojazd, powrót) w stosunku do czasu zwiedzania. Zła organizacja noclegów i kolejności zwiedzania, w rezultacie czego mieliśmy wrażenie ciągłego deptania po swoich śladach (pewien odcinek wybrzeża przejechaliśmy 3 razy!). Kuriozalne zakwaterowanie na ostatnią noc grupy wracającej przez Czarnogórę. Najpierw zostaliśmy przetransportowani do miejscowości Ulcinj bez żadnej opieki ze strony biura podróży. Na miejscu - wbrew zapewnieniom - NIE czekał żaden rezydent biura. Początkowo próbowano zakwaterować nas (6 par plus 1 singiel) w pokojach 3- i 4-osobowych, łącząc w przypadkowe zestawy. Po interwencji 'sprzedano' nas do sąsiada i zakwaterowano w 'lokalu', który z pewnością nie posiadał ŻADNEJ gwiazdki. Ponieważ sąsiad ten nie żądał żadnych dokumentów podczas zakwaterowania podejrzewamy kontakt z 'szarą strefą'. Dodatkowy smaczek dotyczący tej wycieczki związany jest z konkursem, który ogłosiła pilotka (pani Ewa). Jedno z nas wygrało konkurs, ale do końca nie doczekało się nagrody - nawet przysłowiowego uścisku dłoni prezesa.

 • Plusy: Ciekawe miejsca
 • Minusy: Organizacja!
 • Informacje dadatkowe: Wycieczka jest zaklasyfikowana jako objazd Chorwacji, ale program realizuje się na terenie 3 państw! Należy się liczyć z kilkakrotnym przekraczaniem granicy. Uboczny efekt - znaczki pocztowe kupować tuż przed wysłaniem kartki/listu, bo może nie być okazji do ich wykorzystania.
 • Zakwaterowanie: Ocena nie dotyczy ostatniej nocy. Zakwaterowanie na ostatnią noc było już opisane i NIE DAJE SIĘ OCENIĆ (chyba, że wprowadzimy punkty ujemne).

Stanisława, Gdańsk, 56-65 lat, czerwiec 2014: Chorwacja
Niemiłe wspomnienia

 • Minusy: Fatalna organizacja wycieczki na miejscu. Złe warunki transportu. Hotele o bardzo niskim standardzie. Jako wielokrotny uczestnik wycieczek ( status VIP) organizowanych przez Wasze biuro stwierdzam, że ten wyjazd był najgorszy. Nie wróży to nic dobrego dla przyszłości biura. Amatorszczyzna.

Ryszard, Warszawa, 46-55 lat, czerwiec 2014: Miła przygoda z niezbyt miłym zakończeniem
Niestety dobre wrażenie z wycieczki zostało przesłonięte przez wydarzenia ostatnich 24 godzin pobytu w Czarnogórze. Podzielono grupę - jak to przekazała nam pilot - nieoczekiwanie na 2 grupy w przedostatnim dniu. 13-osobowa grupa, w której byłem, pojechała bez obecności przedstawiciela Biura do Ulcinj. Mieliśmy bez problemu zostać zakwaterowani w VillaFila i wykorzystać na odpoczynek i plażę ostatni (dla większości z tej grupy) wieczór w Czarnogórze. Wysadzono nas w miejscu (zdjęcie DSC2936), ale... chciano nas zakwaterować w miejscu (zdjęcie DSC02935) wskazując zamiast 2- i 1-osobowego pokoju m.in. Pokoje w Chorwacja - zapach wina i lawendy (wycieczka objazdowa) 4- i 3-osobowe. Na szczęście jedna z pań miała zanotowany po przylocie do Dubrownika telefon rezydenki. Po około 3 godzinach rozlokowano nas w 3 bądź 4 budynkach w stosownych pokojach. Popołudnie, a było to jedno z nielicznych słonecznych popołudni w czasie mojej wycieczki, minęło na czekaniu i zastanawianiu, czy tę noc prześpię w łóżku. Po raz drugi miałem niemiłe zdarzenie wynikające z braku obecności przedstawiciela Biura. Poprzednio zdarzyło się to w dniu powrotu z wycieczki po południu Francji, we wrześniu 2012 r. Mieliśmy być dowiezieni z Lloret del Mar do Barcelony, a kierowca hiszpański nie chciał bez pilota ruszyć. Pilotka nie była w stanie dojechać do nas ze względu na korki, czekała po drodze. Czas upływał, pilot, którego telefon miałem, nie odbierał - miał dzień odpoczynku - a numeru telefonu pilotki, która miała nas odwozić, nie przekazano mi. Po jakimś czasie pilotka zadzwoniła na mój numer i po rozmowie z nią kierowca ruszył. Wracając do tegorocznej wycieczki Zapach wina i lawendy. Jeszcze jedna uwaga. Uważam, że rezydentka, która odwoziła nas z lotniska do hotelu Chorwacja - zapach wina i lawendy (wycieczka objazdowa), wiedziała, że program wycieczki jest zmieniony. Powinna to nam powiedzieć, a zostaliśmy zaskoczeni rano. Straciliśmy bezsensownie czas na przebieranie się.

Roman,, 56-65 lat, maj 2014: Maraton na luzie
Bardzo dużo kilometrów. Warunki hotelowe dobre. Na początku fatalny autokar pod względem odstępu pomiędzy siedzeniami. Przydział miejsc w autokarze niejasny i nieadekwatny do kosztu opłaty wycieczki. Czas wprowadzić konkretne miejsce przy zakupie imprezy. Skoro wpłaciłem pieniądze jako 20 otrzymuję 20 miejsce licząc od prawej strony początku autokaru(+-1). Pilotka starała się realizować program. Miejscowi przewodnicy różni. Większość oceniam pozytywnie jednak cele ich nie pokrywały się z intencją wycieczki. W Mjedjugorie przewodniczka mówiła co kazał proboszcz i dla grupy pielgrzymkowej. Wytapiała czas opowieściami ograniczając chętnym możliwości zwiedzenia obiektu. Program wycieczki został zrealizowany jednak przewodnicy miejscowi ślizgali się po temacie przez co często brakowało informacji o miejscach i możliwościach spędzenia czasu wolnego.

 • Plusy: Byłem i zobaczyłem oraz wiem czego nie widziałem!
 • Minusy: Ogólnie minusy zbilansowały się jako dodatnie!
 • Informacje dadatkowe: Uwaga na bagaże!!!Zmasakrowano moją nową walizkę w samolocie. Firma transportowa się starała w zamian otrzymałem chińską zapachową podróbkę!!! Szkoda mojej firmowej.

Elżbieta, Słupsk, 56-65 lat, maj 2014: Wycieczka udana
Jestem zdumiona opinią niektórych turystów oceną hoteli na objeżdzie,my trafiliśmy na bardzo przyzwoite hotele,z dobrym wyzywieniem.Jesteśmy z objazdu jak i pobytu zadowoleni.Bardzo sympatyczna,miła kompetentna przewodniczka P.Magdalena na objeżdzie,fajni z poczuciem humoru przewodnicy lokalni,dość fajna grupa bez malkontentów co na wyjeżdzie jest bardzo ważne.Wycieczkę oceniam bardzo pozytywnie.

