• oferty last minute 10 touroperatorów

Hotel Greckie mity - włoskie hity + Mistral (zwiedzanie + wypoczynek) - opinie, oferta, cena

Wycieczki objazdowe - Włochy

Zobacz kalendarz najniższych cen i sprawdź ceny dla tej oferty.

Oferta hotelu Greckie mity - włoskie hity + Mistral (zwiedzanie + wypoczynek) obejmuje:

Program wycieczki
Korfu – Bari/Brindisi – San Giovanni Rotondo – Monte Cassino – Rzym – Watykan – Pompeje – Neapol – Bari/Brindisi – Korfu

Długość objazdu - 1850/2090 km
Korfu – Bari/Brindisi ok. 350 km, Bari/Brindisi – San Giovanni Rotondo ok. 165 km/285 km, San Giovanni Rotondo – Monte Cassino ok. 300 km, Monte Cassino – Rzym ok. 140 km, Rzym – Watykan ok. 3 km, Watykan – Pompeje ok. 245 km, Pompeje – Neapol ok. 30 km, Neapol – Bari/Brindisi ok. 265 km/385 km, Bar/Brindisii – Korfu ok. 350 km.

Dzień 1
Zbiórka na lotnisku w hali odlotów. Wylot do Grecji. Powitanie na lotnisku na Korfu. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie, ew. kolacja i nocleg. Ewentualnie nocna przeprawa promowa w kabinach w zależności od aktualnego rozkładu promów.

Dzień 2
Śniadanie, przejazd do portu, przeprawa promowa do Włoch. W trakcie rejsu będzie można podziwiać urozmaicone wybrzeże Korfu i regionu Apulia - włoskiego „obcasa”. Przejazd autokarem w okolice Foggia, zakwaterowanie w hotelu, ew. kolacja i nocleg.

Dzień 3
Śniadanie, zwiedzanie sanktuarium San Giovanni Rotondo związanego z osobą stygmatyka świętego Ojca Pio. Zwiedzimy klasztor kapucynów i kościół Santa Maria delle Grazie, w którym został pochowany. W miejscu tym można zobaczyć relikwie Ojca Pio złożone w szklanym sarkofagu. Od 2008 roku ciało świętego jest wystawione do publicznej adoracji. Przejazd do Monte Cassino, gdzie odbyła się jedna z najsłynniejszych bitew z udziałem Polaków, pod dowództwem generała Andersa. Zwiedzimy interaktywne muzeum, które w interesujący sposób przedstawia historię bitwy, a następnie udamy się na pobliski cmentarz, będący jedną z najważniejszych polskich nekropoli za granicą. To właśnie na tym cmentarzu znajduje się słynny napis z czarnego marmuru: „Przechodniu, powiedz Polsce, żeśmy polegli wierni jej służbie”. Przejazd do hotelu w okolicach Rzymu. Zakwaterowanie, ew. kolacja i nocleg.

Dzień 4
Po śniadaniu, udamy się na spacer z miejscowym przewodnikiem po „Wiecznym Mieście”. Na początek zobaczymy wzgórze Kapitol – starożytną miejską twierdzę i centrum religijne. Obecnie stoi tu pałac Senatorski, pomnik Marka Aureliusza i kopia słynnej wilczycy karmiącej dwoje bliźniąt, Romulusa i Remusa. Stąd też doskonale widać kolejną atrakcję na trasie wycieczki – Forum Romanum, na którym znajdują się ruiny starożytnych budowli, obrazujące świetność Imperium Rzymskiego. To tu decydowano o sprawach publicznych i prywatnych. Miały tu miejsce procesy, publiczne dyskusje, tu wymierzano sprawiedliwość. Forum było sercem starożytnej cywilizacji, z którego płynęły w świat nauki filozofów, jak i rozkazy do podbitych ludów. Zobaczymy też – z zewnątrz - symbol Rzymu, Koloseum, uznany za jeden z 7 Nowych Cudów Świata. Krótki spacer doprowadzi nas do Piazza Navona ze stojącą na środku Fontanną Czterech Rzek. Następnie udamy się wprost na Plac Hiszpański ze słynnymi monumentalnymi schodami. Jest to miejsce przesycone lokalnym kolorytem, gdzie spotykają się lokalni artyści, młodzież, a także cudzoziemcy. Wiosną schody toną w kwiatach, a w maju odbywa się tu festiwal azalii. Spacer nasz zakończymy pod słynną fontanną di Trevi, znaną z filmu Felliniego „La dolce Vita”. Powrót do hotelu, ew. kolacja, nocleg.

Dzień 5
Śniadanie, a następnie zwiedzanie najmniejszego państwa świata – Watykanu, w którym zobaczymy Plac i Bazylikę Św. Piotra (drugi co do wielkości kościół na świecie). Będzie również możliwość odwiedzenia grobu Jana Pawła II. Następnie udamy się do Muzeów Watykańskich, które posiadają najwspanialszą kolekcję dzieł sztuki na świecie. W niesamowitych, zabytkowych wnętrzach będziemy mogli zaobserwować rzeźby i malowidła znakomitych artystów: Michała Anioła, Rafaela czy Bramantego, jak również liczne znaleziska starożytne. Przejazd do Pompejów – niezwykłego miasta, zasypanego 2000 lat temu popiołami wulkanicznymi Wezuwiusza. Popioły doskonale „zakonserwowały” autentyczne rzymskie budowle, naczynia, a także ciała mieszkańców, którzy zginęli w tej katastrofie. To wszystko oglądać będziemy podczas wspólnego spaceru po mieście. Przejazd, zakwaterowanie w hotelu w okolicy Neapolu, ew. kolacja, nocleg.

