• oferty last minute 10 touroperatorów
Hotel Made in Italy (wycieczka objazdowa)

Hotel Made in Italy (wycieczka objazdowa) - opinie, oferta, cena

Wycieczki objazdowe - Włochy

Atuty wycieczki: na trasie 19 miast i 8 włoskich regionów; słynne miasta sztuki i urokliwe zakątki; spokojne tempo zwiedzania.

Zobacz kalendarz najniższych cen i sprawdź ceny dla tej oferty.

Oferta hotelu Made in Italy (wycieczka objazdowa) obejmuje:

Program wycieczki

TROPEA - REGGIO DI CALABRIA - MATERA - ALBEROBELLO - SAN GIOVANNI ROTONDO - VIESTE - SIENA - WENECJA - MEDIOLAN - LUKKA - PIZA - FLORENCJA - RZYM - MONTE CASSINO - CASERTA - NEAPOL - WEZUWIUSZ - SORRENTO - PAESTUM

Atuty wycieczki:
    na trasie 19 miast i 8 włoskich regionów
    słynne miasta sztuki i urokliwe zakątki
    spokojne tempo zwiedzania

Dwa tygodnie we Włoszech, od południa na północ i z powrotem, fantastyczny objazd sztandarowych miejsc w Italii! Po przejechaniu tej trasy naprawdę można powiedzieć, że było się we Włoszech. Program ukazuje całą różnorodność tego kraju. Po drodze zmieniają się krajobrazy: od typowo śródziemnomorskiej przyrody Kalabrii i Pugli z białymi miasteczkami, przez malownicze wzgórza toskańskie z cyprysowymi alejami, aż do laguny weneckiej i Lombardii, gdzie króluje kosmopolityczny Mediolan. W drodze na południe urzekną piękne pejzaże Lacjum i Kampania z cudnym Półwyspem Sorrentyńskim i urokliwym, kolorowym Sorrento. Na trasie są zarówno słynne miasta sztuki jak Rzym, Mediolan, Florencja, Neapol, Wenecja, Siena, jak mniej znane miejsca: skalne miasto Matera, Alberobello z bajkowymi domkami „trulli”, białe Vieste, Pestum z rewelacyjnie zachowanymi greckimi świątyniami. Na trasie jest aż 19 miast w ośmiu włoskich regionach, ale spokojne tempo zwiedzania i dobrze zaplanowany rozkład noclegów pozwalają w pełni cieszyć się włoskimi wakacjami. Trasa we Włoszech: ok. 4000 km.


1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Lamezia Terme. Transfer do hotelu w okolicy Lamezia Terme/Tropea. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

2. DZIEŃ.
Śniadanie. Przejazd do TROPEI - najpiękniejszego i najmodniejszego miasta w Kalabrii, malowniczo położonego na cyplu o tej samej nazwie. Tropea zachwyca śródziemnomorską architekturą, z górnej części miasta rozciąga się wspaniały widok na Wyspy Liparyjskie. Przejazd do REGGIO DI CALABRIA - miasta leżącego nad Cieśniną Mesyńską, którego początki datują się na rok 720 p.n.e. Wizyta w Muzeum Narodowym z najcenniejszą pamiątką po pierwszych osadnikach, jaką są Wojownicy z Brązu - dwa greckie posągi sprzed ok. 2500 lat. Spacer nadmorską promenadą, skąd rozciąga się widok na wybrzeże Sycylii i Etnę. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

3. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd nad Zatoką Tarencką do MATERY. Wizyta w zjawiskowym mieście, zawieszonym na skale głębokiego wąwozu. Zwiedzanie dzielnicy Sassi, dawnego centrum Matery z domami wykutymi w skale. Następnie wizyta w ALBEROBELLO, gdzie podziwiać można dzielnice „trulli”, bajkowych domków o kamiennych stożkowych dachach. Przejazd do hotelu w okolicy Bari. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

4. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do SAN GIOVANNI ROTONDO, związanego z działalnością słynnego mistyka Ojca Pio. Zwiedzanie sanktuarium i wizyta w miejscu spoczynku zakonnika. Następnie wizyta w VIESTE z cudownym, białym starym miastem, najbardziej wysuniętym na wschód punktem półwyspu Gargano. Spacer po malowniczym centrum z kolorowymi sklepikami oferującymi piękne wyroby lokalnego rękodzieła. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Vieste, kolacja, nocleg.

5. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do SIENY w Toskanii. Zwiedzanie jednego z najpiękniejszych średniowiecznych miast europejskich: Piazza del Campo, gdzie dwa razy do roku odbywa się słynny wyścig konny - Palio, katedra zaprojektowana przez Giovanniego Pisano, spacer po via di Città z pięknymi pałacami. Zabytkowe centrum Sieny zostało wpisane na Listę UNESCO. Przejazd do hotelu w okolicy Florencji. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

6. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do WENECJI na parking Tronchetto. Rejs statkiem turystycznym słynnymi kanałami weneckimi do placu św. Marka. Spacer od Mostu Westchnień, przez plac św. Marka, obok Pałacu Dożów i bazyliki św. Marka, do Ponte Rialto. Czas wolny. Przejazd do hotelu w okolicy Padwy. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

7. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do MEDIOLANU, kosmopolitycznej stolicy mody. Zwiedzanie: Piazza Duomo ze słynną gotycką katedrą, Galleria Vittorio Emanuele z eleganckimi kawiarniami - tradycyjne miejsce spotkań mediolańczyków, następnie Piazza Della Scala ze słynną operą La Scala, spacer do Castello Sforzesco. Przejazd do hotelu w okolicy Ligurii. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

8. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do LUKKI i spacer po murach miejskich. Zwiedzanie: katedra San Martino ze słynnym wizerunkiem Volto Santo, średniowieczny kościół San Michele in Foro i romańska bazylika San Frediano z relikwiami patronki miasta św. Zyty. Przejazd do PIZY. Zwiedzanie: plac Cudów ze słynną Krzywą Wieżą, katedra Santa Maria Assunta i baptysterium. Przejazd do hotelu w okolicy Florencji, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

9. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do FLORENCJI, miasta Medyceuszy i stolicy Toskanii. Zwiedzanie: franciszkański kościół Santa Croce z cenotafem Dantego, grobowcami Michała Anioła, Galileusza, Machiavellego, Gioacchina Rossiniego. Spacer przez dzielnicę Dantego do religijnego serca miasta, gdzie podziwiać można baptysterium, do którego prowadzą słynne „rajskie drzwi” Ghibertiego, katedrę z olbrzymią kopułą Brunelleschiego i dzwonnicę Giotta. Przejście przez Piazza Signoria na Ponte Vecchio - Most Złotników. Przejazd do hotelu w okolicy Fiuggi. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

10. DZIEŃ.
Śniadanie. Przejazd do RZYMU. Zwiedzanie historycznego centrum, spacer od Koloseum, Forum Romanum, przez Kapitol, do Fontanny di Trevi i następnie przez most i obok zamku św. Anioła do bazyliki i na plac św. Piotra. Wizyta w miejscu spoczynku Jana Pawła II. Powrót do hotelu. Wieczorem fakultatywny wyjazd (za dodatkową opłatą na miejscu) do jednego ze średniowiecznych miasteczek: kolacja w restauracji z oryginalnym wystrojem, lokalnymi potrawami i winem, zabawa z tańcami przy muzyce na żywo. Powrót do hotelu, nocleg.

11. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd na MONTE CASSINO - miejsce heroicznych walk wojsk polskich w czasie II wojny światowej. Chwila zadumy na polskim cmentarzu wojskowym, zwiedzanie opactwa benedyktyńskiego. Wizyta w Historiale di Cassino - multimedialnym muzeum historii Monte Cassino. Przejazd do CASERTY - Wersalu Neapolu, dawnej rezydencji królewskiej - La Reggia, gdzie znajduje się monumentalny pałac Burbonów z olbrzymimi ogrodami. Spacer po głównej alei, która ma ponad 3 km długości, a na jej osi zbudowano system basenów z fontannami ozdobionymi rzeźbami o tematyce mitologicznej. Przejazd do hotelu w okolicy Neapolu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

12. DZIEŃ.
Śniadanie. Przejazd do NEAPOLU. Zwiedzanie klimatycznej stolicy regionu Kampania: spacer po historycznym centrum, klasztor św. Klary z majolikowymi krużgankami, kościół II Gesù, katedra z kaplicą św. Januarego. Czas wolny. Wycieczka na WEZUWIUSZ, jedyny czynny wulkan Europy kontynentalnej. Wjazd autokarem na parking w masywie wulkanu, ok. 30-minutowy spacer do tarasu widokowego przy kraterze. Przejazd do SORRENTO, spacer po znanym kurorcie położonym nad Zatoką Neapolitańską. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

13. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do kompleksu majestatycznych świątyń w PAESTUM (starożytna Posejdonia), ze wspaniałą świątynią Neptuna. Przejazd do hotelu w okolicy Lamezia Terme. Zakwaterowanie w hotelu, czas wolny. Kolacja, nocleg.

14. DZIEŃ.
Śniadanie. Dzień wolny - wypoczynek na plaży. Kolacja, nocleg.

15. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu, transfer na lotnisko. Wylot do Polski.

WYDARZENIA:
1-4 czerwca - Neapol - impreza folklorystyczna poświęcona promocji makaronów - Pastamania 24 czerwca - Florencja - historyczny mecz piłki nożnej rozgrywany na placu Santa Croce - Calcio Storico

ŚWIADCZENIA:
14 noclegów w hotelach *** klasy turystycznej: 4 w okolicy Lamezia Terme/Tropea, 1 w okolicy Bari, 1 w okolicy Vieste, 1 w okolicy Padwy, 1 w Ligurii, 2 w okolicy Florencji, 2 w okolicy Fiuggi, 2 w okolicy Neapolu • 2- i 3-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie (serwowane): 14 śniadań, 13 kolacji • przelot • przejazdy komfortowym autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW.

UWAGI:
- Obowiązkowa opłata na miejscu: taksa klimatyczna: 1-3 EUR/nocleg/os.
- Bilety wstępu, bilety komunikacji miejskiej i lokalni przewodnicy: ok. 180 EUR.
- Opłaty fakultatywne: kolacja w średniowiecznym miasteczku z zabawą przy muzyce na żywo: ok. 30 EUR.
- Przejazdy po Rzymie środkami komunikacji miejskiej.

Zobacz również inne popularne hotele w okolicy / Wycieczki objazdowe polecane na wypoczynek i wczasy last minute w Włochy

Newsletter

Dopisz się do newslettera i bądź na bieżąco informowany o promocjach i nowościach:
Travelzone.pl zapewnia najwyższe standardy bezpieczeństwa transakcji z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii szyfrowania danych
we współpracy z profesjonalnymi partnerami oferującymi bezpieczne płatności internetowe dla sklepów i serwisów,
akceptację kart Visa, MasterCard/EuroCard, JCB, Diners Club, Maestro i Visa Electron
a także szybkich przelewów internetowych (takich jak mTransfer, iPko).
Biuro Obsługi Klienta:

+48 801 00 31 26 (infolinia)
+48 24 36 23 996

pon.-pt. 09:00-19:00
sob.-niedz. NIECZYNNE

Formularz kontaktowy Tagi

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - szczegóły

DOTACJE NA INNOWACJE FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ROZWOJU INNOWACYJNEJ GOSPODARKI

Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki oraz regulamin serwisu. Akceptuję Czytaj więcej