 • Plusy: Zobaczyliśmy kawałek Bałkanów,przecież w 7 dni nie można zobaczyc juz więcej.Zachęcam tych,którzy mają niedosyt do nastepnych wyjazdów.
 • Minusy: Nie stwierdzam

Ewa, Warszawa, 46-55 lat, maj 2014: Super wycieczka do Chorwacji
Logistycznie wycieczka trochę kulała (zupełnie jak ja, ale ja ze względów medycznych), ale rozumiem, że było tak, a nie inaczej, ze względów finansowych. Noclegi były trochę pozmieniane, co spowodowało jeżdżenie w tę i z powrotem. Ale widoki takie piękne, że można przyjąć postawę "Cóż zrobić?" Jeżeli ktoś liczy na to, że w czasie tej wycieczki wykąpie się w morzu, to zapomnijcie o tym, nie ma czasu. No i trzeba mieć mocne nerwy na "agrafki", jeżeli ktoś ma lęk wysokości.

 • Plusy: Program Pilot Kierowca+autokar
 • Minusy: Logistyka noclegowa Brak czasu na kąpiele w morzu
 • Informacje dadatkowe: Bardzo ważna informacja dla tych, którzy mają konto w Pekao S.A. W Chorwacji można w bankomacie bez prowizji pobrać pieniądze. Ich bank należy do tej samej grupy kapitałowej. W wielu bankomatach można wymieniać złotówki, kurs lepszy niż w Polsce.
 • Program wycieczki: Dzięki naszej super pilotce program był trochę rozszerzony (Makarska) i to było super.
 • Pilot: Cóż tu dodawać do oceny. Najwyższa nota.
 • Transport: Kierowca - Nicola, mistrz kierownicy autokarowej, sam autokar bardzo wygodny i czysty.
 • Zakwaterowanie: Te zapewnienia o pokojach z widokiem na morze to można pomiędzy bajko włożyć. Hotele różne, ale da się wytrzymać. Jeżeli ktoś szuka luksusu, to na pewno nie znajdzie jej na tej wycieczce.
 • Wyżywienie w Chorwacja - zapach wina i lawendy (wycieczka objazdowa): W różnych hotelach różnie, ale z głodu umrzeć się nie da.

, maj 2014: pozytywna
Wycieczka super, wszystko przebiegało zgodnie z planem, hotele bardzo fajne.

 • Plusy: Bałkany to urokliwe miejsce i kazdy zapewne znajdzie tam cos ciekawego dla siebie. Plusem wycieczki jest to, ze w tak krótkim czasie można poznać kulturę i obyczje trzech narodów. Kolejna zaleta tej wycieczki to, że czas spędzony w autokarze był niezbyt długi
 • Pilot: Opieka pilota wspaniala, zawsze miała cos ciekawego do opowiedzenia o danym miejscu. Dobra organizatorka i dlatego cała wycieczka przebiegała sprawnie i w milej atmosferze
 • Intensywność programu (mało - 1, bardzo - 6): Program wycieczki został zrealizowany w 100%,

Krzysztof,, 26-35 lat, maj 2014: Niewielkie potknięcia, jednak godne polecenia
Chorwacja w Maju jest przepiękna ! Biuro podróży wywiązało się ze swoich obowiązków w 90% :)

 • Plusy: Dobrze zorganizowana, pilot był kompetentny i przyjemnie mijał czas na zwiedzaniu tego malowniczego miejsca. Wycieczka wyczerpująca, ale w bardzo satysfakcjonujący sposób.
 • Minusy: Niestety jak zwykle trochę przekoloryzowane były niektóre rzeczy, którymi dzielili się konsultanci przez telefon. Hotel Chorwacja - zapach wina i lawendy (wycieczka objazdowa) w którym się zatrzymaliśmy nie miał standardu opisywanego przez hotel, wycieczki fakultatywne , które miały się odbywać tak na prawdę nie miały miejsca mimo , że to takie drobne potknięcia to mimo wszystko rzuciły negatywne światło na wycieczkę, szczególnie , że była ona prezentem.

Maryla, Lublin, 46-55 lat, kwiecień 2014: Wycieczka "na piątkę"
Wycieczka bardzo udana. Niezapomniane widoki i wrażenia. Program OK.Pilotka P.Joanna Kalinowska - kompetentna,miła i serdeczna. Noclegi i Wyżywienie w Chorwacja - zapach wina i lawendy (wycieczka objazdowa) - bez zastrzeżeń z wyjątkiem hotelu Chorwacja - zapach wina i lawendy (wycieczka objazdowa) Brzet. Minusem były zbyt duże odległości od zwiedzanych miejsc do hoteli.

 • Plusy: - Kompetentna i sympatyczna pilotka P.Joanna Kalinowska - Piękne trasy widokowe - Komfortowy, wygodny autokar, oraz doświadczony kierowca
 • Minusy: -Zbyt duże odległości od zwiedzanych miejsc do hoteli
 • Informacje dadatkowe: Mnie osobiście brakowało czajników w pokojach.

Anita, Olsztyn, 36-45 lat, kwiecień 2014: Żeby tylko nie padało
Jeziora Plitvickie - piękny lazur wody zasłaniały grube chmury i czasami padający deszcz. Jako, że było przed sezonem większość hoteli było na wysokim poziomie i miało więcej niż gwarantowane trzy gwiazdki. W Dubrovniku piękne słońce więc rejs fakultatywny dostarczył wiele wrażeń i ochłody od rozgrzanych murów miejskich. Generalnie warto pojechać i zobaczyć, pokosztować miejscowych przysmaków.

 • Plusy: Świetny pilot, ładne widoki. Największe wrażenie zrobił na mnie odbudowany Mostar i okoliczne miejscowości ze śladami zniszczeń wojennych.
 • Minusy: Nie wszędzie jeszcze zagościła Europa.
 • Informacje dadatkowe: Należy uważać na kieszonkowców w Medjugorje i w Mostarze. W Dubrowniku, popularnym wśród polskich turystów w sezonie są polscy policjanci. Ale i na rynku podchodzili do pilotów miejscowi policjanci, którzy ostrzegali o kradzieżach. Nie ma problemu z wymianą walut. Nawet są bankomaty banku z grupy Pekao SA i bez prowizji można wypłacić kuny.
 • Pilot: Pani Asia (Jovanka) zasługuje na olbrzymi plus. Świetna znajomość języka oraz prawdziwa troska o powierzoną grupę.
 • Transport: Kierowca Neno. Świetnie sobie radził na serpentynach oraz w Bośni na totalnie zatarasowanej drodze. No i troszkę nauczył się polskiego :)
 • Zakwaterowanie: Generalnie ok. Najgroszy Hotel Chorwacja - zapach wina i lawendy (wycieczka objazdowa) Brzet w Omis. Brakowało ciepłej wody, jedzenie słabe i mały wybór dań do tego mrówki w pokoju. Dawny standard FWP.

