• oferty last minute 10 touroperatorów
Hotel Włoski Niezbędnik dla Comfortowych (wycieczka objazdowa)

Hotel Włoski Niezbędnik dla Comfortowych (wycieczka objazdowa) - opinie, oferta, cena

Wycieczki objazdowe - Włochy

Zobacz kalendarz najniższych cen i sprawdź ceny dla tej oferty.

Oferta hotelu Włoski Niezbędnik dla Comfortowych (wycieczka objazdowa) obejmuje:

Program wycieczki

Noclegi tranzytowe na terenie Włoch, Wenecja - rejs gondolami po Canale Grande, Florencja - stolica Toskanii, Rzym - potęga Imperium, Watykan – wizyta przy grobie Jana Pawła II, Asyż - miasto Św. Franciszka

Dzień 1
Wyjazd z Polski. Przejazd przez Czechy i Austrię. Późnym wieczorem zakwaterowanie i nocleg w hotelu w okolicach Udine (w tym dniu nie ma obiadokolacji w hotelu). Po drodze planowane są krótkie postoje. (Trasa ok. 950 km)

Dzień 2
Śniadanie, w godzinach przedpołudniowych przyjazd do Wenecji na parking Punta Sabbioni lub Tronchetto, a następnie rejs barką turystyczną na Plac Św. Marka. Kolejnym punktem programu będzie spacer po dzielnicy San Marco, która skupia najważniejsze zabytki miasta: Bazylikę Św. Marka, Pałac Dożów i Wieżę Dzwonniczą - najwyższą budowlą w mieście. Zwiedzanie zakończymy przy słynnym Moście Rialto. Następnie czas wolny. Po południu rejs gondolami po Canale Grande. Wieczorem przejazd do hotelu w ok. Wenecji na nocleg. (Trasa ok. 100 km)

Dzień 3
Po śniadaniu, wykwaterowanie z hotelu, około południa przyjazd do Florencji. Zwiedzanie miasta zaczniemy od Kościoła Św. Krzyża z nagrobkami sławnych Florentyńczyków, Placu Ratuszowego, malowniczego Mostu Złotników oraz Katedry Santa Maria del Fiore, przykrytej wspaniałą kopułą o średnicy prawie 50 metrów i najstarszego budynku miasta, czyli Baptysterium, do którego prowadzą słynne Rajskie Wrota. Następnie czas wolny. Przejazd do hotelu w ok. Rzymu. Możliwość realizacji wycieczki lokalnej do Padwy (płatna dodatkowo). Zakwaterowanie i nocleg. (Trasa ok. 350 km)

Dzień 4
Po śniadaniu przejazd do Rzymu. Następnie zwiedzanie Muzeów Watykańskich (jedne z największych zbiorów sztuki na świecie z eksponatami od antyku po wiek dwudziesty) oraz Kaplicy Sykstyńskiej ze słynnymi freskami Michała Anioła. Kolejno zwiedzanie Bazyliki Św. Piotra zbudowanej na miejscu grobu świętego. Szczególnej uwadze polecamy Pietę Michała Anioła, wspaniały baldachim wykonany przez Berniniego oraz posąg Św. Piotra. W programie także wizyta przy grobie Jana Pawła II. Na zakończenie dnia wieczór włoski w stylowej restauracji (płatny dodatkowo). Późnym wieczorem powrót do hotelu na nocleg. (Trasa:ok. 200 km)  
Uwaga! W tym dniu nie ma obiadokolacji w hotelu.

Dzień 5
Po śniadaniu przejazd do Watykanu na audiencję generalną (podczas pobytu Papieża w Rzymie). Następnie zwiedzanie barokowej części Rzymu: Plac Navona, Plac Hiszpański z fontanną Barcaccia w kształcie łodzi, schody hiszpańskie z kaskadą balustrad i balkonów oraz słynną Fontanną di Trevi. Kolejnym etapem zwiedzania będą zabytki antyczne: przejdziemy śladami starożytnych Rzymian przez Panteon, Kapitol, Forum Romanum, Koloseum (podziwiane z zewnątrz), kończąc spacer przy Łuku Konstantyna. Wieczorem powrót do hotelu w ok. Rzymu, zakwaterowanie i nocleg. (Trasa ok. 100 km)

Dzień 6
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Asyżu - miasta Św. Franciszka. Krótkie zwiedzanie Bazyliki Św. Franciszka: dolnej z grobowcem świętego oraz górnej z pięknymi freskami Giotta. Krótki spacer po średniowiecznych, pełnych uroku uliczkach miasta. W godzinach wieczornych przyjazd do hotelu w ok. Udine. Zakwaterowanie, nocleg (w tym dniu nie ma obiadokolacji w hotelu). (Trasa ok. 520 km)

Dzień 7
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przyjazd do Polski w godzinach wieczornych (Katowice ok. 20:00). (Trasa: ok. 860 km)  

Uwagi!
Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych, centrach historycznych i innych obiektach turystycznych. Z uwagi na przepisy dotyczące ruchu turystycznego w Rzymie przy zwiedzaniu konieczne będzie korzystanie ze środków komunikacji miejskiej. Taksy klimatyczne płatne na miejscu, bezpośrednio w hotelach.

