• oferty last minute 10 touroperatorów
Hotel Włoski niezbędnik dla wygodnych (wycieczka objazdowa)

Hotel Włoski niezbędnik dla wygodnych (wycieczka objazdowa) - opinie, oferta, cena

Wycieczki objazdowe - Włochy

Zobacz kalendarz najniższych cen i sprawdź ceny dla tej oferty.

Oferta hotelu Włoski niezbędnik dla wygodnych (wycieczka objazdowa) obejmuje:

Program wycieczki

WŁOSKI NIEZBĘDNIK DLA WYGODNYCH 7 dni
Nocleg tranzytowy na terenie Włoch, Wenecja - rejs gondolami po Kanale Grande, Florencja - stolica Toskanii, Rzym - potęga Imperium, Watykan - audiencja papieska, Asyż - miasto Św. Franciszka

Dzień 1
Wyjazd z Polski. Przejazd przez Czechy i Austrię. Późnym wieczorem zakwaterowanie i nocleg w hotelu w okolicach Udine (w tym dniu nie ma obiadokolacji w hotelu). Po drodze planowane są krótkie postoje. (Trasa ok. 950 km)

Dzień 2
Śniadanie, w godzinach przedpołudniowych przyjazd do Wenecji na parking Punta Sabbioni lub Tronchetto, a następnie rejs barką turystyczną na Plac Św. Marka. Kolejnym punktem programu będzie spacer po dzielnicy San Marco, która skupia najważniejsze zabytki miasta: Bazylikę Św. Marka, Pałac Dożów i Wieżę Dzwonniczą - najwyższą budowlą w mieście. Zwiedzanie zakończymy przy słynnym Moście Rialto. Następnie czas wolny. Po południu rejs gondolami po Canale Grande. Wieczorem przejazd do hotelu w ok. Wenecji na nocleg. (Trasa ok. 100 km)

Dzień 3
Po wczesnym śniadaniu wykwaterowanie, około południa przyjazd do Florencji. Zwiedzanie miasta zaczniemy od Kościoła Św. Krzyża z nagrobkami sławnych Florentyńczyków, Placu Ratuszowego, malowniczego Mostu Złotników oraz Katedry Santa Maria del Fiore, przykrytej wspaniałą kopułą zaprojektowaną przez Brunelleschiego. Podziwiać będziemy również najstarszy budynek miasta, czyli Baptysterium do którego prowadzą słynne Rajskie Wrota. Następnie czas wolny. Możliwość realizacji wycieczki lokalnej do Padwy (płatna dodatkowo). Przejazd do hotelu w ok. Chianciano Terme. Zakwaterowanie i nocleg. (Trasa ok. 350 km)

Dzień 4
Po śniadaniu przejazd do Watykanu. Następnie zwiedzanie Muzeów Watykańskich wraz z Kaplicą Sykstyńską gdzie znajdują się słynne freski Michała Anioła. Kolejno zwiedzanie Bazyliki Św. Piotra, szczególnej uwadze polecamy Pietę Michała Anioła - wspaniały baldachim wykonany przez Berniniego oraz posąg Św. Piotra. W programie wizyta przy grobie Św. Jana Pawła II. Na zakończenie dnia wieczór włoski w stylowej restauracji (płatny dodatkowo). Późnym wieczorem powrót do hotelu na nocleg. (Trasa ok. 100 km)
Uwaga! W tym dniu nie ma kolacji w hotelu.

Dzień 5
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Watykanu na audiencję generalną (podczas pobytu Papieża w Rzymie). Następnie zapraszamy na wyjątkowy spacer po Rzymie. Zwiedzanie rozpoczniemy od części barokowej: Placu Navona, Placu Hiszpańskiego oraz Fontanny di Trevi. Kolejnym etapem zwiedzania będą zabytki antyczne: przejdziemy śladami starożytnych Rzymian przez Panteon, Kapitol, Forum Romanum i Koloseum (podziwiane z zewnątrz) i Łuk Konstantyna. Przejazd do hotelu w ok. Rzymu. Zakwaterowanie i nocleg. (Trasa ok. 100 km)

Dzień 6
Po wczesnym śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Asyżu - miasta Św. Franciszka. Krótkie zwiedzanie Bazyliki Św. Franciszka: dolnej z grobowcem świętego oraz górnej z pięknymi freskami Giotta. Krótki spacer po średniowiecznych, pełnych uroku uliczkach miasta. Następnie przejazd do Polski. Po drodze planowane są krótkie postoje. (Trasa ok. 1350 km)

Dzień 7
Przyjazd do Polski w godzinach popołudniowych (Katowice ok. 13:00).