JADWIGA, BYDGOSZCZ, 56-65 lat, kwiecień 2014: CHORWACJA - ZAPACH WINA I LAWENDY
Program zrealizowany w pełni ,pani pilot Joanna Kalinowska, swoją pracę wykonała celująco; przekazane informacje o zwiedzanych miastach, mijanych regionach, odwiedzanych krajach z pewnością przewyższały zawartość niejednego przewodnika. Pozdrawiam Jadwiga

 • Plusy: PILOT - Program zrealizowany w pełni, pilotka - pani pilot(tak brzmi lepiej)Joanna, swe wiadomości o kraju, o okolicy, o miastach, gdzie aktualnie przebywaliśmy, przekazywała przystępnie,w ilościach mega, nie wyłączając starożytności i historii czasów nam współczesnych, również w nawiązaniu do literatury, filmu, kultury.
 • Minusy: Zabrakło kilku-kulkunasto-minutowego objazdu po miejscowościach w których nocowaliśmy(bez wysiadania z autokaru). Jesteśmy emerytami i chęć wyjścia na zwiedzanie centrum zabytkowego miasteczka (kilka km spacerem i czy warto?) nie zawsze pokrywało się z naszymi siłami po całodziennym zwiedzaniu.

Andrzej Gdańsk, 46-55 lat, wrzesień 2013: Wielkie organizacyjne rozczarowanie
Wycieczka byla jedną wielką porażką , pomijając piękno krajobrazu i zgraną grupę uczestników. Miałem wątpliwą przyjemność uczestniczyć w odwróconym programie wycieczki co skutkowało zwiększonym o kilkanaście godzin czasem przebywania w starym, słabo wyposażonym autokarze ( toaleta byla zamknięta przez cały czas wycieczki) i wielogodzinnym jeżdżeniem tam i z powrotem np. dzień pierwszy: z lotniska w Dubrowniku do Neum po to , by następnego dnia jechać przez Dubrownik na południe do Czarnogóry . Efekt tego zabiegu był taki ,że w przepięknym Kotorze spędziliśmy około jednej godziny.Budwa przelotem w jedną godzinę . Następnym skutkiem tego rodzaju zabiegu było to ,że do hotelu Chorwacja - zapach wina i lawendy (wycieczka objazdowa) w Czarnogórze zjechaliśmy około godziny 22.00 . Wczesnym rankiem wyjazd i tu przewodniczka zadała urocze pytanie "jak się nam podobał hotel?" .Wzbudziła tym moją wsciekłość. Co z tego ,ze Hotel Chorwacja - zapach wina i lawendy (wycieczka objazdowa) śliczny i widok z okna uroczy ( na piękną plażę i klif)skoro nie dane nam bylo z tego wszystkiego skorzystać , bo gdy przyjechaśismy była ciemna noc a gdy wyjezdzaliśmy ledwo wzeszło śłońce- zresztą dopiero wtedy zobaczyliśmy w jak pięknym miejscu jesteśmy . Kilka słow o pilotce wycieczki.Na prośbę o zatrzymanie autokaru w celu skorzystania z toalety otrzymalismy odpowiedż , że program wycieczki tego nie przewiduje . Przez większą część wspolnej podrózy nie odzywała sie do nas, większośc czasu spędzała na rozmowach przez telefony komórkowe i domyslilismy się że organizowała noclegi dla naszej grupy . To oczywiście nie jej wina tylko biura , które wymysliło odwrócony program i wszystko było załatwiane w ostatniej chwili. Dlaczego biuro to wymysliło? bo się okazało ,ze na tę wycieczkę pojechały przynajmniej cztery autokary i ze trzeba "to" było jakoś upchnąć . Tylko dlaczego to się odbywa naszym kosztem? Podróż starym autokarem , zamknięta toaleta. Kolejną kuriozalną sytuacją było minięcie Trogiru , po to aby zwiedzić Split, następnie wrócić do Trogiru , następnie wrócić do Splitu na nocleg . Czy to jest poważne traktowanie ludzi , którzy zapłacili 3100 zł./osobę. Pomijam Wyżywienie w Chorwacja - zapach wina i lawendy (wycieczka objazdowa) , które w Chorwacji było beznadziejne. Odsmażane ryby , zgniłe banany na stołach i twarde śliwki. Zero regionalnych dań, zero owoców morza , zero regionalnych owoców . Jesteśmy rozczarowani ...

 • Plusy: piekno krajobrazu, zgrana grupa uczestników , sprawny kierowca , dobre warunki hotelowe
 • Minusy: odwrócony program wycieczki , bezsensowna jazda w "kółko" , pilot , wyzywienie w Chorwacji , stary autokar z niedostępną toaletą.

Jolanta Warszawa, 36-45 lat, wrzesień 2013: Dobra opinia!!!!!!!!!!!
Chorwacja i Czarnogóra w pigółce -Fajna przygoda godna polecenia.

 • Plusy: Chorwacja i Czarnogóra w pigółce- SUPER!!!!!! Cudne widoki,bardzo dobra obsługa wycieczki i sprawna organizacja przez pilota i miejscowego kierowcę oraz przewodników.Ogólnie miła atmosfera i fajny urlop!!!!!!!
 • Minusy: Dużo do zwiedzania, ale w bardzo krótkim czasie.Wycieczki z takim programem powinny trwać dłużej. Zabrakło czasu wolnego,zwłaszcza na krótkie plażowanie i kąpiel w morzu. Fajnym punktem programu byłby wyjazd np na plantację mandarynek,gdzie mozna popróbować i dokonać zakupu świeżych owoców.
 • Intensywność programu (mało - 1, bardzo - 6): Program bardzo napięty,dużo do zwiedzania, brak jednak czasu wolnego na odpoczynek (nie ma możliwości, żeby chociażby na chwilę zamoczyć się w morzu,ponieważ późne dojazdy do hoteli uniemożliwiały taki sposób spędzenia czasu)

Monika Tadzik, 36-45 lat, wrzesień 2013: CUDNA
Wycieczka cudowna, miejsca nie komercyjne, piękne ... pełne ciepła słońca i życzliwych osób. Przewodnik p. Anata -> tylko takich przewodników życzę każdemu na wyjazdach. Bardzo ciekawie opowiada, opiekuńcza, wyrozumiała i widać że kocha to co robi. Zaraża uśmiechem i pasją :) :) :) Pozdrawiam, Monika T.

 • Plusy: słońce piękne widoki urokliwość miejsc pilotka -> p.Aneta
 • Minusy: czasem bardzo stare hotele

Barbara Warszawa, 56-65 lat, wrzesień 2013: Chorwacja i Czarnogóra- czyli "biegiem przez Bałkany" :-) Polecam !
ciekawy, dobrze zorganizowany wyjazd ,bardzo bogaty, urozmaicony program opinie jak poniżej

 • Pilot: Bardzo kompetentny, duża wiedza i kultura , umiejętne organizowanie, przekazywanie niezbędnych informacji,
 • Zakwaterowanie: Zakwaterowanie w Ulcinj na południowym krańcu wybrzeża Czarnogóry jest nieporozumieniem gdy zwiedza się miejscowości położone w północnej części nadmorskiego pasa Czarnogóry ! Spowodowało to długie, uciążliwe przejazdy krętą nadmorską drogą tylko by dotrzeć na nocleg. Jest to męczące dla uczestników wycieczki i na pewno dla Waszych pracowników. A poza tym zakwaterowano nas w jednopiętrowych pawilonach. Na pięto trzeba było wnosić bagaże po schodach bo nie ma windy ani podjazdu na schodach.

