• oferty last minute 10 touroperatorów

Hotel Włochy - Sycylia 8 dni (wycieczka objazdowa) - opinie, oferta, cena

Wycieczki objazdowe - Włochy

Zobacz kalendarz najniższych cen i sprawdź ceny dla tej oferty.

Oferta hotelu Włochy - Sycylia 8 dni (wycieczka objazdowa) obejmuje:

Program wycieczki
Warszawa - Lamezia Terme/Palermo - Etna - Taormina - Siracusa - Nato - Caltagirone - Agrigento - Erice - Palermo - Monreale - Cefalu - Lamezia Terme/Palermo - Warszawa

Dzień 1
Zbiórka na lotnisku Okęcie. Przelot do Lamezia Terme/Palermo. Transfer na wyspę kwitnących cytryn, Sycylię. Zakwaterowanie w hotelu na Sycylii w okolicach Katanii. Nocleg.

Dzień 2
Śniadanie w hotelu. Po śniadaniu czas wolny, przeznaczony na odpoczynek lub wycieczkę fakultatywną (Etna i Taormina). Cena wycieczki (ok.20 EURO)obejmuje wjazd autokarem na wysokość 1800 m n.p.m., na najwyższy czynny wulkan w Europie (3340 m n.p.m.), gdzie można podziwiać charakterystyczny krajobraz formowany w ciągu wieków przez zastygłą lawę z erupcji wulkanicznych. Istnieje możliwość wjazdu samochodem terenowym (za dodatkową opłatą)na wysokość 2800 m n.p.m. Po południu zwiedzanie Taorminy, znanego kurortu o średniowiecznej) i barokowej zabudowie, z maleńkimi, wąskimi uliczkami i ukwieconymi balkonami. Zwiedzanie teatru greckiego z III wieku p.n.e. Czas wolny. Powrót do hotelu. Nocleg.

Dzień 3
Śniadanie w hotelu. Wyjazd do Syrakuz. Zwiedzanie z przewodnikiem wykopalisk archeologicznych: teatr grecki, rzymski amfiteatr, kamieniołomy, oraz wyspy Ortigia: katedra, źródło Aretusy, ruiny świątyni Apolla. Po południu przejazd do jednego z barokowych miasteczek, Noto lub Acireale. Czas wolny. Przejazd do hotelu w okolicach Piazza Armerina, zakwaterowanie, nocleg.

Dzień 4
Śniadanie w hotelu. Przejazd do Villa del Casale, która znajduje się ok. 6 km od Piazza Armerina. Zwiedzanie z przewodnikiem bardzo dobrze zachowanej rezydencji arystokraty rzymskiego z czasów imperium, ze słynnymi mozaikami. Po południu przejazd do Caltagirone, pięknie położonego miasteczka z ciekawymi zabytkami. Caltagirone to również miejsce produkcji sycylijskiej ceramiki, której przykładem są słynne schody prowadzące do kościoła na szczycie wzgórza. Pionową płaszczyznę każdego ze stopni pokrywa inny wzór ceramiczny. Powrót do hotelu.

Dzień 5
Śniadanie w hotelu. Po śniadaniu przejazd do Agrigento. Zwiedzanie z przewodnikiem Valle dei Templi, doliny starożytnych świątyń, wpisanej na światową listę zabytków UNESCO: Świątyni Zgody, świątyni Junony, świątyni Herkulesa. Po południu przejazd do Erice, zwiedzanie z przewodnikiem. Przejazd do hotelu w okolicach Trapani, zakwaterowanie, nocleg.

Dzień 6
Śniadanie w hotelu. Wyjazd do Palermo. Zwiedzanie z przewodnikiem katedry i pałacu królewskiego z Kaplicą Pallatyńską, wspaniałego dzieła sztuki kultury arabsko - normańskiej. Przejazd do Monreale i zwiedzanie wspaniałego ośrodka religijno - kulturalnego z przepiękną i starą katedrą, znaną z zabytkowych drzwi wejściowych i złotych mozaik, a także z krużganków z rzeźbionymi i inkrustowanymi kolumienkami. Przejazd do hotelu w okolicach Palermo lub Trabia, nocleg.

Dzień 7
Śniadanie w hotelu. Zwiedzanie Cefalu z katedrą z czasów normańskich. Przyjazd do hotelu tranzytowego na Sycylii (dot. przylotu do Palermo) lub przeprawa promowa i nocleg w hotelu w okolicach Lamezia Terme (dot.przylotu do Lamezia Terme).

Dzień 8
Śniadanie w hotelu. Wykwaterowanie. Czas wolny. Transfer na lotnisko w Lamezia Terme/ Palermo. W zależności od wykupionego wariantu: wylot do Warszawy.

Dodatkowe informacje
Tour Italia i Sycylia 15 dni ” jest połączeniem imprezy „Tour Italia 8 dni ” i „Sycylia 8 dni ” (mozliwe tylko z przelotem do Lamezia Terme). Kolejność zwiedzania może ulec zmianie, również kolejność realizacji imprezy (7-dniowego zwiedzania i 7-dniowego pobytu) może być realizowana zamniennie i jest uzależniona od Organizatora. Orientacyjne ceny biletów wstępu do zwiedzanych obiektów oraz opłaty za przewodników lokalnych wynoszą: „Sycylia 8 dni ”, „Sycylia i Kalabria 15 dni ” - ok. 120 EURO oraz „Tour Italia i Sycylia 15 dni ” - ok.220 EURO. Możliwość dokupienia 6 obiadokolacji (lub 12 w przypadku „Tour Italia i Sycylia 15 dni ”) serwowanych w hotelach podczas objazdu w godz. wieczornych.

Zobacz również inne popularne hotele w okolicy / Wycieczki objazdowe polecane na wypoczynek i wczasy last minute w Włochy

Newsletter

Dopisz się do newslettera i bądź na bieżąco informowany o promocjach i nowościach:
Travelzone.pl zapewnia najwyższe standardy bezpieczeństwa transakcji z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii szyfrowania danych
we współpracy z profesjonalnymi partnerami oferującymi bezpieczne płatności internetowe dla sklepów i serwisów,
akceptację kart Visa, MasterCard/EuroCard, JCB, Diners Club, Maestro i Visa Electron
a także szybkich przelewów internetowych (takich jak mTransfer, iPko).
Biuro Obsługi Klienta:

+48 801 00 31 26 (infolinia)
+48 24 36 23 996

pon.-pt. 09:00-19:00
sob.-niedz. NIECZYNNE

Formularz kontaktowy Tagi

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - szczegóły

DOTACJE NA INNOWACJE FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ROZWOJU INNOWACYJNEJ GOSPODARKI

Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki oraz regulamin serwisu. Akceptuję Czytaj więcej