• oferty last minute 10 touroperatorów

Hotel Włochy - Tour Italia 8 dni (wycieczka objazdowa) - opinie, oferta, cena

Wycieczki objazdowe - Włochy

Zobacz kalendarz najniższych cen i sprawdź ceny dla tej oferty.

Oferta hotelu Włochy - Tour Italia 8 dni (wycieczka objazdowa) obejmuje:

Program wycieczki

Trasa objazdu: Lamezia Terme–Matera–San Giovani Rotondo–Rzym–Watykan-Monte Cassino–Rzym–Watykan–Neapol–Wezuwiusz -Pompeje- Lamezia Terme. Długość objazdu ok. 162 km. Lamezia Terme - Matera ok. 263 km, Matera - San Giovanni Rotondo ok. 228 km, San Giovanni Rotondo - Monte Cassino ok.235 - Rzym ok. 150 km, Rzym - Neapol ok. 227 km, Neapol - Costiera Amalfitana ok. 130 km, Costiera Amalfitana- Vietri Sul Mare ok. 20 km, Vietri Sul Mare - Lamezia Terme ok. 370 km.

Dzień 1
Zbiórka, wylot do Lamezia Terme. Powitanie i transfer z lotniska do hotelu, zakwaterowanie.

Dzień 2.
Śniadanie, przejazd do Matery. Miasto jest przykładem zderzenia starożytności z nowoczesnością. Część miasta stanowi rozległe siedlisko wydrążone w skałach, na które składają się domy mieszkalne, dziedzińce, magazyny i miejsca kultu. Wszystko wzbogacone jest malowidłami ściennymi, świadczącymi o wpływie sztuki bizantyjskiej. Po przeciwnej stronie podobne kamienne zabudowania stanowią tło dla biur i mieszkań tętniącej życiem Matery, której sassi (kamienie) wpisane są na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Przejazd do hotelu w okolicy Foggi. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 3
śniadanie, przejazd do San Giovanni Rotondo z klasztorem kapucynów Santa Maria Delle Grazie, w którym żył i nauczał Ojciec Pio. Przejazd do Monte Casino. Zwiedzanie multimedialnego muzeum Bitwy o Monte Cassino, które przedstawia historię, łącząc film i teatr z efektami trójwymiarowymi. Odwiedzimy także cmentarz Monte Cassino miejsce spoczynku poległych polskich żołnierzy II Korpusu Sił Zbrojnych na Zachodzie wraz z dowódcą Gen. W. Andersem. Staniemy aby przeczytać: „Przechodniu, powiedź Polsce, żeśmy polegli wierni jej służbie”. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 4
Po śniadaniu przejazd do Rzymu nazwanego przez Bayrona „Miastem Dusz”. Zwiedzanie Kapitolu, który od początku powstania Rzymu był twierdzą, sanktuarium oraz symbolem miasta. Forum Romanum, którego inna nazwa brzmi Forum Magnum. Jest najstarszym placem w Rzymie. Otoczony jest sześcioma z siedmiu wzgórz: Kapitolem, Palatynem, Celiusem, Eskwilinem, Wiminałem i Kwirynałem. Koloseum - największy eliptyczny amfiteatr, wzniesiony przez cesarzy z dynastii Flawiuszów między 70 a 82 r.(z zewnątrz), zwiedzanie Panteonu, który jest jednym z najwspanialszych i jednocześnie najlepiej zachowanych budowli z czasów starożytnego Rzymu. Dalsze zwiedzanie kolejno obejmuje: Piazza Navona ze stojącą na środku fontanną dei Fiumi, 138 stopniowe schody i plac Hiszpański stanowiące tło pokazów mody, barokową fontannę di Trevi, słynną z filmu Felliniego „La dolce Vita” w której warto zostawić kilka monet na dnie, aby tam wrócić. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 5
śniadanie, przejazd do Watykanu czyli włoskiego Cita del Vaticano - najmniejszego państwa. Zwiedzimy XVI w. zespół pałacowo-kościelny z Bazyliką Świętego Piotra. Drugi co do wielkości kościół na świecie o pow. 23 tyś m2. Powstał w miejscu ukrzyżowania i pochowania Św. Piotra. Zniewalająca ogromem i pięknem kopuła ze szczytem na wysokości 119 m jest dziełem Michała Anioła. Bazylika oraz jej podziemia stanowią miejsce pochówku papieży. Tutaj również spoczywa Jan Paweł II. Następnie zwiedzimy Muzea Watykańskie i Kaplicę Sykstyńską, która została ufundowana w XV wieku przez papieża Sykstusa. Kaplica zdobiona jest freskami Michała Anioła, Pinturicchia, Signorellego, Botticellego, Ghirlandaio oraz Rossellego. Przejazd w okolice Neapolu. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

