• oferty last minute 10 touroperatorów

Hotel Sycylia i Lipary (wycieczka objazdowa) - opinie, oferta, cena

Wycieczki objazdowe - Włochy

Zobacz kalendarz najniższych cen i sprawdź ceny dla tej oferty.

Oferta hotelu Sycylia i Lipary (wycieczka objazdowa) obejmuje:

Program wycieczki
Taormina i groźna Etna - Syrakuzy i cytrynowa Riwiera - Wulkaniczne wyspy Liparyjskie lub malownicza Malta - Agrigento Dolina Świątyń - Katania i Palermo - Dla chętnych dodatkowy tydzień pobytu na Kalabrii

Dzień 1
Zbiórka przy stanowisku odpraw na 2 godziny przed wylotem samolotu na lotnisku w Warszawie. Wylot do Lamezia di Terme na Kalabrii. Na lotnisku w Lamezia odbierze Państwa pilot. Następnie wyjazd w kierunku Sycylii, przeprawa przez Cieśninę Mesyńską, krótkie zwiedzanie Mesyny. Przejazd do zawieszonej na skałach Taorminy - najsłynniejszego kurortu na wyspie. Spacer po fascynującym starym mieście, wizyta w Teatrze Antycznym - najpiękniejszym starożytnym, greckim teatrze we Włoszech, skąd rozciąga się wspaniała panorama na Etnę i wybrzeże Morza Jońskiego. Zakwaterowanie w hotelu w północno-wschodniej części wyspy.

Dzień 2
Po śniadaniu przejazd do malowniczego kanionu rzeki Alcantara. Możliwość spaceru (w specjalnej odzieży przeciwdeszczowej) wgłąb niezwykłego wąwozu wyrzeźbionego w czarnych bazaltowych skałach przez wartki nurt rzeki.
Przejazd na Etnę - największy czynny wulkan w Europie - wjazd na wysokość ok. 2000 m.n.p.m. Spacer po jednym ze starych kraterów oraz możliwość wjazdu specjalnym busem terenowym na wysokość 3000 m.n.p.m, w pobliże głównego krateru (dodatkowa opłata na miejscu, ok.50 EUR - wjazd jedynie przy znacznej liczbie chętnych).
Po południu przejazd do Katanii, największego i najbardziej dynamicznie rozwijającego się miasta na wschodnim wybrzeżu. Oryginalny charakter Katania zawdzięcza użyciu do budowy domów i kościołów kamienia wulkanicznego, który ładnie kontrastuje z białymi dekoracjami. Zwiedzanie starego miasta, m.in.: placu katedralnego z fontanną z bazaltowym słoniem i tzw. Ulica Kościołów. Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 3
Po śniadaniu wycieczka morska na Wyspy Liparyjskie, zwane też Eolskimi (Vulcano, Lipari): rejs statkiem na malownicze wysepki pochodzenia wulkanicznego, kąpiele w błotach siarkowych, odpoczynek na plaży pokrytej czarnym wulkanicznym piaskiem. Cena wycieczki ok. 40 EUR. Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 4
Po śniadaniu wycieczka do Syrakuz - w czasach starożytnych jednego z najpotężniejszych miast greckich. Zwiedzanie Parku Archeologicznego z największym na Sycylii teatrem, w którym do dziś wystawia się dramaty klasyków greckich, zwiedzanie kamieniołomów wraz ze słynną grotą „Ucho Dionizjusza”. Przejazd na starówkę położoną na wysepce Ortigia, gdzie znajduje się barokowa katedra zbudowana w dawnych murach świątyni greckiej. Przejazd do Noto - stolicy baroku sycylijskiego. Spacer po niezwykłym miasteczku uznanym przez UNESCO za zabytek klasy światowej.
Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 5
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd przez środek wyspy w kierunku zachodniego wybrzeża. Po drodze zwiedzanie Villa del Casale (willi rzymskiej nieopodal Piazza Armerina) - jednego z najbardziej niezwykłych zabytków przyozdobionego przepięknymi mozaikami posadzkowymi. Przejazd do Agrigento i zwiedzanie Doliny Świątyń - wspaniale zachowanego zespołu świątyń greckich. Przejazd do hotelu w okolicy Mazara del Vallo na nocleg.

