• oferty last minute 10 touroperatorów

Hotel Świt na płonących szczytach (wycieczka objazdowa) - opinie, oferta, cena

Wycieczki objazdowe - Włochy

Zobacz kalendarz najniższych cen i sprawdź ceny dla tej oferty.

Oferta hotelu Świt na płonących szczytach (wycieczka objazdowa) obejmuje:

Program wycieczki

1. Dzień
Zbiórka uczestników. Wyjazd do Włoch.

2. Dzień
Przyjazd do Passo San Pellegrino w godzinach południowych. Zakwaterowanie w hotelu. Spotkanie z przewodnikiem i prezentacja programu. Kolacja, pobranie prowiantu. Nocleg.

3. Dzień
Wyjście na szlak w o świcie. Przejście na przełęcz Cirelle (2.683 m n.p.m.). Po pokonaniu ferraty przejście na szczyt Cime De Ombreta (3.011 m n.p.m.). Zejście przez Bivaco M. Dal Bianco do schroniska Falier (2.074 m n.p.m.), następnie doliną Ombreta do końca szlaku. Czas przejścia szlaku ok. 10-12 godz. Powrót autokarem. Kolacja, nocleg.

4. Dzień
Śniadanie. Wyjście z hotelu. Przejazd kolejką krzesełkową do schroniska Paradiso i podejście na przełęcz Selle (2528 m n.p.m.). Dalej przejście łatwą ferratą Federspiel po grzbiecie szczytów grupy Monzoni: Punta Valochet (2582 m n.p.m.), Malinverno (2630 m n.p.m.). Zejście szlakiem przez schronisko Valacia (2275 m n.p.m.) i Malga Crocifisso (1526 m n.p.m.) do Soldanella (1416 m n.p.m.). Możliwość podziału grupy na przełęczy Selle i alternatywne zejście łatwym szlakiem turystycznym. Czas przejścia szlaku ok. 9-10 godz., dla wariantu łatwiejszego - ok. 5 godz. Powrót autokarem. Kolacja, nocleg.

5. Dzień
Śniadanie i pobranie prowiantu. Przejazd autokarem do Alpenrose (1.622 m n.p.m.). Wyjazd kolejką krzesełkową do schroniska Paolina (2.125 m n.p.m.). Trasa prowadzi szlakiem turystycznym Mazare do schronisk Pederiva i Roda di Vael (2.280 m n.p.m.) i dalej przez Torre di Finestra do przełęczy Le Zigolade (2.550 m n.p.m.). Następnie szlakiem u stóp szczytów Mucogn, Coronelle i Davoi do schronisk Preuss i Vaiolet (2.243 m n.p.m.). Podejście skalnym szlakiem do schroniska Re Alberto (2.621 m n.p.m.) i przełęczy Santner (2.734 m n.p.m.). Czas przejścia szlaku ok. 5 godz. Dla chętnych: szkółka wspinaczki. Kolacja i nocleg w schronisku Re Alberto. Fotografie o zachodzie słońca!!!

6. Dzień
Fotografie o świcie!!! Śniadanie w schronisku. Zejście do schronisk Vaiolet i Preuss, podejście do przełęczy Principe (2.599 m n.p.m.) i przełęczy Antermoia (2.770 m n.p.m.). Następnie przejście do przełęczy Laussa (2.700 m n.p.m.). Dalej doliną Laussa, do przełęczy delle Scalette (2.348 m n.p.m.), gdzie zaczyna się Ferrata delle Scalette prowadząca w dół do wysokości 2.026 m n.p.m. Przejście szlakiem turystycznym do schroniska Gardecia (1950 m n.p.m.) i Ciampedie (2.000 m n.p.m.). Zjazd kolejką gondolową do Vigo di Fassa (1.400 m n.p.m.). Stopień trudności Ferraty - łatwa. Czas przejścia szlaku ok. 6-7 godz. Powrót autokarem. Kolacja, nocleg.

7. Dzień
Pobranie prowiantu i wyjazd ok. 6.00 rano do San Martino di Castrozza (1.467 m n.p.m.). Wjazd kolejką na Col Verde i dalej na przełęcz Rosetta (2.572 m n.p.m.), skąd rozciąga się płaski masyw skalny Altipiano delle Pale di San Martino. Pale di San Martino, to najbardziej wysunięta na południe część Dolomitów. Trasa prowadzi na najwyższy szczyt tej grupy - Cima Vezzana (3.192 m n.p.m.). Przejście szlakiem turystycznym od przełęczy Rosetta do przełęczy Bettega (2.650 m n.p.m.) i dalej doliną Cantoni na przełęcz Travignolo (2.925 m n.p.m.). Następnie szlak prowadzi trawersem do końcowego podejścia na skalisto-piarżystą grań i wierzchołek szczytu Cima Vezzana (3.192 m n.p.m.). Zejście tą samą trasą do przełęczy Bettega, a dalej szlakiem do Col Verde (1.965 m n.p.m.). Zjazd kolejką do San Martino di Castrozza. Czas przejścia szlaku ok. 8-9 godz. Powrót autokarem. Kolacja, nocleg.

