• oferty last minute 10 touroperatorów
Hotel Włochy + Chorwacja + Słowenia - Bez granic (wycieczka objazdowa)

Hotel Włochy + Chorwacja + Słowenia - Bez granic (wycieczka objazdowa) - opinie, oferta, cena

Wycieczki objazdowe - Włochy

Atuty oferty: 3 kraje: Włochy i wycieczki fakultatywne do Słowenii i Chorwacji; region Włoch położony najbliżej Polski, krótkie przejazdy na trasie; 7 noclegów w jednym hotelu w pobliżu morza.

Zobacz kalendarz najniższych cen i sprawdź ceny dla tej oferty.

Oferta hotelu Włochy + Chorwacja + Słowenia - Bez granic (wycieczka objazdowa) obejmuje:

Program wycieczki

Grado • Postojna • Predjama • Triest • Miramare • Pula • Rovinj • Wenecja • Palmanova

Świetny pomysł na połączenie wypoczynku nad morzem ze zwiedzaniem, dobra propozycja zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i na wypad z przyjaciółmi. Wybrzeże Friuli – Wenecji Julijskiej, regionu w północnych Włoszech, znane jest z piaszczystych plaż, a jego położenie umożliwia ciekawe i niemęczące wycieczki do niedalekiej Słowenii i Chorwacji. W programie jest Triest – piękna stolica regionu, zawsze zachwycająca Wenecja, ciekawe „miasto idealne” Palmanova, zbudowana na planie gwiazdy i urocze Grado, popularna miejscowość wypoczynkowa z ładną starówką. Zaplanowano także kilka dni wolnych, które można wykorzystać na wypoczynek nad morzem lub wybrać się na wycieczki fakultatywne do Słowenii i Chorwacji. Trasa w krajach zwiedzanych: ok. 1400 km.

1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników. Wyjazd do Włoch. Przejazd przez Czechy i Austrię.

2. DZIEŃ.
Przejazd na Wyspę Słońca – GRADO, położoną na lagunie o tej samej nazwie. W przeszłości ważny port rzymskiego miasta Aquilea, obecnie jest znaną miejscowością wypoczynkową z piękną starówką i kanałem, na którym można podziwiać cumujące statki i żaglówki. Spacer po malowniczym rynku i wąskich uliczkach. Wizyta w bazylice św. Eufemii i baptysterium, pochodzących z V w., spacer po przyległych ogrodach z rzymskimi sarkofagami datowanymi na I i II w., zwiedzanie bazyliki Santa Maria delle Grazie, której początki sięgają również V w. Czas wolny. Przejazd do hotelu w okolicy Lignano Sabbiadoro/Grado i zakwaterowanie. Czas wolny, kolacja, nocleg.

3. DZIEŃ.
Śniadanie. Czas wolny – wypoczynek na plaży. Kolacja, nocleg.

4. DZIEŃ.
Śniadanie. Czas wolny lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): całodzienna wycieczka do Słowenii. Przejazd do POSTOJNEJ – zwiedzanie słynnej jaskini zaliczanej do najpiękniejszych na świecie. Stalagmity i stalaktyty o różnych formach tworzą tu bajkowy świat. Przejazd do PREDJAMY i zwiedzanie słynnego zamku, zachwycającego swym położeniem. Niezwykła budowla została wbudowana w otwór jaskini, co sprawia, że jest to jeden z najbardziej malowniczych zamków w Europie. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

5. DZIEŃ.
Śniadanie. Czas wolny. Po południu przejazd do TRIESTU stolicy regionu Friuli-Wenecja Julijska. Pierwsze wzmianki na temat osadnictwa w tym miejscu pochodzą z II w. p.n.e. Spacer po placu Zjednoczenia Włoch, wizyta na wzgórzu San Giusto z zamkiem i katedrą o tej samej nazwie. Następnie przejazd do pięknego zamku MIRAMARE, zbudowanego na skalnym cyplu tuż nad morzem. Zwiedzanie zamku z wieloma pamiątkami po jego właścicielach. Następnie krótki spacer po parku, gdzie można podziwiać roślinność z każdego zakątka świata. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

