• oferty last minute 10 touroperatorów

Hotel Bliżej Słońca (wycieczka objazdowa) - opinie, oferta, cena

Wycieczki objazdowe - Włochy

Zobacz kalendarz najniższych cen i sprawdź ceny dla tej oferty.

Oferta hotelu Bliżej Słońca (wycieczka objazdowa) obejmuje:

Program wycieczki
BOLONIA - WEZUWIUSZ - POMPEJE - WYSPY LIPARYJSKIE - TROPEA - REGGIO DI CALABRIA - ALTOMONTE - ORVIETO

Piękna wycieczka na południe Włoch, z tygodniowym pobytem w regionie Kalabria zwanym „terra da scoprire”, czyli „ziemia do okrycia”. Tutaj, na czubku włoskiego buta kuszą piękne piaszczyste plaże, błękitne morze i pikantne przysmaki regionalnej kuchni. Niebotyczne góry i rajskie zatoki, tajemnicze groty i majestatyczne pozostałości greckich miast - tyle jeszcze pozostało do odkrycia. Warto skorzystać z ciekawego programu fakultatywnego: wycieczki na zjawiskowe Wyspy Liparyjskie i do Reggio di Calabria ze Scyllą, pokażą różne twarze włoskiego południa. Na trasie są także Pompeje, miasto, które zyskało wieczną sławę dzięki Wezuwiuszowi, Orvieto z katedrą występującą we wszystkich podręcznikach historii sztuki i Bolonia - elegancka stolica regionu Emilia - Romania. Trasa we Włoszech: ok. 3100 km.

1. DZIEŃ
Zbiórka uczestników. Wyjazd do Włoch. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Tarvisio/Udine, kolacja, nocleg.

2. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do BOLONII, stolicy regionu Emilia-Romania, miasta arkad i krużganków. Zwiedzanie zabytkowego centrum: Piazza Maggiore, Piazza del Nettuno z fontanną Neptuna i pałacami. Wizyta w bazylice San Petronio, katedrze San Pietro. Spacer po Piazza di Ravegnata ze słynnymi wieżami. Czas wolny. Przejazd do hotelu w okolicy Neapolu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

3. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd na WEZUWIUSZ - jedyny czynny wulkan Europy kontynentalnej. Wjazd autokarem na parking na zboczu wulkanu, spacer do tarasu widokowego. Przejazd do POMPEI, zwiedzanie terenu wykopalisk antycznego miasta zasypanego popiołem wulkanicznym w I w. n.e. Przejazd do hotelu w Kalabrii, jednego z piękniejszych regionów Włoch. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

4. DZIEŃ
Śniadanie. Czas wolny - wypoczynek na plaży. Kolacja, nocleg.

5. DZIEŃ
Śniadanie. Czas wolny lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): całodzienna wycieczka na WYSPY LIPARYJSKIE, przepiękny archipelag uważany kiedyś za siedzibę bogów. Wspaniałe krajobrazy, wulkany i egzotyczna przyroda przyciągają tu turystów z całego świata. Przejazd do Tropei, zaokrętowanie na statek turystyczny. Trasa rejsu wiedzie przez Lipari - największą wyspę i stolicę archipelagu, Vulcano - z charakterystyczną chmurą gazów nad wyspą i Stromboli, znaną z wulkanu o tej samej nazwie, najbardziej aktywnego w Europie, z regularnymi erupcjami co 10-20 minut, wyrzucającymi gazy i popioły. Powrót do portu. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

6. DZIEŃ
Śniadanie. Czas wolny. Po południu wyjazd do TROPEI - jednego z najpiękniejszych miast Kalabrii, malowniczo położonego na cyplu o tej samej nazwie. Tropea zachwyca śródziemnomorską architekturą, a z górnej części miasta rozciąga się wspaniały widok na Wyspy Liparyjskie. Czas wolny. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

7. DZIEŃ
Śniadanie. Czas wolny - wypoczynek na plaży. Kolacja, nocleg.

8. DZIEŃ
Śniadanie. Czas wolny lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wycieczka do REGGIO DI CALABRIA, miasta leżącego nad Cieśniną Mesyńską, o początkach datowanych na rok 720 p.n.e. Wizyta w Muzeum Narodowym z najcenniejszą pamiątką po pierwszych osadnikach - Wojownicy z Brązu, dwa greckie posągi sprzed ok. 2000 lat. Spacer nadmorską promenadą z widokiem na wybrzeże Sycylii i Etnę. Czas wolny. Przejazd do malowniczego miasteczka SCILLA, popularnego kąpieliska, skąd roztacza się piękny widok na cieśninę. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

9. DZIEŃ
Śniadanie. Czas wolny. Kolacja, nocleg.

10. DZIEŃ
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do miasteczka ALTOMONTE słynącego z najpiękniejszego gotyckiego kościoła w regionie - Santa Maria della Consolazione i muzeum, gdzie przechowywane są dzieła toskańskich mistrzów. Spacer po mieście, wizyta w kościele. Przejazd do hotelu w okolicy Cassino/Fiuggi, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

11. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do ORVIETO, starożytnego miasta Etrusków, pięknie położonego na wzgórzu, słynnego również z wybornych win. Wjazd kolejką linową do centrum, spacer do Piazza Duomo. Zwiedzanie monumentalnej katedry z olśniewającą mozaikową fasadą i kaplicą Świętego Korporału. Czas wolny. Przejazd do hotelu w okolicy Tarvisio/Udine. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

12. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd przez Austrię i Czechy. Przyjazd do Polski.

WYDARZENIA:
27 - 29 lipca - Stilo - Palio di Ribusa - święto z przedstawieniami historycznymi, z oryginalnymi strojami z minionych epok, z muzyką, jedzeniem i zabawami.

ŚWIADCZENIA:
11 noclegów w hotelach**/***: 2 w okolicy Tarvisio/Udine, 1 w okolicy Neapolu, 1 w okolicy Fiuggi/Cassino, 7 noclegów na Kalabrii w hotelu lub bungalowach*** w pobliżu plaży; 2- i 3-os pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami; wyżywienie (serwowane): 11 śniadań, 11 obiadokolacji; przejazd komfortowym autokarem; opieka pilota; ubezpieczenie KL i NWBilety wstępu i lokalni przewodnicy: ok. 45 EUR.

UWAGI:
Opłaty fakultatywne: wycieczka na Wyspy Liparyjskie: ok. 15 EUR (nie obejmuje opłaty za rejs: ok. 40 EUR); wycieczka do Reggio di Calabria i Scilla: ok. 15 EUR.

Zobacz również inne popularne hotele w okolicy / Wycieczki objazdowe polecane na wypoczynek i wczasy last minute w Włochy

Newsletter

Dopisz się do newslettera i bądź na bieżąco informowany o promocjach i nowościach:
Travelzone.pl zapewnia najwyższe standardy bezpieczeństwa transakcji z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii szyfrowania danych
we współpracy z profesjonalnymi partnerami oferującymi bezpieczne płatności internetowe dla sklepów i serwisów,
akceptację kart Visa, MasterCard/EuroCard, JCB, Diners Club, Maestro i Visa Electron
a także szybkich przelewów internetowych (takich jak mTransfer, iPko).
Biuro Obsługi Klienta:

+48 801 00 31 26 (infolinia)
+48 24 36 23 996

pon.-pt. 09:00-19:00
sob.-niedz. NIECZYNNE

Formularz kontaktowy Tagi

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - szczegóły

DOTACJE NA INNOWACJE FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ROZWOJU INNOWACYJNEJ GOSPODARKI

Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki oraz regulamin serwisu. Akceptuję Czytaj więcej