• oferty last minute 10 touroperatorów
Hotel Lato w Wiecznym Mieście (wycieczka objazdowa)

Hotel Lato w Wiecznym Mieście (wycieczka objazdowa) - opinie, oferta, cena

Wycieczki objazdowe - Włochy

Atuty wycieczki: najważniejsze zabytki Rzymu; hotel w pobliżu morza; dużo wolnego czasu.

Zobacz kalendarz najniższych cen i sprawdź ceny dla tej oferty.

Oferta hotelu Lato w Wiecznym Mieście (wycieczka objazdowa) obejmuje:

Program wycieczki
RZYM - WATYKAN - MONTE CASSINO - POMPEJE - WEZUWIUSZ

Wieczne miasto to magiczne miejsce, do którego zawsze chętnie się wraca. Rzym można zwiedzać 2 dni, a także 2 lata... W sezonie letnim, kiedy w czasie upałów rzymskie fontanny oblegane są przez turystów, Rzymianie marzą o wyjeździe nad morze. Tak właśnie przygotowany jest program wycieczki: połączenie pobytu w hotelu nad Morzem Tyrreńskim ze zwiedzaniem Rzymu. Zaplanowano wygodne dojazdy do centrum miasta pociągiem - niezawodnym środkiem komunikacji, który nigdy nie ugrzęźnie w wielkomiejskich korkach. W Rzymie jest czas na wszystko - zwiedzenie najważniejszych zabytków, chwile zadumy i odrobinę rzymskiego „dolce vita”. W programie fakultatywnym wycieczka na Monte Cassino i do Pompei z fantastycznym wjazdem na Wezuwiusza.

1. DZIEŃ
Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Rzymu. Transfer autokarem do hotelu, kolacja, nocleg.

2. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do RZYMU. Spacer po najpiękniejszych placach Wiecznego Miasta: Piazza del Popolo - symetrycznie zabudowany olbrzymi plac, skąd widać w perspektywie całą Via del Corso aż po pomnik Wiktora Emanuela. Spacer przez Via del Corso i Via dei Condotti słynnej ze sklepów alta moda, a także kawiarni Café Greco, do placu Hiszpańskiego. Wejście schodami do kościoła Trynità dei Monti. Następnie na trasie spaceru Piazza Barberini z fontanną Trytona, Piazza Quirinale z siedzibą Prezydenta Republiki Włoskiej, mały plac z monumentalną Fontanną di Trevi, upamiętnioną w filmie "La dolce vita", Piazza Colonna z kolumną Marka Aureliusza, Piazza Rotonda z Panteonem: zwiedzanie antycznej świątyni wszystkich bogów, mieszczącą grób Rafaela. Spacer kończy się na barokowym Piazza Navona z fontanną Quattro Fiume. Czas wolny. Powrót do hotelu, nocleg.

3. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do Rzymu. Zwiedzanie: bazyliki San Giovanni in Laterano, a następnie wielopoziomowy kościół San Clemente, którego początki sięgają IV w. Przejazd do WATYKANU. Zwiedzanie: Muzeów Watykańskich ze słynną Kaplicą Sykstyńską, Bazylika św. Piotra i plac św. Piotra. Wizyta w miejscu spoczynku Jana Pawła II. Czas wolny. Powrót do hotelu, nocleg.

4. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do Rzymu. Spacer po Campo dei Fiori, otoczonym malowniczymi kamienicami i pałacami, pośród których znajdują się różnorodne kramy, a nad nimi dominuje posępny pomnik Giordano Bruno, filozofa spalonego na tym placu na stosie przez inkwizycję w XVI w. Spacer na Piazza Farnese z najważniejszym renesansowym budynkiem w Rzymie - Palazzo Farnese. Wizyta w getcie żydowskim stanowiącym od ponad 2000 lat centrum społeczności żydowskiej. Wizyta w Wielkiej Synagodze, której progi, jako pierwszy papież przekroczył Jan Paweł II. Przejście na jedyną wyspę rzymską Tiberinę z kościołem św. Bartłomieja wybudowanym pod koniec X w. Spacer po dzielnicy Trastevere (Zatybrze) z bazyliką Santa Maria in Trastevere z przepięknymi mozaikami, która jest kościołem tytularnym prymasa Glempa. Spacer po romantycznych zakątkach najstarszej dzielnicy Wiecznego Miasta. Czas wolny. Powrót do hotelu, nocleg.

