• oferty last minute 10 touroperatorów

Hotel Viva Italia (wycieczka objazdowa) - opinie, oferta, cena

Wycieczki objazdowe - Włochy

Zobacz kalendarz najniższych cen i sprawdź ceny dla tej oferty.

Oferta hotelu Viva Italia (wycieczka objazdowa) obejmuje:

Wenecja - San Marino - Asyż - Rzym - Watykan - Florencja

" Rejs po Lagunie Weneckiej
" San Marino najstarsza republika świata
" Rzym - Muzeum Watykańskie
" Florencja - miasto renesansu
" Asyż - miasto Św. Franciszka

Program

1 dzień:
Wyjazd z Polski według rozkładu jazdy. Przejazd do Włoch przez Czechy i Austrię.

2 dzień:
Przyjazd do Wenecji - rejs wynajętą łodzią po Lagunie Weneckiej. Po rejsie piesze zwiedzanie. Spacer rozpoczynamy od Placu Św. Marka - zdaniem Napoleona Bonaparte "najpiękniejszego salonu świata". Następnie zwiedzamy Bazylikę Św. Marka - sanktuarium skrywające relikwie Św. Marka i najcenniejsze dzieło jubilerskie zwane Pala d"Oro - Złotym Ołtarzem, sprowadzone z podbitego w 1204 roku Konstantynopola. Będziemy również podziwiać Pałac Dożów oraz Most Westchnień. Wjazd na Kampanillę - dzwonnicę Św. Marka z której rozpościera się widok na Lagunę Wenecką. Spacer malowniczymi uliczkami do Mostu Rialto, czas wolny na posiłek. Przejazd do hotelu w okolicy Rimini, kolacja*, nocleg.

3 dzień:
Śniadanie. Wyjazd do San Marino - zwiedzanie najstarszej republiki świata znajdującej się w obrębie państwa włoskiego. Pieszy spacer wśród średniowiecznej architektury rozpoczniemy od najstarszej bramy prowadzącej do stolicy republiki - Bramy Św. Franciszka. Następnie przejdziemy do Groty Kuszników i przed budynek parlamentu Republiki S. Marino. Dalej nawiedzimy Bazylikę Del Santo w której przechowywane są relikwie Św. Marino i przejdziemy do wieży Guida najstarszej części fortyfikacji otaczającej średniowieczne San Marino. Czas wolny na zakupy. Przejazd do Umbrii. Wizyta w Asyżu - mieście Św. Franciszka. Zwiedzanie Bazyliki S.Maria degli Angeli z Kaplicą Porcjunkuli - miejsca będącego kolebką zakonu franciszkańskiego a także miejsce śmierci świętego. Wizyta w konwencie franciszkańskim którego częścią jest Bazylika Św. Franciszka. W bazylice nawiedzimy grób Św. Franciszka oraz będziemy podziwiać min. cykl 24 fresków mistrza Giotto. Następnie udamy się naspacer przez centrum miasta na koniec którego zwiedzimy Kościół Św. Klary. Przejazd do hotelu w okolicy Rzymu, kolacja*, nocleg.

4 dzień:
Śniadanie. Przyjazd do Watykanu. W trakcie pobytu w Stolicy Apostolskiej zwiedzimy Muzea Watykańskie w których będziemy podziwiać bogatą kolekcję dzieł sztuki zgromadzonych przez papieży wszystkich epok. Punktem kulminacyjnym naszego pobytu w Muzeach Watykańskich będzie zwiedzanie Kaplicy Sykstyńskiej - miejsca wielu w historii wyborów papieży, tzw. Konklawe. Podziwianie najpiękniejszych dzieł artystycznych kaplicy, fresków Michała Anioła - "Sąd ostateczny" i "Stworzenie Świata". Wprost z Kaplicy Sykstyńskiej zejdziemy do Bazyliki Św. Piotra. Największego kościoła rzymskokatolickiego na świecie wybudowanego w miejscu w którym od 2 tyś lat chrześcijaństwa spoczywają doczesne szczątki namiestnika Chrystusa na Ziemi, pierwszego papieża - Św. Piotra. W bazylice będziemy również podziwiać najcenniejsze dzieła sztuki okresu odrodzenia i baroku. Wśród nich baldachim z brązu wykonany przez G.L. Berniniego i słynna Pieta M. Anioła - "najpiękniejsza rzeźba przeszłości, teraźniejszości i przyszłości." Następnie zejdziemy do krypt watykańskich aby nawiedzić grób Papieża Jana Pawła II. Po zakończeniu pobyty w "Stolicy Piotrowej" udamy się na zwiedzanie "wiecznego miasta". Na trasie naszego spaceru ujrzymy mauzoleum cesarza Hadriana zwane Zamkiem Św. Anioła. Dotrzemy na Piazza Navona aby podziwiać fontannę "Czterech Rzek" Berniniego. Będziemy podziwiać Panteon - perełkę architektoniczną wybudowaną w I połowie II wieku n.e., jedyną antyczną pozostałość stojącą po dziś dzień w całości. Następnie dotrzemy do Placu Weneckiego przy którym stoi pomnik przypominającym o wielkim dziele jednoczenia państwa włoskiego w latach 1860 - 1870 a przedstawiający pierwszego jego króla Wiktora Emanuela II. Przejście na Kapitol - miejsce od czasów antycznych uważane za serce duchowe, polityczne i kulturalne Rzymu. Z Kapitolu przejdziemy do Koloseum. Idąc do tego najsłynniejszego amfiteatru świata przemierzymy biegnącą przez Forum Romanum Via Sacra - Świętą Drogę którą w czasach antycznych kroczyli w swoich pochodach triumfalnych wodzowie powracający ze zwycięskich bitew. Powrót do hotelu, kolacja*, nocleg.