Dzień 6
Śniadanie, przejazd do tarasowo położonego nad Morzem Tyrreńskim Neapolu. Miasto określone Bombajem Europy było kolebką kultury renesansu, oknem na południe. Po spacerze przejazd w okolicę wulkanu Wezuwiusz, jednego z pięciu najniebezpieczniejszych wulkanów świata. Jego nieprzewidywalna przez wieki natura i niszczycielskie popioły wulkaniczne w 79 r. n.e. pogrzebały zamieszkałe przez blisko 2 tys osób Pompeje. W przypadku dobrej pogody (o ile warunki atmosferyczne pozwolą) zdobędziemy Wezuwiusz, następnie przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

Dzień 7
Śniadanie i przejazd do miasteczka na Costiera Amalfitana - Vietri sul Mare. Miasto zbudowane jest na małym cyplu, z widokiem na imponującą wieżę Saracena. Vietri sul Mare słynie z wyrobów ceramiki już od XV wieku. Po południu przejazd do Pompejów, jednego z trzech miast w dawnej prowincji cesarskiej. Miasto zasypane przez pyły wulkaniczne (79 r. n. e.), stało się cmentarzyskiem dla swoich mieszkańców. Dziś dzięki doskonale zakonserwowanym budowlom i przedmiotom, jest prawdziwą makietą rzymskiego miasta średniej wielkości.

Dzień 8
Dla klientów, którzy wykupili program 8 dni, wykwaterowanie z hotelu, transfer na lotnisko w Lamezia Terme. Wylot do Polski.

Dodatkowe informacje
Kolejność zwiedzania może ulec zmianie, również kolejność realizacji imprezy (7-dniowego zwiedzania i 7-dniowego pobytu) może być realizowana zamniennie i jest uzależniona od Organizatora. Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów oraz opłaty za przewodników lokalnych nie są wliczone w cenę wycieczki koszt jest ok. 120 EURO. Możliwość dokupienia 6 obiadokolacji (lub 12 w przypadku „Tour Italia i Sycylia 15 dni serwowanych w hotelach podczas objazdu w godz. wieczornych. Możliwość połączenia dwóch objazdów wg programu „Tour Italia i Sycylia 15 dni ”.

Zobacz również inne popularne hotele w okolicy / Wycieczki objazdowe polecane na wypoczynek i wczasy last minute w Włochy

Newsletter

Dopisz się do newslettera i bądź na bieżąco informowany o promocjach i nowościach:
Travelzone.pl zapewnia najwyższe standardy bezpieczeństwa transakcji z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii szyfrowania danych
we współpracy z profesjonalnymi partnerami oferującymi bezpieczne płatności internetowe dla sklepów i serwisów,
akceptację kart Visa, MasterCard/EuroCard, JCB, Diners Club, Maestro i Visa Electron
a także szybkich przelewów internetowych (takich jak mTransfer, iPko).
Biuro Obsługi Klienta:

+48 801 00 31 26 (infolinia)
+48 24 36 23 996

pon.-pt. 09:00-19:00
sob.-niedz. NIECZYNNE

Formularz kontaktowy Tagi

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - szczegóły

DOTACJE NA INNOWACJE FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ROZWOJU INNOWACYJNEJ GOSPODARKI

Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki oraz regulamin serwisu. Akceptuję Czytaj więcej