Uwagi!
- Ww. program należy traktować ramowo i może on ulec zmianie, oczywiście z zachowaniem wszystkich pozycji zwiedzania.
- Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych, centrach historycznych i innych obiektach turystycznych.
- Z uwagi na przepisy dotyczące ruchu turystycznego w Rzymie przy zwiedzaniu konieczne będzie korzystanie ze środków komunikacji miejskiej.
- Taksy klimatyczne płatne na miejscu, bezpośrednio w hotelach.

Zakwaterowanie na objeździe
Hotele **/*** (5 rozpoczętych dób hotelowych: nocleg tranzytowy na terenie Włoch/ Udine - 1, Wenecja/ Padwa - 1, Chcianciano Terme - 1, Rzym/ Fiuggi/ Fiano Romano - 2) -położone są w okolicach miast (30-65 km do centrum), w miastach satelickich, na trasach pomiędzy zwiedzanymi miastami.
Pokoje: skromnie urządzone pokoje 2 i 3-osobowe z łazienkami.
Do dyspozycji gości: restauracja.
Wyżywienie: śniadania kontynentalne (pieczywo, masło, dżem, kawa, mleko).
Kategoria lokalna: **/***

Cena podstawowa obejmuje: przejazd komfortowym autokarem (WC, klimatyzacja, bar, video), zakwaterowanie w hotelach (5 rozpoczętych dób hotelowych), 5 śniadań kontynentalnych, za dopłatą obiadokolacje (3), program turystyczny j.w., opiekę polskiego pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przejazdów komunikacją miejską (w tym rejsu barką turystyczną i gondolami w Wenecji oraz metra w Rzymie), lokalnych przewodników, kosztów rezerwacji biletów do zwiedzanych obiektów, obsługi grupy w systemie TGS, podatków turystycznych na terenie Włoch, wycieczek lokalnych, dodatkowych posiłków i napoi oraz innych wydatków osobistych. Orientacyjny koszt uczestnictwa w programie (bilety wstępu i ich rezerwacja, przewodnicy, rejs statkiem i gondolami, przejazdy metrem, system TGS): ok. 115 EUR płatne obowiązkowo pilotowi jako pakiet (nie obejmuje podatków turystycznych - łącznie dodatkowo ok. 5 EUR - płatne bezpośrednio w hotelach).

Wycieczki lokalne: wieczór włoski 30 EUR, Padwa 20 EUR. Wycieczka odbywa się przy znacznej liczbie chętnych.

Zniżki obowiązują dla:
- uczniów, studentów - bilety ulgowe za okazaniem legitymacji uczniowskiej/studenckiej.
- inwalidów, za okazaniem legitymacji inwalidzkiej ze stopniem upośledzenia.

We Włoszech używa się innych typów gniazdek niż w Polsce. Zazwyczaj występują gniazdka typu L, z trzema dziurkami w jednym rzędzie. Pasują do nich polskie cienkie wtyczki (jak od ładowarki do telefonu). Natomiast nie pasują okrągłe grube wtyczki (jak od suszarki do włosów czy zasilacza do laptopa). W takich przypadkach konieczne jest używanie adaptera (przejściówki). Dostępne są one w hotelowych recepcjach (bezpłatnie), można także zakupić je w Polsce w supermarketach budowlanych (ok. 20 zł) lub we Włoszech w większych supermarketach (ok. 1,5 EUR).

Hotel znany jest również jako:

Zobacz również inne popularne hotele w okolicy / Wycieczki objazdowe polecane na wypoczynek i wczasy last minute w Włochy

Newsletter

Dopisz się do newslettera i bądź na bieżąco informowany o promocjach i nowościach:
Travelzone.pl zapewnia najwyższe standardy bezpieczeństwa transakcji z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii szyfrowania danych
we współpracy z profesjonalnymi partnerami oferującymi bezpieczne płatności internetowe dla sklepów i serwisów,
akceptację kart Visa, MasterCard/EuroCard, JCB, Diners Club, Maestro i Visa Electron
a także szybkich przelewów internetowych (takich jak mTransfer, iPko).
Biuro Obsługi Klienta:

+48 801 00 31 26 (infolinia)
+48 24 36 23 996

pon.-pt. 09:00-19:00
sob.-niedz. NIECZYNNE

Formularz kontaktowy Tagi

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - szczegóły

DOTACJE NA INNOWACJE FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ROZWOJU INNOWACYJNEJ GOSPODARKI

Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki oraz regulamin serwisu. Akceptuję Czytaj więcej