• oferty last minute 10 touroperatorów

Hotel Italia Felice - Południe Włoch + Rocca Nettuno Garden 4* ALL (zwiedzanie + wypoczynek) - opinie, oferta, cena

Wycieczki objazdowe - Włochy

Zobacz kalendarz najniższych cen i sprawdź ceny dla tej oferty.

Oferta hotelu Italia Felice - Południe Włoch + Rocca Nettuno Garden 4* ALL (zwiedzanie + wypoczynek) obejmuje:

Program wycieczki

Dzień 1
Zbiórka przy stanowisku odpraw  na 2 godziny przed wylotem samolotu. Wylot do Lamezia di Terme w Kalabrii. Na lotnisku w Lamezia odbierze Państwa pilot. Transfer do hotelu w okolicy Cosenza, nocleg.

Dzień 2
Śniadanie, a następnie przejazd do Alberobello. Spacer po tym niezwykle urokliwym mieście, w którym zobaczymy „trulle” - cylindryczne, kamienne domy przypominające ule, zbudowane bez żadnej zaprawy. Następnie zwiedzanie Grot Castellana, które przyroda niezwykle dekoracyjnie przyozdobiła niezwykłymi formami stalaktytów i stalagmitów.Przejazd na nocleg w okolicach Bari.

Dzień 3
Po śniadaniu zwiedzanie Bari, rodzinnego miasta królowej Bony. Spacer po starówce: romańska katedra San Sabino, bazylika San Nicola z grobowcem Bony Sforzy i średniowieczny normański zamek. Przejazd na zachodnie wybrzeże półwyspu Apenińskiego - zwiedzanie Caserty - Palazzo Reale, Pałacu Królewskiego, który swoją wielkością i urodą dorównuje Wersalowi. Przejazd na nocleg do hotelu w okolicy Castellamare di Stabbia (Zatoka Neapolitańska).

Dzień 4
Po śniadaniu przejazd do Neapolu. Zwiedzanie Neapolu, nieoficjalnej stolicy całego włoskiego południa. Zwiedzanie Galerii Umberta I, Piazza del Plebiscito z pałacem królewskim, Teatro San Carlo oraz wspaniałego zamku Castel Nuovo. Przeprawa promowa na Capri - do ulubionego miejsca wypoczynku zarówno bogaczy jak i wszystkich Włochów. Rozgłos wyspa zdobyła już w starożytności dzięki cesarzowi Tyberiuszowi, a w czasach późniejszych dzięki poetom, pisarzom i malarzom. Rejs wzdłuż najpiękniejszego fragmentu wybrzeża wyspy. Po rejsie spacer po stolicy wyspy Capri. Czas wolny. Powrót do hotelu, nocleg

Dzień 5
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Wjazd na wysokość ok. 1000 m na Wezuwiusza - „uśpiony” wulkan górujący nad Zatoką Neapolitańską. Możliwość dojścia pieszo do wygasłego krateru, skąd roztacza się przepiękna panorama na całą okolicę. Przejazd do Pompejów - miasta, które wciąż „żyje w cieniu” złowrogiego wulkanu. Zwiedzanie miasta zaklętego w czasie. Przejazd na nocleg w okolicach Rzymu (najczęściej Fiuggi). Nocleg.

Dzień 6
Po śniadaniu przejazd do Rzymu. Spacer po starożytnej części stolicy Italii: min. Colosseum, Forum Romanum, Kapitol oraz najbardziej znanych zabytków Rzymu czasów baroku: Fontanna di Trevi, Piazza Navona. Następnie zwiedzanie Watykanu: Plac św. Piotra, Bazylika św. Piotra i Groty Watykańskie z grobowcami papieży (możliwość odwiedzenia grobu Ojca Św. Jana Pawła II). Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 7
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Przejazd na Monte Cassino - miejsca słynnej bitwy polskiego II Korpusu. Zwiedzanie Muzeum Historiale di Cassino. Wjazd na polski cmentarz wojskowy, opactwo benedyktyńskie. Przejazd w okolice Cosenza, zakwaterowanie i nocleg.

Dzień 8
Przejazd na lotnisko:
- Klienci wybierający dodatkowy tydzień pobytu w Kalabrii - transfer do wybranego hotelu
- Klienci wybierający dodatkowy tydzień pobytu na Sycylii - transfer do wybranego hotelu z przeprawą promową przez cieśninę Messyńską (transfer bez opieki pilota, mini-busem). W trakcie pobytu opieka rezydenta). Przy transferze powrotnym (mini-busem) również brak pilota aż do Lamezia Terme. Transfer nastąpi we wczesnych godzinach porannych (śniadanie w formie suchego prowiantu). Dla osób wylatujących do Polski w godzinach popołudniowych czas oczekiwania w Lamezia Terme lub okolicy będzie wypełniony w miarę możliwości czasem na zakupy lub: wizytą w lokalnej tavernie (posiłki i napoje płatne dodatkowo), plażowaniem, dodatkowym zwiedzaniem itp. W przypadku przedłużenia pobytu na Sycylii biuro zastrzega możliwość zmiany lotu powrotnego na Katania-Warszawa.
- Klienci powracający do Polski - wylot samolotem czarterowym

Dzień 9-14
Pobyt w hotelu Rocca Nettuno Garden 4* ALL


Uwaga! Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.

Cena obejmuje
przelot samolotem czarterowym, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (7 lub za dopłatą 14 rozpoczętych dób hotelowych), przejazdy klimatyzowanym autokarem podczas objazdu, wyżywienie śniadania kontynentalne (7), a za dopłatą serwowane obiadokolacje (7), opiekę polskiego pilota (podczas pobytu rezydenta) oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL i bagaż).

Cena nie obejmuje
dodatkowych posiłków, biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, miejscowych przewodników, promów, rejsów oraz innych wydatków osobistych. Zwiedzanie Rzymu tylko środkami komunikacji miejskiej. Orientacyjny koszt realizacji programu - ok. 180 EUR

Zobacz również inne popularne hotele w okolicy / Wycieczki objazdowe polecane na wypoczynek i wczasy last minute w Włochy

Newsletter

Dopisz się do newslettera i bądź na bieżąco informowany o promocjach i nowościach:
Travelzone.pl zapewnia najwyższe standardy bezpieczeństwa transakcji z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii szyfrowania danych
we współpracy z profesjonalnymi partnerami oferującymi bezpieczne płatności internetowe dla sklepów i serwisów,
akceptację kart Visa, MasterCard/EuroCard, JCB, Diners Club, Maestro i Visa Electron
a także szybkich przelewów internetowych (takich jak mTransfer, iPko).
Biuro Obsługi Klienta:

+48 801 00 31 26 (infolinia)
+48 24 36 23 996

pon.-pt. 09:00-19:00
sob.-niedz. NIECZYNNE

Formularz kontaktowy Tagi

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - szczegóły

DOTACJE NA INNOWACJE FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ROZWOJU INNOWACYJNEJ GOSPODARKI

Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki oraz regulamin serwisu. Akceptuję Czytaj więcej