• oferty last minute 10 touroperatorów
Hotel Zakochani w Rzymie - Amore Mio - city break (wycieczka objazdowa)

Hotel Zakochani w Rzymie - Amore Mio - city break (wycieczka objazdowa) - opinie, oferta, cena

Wycieczki objazdowe - Włochy

Zobacz kalendarz najniższych cen i sprawdź ceny dla tej oferty.

Oferta hotelu Zakochani w Rzymie - Amore Mio - city break (wycieczka objazdowa) obejmuje:

Program wycieczki

AMORE MIO - Rzym i Watykan dla Zakochanych 5 dni
Koloseum, Forum Romanum, Panteon - architektoniczne cuda starożytności, Bazylika Św. Piotra, Anioł Pański - modlitwa z Papieżem, Plac Navona, Fontanna Trytona, Fontanna di Trevi, Schody Hiszpańskie i Fontanna Barcaccia - barokowe skarby Rzymu, Kwirynał, Awentyn i Kapitol ze słynna Wilczycą - najważniejsze rzymskie wzgórza, Transteve, Usta prawdy

Dzień 1 - 12.02
11:25 Zbiórka na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie, przy stanowisku odpraw.
13:25 Wylot z Warszawy.
15:45 Przylot do Rzymu, transfer do hotelu. (Trasa ok. 60 km)
Po południu zapraszamy na romantyczny spacer po zaułkach dzielnicy Transteve. Wieczorem kolacja w rzymskiej restauracji - menu Romano (płatna dodatkowo). Następnie wejście na taras widokowy na wzgórzu Gianicolo, z którego rozpościera się przepiękna panorama Wiecznego Miasta. Późnym wieczorem powrót do hotelu.

Dzień 2 - 13.02
Śniadanie. Zwiedzanie miasta rozpoczniemy od Piazza Barberini z niezwykłą Fontanną Trytona ręki wielkiego Gian Lorenza Berniniego. Następnie ulicą papieża Sykstusa V przejdziemy na Kwiryna,ł gdzie zobaczymy jego dawną letnią rezydencję, późniejszą siedzibę królewską, a dzisiaj Pałac Prezydencki. Zejdziemy do słynnej Fontanny di Trevi, niedaleko oddalony Panteon - najlepiej zachowana budowla okresu Imperium ukaże nam fenomen antycznych mistrzów. Plac Navona i jego centralna Fontanna Czterech Rzek zachwyci nas ponownie. Krętymi uliczkami udamy sie na Piazza Spagna gdzie usiądziemy na Schodach Hiszpańskich jak na trybunach teatru. Przejdziemy uroczą Via Marghutta, znaną z filmu „Rzymskie Wakacje”, która zaprowadzi nas na kolejny wyjątkowy plac - Piazza del Poppolo. Po południu z Villa Borghese ruszymy meleksami w trasę po mieście - zatłoczone ulice i hałas ale i niezwykły urok oraz wyśmienita zabawa gwarantowane! Późnym wieczorem powrót do hotelu na nocleg. (Trasa ok. 40 km)

Dzień 3 - 14.02
Śniadanie, następnie odwiedzimy najbardziej malownicze z 7-miu legendarnych wzgórz - Awentyn z ogrodem pomarańczy przy Bazylice Św. Sabiny z V w. n.e. i zaskakującą dziurką od klucza w bramie Pałacu Kawalerów Maltańskich. Zejdziemy na teren antycznego Forum Boarium gdzie na zakochanych czekają Usta Prawdy - rozsławione także przez film „Rzymskie Wakacje”. Dalej doskonale zachowany Teatr Marcellusa z I w. n.e., wyspa na Tybrze pamiętająca czasy panowania Etrusków w Rzymie oraz dzielnica XVI-sto wiecznego ghetta. Czas wolny na Placu Weneckim - sercu miasta. Wypoczęci wejdziemy na Kapitol gdzie zwiedzimy najstarsze muzea świata, niegdyś prywatne zbiory papieży, zobaczymy m.in.: słynną Wilczycę, Wenus Kapitolińską a także rzeźbę z III w. p.n.e. Amor i Psyche. Kolejno udamy się na Forum Romanum - najważniejszy plac dla mieszkańców antycznego Rzymu z słynnym Pępkiem Świata i wreszcie Koloseum - największy i najbardziej spektakularny ze wszystkich amfiteatrów, które powstały na terenie Imperium. Czas wolny. Wieczorem romantyczny wieczór włoski w stylowej restauracji i przy akompaniamencie miłosnej muzyki (fragment przedstawienia operetkowego). Na zakończenie Koloseum nocą (zwiedzanie także wewnątrz) - czas na romantyczne chwile. Późnym wieczorem powrót do hotelu.