Bogdan, 56-65 lat, wrzesień 2013: Pozytywna
Pozytywna

 • Plusy: Ciekawy, bogaty program, super kulturalna Pani pilot Aneta, pełna informacji i wyrozumiałości. Pokłony dla Niej od niepełnosprawnego uczestnika.
 • Minusy: Bezsensowny wielogodzinny przejazd od Jezior Pitwickich na nocleg pod granicą albańską do śmierdzących bud-bungalowów przy 4-gwiazdkowym hotelu Chorwacja - zapach wina i lawendy (wycieczka objazdowa).Pomimo pełnego profesjonalizmu kierowcy Mateo podróż ta była wyczerpująca dla wszystkich. Nikt nie był w stanie powiedzieć po co jedziemy kilkaset kilometrów, aby rano wstać i znowu przedzierać się kilkadziesiąt na lotnisko wylotowe do kraju.
 • Program wycieczki: ciekawy
 • Pilot: urocza, pełna wiedzy pani Aneta
 • Transport: bardzo miły kierowca Mateo
 • Zakwaterowanie: OK, poza ostatnim, beznadziejnym noclegiem (jeśli można nazwać noclegiem przyjazd po 2 w nocy do hotelu Chorwacja - zapach wina i lawendy (wycieczka objazdowa) i zakwaterowanie w śmierdzących budach-bungalowach z pobudką o 6 rano)
 • Wyżywienie w Chorwacja - zapach wina i lawendy (wycieczka objazdowa): OK

Barbara Gorzów Wielkopolski, 26-35 lat, sierpień 2013: Chorwacja - piękny kraj
Wycieczka wspaniała,Pani przewodnik rewelacyjna,piękne widoki, pogoda dopisała w 100%.

 • Plusy: Bogaty program, piękne widoki.
 • Transport: Gdyby nie dwugodzinne spóźnienie samolotu to wszystko byłoby ok.
 • Zakwaterowanie: Niektóre hotele zatrzymały się 25 lat temu. Jak w PRL-u.

Andrzej Gdansk, 56-65 lat, sierpień 2013: Chorwacja
Super

 • Plusy: dobra organizacja, zasługa Pani Ani
 • Minusy: brak
 • Program wycieczki: dobry
 • Pilot: Super, bardzo duża wiedza.
 • Transport: Dobry ale to zasługa Pani ANI
 • Zakwaterowanie: OK
 • Wyżywienie w Chorwacja - zapach wina i lawendy (wycieczka objazdowa): OK

Ewa Poznań, powyżej 65 lat, sierpień 2013: Zapach wina i lawendy - CHORWACJA 22.08.2013
Ogólnie oceniamy wycieczkę jako bardzo dobrą.Piszemy o tym, gdyż pytają Państwo o ocenę i wrażenia: - należy podnieść cenę wycieczki nie wiem czy o 50,- czy może o 100,-aby wyeliminować ostatni nocleg w ostatnim hotelu Chorwacja - zapach wina i lawendy (wycieczka objazdowa). Przecież to koszmar, pokój jak i jedzenie./wczesny TITO/

 • Plusy: Program bardzo dobry Organizacja bardzo dobra Nic nie działo się z przypadku a tempo zwiedzania było przystępne dla wszystkich!!!
 • Minusy: Brak parasola za co nie odpowiada organizator Ostatni hotel!!!

Jacek Gdynia, 56-65 lat, sierpień 2013: Piękna Chorwacja i nie tylko
Bardzo ciekawa, urozmaicona i niezbyt wyczerpująca objazdówka. Godna polecenia tym, którzy w krótkim czasie chcą poznać perły Adriatyku i ciut w głębi tych pięknych krajów.

 • Plusy: Trzy kraje, ciekawe miejsca, super przewodnik oraz przewodnicy lokalni. Niezbyt wyczerpujące przejazdy pomiędzy kolejnymi punktami wycieczki. Dogodne połączenie lotnicze.
 • Minusy: Zakwaterowanie bardzo zróżnicowane, nie nastawiać się na wygody ale przecież to objazd
 • Informacje dadatkowe: wygodne obuwie oraz nakrycie głowy - ciepło, buty do chodzenia po kamieniach oraz buty na plaże kamieniste! Wycieczkę opisujemy na Facebooku - "Podróże Gosi i Jacka" https://www.facebook.com/Jacek57
 • Program wycieczki: Nie dałem 6 bo zawsze można coś polepszyć :)
 • Zakwaterowanie: Hotele o rożnym standardzie, niektóre wymagają remontu
 • Wyżywienie w Chorwacja - zapach wina i lawendy (wycieczka objazdowa): Głodnym się nie chodzi ale czasem jada się skromnie

Jerzy Gdynia, 46-55 lat, sierpień 2013: zapach wina bez lawendy
Uczestniczyłem w wielu wycieczkach objazdowych, ale tak niskiej jakości usług jeszcze nie doświadczyłem. Jakość usług hotelowych i wyżywienia w 6 hotelach (na 7 noclegów) poniżej średniej wschodnioeuropejskiej. Gorzej niż w Azji. Pozostają jeszcze fatalnie zaplanowane transfery turystów wybierających pobyt stały, które nasz objazd z 8 dni właściwie skróciły do 6 dni. Dzień pierwszy rozwoziliśmy od 14.00 stacjonarnych turystów po całej Chorwacji będąc w hotelu Chorwacja - zapach wina i lawendy (wycieczka objazdowa) przed 22.00, a ostatniego dnia wyruszyliśmy na lotnisko o 4 rano. Reasumując, nigdy więcej zwiedzania Europy z Waszym biurem. No, może odważę się na Azję, bo tam chyba nie macie transferów?

 • Plusy: dobry kierowca autobusu, dobra pogoda(na szczęście nie była zależna od Waszego biura)
 • Minusy: Zakwaterowanie w fatalnych lokalizacjach planowane w ostatniej chwili, standard pokoi niski, mało atrakcyjne Wyżywienie w Chorwacja - zapach wina i lawendy (wycieczka objazdowa), kiepski pilot, fatalnie rozwiązane transfery skracające objazd z 8 dni do 6,
 • Program wycieczki: Źle zaplanowana trasa objazdu w stosunku do lokalizacji hoteli skracała w wielu miejscach czas na samodzielne zwiedzanie do niezbędnego minimum (np. TROGIR czy SPLIT do 1 h) wydłużając tym samym pobyt w autobusie. Nie ma co liczyć również na jakiekolwiek atrakcje czy wyjścia poza planem.
 • Pilot: Pilotka robiła wrażenie znudzonej,zresztą przyznała się, że jest na zastępstwie. Nie wykazała żadnej inicjatywy w kierunku integracji grupy i działała na zasadzie odfajkowania pozycji programu z umowy. Na koniec zapomniała rozliczyć się z otrzymanych kwot, co jest standardem u innych szanujących się tour operatorów.
 • Zakwaterowanie: Standard pokoi to okres z czasów połączonej Jugosławii wczesnego Tito. Biuro zdecydowanie oszczędza na hotelach wybierając dwugwiazdkowe w mało atrakcyjnych miejscowościach w fatalnej lokalizacji (w 5 przypadkach do 1 w nocy jazgot dochodzący z dyskotek i wesołego miasteczka.
 • Wyżywienie w Chorwacja - zapach wina i lawendy (wycieczka objazdowa): Wyżywienie w Chorwacja - zapach wina i lawendy (wycieczka objazdowa) monotonne, mało smaczne bez potraw regionalnych. Jak na kuchnię dalmatyńską słabiutkie.
 • Intensywność programu (mało - 1, bardzo - 6): Program zaliczony na zasadzie odfajkowania. O każdą godzinę czasu wolnego w zwiedzanych miejscowościach musieliśmy się wykłócać z przewodnikiem. Dzień kończył się zazwyczaj o godz. 17.00, uczestnicy w hotelu Chorwacja - zapach wina i lawendy (wycieczka objazdowa), natomiast przewodniczka na kawie. Mowy nie było o jakichkolwiek dodatkowych wyjściach z przewodnikiem poza programem.

