• oferty last minute 10 touroperatorów

Hotel Korfu i Włochy (wycieczka objazdowa) - opinie, oferta, cena

Wycieczki objazdowe - Włochy

Zobacz kalendarz najniższych cen i sprawdź ceny dla tej oferty.

Oferta hotelu Korfu i Włochy (wycieczka objazdowa) obejmuje:

Program wycieczki
Korfu – Bari – San Giovanni Rotondo – Monte Cassino – Rzym – Watykan – Pompeje – Neapol – Bari – Korfu

Długość objazdu
Korfu – Bari ok. 350 km, Bari – San Giovanni Rotondo ok. 145 km, San Giovanni Rotondo – Monte Cassino ok. 300 km, Monte Cassino – Rzym ok. 140 km, Rzym – Watykan ok. 3 km, Watykan – Pompeje ok. 245 km, Pompeje – Neapol ok. 30 km, Neapol – Bari ok. 265 km, Bari – Korfu ok. 350 km.

1. dzień
Zbiórka na lotnisku przy stanowisku odpraw Triada S.A., wylot na Korfu. Powitanie na lotnisku. Transfer z lotniska do hotelu objazdowego. Zakwaterowanie i nocleg.

2. dzień (lub 9. dzień)
Śniadanie, przejazd do portu, przeprawa promowa do Włoch do portu Bari. W trakcie rejsu będzie można podziwiać urozmaicone wybrzeże Korfu i regionu Apulia -włoskiego „obcasu”. Przejazd autokarem, zakwaterowanie w hotelu w okolicach Foggia, kolacja i nocleg.

3. dzień (lub 10. dzień)
Śniadanie, zwiedzanie sanktuarium San Giovanni Rotondo związanego z osobą stygmatyka świętego Ojca Pio. Zwiedzimy klasztor kapucynów i kościół Santa Maria delle Grazie, w którym został pochowany. W miejscu tym można zobaczyć relikwie Ojca Pio złożone w szklanym sarkofagu. Od 2008 roku ciało świętego jest wystawione do adoracji wiernych. Przejazd do Monte Cassino, gdzie odbyła się jedna z najsłynniejszych bitew z udziałem Polaków, pod dowództwem generała Andersa. Zwiedzimy interaktywne muzeum, które w interesujący sposób przedstawia historię bitwy, a następnie udamy się na pobliski cmentarz, będący jedną z najważniejszych polskich nekropoli za granicą. To właśnie na tym cmentarzu znajduje się słynny napis z czarnego marmuru: „Przechodniu, powiedz Polsce, żeśmy polegli wierni jej służbie”. Przejazd do hotelu w okolicach Rzymu. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

4. dzień (lub 11. dzień)
Po śniadaniu, udamy się na spacer z miejscowym przewodnikiem po „Wiecznym Mieście”. Na początek zobaczymy wzgórze Kapitol – starożytną miejską twierdzę i centrum religijne. Obecnie stoi tu pałac Senatorski, pomnik Marka Aureliusza i kopia słynnej wilczycy karmiącej dwoje bliźniąt, Romulusa i Remusa. Stąd też doskonale widać kolejną atrakcję na trasie wycieczki – Forum Romanum, na którym znajdują się ruiny starożytnych budowli, obrazujące świetność Imperium Rzymskiego. To tu decydowano o sprawach publicznych i prywatnych. Miały tu miejsce procesy, publiczne dyskusje, tu wymierzano sprawiedliwość. Forum było sercem starożytnej cywilizacji, z którego płynęły w świat nauki filozofów jak i rozkazy do podbitych ludów.Następnie zobaczymy symbol Rzymu, Koloseum, uznany za jeden z 7 Nowych Cudów Świata, otwarty pierwszy raz w 80 roku n.e. Krótki spacer doprowadzi nas do Piazza Navona ze stojącą na środku Fontanną Czterech Rzek. Następnie udamy się wprost na Plac Hiszpański ze słynnymi, monumentalnymi schodami. Jest to miejsce przesycone lokalnym kolorytem, gdzie spotykają się lokalni artyści, młodzież a także cudzoziemcy. Wiosną schody toną w kwiatach a w maju odbywa się nawet festiwal azalii. Spacer nasz zakończymy pod fontanną di Trevi, słynną z filmu Felliniego „La dolce Vita”. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