Dzień 6
Po śniadaniu wycieczka do najciekawszych miejsc w zachodniej Sycylii. W programie: Segesta - malowniczo położona wśród zielonych wzgórz dorycka świątynia i teatr grecki, w którym do dziś odbywają się przedstawienia. Erice - średniowieczne, kamienne miasteczko położone na szczycie góry z piękną panoramą na Wyspy Egadzkie. Przejazd trasą nadmorską wzdłuż bardzo ciekawego odcinka wybrzeża - płytkie wody laguny zdobią tradycyjne, zabytkowe wiatraki, które służą do wypompowywania wody morskiej i pozyskiwania soli. Przejazd przez Marsalę - dawne fenickie miasto, które sławę zawdzięcza produkowanym tu mocnym, deserowym winom o tej samej nazwie.
Powrót do hotelu, nocleg

Dzień 7
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, wyjazd do Palermo i zwiedzanie zaskakującej, pełnej kontrastów stolicy wyspy z Katedrą budowaną przez kilka stuleci. Przejazd od pobliskiego Monreale, zwiedzanie majestatycznej katedry z czasów normandzkich, którą zdobi w środku ponad 6000 m2 przepięknych, złotych mozaik. Przejazd wzdłuż północnego wybrzeża wyspy w kierunku Mesyny. Przeprawa promowa do Villa San Giovanni. Nocleg w okolicach Lamezia di Terme.

Dzień 8
Wcześnie rano śniadanie i wykwaterowanie z hotelu, a następnie:
Klienci wybierający dodatkowy tydzień pobytu na Kalabrii - transfer do wybranego ośrodka, ich szczegółowe opisy znajdują się na stronach o Kalabrii; Klienci powracający do Polski transfer na lotnisko w Lamezia Terme i wylot do Polski.

Cena zawiera
Przelot samolotem czarterowym Warszawa-Lamezia-Warszawa, zakwaterowanie (7 lub za dopłatą 14 noclegów), przejazdy klimatyzowanym autokarem podczas objazdu, wyżywienie: śniadania (7), a za dopłatą obiado-kolacje (7), opiekę polskiego pilota (podczas pobytu w Kalabrii rezydenta) oraz ubezpieczenie Signal Iduna (NNW, KL i bagaż).

Cena nie zawiera
Dodatkowych posiłków, biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, miejscowych przewodników oraz innych wydatków osobistych. Orientacyjny koszt biletów wstępu - ok. 135 EUR.

Zobacz również inne popularne hotele w okolicy / Wycieczki objazdowe polecane na wypoczynek i wczasy last minute w Włochy

Newsletter

Dopisz się do newslettera i bądź na bieżąco informowany o promocjach i nowościach:
Travelzone.pl zapewnia najwyższe standardy bezpieczeństwa transakcji z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii szyfrowania danych
we współpracy z profesjonalnymi partnerami oferującymi bezpieczne płatności internetowe dla sklepów i serwisów,
akceptację kart Visa, MasterCard/EuroCard, JCB, Diners Club, Maestro i Visa Electron
a także szybkich przelewów internetowych (takich jak mTransfer, iPko).
Biuro Obsługi Klienta:

+48 801 00 31 26 (infolinia)
+48 24 36 23 996

pon.-pt. 09:00-19:00
sob.-niedz. NIECZYNNE

Formularz kontaktowy Tagi

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - szczegóły

DOTACJE NA INNOWACJE FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ROZWOJU INNOWACYJNEJ GOSPODARKI

Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki oraz regulamin serwisu. Akceptuję Czytaj więcej