• oferty last minute 10 touroperatorów

Hotel Toskania - Malowana Lala (wycieczka objazdowa) - opinie, oferta, cena

Wycieczki objazdowe - Włochy

Zobacz kalendarz najniższych cen i sprawdź ceny dla tej oferty.

Oferta hotelu Toskania - Malowana Lala (wycieczka objazdowa) obejmuje:

Program wycieczki
MONTECATINI - VOLTERRA - MASSA MARITIMA - SAN GALGANO - PITIGLIANO - SOVANA - CITTA DELLE PIEVE - PIENZA - SAN QUIRICO D ORCIA - BAGNO VIGNONI - MONTALCINO - SANT ANTIMO - CORTONA - AREZZO - FLORENCJA

Dzień 1
Zbiórka uczestników. Wyjazd do Włoch.

Dzień 2
Przyjazd do hotelu w okolicy Florencji. Zakwaterowanie. Zwiedzanie MONTECATINI TERME, słynnego toskańskiego kurortu z ciekawą, secesyjną architekturą uzdrowiskową. Spacer po centrum, następnie przejazd kolejką do Montecatini Alto, najstarszej części miasta, malowniczo położonej na wzgórzu. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 3
Śniadanie. Przejazd do VOLTERRY, niegdyś ważnego miasta etruskiego. Spacer po historycznym centrum do Piazza dei Priori z pięknym ratuszem. Następnie trasa prowadzi do MASSA MARITIMA. Zwiedzanie Citta Vecchia - średniowiecznego Starego Miasta otoczonego murami z unikalnym architektonicznie Piazza Garibaldi. Przejazd do SAN GALGANO, romantycznych ruin gotyckiego opactwa, uwiecznionego w filmie Tarkowskiego. Przejazd do hotelu w okolicy Chianciano Terme, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

Dzień 4
Śniadanie. Przejazd do PITIGLIANO. Zwiedzanie: Piazza Garibaldi z ogro- mną twierdzą, stare getto z ruinami synagogi. Przejazd do SOVANY. Spacer po uroczym, maleńkim historycznym centrum i zwiedzanie zespołu etruskich grobowców. Dalej trasa prowadzi do CITTA DELLA PIEVE, miasta rodzinnego malarza Perugia, ucznia Piera della Francesca. Jest to jedyne miasto umbryjskie na trasie, tuż przy granicy z Toskanią, z intrygującą starówką z czerwonej cegły. Wizyta w "cantina" w okolicy Chianciano Terme, gdzie można zapoznać się z etapami powstawania wina - możliwość degustacji Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 5
Śniadanie. Całodzienna wycieczka po zachwycających toskańskich miasteczkach. Przejazd do PIENZY, renesansowej perełki: spacer po Corso do Piazza Po II z katedrą. Dalej droga wiedzie do SAN QUIRICO D'ORCIA z romańską kolegiatą. Następnie wizyta w zjawiskowym BAGNO VIGNONI, gdzie na głównym placu znajduje się starożytny basen z wodą termalną. Przejazd do MONTALCINO, pocztówkowo uroczego toskańskiego miasteczka na wzgórzu, skąd pochodzi "Brunello di Montalcino" - wino uważane za jedno z najlepszych (i najdroższych) we Włoszech. Przejazd do pobliskiego SANT'ANTIMO i zwiedzanie pięknego opactwa wspaniale wkomponowanego w toskański pejzaż. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 6
Śniadanie. Przejazd do CORTONY, upamiętnionej w książce i filmie "Pod słońcem Toskanii". Średniowieczne miasto wznosi się majestatycznie na wzgórzu z winnicami i drzewami oliwkowymi. Spacer od Piazza Republica, przez Piazza Signorelli do Piazza del Duomo z Museo Diocesano ze zbiorami obejmującymi m.in. dzieła Signorellego, słynnego malarza urodzonego w Cortonie. Przejazd do AREZZO, toskańskiego miasta o etruskich początkach. Zwiedzanie: kościół San Francesco ze wspaniałym cyklem fresków Piera della Franscesca, Piazza Grande, katedra. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 7
Śniadanie. Przejazd do FLORENCJI, stolicy Toskanii. Zwiedzanie: kościół Santa Croce, Piazza del Duomo, baptysterium, katedra Santa Maria del Fiore, Wieża Giotta, Piazza della Signoria, Palazzo Vecchio, Ponte Vecchio, Galeria Uffizzi. Czas wolny. Wyjazd do Polski.

Dzień 8
Przyjazd do Polski.

Dodatkowe informacje
1. Bilety wstępu, lokalni przewodnicy, inne opłaty: ok. 75 EUR.

Zobacz również inne popularne hotele w okolicy / Wycieczki objazdowe polecane na wypoczynek i wczasy last minute w Włochy

Newsletter

Dopisz się do newslettera i bądź na bieżąco informowany o promocjach i nowościach:
Travelzone.pl zapewnia najwyższe standardy bezpieczeństwa transakcji z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii szyfrowania danych
we współpracy z profesjonalnymi partnerami oferującymi bezpieczne płatności internetowe dla sklepów i serwisów,
akceptację kart Visa, MasterCard/EuroCard, JCB, Diners Club, Maestro i Visa Electron
a także szybkich przelewów internetowych (takich jak mTransfer, iPko).
Biuro Obsługi Klienta:

+48 801 00 31 26 (infolinia)
+48 24 36 23 996

pon.-pt. 09:00-19:00
sob.-niedz. NIECZYNNE

Formularz kontaktowy Tagi

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - szczegóły

DOTACJE NA INNOWACJE FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ROZWOJU INNOWACYJNEJ GOSPODARKI

Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki oraz regulamin serwisu. Akceptuję Czytaj więcej