5 dzień:
Śniadanie. Ponowny przejazd do Stolicy Apostolskiej na Audiencję Generalną będącą spotkaniem głowy kościoła rzymsko-katolickiego z wiernymi w formie katechezy. Audiencja Generalna odbywa się tylko w czasie obecności papieża na Watykanie. Po otrzymaniu papieskiego błogosławieństwa które oficjalnie kończy audiencję udamy się na dalsze zwiedzanie świeckiego Rzymu. Pierwszym celem naszego spaceru tego dnia będzie najsłynniejsza fontanna świata - Fontanna Di Trevi. Po krótkiej przerwie w czasie której poza wrzuceniem monety do fontanny będziemy mogli również spróbować najlepszych włoskich lodów udamy się na Plac i Schody Hiszpańskie którymi zakończymy nasz pobyt w stolicy Italii. Przejazd do Hotelu w okolicy Florencji, kolacja*, nocleg.

6 dzień:
Śniadanie. Przejazd do Florencji - miasta będącego kolebką renesansu. Zwiedzanie stolicy Toskanii rozpoczniemy od wjazdu na taras widokowy z Placem Michała Anioła z którego będziemy się zachwycać przepiękną panoramą na miasto położone w dolinie rzeki Arno. Zwiedzanie centrum miasta rozpoczniemy od Kościoła Santa Croce - Św. Krzyża - miejsca pochowku najznamienitszych Włochów z Michałem Aniołem na czele. Następnie przejdziemy na Piazza Signoria przy którym stoi słynny Palazzo Vecchio będący przez wiele lat siedzibą rodu Medyceuszy. Następnie udamy się pod najbardziej znany kościół Florencji - gotycką katedrę Santa Maria del Fiore którą wieńczy słynna kopuła Bruneleschiego rywalizująca o miano najpiękniejszej z kopuła M. Anioła z Watykanu. Będziemy również podziwiać stojące tuż przy katedrze Wieżę Giotta i Baptysterium. Nasz spacer po Florencji zakończymy na "kipiący złotem" Ponte Vecchio zwanym Mostem Złotników. Wyjazd do Polski, przejazd przez Czechy i Austrię zprzerwami na posiłki.

7 dzień:
Powrót do kraju w godzinach popołudniowych.


Zakwaterowanie:
4 noclegi w hotelach ** i *** pokoje 2,3 os. z łazienkami: 1 nocleg w okolicy Rimini, 2 noclegi w okolicy Rzymu, 1 nocleg w okolicy Florencji.

Wyżywienie:
4 śniadania kontynentalne, (*możliwość wykupienia 4 kolacji składających się 2 dań na ciepło, deseru i wody mineralnej w cenie 35 EUR na osobę).

Transport:
komfortowy autokar z klimatyzacją, toaletą, video i barkiem.

Ubezpieczenie:
Signal Iduna S.A.

Cena obejmuje:
Zakwaterowanie, wyżywienie, transport autokarem, ubezpieczenie, opieka pilota, realizację programu turystycznego.

Cena nie obejmuje:
Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, rejsu łodzią w Wenecji, opłat za miejscowych przewodników, opłat wjazdowych do miast, oraz komunikację miejską - orientacyjny koszt: 70 EUR. Prosimy o zgłaszanie sprzedawcom oferty, chęci wykupienia dodatkowych kolacji najpóźniej w dniu dopłaty do całości imprezy.

Informacje praktyczne:
Trasa przejazdu Cieszyn - Wenecja (ok. 1.000 km) - 16 h. W zwiedzanych obiektach sakralnych obowiązuje odpowiedni ubiór (długie spodnie i spódnice oraz zakryte ramiona). W trakcie podróży przerwy na posiłki, koszt ok. 10 EUR. Cena posiłku w trakcie zwiedzania we Włoszech ok. 12 EUR. Napoje do kolacji płatne dodatkowo: ok. 2-3 EUR na os.

Zobacz również inne popularne hotele w okolicy / Wycieczki objazdowe polecane na wypoczynek i wczasy last minute w Włochy

Newsletter

Dopisz się do newslettera i bądź na bieżąco informowany o promocjach i nowościach:
Travelzone.pl zapewnia najwyższe standardy bezpieczeństwa transakcji z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii szyfrowania danych
we współpracy z profesjonalnymi partnerami oferującymi bezpieczne płatności internetowe dla sklepów i serwisów,
akceptację kart Visa, MasterCard/EuroCard, JCB, Diners Club, Maestro i Visa Electron
a także szybkich przelewów internetowych (takich jak mTransfer, iPko).
Biuro Obsługi Klienta:

+48 801 00 31 26 (infolinia)
+48 24 36 23 996

pon.-pt. 09:00-19:00
sob.-niedz. NIECZYNNE

Formularz kontaktowy Tagi

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - szczegóły

DOTACJE NA INNOWACJE FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ROZWOJU INNOWACYJNEJ GOSPODARKI

Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki oraz regulamin serwisu. Akceptuję Czytaj więcej