• oferty last minute 10 touroperatorów

Hotel Dolomity (trekking) - opinie, oferta, cena

Wycieczki objazdowe - Włochy

Zobacz kalendarz najniższych cen i sprawdź ceny dla tej oferty.

Oferta hotelu Dolomity (trekking) obejmuje:

Program wycieczki
CORTINA D’AMPEZZO - BOLZANO

Pasjonująca górska wyprawa w najpiękniejszy rejon włoskich Dolomitów - Val di Fassa. Dolomity zachwycają bajkowymi krajobrazami z niespotykanym bogactwem form i wspaniałymi warunkami do uprawiania wszystkich sportów górskich. Szlaków wspinaczkowych i trekkingowych jest tu tyle, że Dolomity są zdecydowanie mniej zatłoczone niż polskie Tatry! W programie słynne „vie ferrate” - dosłownie: „drogi żelazne” - przejścia przez granie zabezpieczone przymocowanymi do skał stalowymi linami, do których przypina się przez uprząż i karabinki. Dzięki temu obie ręce są wolne, co pozwala na wygodniejszą wspinaczkę. W licznych schroniskach można nie tylko odpocząć, ale także zjeść pyszny regionalny posiłek i pogadać z miłośnikami gór z całego świata. Fantastyczna propozycja dla tych, którzy chcą przeżyć wspaniałą górską przygodę. Małe grupy, profesjonalni przewodnicy i wszystkie noclegi w dobrym hotelu gwarantują udany wyjazd.

Dzień 1
Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Werony. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

Dzień 2
Trekking (Catinaccio). Czas przejścia: ok. 6,5 -7 godz. Różnica poziomów: 703 m. Śniadanie. Transfer busem do Vigo di Fassa (1517 m n.p.m.). Przejazd kolejką linową do schroniska Ciampedie (1997 m n.p.m.). Przejście do schroniska Gardeccia (1950 m n.p.m), a następnie do schroniska Vajolet ( 2243 m n.p.m.) położonego u stóp strzelistych Torri Vajolet. Dalej trasa prowadzi na przełęcz Santner (2700 m n.p.m.) przez schronisko Re Alberto (2600 m n.p.m.) do schroniska Santner. Czas wolny na posiłek (we własnym zakresie). Zejście do Ciampedie i zjazd kolejką linową do Vigo di Fassa. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 3
Ferrata Ra Gusela (Passo Giau) -stopień trudności: łatwa, odpowiednia dla początkujących. Początek: Passo Giau (2236 m n.p.m.), cel: szczyt Nuvolau (2574 m n.p.m.). Czas przejścia: ok. 4 godz., w tym ok. 1 godz. 30 min. ferrata. Różnica poziomów: 338 m. Śniadanie. Przejazd busem na Passo Giau między Cortina d'Ampezzo a Selva di Cadore. Przejście do miejsca, gdzie rozpoczyna się ferrata (ok. 30 min) Ra Gusela, biorąca nazwę od szczytu (2595 m n.p.m.). Dojście do schroniska Nuvolau. Czas wolny na posiłek (we własnym zakresie). Przejście do schroniska Scoiattoli (2225 m n.p.m.), zjazd kolejką linową w okolice pensjonatu Bain De Dones. Przejazd do znanego kurortu górskiego CORTINA D'AMPEZZO, wpisanej w 2009 roku na Listę UNESCO. Spacer po centrum. Czas wolny. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 4
Ferrata Roda di Vael (Catinaccio) - stopień trudności: średnio łatwa. Początek: schronisko Pauline, cel: szczyt Roda di Vael (2806 m n.p.m.). Czas przejścia: ok. 5,5-6 godz., w tym ok. 2 godz. ferrata. Różnica poziomów: 681 m.Śniadanie. Przejazd busem do Caress i następnie wyciągiem krzesełkowym do schroniska Pauline (2125 m n.p.m.). Ze schroniska trekking szlakiem na Passo Vaiolon, skąd rozpoczyna się wspinaczka. Ferrata jest poprowadzona przez szczyt o tej samej nazwie (2806 m n.p.m.), a kończy się zejściem do schroniska, również o tej samej nazwie, Roda di Vael (2280 m n.p.m.). Odpoczynek w schronisku, czas wolny na posiłek (we własnym zakresie). Zejście w kierunku pomnika Christomannos (2349 m n.p.m), z pięknym krajobrazem Val di Fassa, zjazd do Caress. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 5
Śniadanie. Wyjazd do Pera di Fassa, do najciekawszego parku przygody w Val di Fassa. Okazja do sprawdzenia się na ściankach wspinaczkowych, ferratach i innych atrakcjach na wybranym przez siebie poziomie, pod okiem fachowców. Następnie przejazd do Val di San Nicole, jednej z bocznych dolin Val di Fassa, aby spróbować wspinaczki skałkowej już w terenie, pod okiem przewodnika. Powrót do hotelu, kolacja. Po kolacji projekcja filmów poświęconych tematyce górskiej połączona z opowieściami przewodników o najciekawszych wyprawach. Nocleg.