5. dzień (lub 12. dzień)
Śniadanie, zwiedzanie najmniejszego państwa świata – Watykanu, w którym zobaczymy najpierw Plac i Bazylikę Św. Piotra (drugi co do wielkości kościół na świecie) oraz Ogrody Watykańskie. Będzie również możliwość odwiedzenia grobu Jana Pawła II. Następnie udamy się do Muzeów Watykańskich, które posiadają najwspanialszą kolekcję dzieł sztuki na świecie. W niesamowitych, zabytkowych wnętrzach będziemy mogli zaobserwować rzeźby i malowidła znakomitych artystów: Michała Anioła, Rafaela czy Bramantego jak również liczne znaleziska starożytne. Przejazd do Pompejów – niezwykłego miasta, zasypanego 2000 lat temu popiołami wulkanicznymi Wezuwiusza. Przez to zdarzenie w trakcie spaceru po mieście zobaczymy doskonale „zakonserwowane” przez popiół, autentyczne rzymskie budowle, naczynia a także odlane sylwetki osób, które zginęły w tej katastrofie. Przejazd, zakwaterowanie w hotelu w okolicy Neapolu, kolacja, nocleg.

6. dzień (lub 13. dzień)
Śniadanie, spacer po stolicy południowych Włoch – Neapolu, mieście zabytków i pizzy ukrytym w cieniu Wezuwiusza. To tu po raz pierwszy upieczono na cześć ówczesnej królowej Włoch, Margherity, specjalną potrawę, złożoną z pomidorów (czerwień), sera mozzarella (biel) i bazylii (zieleń), reprezentujących narodowe barwy Włoch. Poza piękną starówką (zabytek UNESCO) w mieście wyróżnia się reprezentacyjny Pałac Królewski (Palazzo Reale), Katedra patrona miasta Św. Januarego i górujący nad portem dwór królewski – Castel Nuovo. Muzeum Archeologiczne gromadzi ponadto najcenniejsze znaleziska z Pompejów i Herkulanum. Choć w mieście tym powstała słynna mafia – Camorra można tu poczuć błogi relaks popijający wyśmienite lokalne wino. Neapol przyciąga zapachem aromatycznej pizzy i pysznej, mocnej kawy. Przejazd do hotelu w okolicach Bari. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

7. dzień (lub 14. dzień)
Śniadanie, przejazd do portu w Bari. Przeprawa promowa na Korfu. Transfer do wybranego hotelu. Nocleg.

8. - 14 dzień (lub 2 -8 dzień)
Pobyt na Korfu. Możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych płatnych u rezydenta.

15. dzień
Wykwaterowanie z pokoi do godz. 12.00. Transfer na lotnisko do Korfu, wylot do Polski.


Ważne informacje
:: Uczestnicy imprez lotniczych proszeni są o potwierdzenie godziny zbiórki 2 dni przed datą rozpoczęcia imprezy.
:: Kolejność zwiedzania może ulec zmianie, również kolejność realizacji imprezy (7-dniowego zwiedzania i 7-dniowego pobytu) jest ruchoma i jest uzależniona od Organizatora.
Wyjątek stanowią Klienci, którzy wykupili gwarancję kolejności części objazdowej i pobytu.
:: Orientacyjna cena pakietu obowiązkowego podczas zwiedzania to ok. 180€: bilety wstępu ok. 75€, przewodnicy lokalni ok. 60€, przeprawa promowa i opłaty portowe ok. 45€.
W trosce o wygodę i zadowolenie Klientów napiwki zbierane są przez pilota/rezydenta i całkowicie przekazywane do kontrahenta celem rozdzielenia do poszczególnych osób z obsługi.
Obowiązkowy pakiet zwiedzania dla imprez objazdowych może ulec zmianie. O ewentualnych zmianach każdorazowo poinformujemy.
Rozliczenie kwot pobranych przez pilota na pakiet zwiedzania następuje na miejscu, nie zaś po powrocie do kraju.
:: W imprezach objazdowych możliwe są wczesne pobudki spowodowane znaczącymi odległościami pomiędzy zwiedzanymi miejscowościami.

Zobacz również inne popularne hotele w okolicy / Wycieczki objazdowe polecane na wypoczynek i wczasy last minute w Włochy

Newsletter

Dopisz się do newslettera i bądź na bieżąco informowany o promocjach i nowościach:
Travelzone.pl zapewnia najwyższe standardy bezpieczeństwa transakcji z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii szyfrowania danych
we współpracy z profesjonalnymi partnerami oferującymi bezpieczne płatności internetowe dla sklepów i serwisów,
akceptację kart Visa, MasterCard/EuroCard, JCB, Diners Club, Maestro i Visa Electron
a także szybkich przelewów internetowych (takich jak mTransfer, iPko).
Biuro Obsługi Klienta:

+48 801 00 31 26 (infolinia)
+48 24 36 23 996

pon.-pt. 09:00-19:00
sob.-niedz. NIECZYNNE

Formularz kontaktowy Tagi

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - szczegóły

DOTACJE NA INNOWACJE FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ROZWOJU INNOWACYJNEJ GOSPODARKI

Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki oraz regulamin serwisu. Akceptuję Czytaj więcej