Grażyna Chwaszczyno, 46-55 lat, sierpień 2013: Opinia o wycieczce "Zapach wina i lawendy"
Wycieczka udana,program ciekawy,towarzystwo sympatyczne.

 • Minusy: Mankamentem była duża liczba osób i spora kolejka podczas zwiedzania Plitwickich Wodospadów.

Magdalena, 26-35 lat, lipiec 2013: Zapach wina i lawendy :)
Bardzo mile wspominam wycieczkę objazdową, dużo się działo :) Taki wyjazd zależy od nastawienia podróżujących, a wyjazd powinien się udać jeśli nie będziemy przywiązywać uwagi do detali, jak to niektórzy ludzie mają w zwyczaju:). Wycieczki objazdowe są dla osób chętnych przygód i intensywnego zwiedzania :). Nie dla marudzących i wiecznie narzekających ludzi, bo tu nie o to chodzi. Przewodnik Marcel- rewelacja :) jeśli każdy z przewodników,prowadziłby tak swoją grupę wycieczka na pewno się uda :), ogrom wiedzy, doświadczenie i świetne poczuje humory, które jest niezbędne w każdej podróży. Jeśli chodzi o standard zakwaterowania,moim zdaniem jest mało istotny przy wycieczkach objazdowych:) ważniejsze są krajobrazy, i program zwiedzania, ale może dlatego, że jestem mało wymagającym klientem w kwestiach hotelowych, gdyż nie spędzam tam dużo czasu.:)

 • Plusy: -wycieczka autokarowa pozwala na podziwianie krajobrazów - intensywne zwiedzanie, -bogaty program zwiedzania
 • Minusy: - przy grupowych wycieczkach jest mniej swobody niż przy indywidualnym zwiedzaniu - ograniczenia czasowe

Aldona W., 36-45 lat, lipiec 2013: Nasze pierwsze spotkanie z Chorwacją
Wycieczka ma bardzo ciekawy program zwiedzania,odwiedziliśmy piękne miejsca.Nasz pilot wycieczki wspaniały P.Lidia.Cały czas starała nam się umilić czas w Autokarze ciekawymi wiadomościami.Bardzo wiele rzeczy dowiedzieliśmy się właśnie od Niej. Hotele w większości ok.Niestety mieliśmy porównanie z tą samą wycieczką ,którą odbyli znajomi poza sezonem i wiemy że w tym czasie wygląda ona troszkę lepiej.Jest mniej przejazdów autokarowych,które czasem były bardzo uciążliwe,mieliśmy wrażenie,że czasem nie potrzebnie tłuczemy się w autokarze,że by rano znów wracać tyle kilometrów aby coś zobaczyć.Nie wiemy dlaczego nie można było zatrzymać się w hotelu Chorwacja - zapach wina i lawendy (wycieczka objazdowa) gdzieś bliżej.No nic,do przeżycia to było.Jednak największą i to przykrą niespodzianką był transfer do domu ,który wg mnie odbył się bardzo nieprofesjonalnie i nie przepisowo.Musieliśmy wstać w nocy,w sumie nie opłacało się kłaść ,aby duzy odcinek pokonać na lotnisko w Dubrovniku.Można by to zrobić w krótszym czasie,lecz jak się okazało ,ciągle zjeżdżaliśmy i odbieraliśmy wiele osób po drodze.Tak wiele,że w końcu niektórzy siedzieli na podłodze autokaru.Wracaliśmy aż z trzeba pilotami(już nie było P.Lidii i innym kierowcą.dla mnie powrót w nocy z nerwowym kierowcą i wciąż gadającymi przez telefon pilotkami to było traumatyczne przeżycie.Nie dość ,że nie mogliśmy wyspać się w hotelu Chorwacja - zapach wina i lawendy (wycieczka objazdowa) to w autokarze też nie było mi dane odpocząć.Kierowca jechał jak szalony,wyraźnie był zły że musi ciągle jeszcze kogoś zabierać po drodze,panie szeptały,zrobiła się ogólnie atmosfera wielkiego spisku...nie da się tego opowiedzieć.Ludzie byli wściekli :( Także przykra sprawa,bo wycieczka piękna, a tak brzydko zakończona,nieprofesjonalnym podejściem na koniec.

 • Plusy: wspaniały program super pilot dobre jedzenie
 • Minusy: transfer na lotnisko w drodze do domu.

Florian, Reda, powyżej 65 lat, czerwiec 2013: Nie tylko Chorwacja
Bardzo ciekawa wycieczka objazdowa dla osób chcących zobaczyć nowe, interesujące miejsca i podziwiać przepiękne widoki

 • Plusy: - ciekawe zabytki Chorwacji, Czarnogóry oraz Bośni i Hercegowiny - przepiękne widoki Czarnogóry i Chorwacji - ponadstandardowe (jak na objazdówkę)zakwaterowanie - bardzo dobry poziom przewodników
 • Minusy: - dla niektórych osób kilkukrotne przejeżdżanie niektórych odcinków tej samej trasy (co było związane z miejscem zakwaterowania) może być minusem, lecz dla mnie rekompensatą był wysoki standard zakwaterowania i możliwość ponownego podziwiania przepięknych widoków - do rozważenia celowość utrzymania w programie rejsu rzeką Cetiną
 • Informacje dadatkowe: - oczywiście zabrać aparat fotograficzny z kartą o dużej pojemności - zabezpieczyć się w Euro, gdyż płatności kartą kredytową są ograniczone

Romualda, Gdańsk, 36-45 lat, czerwiec 2013: Zapach wina i lawendy VI 2013
Wycieczka łączy piękne miejsca w Chorwacji, Czarnogórze oraz Bośni i Hercegowinie. Do poprawienia logistyka, ale przy dobrym humorze i pozytywnym nastawieniu zapomina się o niedogodnościach a zaufanie do firmy nie spada. Będziemy z wami nadal podróżować!