Dzień 6
Ferrata Brigata Tridentina (Sella) - stopień trudności: średnio trudna. Początek: Colfosco (1956 m n.p.m.), cel: schronisko Franco Cavazza al Pisciadu (2585 m n.p.m.). Czas przejścia: ok. 6 godz., w tym ok. 4 godz. ferrata. Różnica poziomów: 629 m. Śniadanie. Przejazd busem przez przełęcz Passo Gardena w okolice Colfosco. Przejście szlakiem do miejsca rozpoczęcia ferraty. Wspinaczka prowadzi przez dość strome ściany z trudniejszymi miejscami, gdzie przymocowane są metalowe drabinki. Wspinaczkę kończy przejście przez wiszący most o długości 5 metrów pod szczytem Torre Exner (2.495 m n.p.m.). Następnie wspięcie się na naturalny taras Masores z pięknymi widokami. Przejście do schroniska Franco Cavazza al Pisciadu (2585 m n.p.m.). Czas wolny na posiłek (we własnym zakresie). Powrót do busa, przejazd do hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 7
Śniadanie.Wycieczka do BOLZANO - stolicy autonomicznego regionu Południowego Tyrolu/Alto Adige, przykładu współistnienia kultury włoskiej i niemieckiej. Spacer po starym mieście. Zwiedzanie: gotycka katedra z XIII w., Muzeum Archeologiczne Górnej Adygi, gdzie w schłodzonej kapsule znajduje się mumia Otziego - "człowieka z lodowca". Czas wolny. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 8
Śniadanie (lub suchy prowiant przy wczesnym wyjeździe z hotelu). Transfer na lotnisko. Przelot do Polski.

Cena zawiera
Przejazdy kolejkami górskimi, inne opłaty: ok. 75 EUR.świadczenia7 noclegów w hotelu **** położonym w Val Di Fassa; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami i telewizorami;wyżywienie: 7 śniadań i 7 obiadokolacji; przelot; przejazdy autokarem; opieka pilota; przewodnik lokalny; ubezpieczenie KL i NW.

Dodatkowe informacje
Wymagane dodatkowe ubezpieczenie. Przelot do Werony z międzylądowaniem w Monachium. W przypadku niekorzystnych warunków pogodowych program może ulec zmianie. Należy zabrać wygodne obuwie trekkingowe, rękawiczki na ferraty (bez palców), plecak, nieprzemakalną kurtkę, ciepłą odzież i latarkę.

Zobacz również inne popularne hotele w okolicy / Wycieczki objazdowe polecane na wypoczynek i wczasy last minute w Włochy

Newsletter

Dopisz się do newslettera i bądź na bieżąco informowany o promocjach i nowościach:
Travelzone.pl zapewnia najwyższe standardy bezpieczeństwa transakcji z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii szyfrowania danych
we współpracy z profesjonalnymi partnerami oferującymi bezpieczne płatności internetowe dla sklepów i serwisów,
akceptację kart Visa, MasterCard/EuroCard, JCB, Diners Club, Maestro i Visa Electron
a także szybkich przelewów internetowych (takich jak mTransfer, iPko).
Biuro Obsługi Klienta:

+48 801 00 31 26 (infolinia)
+48 24 36 23 996

pon.-pt. 09:00-19:00
sob.-niedz. NIECZYNNE

Formularz kontaktowy Tagi

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - szczegóły

DOTACJE NA INNOWACJE FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ROZWOJU INNOWACYJNEJ GOSPODARKI

Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki oraz regulamin serwisu. Akceptuję Czytaj więcej