Dzień 6
Śniadanie, spacer po stolicy południowych Włoch – Neapolu, mieście zabytków i pizzy, ukrytym w cieniu Wezuwiusza. To tu po raz pierwszy upieczono na cześć ówczesnej królowej Włoch, Margherity, specjalną potrawę złożoną z pomidorów (czerwień), sera mozzarella (biel) i bazylii (zieleń), reprezentujących narodowe barwy Włoch. Poza piękną starówką (zabytek UNESCO) w mieście wyróżnia się reprezentacyjny Pałac Królewski (Palazzo Reale), katedra patrona miasta Św. Januarego i górujący nad portem dwór królewski – Castel Nuovo. Muzeum Archeologiczne gromadzi ponadto najcenniejsze znaleziska z Pompejów i Herkulanum. Choć w mieście tym powstała słynna mafia – Camorra - można tu zakosztować błogiego relaksu, popijając wyśmienite lokalne wino. Neapol przyciąga zapachem aromatycznej pizzy i pysznej, mocnej kawy. Przejazd do hotelu w okolicach Bari. Zakwaterowanie w hotelu, ew. kolacja i nocleg. Ewentualnie nocna przeprawa promowa w kabinach w zależności od aktualnego rozkładu promów.

Dzień 7
Śniadanie, przejazd do portu. Przeprawa promowa na Korfu. Transfer do hotelu, ew. kolacja i nocleg.

Dzień 8
Śniadanie. Wykwaterowanie z pokoi. Dla osób kontynuujących wakacje: transfer do wybranego hotelu. Pobyt na Korfu. Możliwość korzystania z wycieczek fakultatywnych płatnych u rezydenta. Dla osób kończących wakacje: transfer na lotnisko w Korfu, wylot do Polski.

Dodatkowe informacje
1. Uczestnicy imprez lotniczych proszeni są o potwierdzenie godziny zbiórki nie wcześniej niż na 2 dni przed datą rozpoczęcia imprezy.
2.Kolejność zwiedzania może ulec zmianie, również kolejność realizacji imprezy (7-dniowego zwiedzania i 7-dniowego pobytu) może być realizowana zamiennie i jest uzależniona od Organizatora. Wyjątek stanowią Klienci, którzy wykupili gwarancję pierwszego objazdu.
3. Orientacyjna cena obowiązkowego pakietu zwiedzania to: bilety wstępu ( z obowiązkowym zestawem słuchawkowym) oraz transport lokalny ok. 70 €, przewodnicy lokalni ok. 60 €, przeprawa promowa i opłaty portowe ok. 85 €, napiwki ok. 10 €.
4. W trosce o wygodę i zadowolenie Klientów napiwki są zbierane przez pilota/rezydenta i całościowo przekazywane do kontrahenta celem rozdzielenia między poszczególne osoby z obsługi.
5. Obowiązkowy pakiet zwiedzania dla imprez objazdowych może ulec zmianie. O ewentualnych zmianach każdorazowo poinformujemy. Klient kwituje wpłatę złożeniem podpisu na formularzu rozliczeniowym.
6. Rozliczenie kwot pobranych przez pilota na pakiet zwiedzania i imprezy fakultatywne następuje na miejscu, nie zaś po powrocie do kraju. Na koniec imprezy klient kwituje rozliczenie ponownie podpisem na formularzu.
7. Napoje do obiadokolacji są dodatkowo płatne. 8. W niektórych obiektach na terenie Włoch mogą uzyskać zniżki dzieci, studenci, nauczyciele i seniorzy. Do zniżek upoważniają odpowiednie aktualne dokumenty.
9. Od dnia 1 maja 2004 roku obywatele Rzeczypospolitej Polskiej - zarówno dorośli jak i małoletni - mogą przekraczać granice państw UE nie tylko na podstawie paszportu, ale również na podstawie dowodu osobistego. 10. Podczas imprezy objazdowej możliwe są wczesne pobudki wynikające ze znacznych odległości między zwiedzanymi miejscowościami.
11. Port docelowy na terenie Włoch jest uzależniony od aktualnego rozkładu promów. Możliwa opcja przeprawy promowej z przesiadką. Rejs może odbywać się w dzień (siedzenia lotnicze) lub w nocy ( kabiny) w zależności od aktualnego rozkładu promów.

Zobacz również inne popularne hotele w okolicy / Wycieczki objazdowe polecane na wypoczynek i wczasy last minute w Włochy

Newsletter

Dopisz się do newslettera i bądź na bieżąco informowany o promocjach i nowościach:
Travelzone.pl zapewnia najwyższe standardy bezpieczeństwa transakcji z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii szyfrowania danych
we współpracy z profesjonalnymi partnerami oferującymi bezpieczne płatności internetowe dla sklepów i serwisów,
akceptację kart Visa, MasterCard/EuroCard, JCB, Diners Club, Maestro i Visa Electron
a także szybkich przelewów internetowych (takich jak mTransfer, iPko).
Biuro Obsługi Klienta:

+48 801 00 31 26 (infolinia)
+48 24 36 23 996

pon.-pt. 09:00-19:00
sob.-niedz. NIECZYNNE

Formularz kontaktowy Tagi

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - szczegóły

DOTACJE NA INNOWACJE FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ROZWOJU INNOWACYJNEJ GOSPODARKI

Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki oraz regulamin serwisu. Akceptuję Czytaj więcej