• oferty last minute 10 touroperatorów
Hotel Powrót na szczyty marzeń (wycieczka objazdowa)

Hotel Powrót na szczyty marzeń (wycieczka objazdowa) - opinie, oferta, cena

Wycieczki objazdowe - Włochy

Atuty wycieczki: 7 noclegów w dobrym, dogodnie położonym hotelu; fantastyczne widokowo, najbardziej znane szlaki w Dolomitach; trasy dostosowane dla osób o ogólnie dobrej kondycji fizycznej.

Zobacz kalendarz najniższych cen i sprawdź ceny dla tej oferty.

Oferta hotelu Powrót na szczyty marzeń (wycieczka objazdowa) obejmuje:

Program wycieczki

Jeszcze jeden program trekkingowy w Val di Fassa - najpiękniejszym rejonie włoskich Dolomitów. Podobnie jak „Szczyty marzeń” program jest odpowiedni dla osób o ogólnie dobrej kondycji fizycznej i szczególnie polecany turystom z doświadczeniem w chodzeniu po górach. Znakomicie przygotowane i dobrze zabezpieczone trasy, fantastyczne schroniska, zjawiskowe widoki sprawiają, że tydzień w Dolomitach na długo pozostanie w pamięci. Zapraszamy wszystkich turystów, którzy byli już z ITAKĄ na wycieczkach trekkingowych, jak i tych, którzy pragną wybrać się po raz pierwszy na górskie szlaki Val di Fassa. Jak zawsze znakomita atmosfera i profesjonalni przewodnicy górscy gwarantują udany wyjazd.

1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników. Wyjazd do Włoch przez Czechy i Austrię.

2. DZIEŃ.
Przejazd do Passo San Pellegrino w godzinach popołudniowych. Zakwaterowanie w hotelu. Spacer po miejscowości, kolacja. Spotkanie z przewodnikiem i prezentacja programu. Nocleg.

3. DZIEŃ.
(Trekking średnio-łatwy, czas przejścia ok. 6 godz., ok. 800 m podejścia, 1000 m zejścia). Śniadanie. Przejazd autokarem do Fango (ok. 1550 m n.p.m.) w dolinie San Pellegrino. Podejście do przełęczy Forcella di Lusia (2363 m n.p.m.) położonej pomiędzy masywami Laste i Gronton. Krótkie zejście do malowniczych jezior Laghi di Lusia. Podejście na wierzchołek Laste (2410 m n.p.m.) z rozległym widokiem na Dolomity Fassane oraz grupy górskie Pala di San Martino i Latemar. Zejście do schroniska Lusia (2055 m n.p.m.) i dalej drogą do schroniska La Rezila i do Ronchi. Powrót autokarem do hotelu. Kolacja, nocleg.

4. DZIEŃ.
(Trekking średni, czas przejścia ok. 7 godz., 500 m podejścia, 1500 m zejścia). Śniadanie. Przejazd autokarem do Predazzo, położonego w dolinie Val di Fiemme. Wjazd kolejkami krzesełkowymi na Passo Feudo (2200 m n.p.m.). Przejście poprzez hale z zielonymi łąkami, a następnie przez skalisty teren do schroniska Torre di Pisa (2671 m n.p.m.), obok którego znajduje się słynna iglica skalna w kształcie Krzywej Wieży w Pizie. Zejście do biwaku Latemar Sieff, a następnie szlakiem z ubezpieczeniami (typu ferrata) do doliny Valle Sorda i dalej do miejscowości Forno. Powrót autokarem do hotelu. Kolacja, nocleg.

5. DZIEŃ.
(Trekking średni, czas przejścia ok. 5 godz., 450 m podejścia, 820 m zejścia)Śniadanie. Przejazd autokarem na przełęcz Costalunga do kolejki Paolina. Wjazd kolejką do schroniska Paolina (2127 m n.p.m.), następnie podejście na przełęcz Passo Vajolon (2560 m n.p.m.) pod skalnymi urwiskami słynnej ściany Roda di Vael. Ostatni fragment podejścia na przełęcz prowadzi żlebem i eksponowaną drabinką. Z przełęczy roztaczją się piękne widoki na masywy Catinaccio, Sassolungo i Marmolada. Zejście do schroniska Roda di Vael (2280 m n.p.m.) i na przełęcz Costalunga. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): przejście via ferrata Roda di Vael. Ferrata średniołatwa, czas przejścia tam i z powrotem ok. 2,5 godz., 350 m przewyższenia w górę i 350 m w dół. Z przełęczy Passo Vajolon, zamiast zejścia bezpośrednio na dół do schroniska, wyjście ferratą na wierzchołek Roda di Vael (2806 m n.p.m.) i powrót na przełęcz tą samą drogą. Spotkanie z resztą grupy w schronisku Roda di Vael. Powrót autokarem do hotelu. Kolacja, nocleg.