5. DZIEŃ
Śniadanie. Czas wolny - wypoczynek nad morzem. Kolacja, nocleg.

6. DZIEŃ
Śniadanie. Czas wolny lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wycieczka na MONTE CASSINO - miejsca heroicznych walk wojsk polskich w czasie II wojny światowej. Chwila zadumy na cmentarzu wojskowym, zwiedzanie opactwa benedyktyńskiego. Wizyta w Historiale di Cassino - multimedialnym muzeum historii Monte Cassino. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

7. DZIEŃ
Śniadanie. Czas wolny lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wycieczka na południe. Przejazd do POMPEI, zwiedzanie terenu wykopalisk antycznego miasta zasypanego popiołem wulkanicznym w I w. n.e. Wycieczka na WEZUWIUSZ - jedyny czynny wulkan Europy kontynentalnej. Wjazd autokarem na parking na zboczu wulkanu, spacer do tarasu widokowego. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

8. DZIEŃ
Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer autokarem na lotnisko, przelot do Polski.

WYDARZENIA:
30 czerwca - festiwal piosenki włoskiej w Rzymie. 6 - 8 lipca - Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny w Rzymie.

ŚWIADCZENIA:
7 noclegów w hotelu***, ok. 60 km od Rzymu, ok. 700 m od morza; 2-os. pokoje (możliwość dostawki) z łazienkami, telewizor; wyżywienie (serwowane): 7 śniadań, 4 kolacje; przelot; transfer: lotnisko - hotel - lotnisko; opieka pilota; ubezpieczenie KL i NW Bilety wstępu i lokalni przewodnicy: ok. 95 EUR.

UWAGI:
    Opłaty fakultatywne: wycieczka na Monte Cassino: ok. 52 EUR (nie obejmuje biletu wstępu do muzeum: ok. 10 EUR); wycieczka do Pompei i na Wezuwiusz: 65 EUR (nie obejmuje wstępów i przewodników lokalnych: ok. 28 EUR); wymagane min. 20 osób.
    Przejazdy w trakcie realizacji programu środkami komunikacji miejskiej. Przejazdy na trasie hotel - Rzym - hotel, pociągiem. Czas dojścia do stacji z hotelu: ok. 15 min. Czas przejazdu do Rzymu: ok. 1 godz.

Zobacz również inne popularne hotele w okolicy / Wycieczki objazdowe polecane na wypoczynek i wczasy last minute w Włochy

Newsletter

Dopisz się do newslettera i bądź na bieżąco informowany o promocjach i nowościach:
Travelzone.pl zapewnia najwyższe standardy bezpieczeństwa transakcji z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii szyfrowania danych
we współpracy z profesjonalnymi partnerami oferującymi bezpieczne płatności internetowe dla sklepów i serwisów,
akceptację kart Visa, MasterCard/EuroCard, JCB, Diners Club, Maestro i Visa Electron
a także szybkich przelewów internetowych (takich jak mTransfer, iPko).
Biuro Obsługi Klienta:

+48 801 00 31 26 (infolinia)
+48 24 36 23 996

pon.-pt. 09:00-19:00
sob.-niedz. NIECZYNNE

Formularz kontaktowy Tagi

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - szczegóły

DOTACJE NA INNOWACJE FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ROZWOJU INNOWACYJNEJ GOSPODARKI

Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki oraz regulamin serwisu. Akceptuję Czytaj więcej