• oferty last minute 10 touroperatorów
Hotel Emilia-Romania - wycieczka ze smakiem (wycieczka objazdowa)

Hotel Emilia-Romania - wycieczka ze smakiem (wycieczka objazdowa) - opinie, oferta, cena

Wycieczki objazdowe - Włochy

Atuty wycieczki: słynne zabytki i miasta sztuki regionu Emilia-Romania; degustacje szynki parmeńskiej, sera parmezan i octu balsamicznego; wizyty w fattoriach produkujących znane marki win.

Zobacz kalendarz najniższych cen i sprawdź ceny dla tej oferty.

Oferta hotelu Emilia-Romania - wycieczka ze smakiem (wycieczka objazdowa) obejmuje:

Program wycieczki

Ferrara - Rawenna - Faenza - Piacenza - Parma - Modena - Reggio Emilia - Bolonia - Padwa

Fantastyczny program dla wszystkich, którzy nie tylko kochają Italię, ale także wspaniałą i niepowtarzalną kuchnię włoską. Emilia-Romania, region w centralnych Włoszech, słynie bowiem nie tylko z unikalnych na skalę światową zabytków i miast sztuki, ale także z rewelacyjnej, bardzo urozmaiconej kuchni, docenianej przez ekspertów i smakoszy z całego świata. Wiele produktów i potraw znanych także w Polsce pochodzi właśnie stąd. Trasa wycieczki prowadzi do najbardziej znanych miast Emilii-Romanii, zaplanowano także degustacje tak słynnych specjałów regionu jak szynka parmeńska czy ser parmezan oraz wizyty w fattoriach produkujących znane marki win. Trasa we Włoszech: ok. 1600 km.

1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników. Wyjazd do Włoch przez Czechy i Austrię.

2. DZIEŃ.
W godzinach przedpołudniowych przyjazd do FERRARY. Zwiedzanie centrum miasta, dawnej siedziby rodu d’Este: Castello Estense, Palazzo Comunale, Piazza Municipio, katedra. Przejazd do hotelu w okolicy Rawenny. Zakwaterowanie, czas wolny. Kolacja, nocleg.

3. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do RAWENNY, dawnej stolicy cesarstwa zachodniorzymskiego. Zwiedzanie największej w mieście bazyliki: San Vitale, słynącej ze znajdujących się tam mozaik. Następnie wizyta w Mausoleo di Galla Placida z najstarszymi mozaikami Rawenny, grób Dantego, kościół św. Franciszka, przepiękna bazylika S. Apollinare Nuovo. Przejazd do FAENZY, znanej od średniowiecza z wyrobów fajansowych. Spacer po Piazza del Popolo z dwoma pałacami: Podesta i Municipio, oraz katedrą z XV w. Wizyta w muzeum ceramiki. Przejazd do hotelu w okolicy Parmy, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

4. DZIEŃ.
Śniadanie. Przejazd do PIACENZY, której początki sięgają roku 222 p.n.e., powstałej jako miasto-kolonia strzegąca granic imperium. Spacer po starówce z katedrą z XIII w. Przejazd do PARMY, dawnej stolicy księstwa o tej samej nazwie, miasta, skąd pochodzi znany ser parmezan. Spacer po starówce, wizyta m.in. w katedrze Duomo z olśniewającymi freskami Antonio da Correggio oraz w przyległym baptysterium. Następnie spacer obok Palazzo della Pilotta i teatru Farnese, Piazza Garibaldi i kościół Santa Maria. Wizyta w jednej z fattori wyrabiających znany ser parmezan, zapoznanie się z procesem wyrobu produktów, degustacja sera i wina Lambrusco. Powrót do hotelu. Kolacja i nocleg.