 • Plusy: Piękne miejsca - Plitwickie jeziora, Boka Kotorska, Dubrownik, Mostar-bardzo klimatyczne miasto.
 • Minusy: Monotonne Wyżywienie w Chorwacja - zapach wina i lawendy (wycieczka objazdowa), bardzo słaba logistyka, ale dzięki temu 4 razy jeździliśmy magistralą adriatycką i podziwialiśmy cudowne widoki, jednak wydłużało to bardzo czas przejazdu na noclegi.Mało ciekawy rejs kanionem Cetiny.
 • Informacje dadatkowe: Warto mieć przy sobie takiego pilota jakim jest Agata Jawoszek. Warto przejść murami Dubrownika.

Andrzej Gdańsk, 56-65 lat, czerwiec 2013: Piękna Chorwacja
Chorwacja tak, ale jak będzie prezentować lepszy standard

 • Plusy: piękne widoki / miejsca,ale drugi raz do Chorwacji nie pojadę , chyba że biuro zaproponuje lepszy standard
 • Minusy: program chaotyczny, zły układ zwiedzania powodował ,iż wielokrotnie bez sensu pokonywaliśmy tę samą trasę, a potem brakowało wolnego czasu dla indywidualnego zwiedzania. bardzo niski standard hoteli /wyżywienia. zapłaciłbym wyższą cenę za lepszy standard.

Barbara, Łódż, 46-55 lat, czerwiec 2013:
Bardzo interesująca wycieczka

 • Plusy: Bardzo dobre hotele, pyszne jedzenie
 • Minusy: Zbyt krótki okres czasu na zwiedanie, niezbyt wygodny autokar (mało miejsca między siedzeniami)
 • Informacje dadatkowe: wygodne obuwie
 • Program wycieczki: Bogaty program. Dużo zwiedziliśmy.
 • Pilot: Pilotka, Pani Joanna Kalinowska (o ile dobrze pamiętam) profesjonalnie przygotowana. Bardzo dobra znajomość języka obcego.
 • Transport: Mógłby być bardziej wygodny autokar. Panowie kierowcy bardzo uprzejmi.
 • Zakwaterowanie: Wygodne hotele.Nowoczesne, czysto.
 • Wyżywienie w Chorwacja - zapach wina i lawendy (wycieczka objazdowa): Bardzo dobre. Dużo owoców i warzyw. Mięsa do wyboru. Pyszne ryby. Duży wybór deserów.
 • Intensywność programu (mało - 1, bardzo - 6): Wycieczka dość intensywna jeśli chodzi o zwiedzanie

Danuta Gdańsk, 46-55 lat, czerwiec 2013: wspomnienia z raju na ziemi
wspomnienia z wycieczki zapach wina i lawendy do dzisiaj są obecne w mojej pamięci.piękne krajobrazy, wiele kilometrów tuż nad brzegiem Adriatyku, gdzie góry przeglądają się w morzu. wspaniałe miasteczka : Slit, Trogir, Dubrownik (tchnące klimatem włoskim) - majestatyczne fiordy południa, które dane nam było podziwiać wspinając się autokarem po słynnych "agrafkach" będących sprawdzianem umiejętności kierowcy i testem dla naszych nerwów. nade wszystko Plitwicki RAJ WODOSPADÓW - widoki, których nie da się zapomnieć - czułam się jakby Stwórca złożył swój pocałunek na ziemi pozostawiając to miejsce jako zapowiedź biblijnego raju... wieczorami wędrówki po nadbrzeżnych knajpkach i degustacja regionalnych win. spacery o zachodzie słońca nad wzburzonym lub spokojnym brzegom Adriatyku, godziny przegadane z towarzyszami podróżny... ten czas pozostanie na długo w moim sercu i już rodzi sie tęsknota, aby powrócić w ten "zaczarowany świat"....

 • Plusy: program towarzystwo
 • Minusy: Hotel Chorwacja - zapach wina i lawendy (wycieczka objazdowa) w czarnogórze
 • Informacje dadatkowe: koc do autokaru, buty do chodzenia po kamienistym nabrzeżu
 • Program wycieczki: różnorodny, atrakcyjny, bogary
 • Pilot: dający poczucie bezpieczeństwa,uważny, dobrze zorganizowany
 • Transport: bardzo dobrze zorganizowany
 • Zakwaterowanie: różnorodny standard , ogólnie bez zastrzeżeń. dobra lokalizacja hoteli tuż nad morzem
 • Wyżywienie w Chorwacja - zapach wina i lawendy (wycieczka objazdowa): dobre, różnorodne
 • Intensywność programu (mało - 1, bardzo - 6): program bogaty, intensywny, ale pozostawiający czas na poczucie klimatu miejsca

Lukasz Pruszcz Gdanski, 26-35 lat, maj 2013: PIEKNE WIDOKI !!!! POLECAM !!!!
SUPER MIEJSCA !!!

 • Minusy: -BRAK DNIA NA PLAŻOWANIE -NIE PRZEMYŚLANE LOKALIZACJE NOCLEGÓW CO WIĄŻE SIĘ Z DUŻĄ ILOŚCIĄ NIEPOTRZEBNIE ZROBIONYCH KM.CZAS SPĘDZONY W AUTOKARZE -NISKI POZIOM STANDARDÓW HOTELI

Róża, Warszawa, 56-65 lat, maj 2013: Bałkańska przygoda z Rainbow(tours)
Wycieczka bardzo przyjemna. W zasadzie dobra organizacja z wyjątkiem przedostatniego dnia. Dzień ten był całkowicie stracony dla uczestników części tylko objazdowej, albowiem cały program tego dnia był podporządkowany tylko i wyłącznie rozwożeniem po hotelach lub do punktów zbiorczych grupy pozostającej na wypoczynek stały. Uczestnik objazdowy w ogóle się tu nie liczył, cały dzień spędził w autokarze i tym samym nie został w ogóle zrealizowany "plan drobnego wypoczynku" dla grupy objazdowej. Ponadto w trakcie wycieczki znaczna część grupy uległa prawdopodobnie zatruciu pokarmowemu (po noclegu na terenie Bośni i Hercegowiny). Był to oczywiście kłopot dla tych uczestników i nie tylko. Byliśmy uczestnikami już dość wielu wycieczek objazdowych i wiemy, że nie korzysta się w zasadzie z toalety w autokarze. Ale uważamy, że w skrajnych przypadkach należy w uzgodnieniu z pilotem taka toaletę udostępnić. W przypadku tej wycieczki dla dwóch osób skończyło się to sytuacją nieprzyjemną i krępującą. Nie dotyczyło to akurat mojej rodziny ale .... Ogólnie wycieczkę bardzo polecamy. Chętnie wybralibyśmy się na wycieczkę po części północnej trochę Słowenii, Chorwacji, i Boś ni z Sarajewem etc. - ale w takim programie, w którym zdecydowana większość nie byłaby powtórzeniem ofert (miejsc do zwiedzania) z innych wycieczek. Jak na razie w ofercie Rainbowtours nie znaleźliśmy takiej wycieczki :-(

