• oferty last minute 10 touroperatorów
Hotel Pesto Presto (wycieczka objazdowa)

Hotel Pesto Presto (wycieczka objazdowa) - opinie, oferta, cena

Wycieczki objazdowe - Włochy

Atuty wycieczki: urokliwe miejscowości nad Morzem Liguryjskim; wycieczka do Monako; dzień wolny na plażowanie.
Zobacz kalendarz najniższych cen i sprawdź ceny dla tej oferty.

Oferta hotelu Pesto Presto (wycieczka objazdowa) obejmuje:

Program wycieczki

WENECJA - MURANO - BURANO - PIZA - LUKKA - CINQUE TERRE - RIOMAGGIORE - MANAROLI - RAPALLO - GENUA - SAN REMO - MONAkO - MONTE CARLO - MEDIOLAN - BERGAMO - MANTUA

Romantyczna Wenecja, pocztówkowa uroda Ligurii, elegancka Mantua, gdzie rozgrywała się część dramatu Szekspira to dla raj dla romantyków, którym nigdy nie dosyć rozmarzonych włoskich klimatów. W programie Mediolan - stolica światowej mody, wycieczka do San Remo, stolicy włoskiej piosenki, i do Księstwa Monako. Miasto Krzysztofa Kolumba, Genua, zaprasza na wizytę w jednym z największych akwariów na świecie. Program liguryjski uzupełnia trochę toskańskiej klasyki: zwiedzanie Pizy i urokliwej Lukki z ciekawymi kościołami. Łącznie trasa we Włoszech: ok. 2300 km.

1. DZIEŃ
Zbiórka uczestników. Wyjazd do Włoch.

2. DZIEŃ
Przyjazd do WENECJI na parking Tronchetto w godzinach przedpołudniowych. Rejs na wyspę MURANO słynącą z wyrobu szkła. Spacer po centrum, wizyta w warsztacie, gdzie wyrabia się szkło artystyczne. Kontynuacja rejsu na wyspę BURANO, znaną z wyrobu koronek i kolorowych domów. Spacer po wyspie, czas wolny. Rejs do Wenecji. Spacer na plac św. Marka, wizyta w Pałacu Dożów. Czas wolny. Powrót na parking. Przejazd do hotelu w okolicy Padwy. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

3. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do LUKKI. Krótki spacer po murach obronnych otaczających miasto z piękną panoramą i widokiem na wieżę Torre del Guinigi z dębami rosnącymi na szczycie. Zwiedzanie: katedra San Martino, kościół San Michele in Foro, zgodnie z nazwą stojący na miejscu dawnego forum, bazylika San Frediano. Przejazd do PIZY. Zwiedzanie: Plac Cudów z dzwonnicą katedralną, czyli słynną Krzywą Wieżą (wejście indywidualnie), wnętrze katedry Santa Maria Assunta i babtysterium. Spacer przez Plac Kawalerów do kościółka Santa Maria della Spina, położonego nad brzegiem Arno. Czas wolny. Przejazd do hotelu w okolicy La Spezia. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

4. DZIEŃ
Śniadanie. Całodzienna wycieczka fakultatywna (za dodatkową opłatą na miejscu). Wyjazd do CINQUE TERRE - pięciu wiosek przepięknie położonych na urwistym klifie, wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Przejazd pociągiem lub statkiem do RIOMAGGIORE, największej z Cinque Terre. Przejście słynną Via del'Amore - Drogą Miłości, prowadzącą klifem do MANAROLI. Ze szlaku podziwiać można romantyczne widoki i bujną śródziemnomorską przyrodę. Następnie przejazd na jedną z piaszczystych plaży. Czas wolny na kąpiel i plażowanie. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

5. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do RAPALLO, spacer po kurorcie z wielką przystanią i ładnym Starym Miastem. Przejazd do GENUI, zwiedzanie gotyckiej katedry San Lorenzo, spacer obok domu Krzysztofa Kolumba na Piazza Ferrari z teatrem San Carlo i Palazzo Ducale, Via Garibaldi z eleganckimi pałacami. Wizyta w Acquario di Genova, jednym z największych akwariów na świecie, gdzie można podziwiać 600 gatunków zwierząt, w tym foki, rekiny i delfiny. Przejazd do hotelu w okolicy Spotorno. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

6. DZIEŃ
Śniadanie. Całodzienna wycieczka fakultatywna (za dodatkową opłatą na miejscu). Przejazd do SAN REMO, najsłynniejszego kurortu nad Morzem Liguryjskim, znanego z festiwali, kasyna i targów kwiatowych. Spacer po Corso Imperatrice z egzotycznymi palmami i zwiedzanie La Pigna - malowniczego średniowiecznego Starego Miasta. Przejazd do Księstwa MONAKO. Zwiedzanie Pałacu Książęcego i spacer po Placu Pałacowym MONAKO (zwiedzanie tylko pod nieobecność księcia w pałacu). Wizyta w Katedrze Saint Nicolas z książęcymi grobowcami, z ołtarzem z czerwonego, pozłacanego orzecha. Spacer ulicami MONTE CARLO obok znanych na całym świecie kasyn. Czas wolny. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

7. DZIEŃ
Śniadanie. Wyjazd do MEDIOLANU - kosmopolitycznej stolicy mody. Zwiedzanie: Piazza Duomo ze słynną gotycką katedrą, Galleria Vittorio Emanuele z eleganckimi kawiarniami - tradycyjne miejsce spotkań mediolańczyków, Piazza della Scala ze słynną operą La Scala, Castello Sforzesco. Przejazd do BERGAMO. Wjazd kolejką do Bergamo Alta - przepięknej starówki. Spacer od Piazza Vecchia ze średniowiecznym Palazzo della Raggione do Piazza del Duomo z katedrą, romańskim kościołem Santa Maria Maggiore i renesansową Capella Colleoni ze wspaniałą fasadą. Przejazd do hotelu w okolicy Werony. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

8. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do MANTUI, miasta wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, położonego między trzema sztucznymi jeziorami: Lago Superiore, Lago di Mezzo i Lago Inferiore. Spacer po historycznym centrum z wieloma zabytkami. Czas wolny. Wyjazd do Polski.

9. DZIEŃ
Przyjazd do Polski.

UWAGI
   1. Bilety wstępu i lokalni przewodnicy: ok. 105 EUR.
   2. Opłaty fakultatywne: wycieczka do San Remo i Monte Carlo: 20 EUR, wycieczka do Cinque Terre: 16 EUR (nie obejmuje biletów za statek lub pociąg, ok. 15 EUR). Wymagane min. 35 osób.

Zobacz również inne popularne hotele w okolicy / Wycieczki objazdowe polecane na wypoczynek i wczasy last minute w Włochy

Newsletter

Dopisz się do newslettera i bądź na bieżąco informowany o promocjach i nowościach:
Travelzone.pl zapewnia najwyższe standardy bezpieczeństwa transakcji z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii szyfrowania danych
we współpracy z profesjonalnymi partnerami oferującymi bezpieczne płatności internetowe dla sklepów i serwisów,
akceptację kart Visa, MasterCard/EuroCard, JCB, Diners Club, Maestro i Visa Electron
a także szybkich przelewów internetowych (takich jak mTransfer, iPko).
Biuro Obsługi Klienta:

+48 801 00 31 26 (infolinia)
+48 24 36 23 996

pon.-pt. 09:00-19:00
sob.-niedz. NIECZYNNE

Formularz kontaktowy Tagi

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - szczegóły

DOTACJE NA INNOWACJE FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ROZWOJU INNOWACYJNEJ GOSPODARKI

Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki oraz regulamin serwisu. Akceptuję Czytaj więcej