5. DZIEŃ.
Śniadanie. Dzień wolny lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): przejazd do MODENY słynącej z produkcji samochodów sportowych: Maserati i Ferrari. Spacer po centrum miasta: dostojna romańska katedra z XI w., Academia Militare - akademia wojskowa mieszcząca się w pałacu z XVII w. Przejazd do REGGIO EMILIA, miasta znanego z produkcji wina i związanego z polską historią, gdyż tutaj w 1797 r. J. Wybicki napisał „Mazurek Dąbrowskiego” - hymn Polski. Spacer po zabytkowym centrum m.in. z bazyliką Ghiara. Czas wolny. Wizyta w jednej z wytwórni win i octu balsamicznego, zapoznanie się z procesem wyrobu produktów oraz degustacja wyrobów regionalnych połączona z kolacją w wytwórni, składającą się z dwóch dań, warzyw, deseru lub owoców. Powrót do hotelu, nocleg.

6. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do BOLONII - stolicy regionu Emilia-Romania, miasta arkad i krużganków ze słynnym uniwersytetem, a także z odrębną sztuką kulinarną. Zwiedzanie zabytkowego centrum: Piazza Maggiore, Piazza del Nettuno z fontanną Neptuna i Palazzo Comunale - średniowiecznym ratuszem, bazylika San Petronio oraz Archiginnasio - obecnie biblioteka miejska, gdzie były przeprowadzane pierwsze na świecie lekcje anatomii, w mieszczącym się tutaj Uniwersytecie Bolońskim. Wizyta w sali do nauki anatomii z XVII w. Następnie w programie Piazza di Ravegnata ze słynnymi Due Torri - krzywymi wieżami. Czas wolny. Przejazd do hotelu w okolicy Padwy. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

7. DZIEŃ.
Śniadanie. Przejazd do PADWY - słynnego miasta uni­­wer- ­­syteckiego, gdzie tworzył Dante Alighieri, nauczał Galileusz, studiowali Kopernik i Kochanowski. Miasto związane jest z życiem i działalnością św. Antoniego. Wizyta w bazylice z grobem i relikwiami świętego. Spacer po historycznym centrum i Piazza delle Erbe. Czas wolny. Wyjazd do Polski. 8. DZIEŃ. Przyjazd do Polski.

WYDARZENIA:
26 maja - Ferrara - konkursy, potyczki, mecze antyczne - Palio di Ferrara 21-22 września - Parma - impreza antyczna z okazji współzawodnictwa pomiędzy kontradami - Palio di Parma

ŚWIADCZENIA:
5 noclegów w hotelach***/****: 1 w okolicy Rawenny, 3 w okolicy Parmy, 1 w okolicy Padwy; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 5 śniadań (bufet), 4 kolacje (serwowane) • przejazd komfortowym autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW.

UWAGI:
Obowiązkowe opłaty na miejscu: taksa klimatyczna 2-3 EUR/os./nocleg/os.
Bilety wstępu, lokalni przewodnicy, inne opłaty: ok. 100 EUR.
Opłaty fakultatywne: wycieczka do Modeny i Reggio Emilia, wizyta w wytwórni octu balsamicznego i wina połączona z kolacją: ok. 35 EUR (nie obejmuje opłaty za przewodników lokalnych: ok. 15 EUR); w sierpniu: 15 EUR, bez obiadu i degustacji; wymagane min. 25 osób.

Zobacz również inne popularne hotele w okolicy / Wycieczki objazdowe polecane na wypoczynek i wczasy last minute w Włochy

Newsletter

Dopisz się do newslettera i bądź na bieżąco informowany o promocjach i nowościach:
Travelzone.pl zapewnia najwyższe standardy bezpieczeństwa transakcji z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii szyfrowania danych
we współpracy z profesjonalnymi partnerami oferującymi bezpieczne płatności internetowe dla sklepów i serwisów,
akceptację kart Visa, MasterCard/EuroCard, JCB, Diners Club, Maestro i Visa Electron
a także szybkich przelewów internetowych (takich jak mTransfer, iPko).
Biuro Obsługi Klienta:

+48 801 00 31 26 (infolinia)
+48 24 36 23 996

pon.-pt. 09:00-19:00
sob.-niedz. NIECZYNNE

Formularz kontaktowy Tagi

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - szczegóły

DOTACJE NA INNOWACJE FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ROZWOJU INNOWACYJNEJ GOSPODARKI

Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki oraz regulamin serwisu. Akceptuję Czytaj więcej