6. DZIEŃ.
Śniadanie. Czas wolny – wypoczynek na plaży. Kolacja, nocleg.

7. DZIEŃ.
Śniadanie. Czas wolny lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): całodzienna wycieczka do Chorwacji. Przejazd do PULI, najważniejszego miasta Istrii, z wieloma zabytkami z czasów antycznych. Zwiedzanie: forum – główny plac, gdzie obecnie skupia się życie towarzyskie miasta, arena – rzymski amfiteatr, jedna z najbardziej znanych budowli Istrii i jeden z trzech najlepiej zachowanych amfiteatrów starożytnego Rzymu. Przejazd do ROVINJ, pięknie położonego na niewielkim półwyspie. Spacer po starym mieście. Zwiedzanie katedry św. Eufemii, gdzie spoczywają relikwie świętej. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

8. DZIEŃ.
Śniadanie. Wycieczka do WENECJI. Przejazd na parking Punta Sabbioni. Rejs statkiem turystycznym na plac św. Marka. Spacer od Mostu Westchnień, obok Pałacu Dożów, władców Wenecji, i kampanili – najwyższej budowli w mieście, do bazyliki św. Marka. Spacer wąskimi uliczkami do Ponte Rialto – najstarszego mostu na Canale Grande. Powrót na plac św. Marka. Czas wolny. Rejs powrotny do Punta Sabbioni. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

9. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do „idealnego miasta” – PALMANOVY. To unikalne miasto zostało zbudowane w XVI w. przez Republikę Wenecką w kształcie 9-ramiennej gwiazdy, z obwarowaniami i murami obronnymi, jako forteca mająca bronić przed napadami tureckimi. Spacer po Piazza Grande i Piazza D’Armi z 11 posągami, katedrą Dogale i pałacami. Czas wolny. Wyjazd do Polski.

10. DZIEŃ.
Przyjazd do Polski.

ŚWIADCZENIA: 7 noclegów w hotelu *** w okolicy Lignano Sabbiadoro/Grado • 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie (serwowane): 7 śniadań, 7 kolacji • przejazd komfortowym autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:
    Obowiązkowa opłata na miejscu: taksa klimatyczna: ok. 2-3 EUR/nocleg/os.
    Bilety wstępu i lokalni przewodnicy: ok. 55 EUR.
    Opłaty fakultatywne: wycieczka do Słowenii: ok. 15 EUR (nie obejmuje biletów wstępu, lokalnych przewodników: ok. 30 EUR); wycieczka do Chorwacji: ok. 15 EUR (nie obejmuje biletów wstępu, lokalnych przewodników: ok. 15 EUR); wymagane min. 25 os.

Hotel znany jest również jako:

Zobacz również inne popularne hotele w okolicy / Wycieczki objazdowe polecane na wypoczynek i wczasy last minute w Włochy

Newsletter

Dopisz się do newslettera i bądź na bieżąco informowany o promocjach i nowościach:
Travelzone.pl zapewnia najwyższe standardy bezpieczeństwa transakcji z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii szyfrowania danych
we współpracy z profesjonalnymi partnerami oferującymi bezpieczne płatności internetowe dla sklepów i serwisów,
akceptację kart Visa, MasterCard/EuroCard, JCB, Diners Club, Maestro i Visa Electron
a także szybkich przelewów internetowych (takich jak mTransfer, iPko).
Biuro Obsługi Klienta:

+48 801 00 31 26 (infolinia)
+48 24 36 23 996

pon.-pt. 09:00-19:00
sob.-niedz. NIECZYNNE

Formularz kontaktowy Tagi

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - szczegóły

DOTACJE NA INNOWACJE FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ROZWOJU INNOWACYJNEJ GOSPODARKI

Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki oraz regulamin serwisu. Akceptuję Czytaj więcej