Dzień 4 - 15.02
Po śniadaniu przejazd do Watykanu gdzie dla chętnych możliwość uczestnictwa w niedzielnej modlitwie Anioł Pański (podczas pobytu Papieża w Rzymie). Następnie zwiedzanie Bazyliki Św. Piotra i wizyta przy grobie Św. Jana Pawła II. Czas wolny. Po południu przejedziemy zobaczyć kolejną perełkę ręki Berniniego - „Ekstazę Św. Teresy”, będziemy podziwiać także mistrzostwo Michała Anioła w Bazylice Matki Bożej Aniołów i Męczenników. Czas wolny przy głównej ulicy handlowej - Via Nazionale. Na kolację proponujemy pizzę w centrum miasta (płatne dodatkowo). Wieczorem powrót do hotelu.

Dzień 5 - 16.02
Po śniadaniu, wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko. (Trasa ok. 60 km).
10:05 Wylot z Rzymu.
12:35 Przylot do Warszawy.

Uwaga!
- Ww. program należy traktować ramowo i może on ulec zmianie, oczywiście z zachowaniem wszystkich pozycji zwiedzania.
- Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych, centrach historycznych i innych obiektach turystycznych.
- Z uwagi na przepisy dotyczące ruchu turystycznego w Rzymie przy zwiedzaniu konieczne będzie korzystanie ze środków komunikacji miejskiej.
- Taksy klimatyczne płatne na miejscu, bezpośrednio w hotelach.

Zakwaterowanie na objeździe
Hotele *** - stylowe, położone w pobliżu stacji metra lub lokalnej komunikacji miejskiej, z dogodnym dojazdem do centrum i głównych atrakcji turystycznych Rzymu.
Pokoje: wszystkie  2 - osobowe (możliwość dostawki) z łazienkami. W każdym pokoju telefon, TV-sat., mini bar (konsumpcja płatna dodatkowo) i sejf.
Do dyspozycji gości: recepcja 24 - godz.,  restauracja, bar,sala śniadaniowa. Hotel akceptuje karty kredytowe.
Wyżywienie: śniadania kontynentalne (pieczywo, masło, dżem, kawa, mleko) oraz za dopłatą obiadokolacje (możliwe w pobliskiej włoskiej restauracji), napoje płatne dodatkowo.
Kategoria lokalna: ***

Cena podstawowa obejmuje: bezpośredni przelot samolotem do Rzymu, opłaty lotniskowe, transfery lotnisko-hotel-lotnisko, zakwaterowanie w hotelu (4 rozpoczęte doby hotelowe), 4 śniadania kontynentalne, za dopłatą kolacja (1), program turystyczny j.w., opiekę polskiego pilota oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przejazdów komunikacją miejską, lokalnych przewodników, kosztów rezerwacji biletów do zwiedzanych obiektów, obsługi grupy w systemie Tour Guide, podatków turystycznych na terenie Włoch, wieczoru włoskiego, dodatkowych posiłków i napoi oraz innych wydatków osobistych. Orientacyjny koszt uczestnictwa w programie (bilety wstępu i ich rezerwacje, przewodnicy, przejazdy metrem i meleksami, system TGS): ok. 175 EUR płatne obowiązkowo pilotowi jako pakiet (nie obejmuje podatków turystycznych - łącznie dodatkowo ok. 4 EUR - płatne bezpośrednio w hotelach).

Wycieczki lokalne: wieczór włoski (35 EUR), kolacja w restauracji (ok. 25 EUR) oraz pizza (ok. 20 EUR).

Zniżki obowiązują dla:
- uczniów, studentów - bilety ulgowe za okazaniem legitymacji uczniowskiej/ studenckiej
- inwalidów - bilety ulgowe/ bezpłatne za okazaniem legitymacji inwalidzkiej ze stopniem upośledzenia.

Hotel znany jest również jako:

Zobacz również inne popularne hotele w okolicy / Wycieczki objazdowe polecane na wypoczynek i wczasy last minute w Włochy

Newsletter

Dopisz się do newslettera i bądź na bieżąco informowany o promocjach i nowościach:
Travelzone.pl zapewnia najwyższe standardy bezpieczeństwa transakcji z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii szyfrowania danych
we współpracy z profesjonalnymi partnerami oferującymi bezpieczne płatności internetowe dla sklepów i serwisów,
akceptację kart Visa, MasterCard/EuroCard, JCB, Diners Club, Maestro i Visa Electron
a także szybkich przelewów internetowych (takich jak mTransfer, iPko).
Biuro Obsługi Klienta:

+48 801 00 31 26 (infolinia)
+48 24 36 23 996

pon.-pt. 09:00-19:00
sob.-niedz. NIECZYNNE

Formularz kontaktowy Tagi

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - szczegóły

DOTACJE NA INNOWACJE FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ROZWOJU INNOWACYJNEJ GOSPODARKI

Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki oraz regulamin serwisu. Akceptuję Czytaj więcej