Wycieczka w wersji Comfort, to oprócz niezapomnianych doznań związanych ze zwiedzaniem i podróżowaniem szereg udogodnień dodatkowych, takich jak: nocleg tranzytowy na wyjeździe i podczas powrotu, maksymalnie 56 osób w autokarze, hotele z klimatyzacją, welcome drink oraz w miarę możliwości dodatkowa pomoc podczas przesiadek. Jak zawsze gwarantujemy również profesjonalną kadrę w postaci starannie dobranych pilotów oraz kierowców.


Zakwaterowanie na objeździe
Hotele **/*** (6 rozpoczętych dób hotelowych: noclegi tranzytowe na terenie Włoch/ Udine (2), Wenecja/ Padwa (1), Chianciano Terme (1), Rzym/ Fiuggi/ Fiano Romano (2) -położone są w okolicach miast (30-65 km do centrum), w miastach satelickich, na trasach pomiędzy zwiedzanymi miastami.
Pokoje: pokoje 2 i 3-osobowe z łazienkami i klimatyzacją.
Do dyspozycji gości: restauracja.
Wyżywienie: śniadania kontynentalne (pieczywo, masło, dżem, kawa, mleko).
Kategoria lokalna: ***

Cena obejmuje: przejazd komfortowym autokarem (WC, klimatyzacja, bar, video), zakwaterowanie w hotelach (6 rozpoczętych dób hotelowych), 6 śniadań kontynentalnych, za dopłatą kolacje (3), program turystyczny j.w., opiekę polskiego pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przejazdów komunikacją miejską (w tym rejsu barką turystyczną i gondolami w Wenecji oraz metra w Rzymie), lokalnych przewodników, kosztów rezerwacji biletów do zwiedzanych obiektów, obsługi grupy w systemie Tour Guide, podatków turystycznych na terenie Włoch, wycieczek lokalnych (Padwa - 10 EUR, wieczór włoski - 30 EUR), dodatkowych posiłków i napoi oraz innych wydatków osobistych.
Orientacyjny koszt uczestnictwa w programie (bilety wstępu i ich rezerwacja, przewodnicy, rejs statkiem i gondolami, przejazdy metrem, system Tour Guide) ok. 118 EUR płatne obowiązkowo pilotowi jako pakiet (nie obejmuje podatków turystycznych - łącznie dodatkowo ok. 3 EUR – płatne bezpośrednio w hotelach).

Zniżki obowiązują dla:
- uczniów, studentów - bilety ulgowe za okazaniem legitymacji uczniowskiej/ studenckiej.
- inwalidów, za okazaniem legitymacji inwalidzkiej ze stopniem upośledzenia.

Wycieczki lokalne: wieczór włoski 30 EUR, Padwa 10 EUR. Wycieczka odbywa się przy znacznej liczbie chętnych.

We Włoszech używa się innych typów gniazdek niż w Polsce. Zazwyczaj występują gniazdka typu L, z trzema dziurkami w jednym rzędzie. Pasują do nich polskie cienkie wtyczki (jak od ładowarki do telefonu). Natomiast nie pasują okrągłe grube wtyczki (jak od suszarki do włosów czy zasilacza do laptopa). W takich przypadkach konieczne jest używanie adaptera (przejściówki). Dostępne są one w hotelowych recepcjach (bezpłatnie), można także zakupić je w Polsce w supermarketach budowlanych (ok. 20 zł) lub we Włoszech w większych supermarketach (ok. 1,5 EUR).

Hotel znany jest również jako:

Zobacz również inne popularne hotele w okolicy / Wycieczki objazdowe polecane na wypoczynek i wczasy last minute w Włochy

Newsletter

Dopisz się do newslettera i bądź na bieżąco informowany o promocjach i nowościach:
Travelzone.pl zapewnia najwyższe standardy bezpieczeństwa transakcji z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii szyfrowania danych
we współpracy z profesjonalnymi partnerami oferującymi bezpieczne płatności internetowe dla sklepów i serwisów,
akceptację kart Visa, MasterCard/EuroCard, JCB, Diners Club, Maestro i Visa Electron
a także szybkich przelewów internetowych (takich jak mTransfer, iPko).
Biuro Obsługi Klienta:

+48 801 00 31 26 (infolinia)
+48 24 36 23 996

pon.-pt. 09:00-19:00
sob.-niedz. NIECZYNNE

Formularz kontaktowy Tagi

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - szczegóły

DOTACJE NA INNOWACJE FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ROZWOJU INNOWACYJNEJ GOSPODARKI

Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki oraz regulamin serwisu. Akceptuję Czytaj więcej