• oferty last minute 10 touroperatorów
Hotel Włochy - Sycylia i Kalabria - Po obu stronach Cieśniny Mesyńskiej (wycieczka objazdowa)

Hotel Włochy - Sycylia i Kalabria - Po obu stronach Cieśniny Mesyńskiej (wycieczka objazdowa) - opinie, oferta, cena

Wycieczki objazdowe - Włochy

Zobacz kalendarz najniższych cen i sprawdź ceny dla tej oferty.

Oferta hotelu Włochy - Sycylia i Kalabria - Po obu stronach Cieśniny Mesyńskiej (wycieczka objazdowa) obejmuje:

Program wycieczki

Taormina i groźna Etna, Savoca i Forza D’Agro’ - miasta ojca chrzestnego, Wulkaniczne Wyspy Liparyjskie, Katania i Palermo, Cefalu - miasto Normanów, Mesyna - z widokiem na cieśninę i Kalabrię, Dla chętnych dodatkowy tydzień pobytu na Kalabrii

Dzień 1
Zbiórka na poszczególnych lotniskach, przy stanowisku odpraw, na 2 godziny przed wylotem samolotu. Przylot do Lamezia di Terme, spotkanie z pilotem. Transfer do hotelu w ok. Lamezia di Terme, nocleg. (Trasa ok. 120 km)

Dzień 2
Po śniadaniu przejazd i przeprawa promem do Mesyny, antycznego miasta zniszczonego trzęsieniem ziemi w 1908 r. W programie: zwiedzanie odbudowanej katedry z przepięknymi mozaikami oraz wjazd na taras panoramiczny skąd rozpościera sie widok na najwyższy przesmyk cieśniny Mesyńskiej. Nocleg w hotelu w północno-wschodniej części wyspy (ok. Giardini Naxos, Taorminy, Fondachello, Katanii). (Trasa ok. 200 km)

Dzień 3
Po śniadaniu zwiedzanie miejscowości, w których kręcono sceny z filmu „Ojciec chrzestny”. Forza D’Agro’ - malowniczego miasteczka zbudowanego na skale, z której przepięknie widać wybrzeże jońskie i Kalabrie. Forza d’Agro znane jest z wąskich uliczek, ruin zamku z XII w. oraz klasztoru Św. Trójcy. Kolejno zwiedzanie Savoca - późnośredniowiecznego miasteczka założonego w XII w. przez króla Rogera II. W programie: Kościół św. Nicolo, klasztor Kapucynów gdzie znajdują sie słynne mumie oraz przystanek w barze Vitelli gdzie właściciele wspominają czasy kiedy kręcono tu sceny ze słynnego filmu i gdzie można spróbować najlepszą granite cytrynową na wyspie. Powrót do hotelu na nocleg. (Trasa ok.120 km)

Dzień 4
Po śniadaniu przejazd na Etnę - największy i najwyższy czynny wulkan w Europie - wjazd na wysokość ok. 2000 m n.p.m. Spacer po jednym z wygasłych kraterów oraz opcjonalnie możliwość wjazdu specjalnym busem terenowym na wysokość ok. 3000 m n.p.m., w pobliże głównego krateru (płatne dodatkowo). Po południu przejazd do zawieszonej na skałach Taorminy - najsłynniejszego kurortu na wyspie. Spacer po fascynującym starym mieście, wizyta w Teatrze Antycznym - najpiękniejszym starożytnym, greckim teatrze we Włoszech, skąd rozciąga się wspaniała panorama na Etnę i wybrzeże Morza Jońskiego. Powrót do hotelu na nocleg. (Trasa ok. 120 km)

Dzień 5
Po śniadaniu przejazd do Katanii, największego i najbardziej dynamicznie rozwijającego się miasta na wschodnim wybrzeżu. Oryginalny charakter zawdzięcza ona użyciu do budowy domów i kościołów kamienia wulkanicznego, ładnie kontrastującego z białymi dekoracjami. Zwiedzanie katedry św. Agaty. Następnie przejazd Cefalu, miasta malowniczo położonego u podnóża masywu skalnego La Rocca. W programie zwiedzanie normańskiej katedry z mozaikami oraz spacer po miasteczku, które z wioski rybackiej przekształca się w wakacyjny kurort. Zakwaterowanie w hotelu i nocleg w ok. Cefalu. (Trasa ok. 220 km)

Dzień 6
Po śniadaniu rejs na Wyspy Liparyjskie (Vulcano, Lipari) malownicze wysepki pochodzenia wulkanicznego. Możliwość kąpieli w błotach siarkowych, plażowania lub wspinaczki na krater. Przejazd na nocleg do hotelu w ok. Cefalu. (Trasa ok. 100 km)

