• oferty last minute 10 touroperatorów
Hotel Doppio Espresso (wycieczka objazdowa)

Hotel Doppio Espresso (wycieczka objazdowa) - opinie, oferta, cena

Wycieczki objazdowe - Włochy

Atuty wycieczki: podwójny city break; sztandarowe zabytki Rzymu i Florencji; czas wolny na zakupy.

Zobacz kalendarz najniższych cen i sprawdź ceny dla tej oferty.

Oferta hotelu Doppio Espresso (wycieczka objazdowa) obejmuje:

Program wycieczki

RZYM - FLORENCJA

Wieczne miasto i stolica Toskanii to gwarancja wspaniałych dni wypełnionych spotkaniami z wielką historią, zwiedzaniem światowej klasy zabytków, poznawaniem niepowtarzalnego klimatu włoskich miast i odkrywaniem ich podobieństw i różnic. W programie sztandarowe zabytki Rzymu i Florencji, spacery po kultowych miejscach, a także czas na indywidualne odkrywanie włoskiego „dolce vita” i zakupy. Wygodne hotele w centrach miast, dobrze zaplanowany program i profesjonalni piloci zapewniają udany wyjazd.

1. DZIEŃ
Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Rzymu. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny. Wieczorny spacer po Wiecznym Mieście z pilotem. Wspaniale oświetlone zabytki, piękne witryny modnych sklepów, pełne życia kawiarenki i bary zachęcają do włączenia się w życie miasta. Czas wolny. Powrót do hotelu, nocleg.

2. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do WATYKANU. Zwiedzanie wnętrza Bazyliki św. Piotra, wizyta w miejscu spoczynku Jana Pawła II i spacer po placu św. Piotra. Następnie zwiedzanie historycznego centrum Wiecznego Miasta. Wejście do Koloseum – symbolu cesarskiego Rzymu i do Forum Romanum. Dalej trasa prowadzi przez Kapitol – centrum miasta od czasów starożytnych i dalej przez plac Wenecki z pomnikiem Wiktora Emanuela II, barokowy Piazza Navona z fontanną Quattro Fiume, plac Hiszpański ze słynnymi Schodami Hiszpańskimi do monumentalnej fontanny di Trevi, upamiętnionej w filmie La Dolce Vita. Kolejno Piazza Rotonda i zwiedzanie wnętrza Panteonu – antycznej świątyni wszystkich bogów, mieszczącej grób Rafaela. Czas wolny. Powrót do hotelu, nocleg.

3. DZIEŃ
Śniadanie. Przed południem wykwaterowanie z hotelu. Przejazd pociągiem ekspresowym z dworca Roma Termini do Florencji (ok. 3 godz.). Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Czas wolny. Spacer z pilotem po centrum Florencji – stolicy Toskanii. Florencja to jedno z najsłynniejszych miast sztuki, a jej historyczne centrum to idealne miejsce nie tylko na zwiedzanie, ale także na wieczorny spacer, kolację z pięknym widokiem czy szalone zakupy. Czas wolny. Powrót do hotelu, nocleg.

4. DZIEŃ
Śniadanie. Zwiedzanie kościoła Santa Croce z cenotafem Dantego, grobowcami Michała Anioła, Galileusza, Machiavellego, Rossiniego. Przejście na Piazza del Duomo – religijne centrum Florencji, gdzie znajdują się najsłynniejsze zabytki miasta: babtysterium, do którego prowadzą słynne „Drzwi Raju” Ghibertiego, katedra Santa Maria del Fiore z olbrzymią kopułą i dzwonnicą Giotta. Wizyta w katedrze. Spacer do Piazza della Signoria, gdzie zachwyca elegancką architekturą Palazzo Vecchio. Można tu podziwiać także Loggia della Signoria z odrestaurowanymi posągami z okresu starożytnego Rzymu i renesansu. Dalej trasa prowadzi na słynny najstarszy florencki most na Arno: Ponte Vecchio, z mnóstwem sklepików z piękną biżuterią. Czas wolny. Powrót do hotelu, nocleg.

5. DZIEŃ
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu przed południem. Przejazd ekspresowym pociągiem do Rzymu. Zakwaterowanie w hotelu, czas wolny. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): typowa rzymska kolacja w znanej restauracji La Romantica. W menu pierwsze i drugie danie, warzywa, deser lub owoce, woda mineralna i lampka wina; do kolacji przygrywa gitara (www.ristorantelaromantica.it). Powrót do hotelu, nocleg.

6. DZIEŃ
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko. Przelot do Polski.

WYDARZENIA:
16-18 listopada – festiwal salsy w Rzymie. 15-18 grudnia – festiwal jedzenia i wina w Rzymie. 16-18 grudnia – festiwal kultury japońskiej we Florencji.

ŚWIADCZENIA:
5 noclegów w hotelach ***/****: 3 w centrum Rzymu, 2 w centrum Florencji; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 5 śniadań (bufet) • przelot • transfer: lotnisko – hotel – lotnisko • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:
    Obowiązkowe opłaty na miejscu: taksa klimatyczna: hotel *** – 2 EUR/os./dzień, hotel **** – 3 EUR/os./dzień, przejazd pociągiem ekspresowym: ok. 60 EUR.
    Bilety wstępu, lokalni przewodnicy, bilety komunikacji miejskiej: ok. 110 EUR.
    Opłaty fakultatywne: rzymska kolacja – ok. 23 EUR.
    Przejazdy po Rzymie i Florencji środkami komunikacji miejskiej.

Zobacz również inne popularne hotele w okolicy / Wycieczki objazdowe polecane na wypoczynek i wczasy last minute w Włochy

Newsletter

Dopisz się do newslettera i bądź na bieżąco informowany o promocjach i nowościach:
Travelzone.pl zapewnia najwyższe standardy bezpieczeństwa transakcji z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii szyfrowania danych
we współpracy z profesjonalnymi partnerami oferującymi bezpieczne płatności internetowe dla sklepów i serwisów,
akceptację kart Visa, MasterCard/EuroCard, JCB, Diners Club, Maestro i Visa Electron
a także szybkich przelewów internetowych (takich jak mTransfer, iPko).
Biuro Obsługi Klienta:

+48 801 00 31 26 (infolinia)
+48 24 36 23 996

pon.-pt. 09:00-19:00
sob.-niedz. NIECZYNNE

Formularz kontaktowy Tagi

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - szczegóły

DOTACJE NA INNOWACJE FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ROZWOJU INNOWACYJNEJ GOSPODARKI

Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki oraz regulamin serwisu. Akceptuję Czytaj więcej