 • Plusy: Bardzo ciekawe miejsca, przepiękne krajobrazy (w tym np. droga dojazdowa przez półwysep Pejlesac)Widoczne w trakcie jazdy przepaści zapierały dech :-) Trafny wybór obiektów do zwiedzania.
 • Minusy: 1. źle zorganizowany dzień na styku zakończenia objazdu i transferów do hoteli dla części wypoczynkowej. Grupa objazdowa cały dzień spędziła tylko i wyłącznie w autokarze rozwożąc grupy pozostające na wypoczynek. Skutek - dla grupy objazdowej w zasadzie skrócenie o jeden dzień wycieczki, dla niektórych grup pozostających na wypoczynek zysk w postaci dodatkowego dnia (dotyczyło tej grupy która za Hotel Chorwacja - zapach wina i lawendy (wycieczka objazdowa) wybrała sobie Hotel Chorwacja - zapach wina i lawendy (wycieczka objazdowa) w którym nocowała grupa objazdowa) 2. Zbyt dużo czasu poświęcone np. na Medjugorie, a za mało np. na Mostar i wolny czas w Mostarze

Roman Łódź, 56-65 lat, maj 2013: zły pilot
Bardzo zła postawa pilota p. Ernesta,który nie szanował standardów ustanowionych przez Rainbow. Co gorsza negatywnie oceniam zachowanie działu reklamacji, który nie potrafił zwrócić uwagi pilotowi, a na powtórne pismo w ogóle nie otrzymałem odpowiedzi

 • Plusy: dobry program, dobra realizacja programu
 • Minusy: skandaliczne zachowanie pilota i działu reklamacji
 • Informacje dadatkowe: dla osób starszych warto zastosować opcję pozostania na terenie drugiej stacji podczas zwiedzania jezior Plitwickich

Iwona, 46-55 lat, maj 2013: piękny kraj
gorzej z realizacją programu. Wybrałam wycieczkę objazdową z programem na każdy dzień. (bez wypoczynku) Tymczasem okazało sie, że przetransferowano nas do hotelu Chorwacja - zapach wina i lawendy (wycieczka objazdowa) na pierwszy nocleg, a na drugi dzień w ogóle nie mieliśmy autokaru, więc program tego dnia nie był realizowany. To zaowocowało zagęszczeniem pozycji programowych w kolejnych dniach.Efektem był pośpiech i zwiedzanie po łebkach.

 • Minusy: jeden dzien objazdowej wycieczki zupełnie bez programu za krotki czas na jeziora Plitwickie

Zdzislaw Bartąg, 56-65 lat, maj 2013: Pozytywna
Korzystałam już 3 krotnie z oferty Państwa Biura i - jak dotychczas - mam bardzo dobrą opinię, z którą podzielam się ze znajomymi. Skorzystali, w tym roku tj. 2014, z 2 wyjazdów do Egiptu. Wycieczka do Chorwacji, uważam że była dobrze zorganizowana, program - poza pierwszym dniem - był prawidłowo zaplanowany i zrealizowany. Pierwszy dzień pobytu (nie licząc dnia przylotu) nie był dobrze przygotowany przez pilota, gdyż cały dzień spędziliśmy w jednym miejscu. Nie bardzo umiał nam zaplanować dnia, tzn. co mamy robić, zwiedzać. Dopiero nasz upór i determinacja spowodowała że sami musieliśmy sobie znaleźć wypełnienie czasu. Uważam, że wycieczka tzw. "objazdowa" nie powinna mieć "pustych przestojów". Poza tym było bez zastrzeżeń i wrażenia są pozytywne. W m-cu maju wybieram się na kolejną wycieczkę do Turcji i myślę, że wrażenia również będą miłe i pozytywne.

 • Plusy: dobra organizacja, miła obsługa, fajny program, dobra opieka pilota
 • Minusy: niezorganizowany drugi dzień wycieczki.
 • Program wycieczki: Pierwszy dzień pobytu tzn. drugi dzień wycieczki był całkowicie niezorganizowany w sensie objazdowym.

Ewa, Zawiercie, 56-65 lat, kwiecień 2013: kolejne udane wakacje
tak jak w tytule są to kolejne udane wakacje z biurem Rainbow tours. Objazd bez zastrzeżeń, przewodniczka o ile dobrze pamiętam o imieniu Magda cudowna dziewczyna.Program zrealizowany w 100 %. Jesteśmy zauroczeni Chorwacją. Jeśli chodzi o wybrany Hotel Chorwacja - zapach wina i lawendy (wycieczka objazdowa) nie mozemy ocenić z prostego powodu - zamieniono nam na inny. Początkowo żli i rozczarowani ( zmiana Czarnogóry na Chorwację ), jednak otoczenie, rezydent Pan Rysiu i towarzystwo - było cudnie

 • Plusy: moim zdaniem wszystko ok
 • Minusy: brak
 • Informacje dadatkowe: jeśli będziemy sobą, wykażemy zrozumienie dla towarzyszy podróży i nieprzewidzianych sytuacji to do kraju wrócimy w pełni usatysfakcjonowani i chętni do następnych wyjazdow

Daria, Starogard Gdański, 26-35 lat, sierpień 2011: Piękne krajobrazy pod bezchmurnym niebem
To moja pierwsza wycieczka, w której oprócz zwiedzania zabytków w dużej mierze koncentrowała się na podziwianiu walorów krajobrazowych. A było co podziwiać! Bałkany to prawdziwa mozaika kultur, religii, języków – elementy te jeszcze niedawno były przyczyną krwawych wojen i konfliktów zbrojnych, teraz stanowią o różnorodności tego regionu, przyciągając turystów z całego świata. Widoki piękne, choć długie i wielokrotne przejazdy słynną Jadranką w jedną i drugą stronę nieco ostudziły mój zachwyt w miarę upływu czasu

 • Plusy: - piękne widoki - możliwość poznania bogactwa w prawdziwym tyglu kulturowym - stosunkowo niska cena wycieczki
 • Minusy: - rozplanowanie trasy i organizacja przejazdów
 • Informacje dadatkowe: Upał był obezwładniający - bez okularów, kapelusza i ochronnego kremu ani rusz!
 • Program wycieczki: Zrealizowany w pełni (w planowanej kolejności). Potrafię oczywiście korzystać z mapy i znałam przebieg trasy, ale lokalizacja hoteli ustalona przez biuro spowodowała, że wielokrotnie jeździliśmy tę samą trasą w jedną i drugą stronę (dość powiedzieć, że pierwszy nocleg był w Vodicach - po przylocie z Dubrownika jechaliśmy prawie 7 godzin!). Po pewnym czasie nie zwracaliśmy już nawet uwagi na piękne widoki za oknem, bo znaliśmy je na pamięć ;)
 • Pilot: Pani Magda H. spisała się dobrze - z przemiłym kierowcą Romualdem (zwanym pieszczotliwie Romkiem) potrafiła stworzyć w autokarze świetną atmosferę już od pierwszego dnia. Dzieliła się ciekawostkami na temat życia, kultury i burzliwej historii Bałkanów; przeprowadziła krótki kurs językowy i umilała podróż przebojami lokalnych gwiazd muzyki (podobało mi się!)
 • Transport: Wylot z Gdańska - terminowy i bezproblemowy. W Dubrowniku byliśmy ok. 13.00, w hotelu Chorwacja - zapach wina i lawendy (wycieczka objazdowa)... prawie o 20.00 (na szczęście obiecano nam, że to najdłuższy przejazd podczas tej objazdówki, co okazało się prawdą). Duże słowa uznania dla mistrza kierownicy - Romka, który sprawnie manewrował po krętych trasach, prawdziwy popis swych umiejętności dając podczas pokonywania słynnych piekielnie stromych i krętych "agrafek" wzdłuż Boki Kotorskiej. Słowa uznania, Mistrzu!
 • Zakwaterowanie: Hotele dobre. Najlepszy był Imperial w Vodicach (trzy noclegi), nie najgorszy Korali w Sutomore (dwie noce), poprawny Neum - jeden nocleg i to wystarczy i urągający wszelkim standardom Komodor (pod każdym względem - koszmarne Wyżywienie w Chorwacja - zapach wina i lawendy (wycieczka objazdowa), pokój - ciasny, duszny, wyposażeniem bardziej przypominający więzienną celę - obsługa... Na szczęście był tu tylko ostatni nocleg (po którym byliśmy transferowani do poszczególnych hoteli wybranych na część pobytową). Ratuje go tylko otoczenie i bliskość morza.
 • Wyżywienie w Chorwacja - zapach wina i lawendy (wycieczka objazdowa): Bardzo smaczne i obfite. Śniadania oczywiście standardowe - jak w większości tej klasy hoteli. Obiadokolacje (wliczone w cenę wycieczki) naprawdę solidne - wszędzie bufet (w moim rankingu zdecydowanie wygrywa Imperial). Na jadłodajnię w Komodorze lepiej spuścić zasłonę milczenia...
 • Intensywność programu (mało - 1, bardzo - 6): Na tej wycieczce zdecydowanie nie sposób się zmęczyć. Nużące mogą być długie przejazdy, ale samo zwiedzanie nie trwało dłużej niż 1-2 godziny. Czasu wolnego naprawdę dużo

