• oferty last minute 10 touroperatorów
Hotel W cieniu cyprysów (wycieczka objazdowa)

Hotel W cieniu cyprysów (wycieczka objazdowa) - opinie, oferta, cena

Wycieczki objazdowe - Włochy

Atuty wycieczki: najważniejsze miasta Toskanii; 6 noclegów w jednym hotelu; niezapomniana kolacja w fattori z degustacją.

Zobacz kalendarz najniższych cen i sprawdź ceny dla tej oferty.

Oferta hotelu W cieniu cyprysów (wycieczka objazdowa) obejmuje:

Program wycieczki

PRATO - MONTECATINI TERME - PIZA - LUKKA - FLORENCJA - AREZZO - CORTONA - CHIANTI - SIENA - SAN GIMIGNANO - ELBA - PORTOFERRAIO - PISTOIA

Gwiazda filmowa i bohaterka wielu powieści, modelka do nieskończonej ilości obrazów i fotografii. Toskania to najbardziej artystyczny i romantyczny region Włoch. Ziemia, po której chodzili Leonardo Da Vinci, Dante i Michał Anioł, jest nie tylko bogata w nieskończone skarby sztuki i architektury, ale słynie także z przepięknych rozmarzonych krajobrazów z charakterystycznymi domami na wzgórzach, do których prowadzą cyprysowe aleje. W programie najsłynniejsze miasta sztuki, wzgórza Chianti, z degustacją wina i grappy, Elba znana z pobytu Napoleona i pięknych plaż ukrytych w malowniczych zatoczkach. Warto wybrać się na całodzienną wycieczkę fakultatywną do Pizy i Lukki połączoną z kolacją i degustacją toskańskich win i zakąsek. Trasa we Włoszech: ok. 2050 km.

1. DZIEŃ
Zbiórka uczestników. Wyjazd do Włoch.

2. DZIEŃ
Przyjazd do PRATO, czwartego miasta pod względem wielkości w środkowych Włoszech. Spacer po historycznym centrum miasta: katedra z Kaplicą Świętego Pasa, przejście na Piazza del Comune z Palazzo Pretorio i uroczą fontanną z posągiem Bachusa. Następnie spacer pod Castello dell' Imperiale - potężnej twierdzy z XIII w. Przejazd do MONTECATINI TERME, miejscowości uzdrowiskowej znanej już w XVIII w. Zakwaterowanie w hotelu. Wjazd kolejką do najstarszej części miasta - Montecatini Alto, malowniczo położonej na wzgórzu, skąd roztacza się piękny widok na okolicę. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

3. DZIEŃ
Śniadanie. Całodzienna wycieczka fakultatywna (za dodatkową opłatą na miejscu). Przejazd do PIZY. Zwiedzanie: Plac Cudów z dzwonnicą katedralną, czyli słynną Krzywą Wieżą (wejście indywidualnie), wnętrze katedry Santa Maria Assunta i baptysterium. Spacer przez Plac Kawalerów do kościółka Santa Maria della Spina położonego nad brzegiem Arno. Przejazd do LUKKI i spacer murami miejskimi. Zwiedzanie historycznego centrum: katedra San Martino ze słynnym wizerunkiem Volto Santo, plac Napoleona, średniowieczny kościół San Michele in Foro, romańska bazylika San Frediano z relikwiami patronki miasta św. Zyty. Wizyta w starej Fattoria il Poggio w Montecarlo (www.fattoriailpoggio.com), produkującej wina. Kolacja połączona z degustacją produktów regionalnych, w tym toskańskich przystawek i ciasteczek cantuccini. W menu: bruschetta, wędliny, ser, pasta al ragu, 2 rodzaje wina, espresso. Powrót do hotelu i nocleg.

4. DZIEŃ
Śniadanie. Zwiedzanie FLORENCJI - miasta Medyceuszy i stolicy Toskanii: kościół franciszkański Santa Croce z cenotafem Dantego, grobowcami Michała Anioła, Galileusza, Machiavellego, Rossiniego, spacer przez dzielnicę Dantego do religijnego serca miasta z baptysterium, do którego prowadzą słynne "rajskie drzwi" Ghibertiego, katedra Santa Maria del Fiore z olbrzymią kopułą Brunelleschiego oraz dzwonnica Giotta. Przejście przez Piazza Signoria na Ponte Vecchio - most złotników. Wizyta w renesansowym Palazzo Pitti i przyległych ogrodach Boboli. Czas wolny. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

5. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do AREZZO. Zwiedzanie: kościół św. Franciszka z cyklem fresków "Legenda Krzyża" Piero della Francesco, Piazza Grande otoczony średniowiecznymi domami, znany z filmu Roberta Benigniego "Życie jest piękne", katedra ze wspaniałymi witrażami. Przejazd do CORTONY opisanej przez Frances Mayes w książce "Pod słońcem Toskanii". Spacer wąskimi, malowniczymi uliczkami z zachowaną zabudową średniowieczną. Zwiedzanie: Piazza della Repubblica, Piazza Garibaldi, katedra, kościół San Francesco, gotycki kościół San Domenico. Kolejny punkt programu to CHIANTI - słynny region między Florencją a Sieną, z winnicami i pięknymi miasteczkami. To właśnie stąd pochodzi słynne wino Chianti Classico. Przejazd do winnicy Castello di Meleto (www.castellomeleto.it), która znajduje się w XIII-wiecznym zamku na wzgórzu i specjalizuje się w produkcji win Chianti Classico, Riserva i Castello di Meleto Fiore. Oprócz win wytwarza się tu również dwa rodzaje grappy oraz oliwę z oliwek. Zapoznanie się z procesem produkcyjnym wina Chianti, degustacja wina, grappy i oliwy. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

6. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do SIENY, jednego z najpiękniejszych średniowiecznych miast europejskich. Zwiedzenie: kościół św. Dominika z relikwiami św. Katarzyny Sieneńskiej, Piazza del Campo - plac w kształcie muszli, gdzie odbywają się słynne wyścigi konne Palio, katedra z rzeźbami Nicola i Giovanniego Pisano, Donatella, Michała Anioła i freskami Pinturicchia. Spacer po Via di Citta, przy której stoją piękne patrycjuszowskie domy i wspaniałe pałace. Przejazd do SAN GIMIGNANO zwanego Średniowiecznym Manhattanem, którego historyczne centrum zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zwiedzanie: brukowany Piazza della Cisterna, Piazza del Duomo; kościół kolegiacki z cyklami fresków autorstwa Bartolo di Frediego i Barna da Sieny. Spacer ulicą San Giovanni, na której znajdują się sklepiki z rzemiosłem artystycznym. Czas wolny. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

7. DZIEŃ
Śniadanie. Całodzienna wycieczka fakultatywna (za dodatkową opłatą na miejscu) na wyspę ELBA - perłę Morza Tyrreńskiego z pięknymi plażami i przejrzystą wodą. Przejazd do Piombino i promowanie na Elbę. Przyjazd do PORTOFERRAIO, największego miasta wyspy. Wycieczka do najpiękniejszych zakątków wyspy słynnej z malowniczych pejzaży i pobytu Napoleona. Powrót do Portoferraio. Wizyta w Villa del Mulini - rezydencji Napoleona na wygnaniu. Czas wolny na plażowanie. Przeprawa promowa do Piombino. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

8. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do PISTOI, miasta niegdyś dorównującego świetnością Florencji. Spacer po bardzo starym centrum z jednym z najpiękniejszych średniowiecznych placów we Włoszech: Piazza Duomo, katedra św. Zeno z ołtarzem św. Jakuba wykonanym z wytłaczanego srebra, baptysterium i dzwonnica. Czas wolny. Wyjazd do Polski.

9. DZIEŃ
Przyjazd do Polski.

Wydarzenia:

16 czerwca - "luminara" di San Ranieri - oświetlenie setkami maleńkich lampionów brzegów Arno w Pizie dzień przed świętem patrona miasta. 17 czerwca - regaty historycznych łodzi na cześć San Ranieriego.


UWAGI
   1. Bilety wstępu i lokalni przewodnicy: ok. 80 EUR.
   2. Opłaty fakultatywne: wycieczka do Pizy, Lukki oraz degustacja z kolacją w Fattoria il Poggio - 26 EUR; wycieczka na Elbę - 35 EUR (nie obejmuje biletów wstępów i lokalnych przewodników - ok. 10 EUR). Wymagane min. 25 os.

Zobacz również inne popularne hotele w okolicy / Wycieczki objazdowe polecane na wypoczynek i wczasy last minute w Włochy

Newsletter

Dopisz się do newslettera i bądź na bieżąco informowany o promocjach i nowościach:
Travelzone.pl zapewnia najwyższe standardy bezpieczeństwa transakcji z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii szyfrowania danych
we współpracy z profesjonalnymi partnerami oferującymi bezpieczne płatności internetowe dla sklepów i serwisów,
akceptację kart Visa, MasterCard/EuroCard, JCB, Diners Club, Maestro i Visa Electron
a także szybkich przelewów internetowych (takich jak mTransfer, iPko).
Biuro Obsługi Klienta:

+48 801 00 31 26 (infolinia)
+48 24 36 23 996

pon.-pt. 09:00-19:00
sob.-niedz. NIECZYNNE

Formularz kontaktowy Tagi

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - szczegóły

DOTACJE NA INNOWACJE FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ROZWOJU INNOWACYJNEJ GOSPODARKI

Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki oraz regulamin serwisu. Akceptuję Czytaj więcej