• oferty last minute 10 touroperatorów
Hotel Toskania i Umbria - włoskie siostry dla wygodnych (wycieczka objazdowa)

Hotel Toskania i Umbria - włoskie siostry dla wygodnych (wycieczka objazdowa) - opinie, oferta, cena

Wycieczki objazdowe - Włochy

Zobacz kalendarz najniższych cen i sprawdź ceny dla tej oferty.

Oferta hotelu Toskania i Umbria - włoskie siostry dla wygodnych (wycieczka objazdowa) obejmuje:

Program wycieczki

Bolonia - stolica Emilia-Romania, Florencja - siedziba Medyceuszy, Piza - Plac Cudów i morska przeszłość, Lukka - miasto Pucciniego, San Gimgniano - średniowieczny Manhattan, Chianti - królestwo winnic, Siena - Św. Katarzyna i Palio, Orvieto - podziemnie miasto, Wodospad Marmurowy - największy i najstarszy wodospad we Włoszech, Perugia - stolica Umbrii i czekolady, Asyż - Św. Franciszek i Św. Klara

Dzień 1
Wyjazd z Polski wg. rozkładu jazdy. Przejazd przez Czechy i Austrię. Późnym wieczorem przyjazd w ok. Udine (brak obiadokolacji w hotelu). Po drodze krótkie postoje. (Trasa ok. 950 km).

Dzień 2
Śniadanie, przejazd do Bolonii, miasta arkad i krużganków. Zwiedzanie centrum historycznego: Piazza Maggiore, Piazza del Nettuno, bazyliki San Petronio, katedry San Pietro oraz Piazza di Ravegnata ze słynnymi wieżami. Możliwość realizacji wycieczki lokalnej do Ferrary (płatna dodatkowo). Nocleg w ok. Montecatini Terme. (Trasa ok. 390 km).

Dzień 3
Po śniadaniu przejazd do Pizy, miasta przeżywającego rozkwit w średniowieczu. Zwiedzanie: Campo dei Miracoli (Pola Cudów) z katedrą o przepięknej wielopoziomowej fasadzie, Baptysterium oraz słynnej Krzywej Wieży (z zewnątrz), czyli dawnej katedralnej dzwonnicy, budowanej przez prawie 200 lat! Przejazd do Lukki, miasta Pucciniego. Zwiedzanie centrum historycznego m.in. rynku wybudowanego na ruinach dawnego amfiteatru rzymskiego. Następnie degustacja produktów toskańskich w uroczym Monte Carlo. Powrót do hotelu (brak obiadokolacji w hotelu). (Trasa ok. 100 km).

Dzień 4
Śniadanie, przejazd do Florencji. Zwiedzanie: Kościoła Św. Krzyża z nagrobkami sławnych Florentyńczyków, Placu Ratuszowego, Mostu Złotników, Katedry Santa Maria del Fiore przykrytej wspaniałą kopułą zaprojektowaną przez Brunelleschiego, najstarszego budynku miasta czyli Baptysterium, do którego prowadzą słynne Rajskie Wrota oraz Kościoła Św. Wawrzyńca z grobowcami rodziny Medyceuszy wykonanymi przez Michała Anioła. Czas wolny. Powrót do hotelu. (Trasa ok. 100 km).

Dzień 5
Śniadanie i przejazd do Volterry miasta założonego przez Etrusków. Zwiedzanie: muzeum związanego z życiem i historią tego tajemniczego ludu zamieszkującego Toskanię i Umbrię, centrum historycznego: katedry i baptysterium oraz słynnego Piazza dei Priori z ratuszem miejskim. Obiad w tradycyjnej włoskiej trattorii połączony z degustacją wina (płatne dodatkowo). Przejazd do San Giminano zwanego "średniowiecznym Manhattanem" ze względu na wieże pełniące funkcję obronną i będące symbolem zamożności i znaczenia właściciela. San Giminano słynie również z produkcji doskonałego białego wina Vernaccia o orzechowym posmaku. Powrót do hotelu. (Trasa ok. 190 km).

Dzień 6
Dzień 6
Śniadanie i przejazd do słynnego regionu winnic Chianti z malowniczymi pejzażami i miasteczkami: Rada in Chianti i Castellina in Chianti skąd pochodzi najsłynniejsze włoskie wino. Przejazd do Sieny, średniowiecznego miasta słynnego m.in. z wyścigu konnego palio. Zwiedzanie głównego Placu Il Campo, który do dziś zachował charakterystyczny kształt muszli oraz gotyckiej katedry z przepięknymi marmurowymi posadzkami. Nocleg w ok. Chianciano Terme. (Trasa ok. 200 km).