Anna, Poznań, 46-55 lat, sierpień 2010: Zapach wina i lawendy - to wspaniała podróż do Chorwacji i Czarnogóry!
Wycieczka była super! Warto się wybrać tą trasą , aby zobaczyć przepiękną Chorwację i Czarnogórę.Organizacja dobra, hotele ładne, a widoki cudowne. Wybrzeże chorwackie przepiękne!!!

 • Plusy: To było zachłyśnięcie się Chorwacją i Czarnogórą - trasa ciekawa,widoki przepiękne.Cudowny Park Narodowy Plitvickie Jeziora oraz cudowne fiordy południa Europy. Należy tu jeszcze powrócić, aby dokładnie zwiedzić i mieć więcej czasu na Dubrownik - miasto o wspaniałym klimacie, pełne zabytków.Urzekł mnie przejazd słynnymi serpentynami i widoki na Kotor i Bokę Kotorską.
 • Minusy: Zabrakło mi czasu w Dubrowniku na dłuższy spacer po tych urokliwych uliczkach tego przepięknego miasta.
 • Program wycieczki: Super program wycieczki.
 • Pilot: Wyjątkowo pilotka mało przedsiębiorcza.
 • Transport: Autokar wygodny, a kierowca rewelacyjny.
 • Zakwaterowanie: Hotele różne, ale ogólnie przytulne.
 • Wyżywienie w Chorwacja - zapach wina i lawendy (wycieczka objazdowa): Wyżywienie w Chorwacja - zapach wina i lawendy (wycieczka objazdowa) dobre.

Dorota, Warszawa, 56-65 lat, czerwiec 2010: wrażenia , których nie zapomnisz
Bardzo ciekawy program, wspaniałe wrażenia, przepiękne miejsca. Optymalnie zaplanowane zwiedzanie. Niezbyt męczące. Pojechałam by zobaczyć zobaczyć jedynie Dubrownik i Plitwickie Jeziora, a zachwyciłam się każdym zwiedzanym miejscem. Polecam wszystkim znajomym.

 • Pilot: Rewelacyjny pilot (Ania Kwiatkowska), niesamowita wiedza, podczas przejazdów cały czas bardzo ciekawie opowiadała o wszystkim - historii,kraju,ludziach,religii, kulturze, jedzeniu. Przemiła osoba.

Michał, Warszawa, powyżej 65 lat, czerwiec 2009: Wycieczka rok 2009
Wspaniała wycieczka objazdowa ze wpaniałym pilotem Anną Kwiatkowską

 • Plusy: Podczas wycieczki mieliśmy okazję poznać najpiękniejsze miejsca w Chorwacji Bośni i Hercegowinie oraz Czarnogórze

ceny orientacyjne

DUBROWNIK
Wycieczka do jednego z najpiękniejszych miast na świecie. W programie m.in.spacer urokliwymi uliczkami miasta, wpisanego na listę UNESCO, podczas którego poznamy jego historię, a także zobaczymy klasztor franciszkanów ze słynną apteką, Pałac Sponza, Dwór Książęcy, Katedrę i wiele innych cennych zabytków. Koszt ok. 21 EURO

MIASTO KORCULA
Wycieczka do legendarnego miejsca urodzin Marco Polo, spacer urokliwymi kamiennymi uliczkami miasta. W programie także przejazd przez płw.Peljesac, znany z doskonałych win (zwiedzanie winiarni). Koszt ok. 25 EURO

PIKNIK RYBNY W DELCIE NERETWY
Rejs zabytkowymi łodziami po licznych, wąskich kanałach rzeki: tradycyjne chorwackie potrawy, domowe wino, poznamy także miejscowe legendy o rzymskim mieście - Narona, którego ruiny przez stulecia leżały zatopione w nurtach Neretwy. Koszt ok. 25 EURO

MEDIUGORIE
Pielgrzymka do miejsca objawień Matki Bożej - Królowej Pokoju. Medjugorje to miasteczko w Bośni i Hercegowinie, gdzie w 1981 roku ukazała się Maryja sześciorgu dzieciom. Koszt ok. 20 EURO

MOSTAR
Główne miasto Hercegowiny, w programie zwiedzanie starej dzielnicy muzułmanskiej i wspanialego Starego Mostu z 1566 r. wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO, mozliwość nabycia ciekawych orientalnych pamiątek, po drodze zwiedzanie zabytkowego miasteczka Pocitelj z pieknym meczetem i klasztoru derwiszów u źrodla rzeki Buny. Koszt ok. 20 EUR

Brak opisu regionu

Brak filmów

Brak panoram.

Brak informacji TrustYou dla tego hotelu.

Brak informacji TrustYou dla tego hotelu.

Newsletter

Dopisz się do newslettera i bądź na bieżąco informowany o promocjach i nowościach:
Płatności travelzone
Travelzone.pl zapewnia najwyższe standardy bezpieczeństwa transakcji z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii szyfrowania danych
we współpracy z profesjonalnymi partnerami oferującymi bezpieczne płatności internetowe dla sklepów i serwisów,
akceptację kart Visa, MasterCard/EuroCard, JCB, Diners Club, Maestro i Visa Electron
a także szybkich przelewów internetowych (takich jak mTransfer, iPko).
Biuro Obsługi Klienta:

+48 801 00 31 26 (infolinia)
+48 79 254 22 00

pon.-pt. 08:00-20:00
sob.-niedz. NIECZYNNE

Formularz kontaktowy Facebook

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - szczegóły

DOTACJE NA INNOWACJE FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ROZWOJU INNOWACYJNEJ GOSPODARKI