6. DZIEŃ.
(Trekking łatwy, czas przejścia ok. 5 godz., 50 m podejścia, 450 m zejścia). Śniadanie. Przejazd autokarem na przełęcz Passo Sella (2240 m. n.p.m.). Wjazd kolejką górską do schroniska Demetz, położonego na przełęczy Forcella del Sassolungo (2681 m n.p.m.). Zejście do schroniska Vicenza (2253 m n.p.m.), położonego pośród skalnych ścian, w samym sercu masywu Sassolungo. Następnie trawersem w równym terenie u podnóża szczytów Sassopiatto, Il Dente, Cima Inkofler i Gromman dojście do schroniska Pertini i Fredrich August. Zejście do przełęczy Passo Sella. Powrót autokarem do hotelu. Kolacja, nocleg.

7. DZIEŃ.
(Trekking średni, z wyjściem na Mulaz średnio trudny, czas przejścia 6,5 godz., z wejściem na szczyt 8 godz., 600 m podejścia, 1000 m z wyjściem na szczyt, 600 m zejścia). Śniadanie. Przejazd autokarem na przełęcz Passo Valles (2031 m n.p.m.) w masywie Pala di San Martino, jednego z najdzikszych zakątków Dolomitów. Podejście do schroniska Volpi al Mulaz (2560 m n.p.m.), położonego u stóp szczytów Focobon, Frangole i Mulaz. Przerwa na indywidualny posiłek i odpoczynek w schronisku. Przy dobrych warunkach pogodowych dla chętnych wejście na wierzchołek Mulaz (2906 m n.p.m.), a następnie zejście tą samą drogą do schroniska. Zejście grupy doliną Valle Venegia do Piani dei Casoni. Przjazd autokarem do hotelu. Kolacja, nocleg.

8. DZIEŃ.
(Trekking średni, czas przejścia ok. 8 godz., 820 m podejścia, 1400 m zejścia). Śniadanie. Przejazd autokarem do Vigo di Fassa (1517m.n.p.m.). Przejazd kolejką linową do schroniska Ciampedie (1997 m. n.p.m). Przejście do schroniska Gardeccia (1950 m.n.p.m.) i dalej do schroniska Vajolet (2243 m. n.p.m.) położonego u stóp strzelistych Torii Vajolet. Następnie przejście przez przełęcz Passo Principe (2599 m n.p.m.) oraz przełęcz Antermoia (2770 m n.p.m.) w sąsiedztwie najwyższego szczytu w Catinacio - Antermoia (3004 m n.p.m.). Kolejno zejście do schroniska Antermoia (2497 m n.p.m.), położonego nieopodal pięknego jeziora o tej samej nazwie, jedynego większego jeziora grupy Catinaccio niewysychającego w czasie lata. Następnie zejście doliną Val de Udai do miasteczka Mazzin (1370 m n.p.m.). Powrót autokarem do hotelu. Kolacja pożegnalna i projekcja slajdów o tematyce górskiej. Nocleg.

9. DZIEŃ.
Śniadanie. Przejazd do CORTINY D’AMPEZZO, stolicy Dolomitów, renomowanego ośrodka sportów zimowych i letnich. Spacer po centrum kurortu. Czas wolny. Wyjazd do Polski.

10. DZIEŃ.
Przyjazd do Polski.

ŚWIADCZENIA:
7 noclegów w hotelu *** na Passo San Pellegrino (1918 m n.p.m.) w pobliżu Moeny w Val di Fassa; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 7 śniadań (bufet), 7 kolacji (wybór z 3-daniowego menu) • przejazd komfortowym autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW.

UWAGI:
Obowiązkowe opłaty na miejscu: opłata za przewodników górskich: ok. 90 EUR/6 dni/os., przy min. 35 os.; inne opłaty: 50 EUR.
Opłaty fakultatywne: osprzęt niezbędny na via ferratę, dodatkowy przewodnik górski: ok. 25 EUR/os., przy min. 10 os.
Wymagane dodatkowe ubezpieczenie.
W przypadku niekorzystnych warunków pogodowych program może ulec zmianie. Należy zabrać niezbędny sprzęt do trekkingu: obuwie, plecak, odzież (kurtkę nieprzemakalną) i latarkę.

Zobacz również inne popularne hotele w okolicy / Wycieczki objazdowe polecane na wypoczynek i wczasy last minute w Włochy

Newsletter

Dopisz się do newslettera i bądź na bieżąco informowany o promocjach i nowościach:
Travelzone.pl zapewnia najwyższe standardy bezpieczeństwa transakcji z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii szyfrowania danych
we współpracy z profesjonalnymi partnerami oferującymi bezpieczne płatności internetowe dla sklepów i serwisów,
akceptację kart Visa, MasterCard/EuroCard, JCB, Diners Club, Maestro i Visa Electron
a także szybkich przelewów internetowych (takich jak mTransfer, iPko).
Biuro Obsługi Klienta:

+48 801 00 31 26 (infolinia)
+48 24 36 23 996

pon.-pt. 09:00-19:00
sob.-niedz. NIECZYNNE

Formularz kontaktowy Tagi

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - szczegóły

DOTACJE NA INNOWACJE FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ROZWOJU INNOWACYJNEJ GOSPODARKI

Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki oraz regulamin serwisu. Akceptuję Czytaj więcej