Dzień 7
Po śniadaniu przejazd do Orvieto, miasta Etrusków. Zwiedzanie katedry z freskami Luca Signorelli i Beato Angelico oraz niezapomniana wizyta w Orvieto Underground - podziemnym mieście. Przejazd do najwyższego i najstarszego wodospadu we Włoszech - Wodospadu Marmurowego. Nocleg w ok. Asyżu. (Trasa ok. 200 km).

Dzień 8
Śniadanie i zwiedzanie Asyżu - miasta Św. Franciszka i Św. Klary. Zwiedzanie Bazyliki Św. Franciszka: dolnej z grobowcem świętego oraz górnej z freskami Giotta. Spacer po średniowiecznych, pełnych uroku uliczkach. Degustacja lokalnych produktów umbryjskich. Po południu zwiedzanie centrum historycznego stolicy Umbrii - Perugii. Powrót do hotelu. (Trasa ok. 80 km).

Dzień 9
Śniadanie, przejazd do Spoleto, miasta słynącego z mostu wybudowanego na akwedukcie Ponte delle Torri oraz średniowiecznej zabudowy. Wyjazd do Polski. Po drodze krótkie postoje. (Trasa ok. 1400 km).

Dzień 10
Przyjazd do Polski w godzinach popołudniowych (Katowice ok.13:00).

Uwaga! Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych, centrach historycznych i innych obiektach turystycznych. Taksy klimatyczne płatne na miejscu, bezpośrednio w hotelach.

Zakwaterowanie na objeździe
Hotele **/*** klasy turystycznej, położone w miastach satelickich (30-65 km do centrum), na trasach pomiędzy zwiedzanymi miastami. 8 rozpoczętych dób hotelowych: nocleg tranzytowy na terenie Włoch/Udine (1), Florencja/Montecatini Terme (4), Chianciano Terme (1), Asyż (2).
Pokoje: skromnie urządzone pokoje 2 i 3-os. z łazienkami.
Do dyspozycji gości: restauracja, bar.
Wyżywienie: śniadania kontynentalne (pieczywo, masło, dżem, kawa, mleko) oraz za dopłatą obiadokolacje (możliwe w pobliskiej włoskiej restauracji), napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo.

Cena obejmuje
przejazd komfortowym autokarem (WC, klimatyzacja, bar, video), zakwaterowanie w hotelach (8 rozpoczętych dób hotelowych), 8 śniadań kontynentalnych, za dopłatą kolacje (6), program turystyczny j.w., opiekę polskiego pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje
biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, kosztów rezerwacji biletów do zwiedzanych obiektów, obsługi grupy w systemie TGS, degustacji, podatków turystycznych.
Orientacyjny koszt uczestnictwa w programie ok. 182 EUR płatne obowiązkowo pilotowi jako pakiet. Nie obejmuje podatków turystycznych - łącznie dodatkowo ok. 5 EUR (płatne bezpośrednio w hotelach), dodatkowych posiłków i napoi, innych wydatków osobistych oraz wycieczek lokalnych.

Wycieczki lokalne: obiad w restauracji toskańskiej ok. 30 EUR, Ferrara ok. 12 EUR (wycieczka odbywa się przy znacznej liczbie chętnych.

Hotel znany jest również jako:

Zobacz również inne popularne hotele w okolicy / Wycieczki objazdowe polecane na wypoczynek i wczasy last minute w Włochy

Newsletter

Dopisz się do newslettera i bądź na bieżąco informowany o promocjach i nowościach:
Travelzone.pl zapewnia najwyższe standardy bezpieczeństwa transakcji z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii szyfrowania danych
we współpracy z profesjonalnymi partnerami oferującymi bezpieczne płatności internetowe dla sklepów i serwisów,
akceptację kart Visa, MasterCard/EuroCard, JCB, Diners Club, Maestro i Visa Electron
a także szybkich przelewów internetowych (takich jak mTransfer, iPko).
Biuro Obsługi Klienta:

+48 801 00 31 26 (infolinia)
+48 24 36 23 996

pon.-pt. 09:00-19:00
sob.-niedz. NIECZYNNE

Formularz kontaktowy Tagi

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - szczegóły

DOTACJE NA INNOWACJE FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ROZWOJU INNOWACYJNEJ GOSPODARKI

Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki oraz regulamin serwisu. Akceptuję Czytaj więcej