8. Dzień
Śniadanie. Wyjazd do jeziora Fedaia (2.054 m n.p.m.) u podnóża lodowca Marmolady. Przejście szlakiem turystycznym do Porta Vescovo (2.478 m n.p.m.), skąd zaczyna się jedna z najbardziej spektakularnych ferrat w Dolomitach - delle Trincee, trudna i długa, przejście zajmuje ok. 3 - 3,5 godz. Pierwszy odcinek ferraty do najwyższego punktu Bec da Mesdi, lub Mesola (2.727 m n.p.m.) jest trudniejszy. Przejście po pionowej ścianie przy znacznej ekspozycji daje wrażenie lotu w zupełnej pustce, a dochodząc do szczytu Mesola pierwszy etap zakończony jest zawieszonym w powietrzu mostem (ok. 10 m długości). Wszystkie pasaże są doskonale zabezpieczone metalowymi linami. Po przekroczeniu szczytu Mesola, ferrata jest łatwiejsza. Kończy ją przejście najdłuższej sztolni (ok. 300 m długości), prowadzącej do Bivacco Bontadini (2.550 m n.p.m.). Zejście szlakiem turystycznym do przełęczy Fedaia (2.057 m n.p.m.). Stopień trudności Ferraty - pierwszy etap do szczytu Mesola - trudna, dalej średnio - łatwa. Czas przejścia szlaku ok. 7 godz. Powrót autokarem. Kolacja pożegnalna, nocleg.

9. Dzień
Śniadanie, wykwaterowanie i wyjazd w kierunku Cortiny D\'Ampezzo. Przejazd przez Falcade, Alleghe, przełęcz Falzarego i Cortinę D\'Ampezzo. Dalej przejazd w stronę przełęczy Tre Croci do Rio Gere (1.698 m n.p.m.). Wjazd kolejką krzesełkową i gondolową do schroniska Lorenzi (2.932 m n.p.m.), na przełęczy. Widok na Dolomity Wschodnie i Alpy Austriackie. Możliwość przejścia fragmentem Ferraty Ivano Dibona do szczytu Cristallino (3.008 m n.p.m.). Do pokonania zawieszony nad przepaścią most, słynny z filmu "Na Krawędzi". Wyjazd od Polski.

10. Dzień
Przyjazd do Polski.


UWAGI:
   1. Obowiązkowa opłata na miejscu: przewodnicy górscy - 85 EUR/os./za 6 dni na szlaku (przy min. 40 uczestnikach); kolejki górskie niezbędne do realizacji programu - ok. 30 EUR/os.
   2. Dodatkowo, lecz nieobowiązkowo: kolejka w grupie Cristallo: z Rio Gere - do schroniska Lorenzi (ok.17 EUR/2 strony).
   3. Należy zabrać buty trekkingowe, odzież górską, plecak, latarkę (sugerowana czołówka), uprząż biodrową z kompletem ferratowym, kask ochronny (może być np. rowerowy).
   4. W 8. dniu ferraty Trincee (wiecej przewodników z uwagi na stopień trudności Ferraty), możliwość podzielenia grupy na część realizującą program ferratowy i alternatywnie inny szlak turystyczny dla rezygnujących z ferraty.
   5. W 9. dniu (wyjazd) ewentualne ferraty nie wymagają udziału całości grupy.
   6. W przypadku niekorzystnych warunków pogodowych program może ulec zmianie.
   7. Dopłata do pokoju 1-os.: 300 PLN; nie dotyczy noclegu w schronisku.
   8. Wymagane dodatkowe ubezpieczenie.

Zobacz również inne popularne hotele w okolicy / Wycieczki objazdowe polecane na wypoczynek i wczasy last minute w Włochy

Newsletter

Dopisz się do newslettera i bądź na bieżąco informowany o promocjach i nowościach:
Travelzone.pl zapewnia najwyższe standardy bezpieczeństwa transakcji z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii szyfrowania danych
we współpracy z profesjonalnymi partnerami oferującymi bezpieczne płatności internetowe dla sklepów i serwisów,
akceptację kart Visa, MasterCard/EuroCard, JCB, Diners Club, Maestro i Visa Electron
a także szybkich przelewów internetowych (takich jak mTransfer, iPko).
Biuro Obsługi Klienta:

+48 801 00 31 26 (infolinia)
+48 24 36 23 996

pon.-pt. 09:00-19:00
sob.-niedz. NIECZYNNE

Formularz kontaktowy Tagi

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - szczegóły

DOTACJE NA INNOWACJE FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ROZWOJU INNOWACYJNEJ GOSPODARKI

Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki oraz regulamin serwisu. Akceptuję Czytaj więcej