Dzień 7
Po śniadaniu wykwaterowanie, przejazd do Palermo i zwiedzanie zaskakującej, pełnej kontrastów stolicy wyspy z katedrą budowaną przez kilka stuleci. Następnie przejazd do hotelu w ok. Lamezia di Terme, nocleg. (Trasa ok. 350 km)

Dzień 8
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Następnie transfery:
- dla Klientów pozostających na drugi tydzień wypoczynku - przejazd do wybranego hotelu na Kalabrii (w niektórych terminach transfer możliwy przez lotnisko), pobyt w dniach 8 - 14, a 15 dnia wylot do Polski,
- dla Klientów powracających do Polski transfer na lotnisko i powrót do Polski.

Uwaga!
- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
- Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych, centrach historycznych i innych obiektach turystycznych.
- Taksy klimatyczne płatne na miejscu, bezpośrednio w hotelach.

Uwaga! Za dopłatą istnieje możliwość przedłużenia wycieczki o tydzień pobytu na Kalabrii w wybranym przez Państwa hotelu. Opisy hoteli w dalszej części katalogu. Więcej ofert w systemie rezerwacyjnym i w katalogu "Wypoczynek - Kalabria".

Hotele **/*** klasy turystycznej - położone w okolicach miastach, na trasach pomiędzy zwiedzanymi miastami (7 rozpoczętych dób hotelowych: pn.-wsch. Sycylia/Giardini Naxos/Taormina/Fondachello/Katania - 3, Lemezia di Terme/Reggio di Calabria - 2, Cefalu - 2).
Pokoje: skromnie urządzone, 2 - i 3 - osobowe z łazienkami. Zazwyczaj brak lodówek i klimatyzacji w pokojach.
Do dyspozycji gości: restauracja, czasem bar.
Wyżywienie: śniadania kontynentalne (pieczywo, masło, dżem, kawa, mleko) oraz za dopłatą obiadokolacje (możliwe w pobliskiej włoskiej restauracji), napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo.
Kategoria lokalna: **/***

Cena obejmuje
przelot samolotem czarterowym, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (7 lub za dopłatą 14 rozpoczętych dób hotelowych), przejazdy klimatyzowanym autokarem, 7 śniadań kontynentalnych, za dopłatą obiadokolacje (6), opiekę polskiego pilota i rezydenta podczas pobytu, program turystyczny j.w., ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje
biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, kosztów rezerwacji biletów do zwiedzanych obiektów, obsługi grupy w systemie TGS, podatków turystycznych.
Orientacyjny koszt uczestnictwa w programie ok. 195 EUR płatne obowiązkowo pilotowi jako pakiet. Nie obejmuje podatków turystycznych - łącznie dodatkowo ok. 8 EUR (płatne bezpośrednio w hotelach) oraz dodatkowych posiłków i napoi, innych wydatków osobistych oraz wycieczek lokalnych.
Wycieczki lokalne: wjazd na Etnę na wysokość ok. 3000 m n.p.m. ok. 75 EUR.

Zniżki obowiązują dla:
- osób poniżej 25 roku życia (za okazaniem dokumentu tożsamości).
- nauczycieli z międzynarodową kartą nauczycielską.

Uwaga! Powyższe ceny oraz wysokość opłat za pakiet uczestnictwa w programie podane zostały na dzień 31.08.2014 r. i mogą ulec zmianie.

Hotel znany jest również jako:

Zobacz również inne popularne hotele w okolicy / Wycieczki objazdowe polecane na wypoczynek i wczasy last minute w Włochy

Newsletter

Dopisz się do newslettera i bądź na bieżąco informowany o promocjach i nowościach:
Travelzone.pl zapewnia najwyższe standardy bezpieczeństwa transakcji z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii szyfrowania danych
we współpracy z profesjonalnymi partnerami oferującymi bezpieczne płatności internetowe dla sklepów i serwisów,
akceptację kart Visa, MasterCard/EuroCard, JCB, Diners Club, Maestro i Visa Electron
a także szybkich przelewów internetowych (takich jak mTransfer, iPko).
Biuro Obsługi Klienta:

+48 801 00 31 26 (infolinia)
+48 24 36 23 996

pon.-pt. 09:00-19:00
sob.-niedz. NIECZYNNE

Formularz kontaktowy Tagi

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - szczegóły

DOTACJE NA INNOWACJE FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ROZWOJU INNOWACYJNEJ GOSPODARKI

Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki oraz regulamin serwisu. Akceptuję Czytaj więcej