• oferty last minute 10 touroperatorów

Hotel Włoskie vademecum (wycieczka objazdowa) - opinie, oferta, cena

Wycieczki objazdowe - Włochy

Zobacz kalendarz najniższych cen i sprawdź ceny dla tej oferty.

Oferta hotelu Włoskie vademecum (wycieczka objazdowa) obejmuje:

Program wycieczki
Wenecja - wycieczka po lagunie: wyspy Murano, Burano
Padwa - Św. Antoni i Uniwersytet Padewski
Werona - Miasto Romea i Julii
Mediolan - Stolica Lombardii i mody…
Genua - urocza starówka i antyczny port
Piza - Krzywa Wieża i Pole Cudów
Florencja - Stolica Toskanii i renesansu
Rzym, czyli historia imperium
Asyż - średniowieczne miasto Św.Franciszka

Dzień 1
Wyjazd z Polski według rozkładu jazdy. Przejazd do Włoch przez Czechy i Austrie.

Dzień 2
W godzinach porannych przyjazd do Wenecji, następnie rejs barką turystyczną
po Lagunie Weneckiej. Odwiedzimy hutę szkła na wyspie Murano oraz pospacerujemy po wyspie Burano znanej z wyrobu koronek. Kolejnym punktem programu będzie spacer po dzielnicy San Marco, w której znajdują się najważniejsze zabytki Wenecji: Bazylika św. Marka, Pałac Dożów, Wieża Dzwonnicza oraz Most Westchnień.
Następnie rejs gondolami po Canale Grande, czas wolny
Wieczorem przejazd do hotelu na nocleg.

Dzień 3
Po śniadaniu przejazd do Padwy, miasta św. Antoniego, jednego z najważniejszych ośrodków naukowych już w średniowieczu. W programie spacer przez Prato della Valle, uważany za największy plac w Europie. Następnie przejdziemy do centrum historycznego Padwy gdzie usytuowany jest jeden z najstarszych uniwersytetów europejskich aż do Bazyliki Św.Antoniego. Znajduje się tu grobowiec patrona miasta i jego relikwie.
Po południu udamy się do Werony, miasta słynnych kochanków Romea i Julii. Odwiedzimy dziedziniec domu Julii, aby zobaczyć najsłynniejszy balkon świata, Palazzo del Capitano, Palazzo degli Scaligieri oraz Torze de Lamberti - XII wieczną wieżę, z której można podziwiać panoramę całego miasta. W godzinach popołudniowych przejazd do hotelu na nocleg.

Dzień 4
Po śniadaniu przejazd do Mediolanu stolicy Lombardii. Dzień ten rozpoczniemy wizytą
na Placu Katedralnym gdzie znajduje się wspaniała gotycka Katedra zwana „ poematem
w marmurze”. Następnie przejdziemy Galerią Vitorrio Emanuele II eleganckim wielopiętrowym pasażem, który poprowadzi nas do najsłynniejszej opery świata - La Scali Zwiedzanie miasta zakończymy wizytą w Castello Sforzesco - imponującym zamku władcy Mediolanu Ludovica Sforzy . Czas wolny w tak zwanym Złotym Trójkącie Mody najmodniejszej dzielnicy Mediolanu. W godzinach wieczornych przyjazd do hotelu na nocleg.

Dzień 5
Po śniadaniu przejazd do Genui miasta nazwanego przez Petrarkę „Kochanką Morza”. Spacer od Placu Ferrari, obok Casa di Colombo ( Domu Kolumba) przez rozległą starówkę aż do Porto Antico ( Antycznego Portu).
W czasie wolnym można zwiedzić największe w Europie Akwarium ( wstęp ok. 20 Euro) lub zjeść wspaniale frutti di mare w jednej z licznych portowych restauracyjek. Po południu przejazd do hotelu na nocleg.

Dzień 6
Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Pizy, urokliwego miasta, w średniowieczu potężnej Republiki Morskiej. W programie zwiedzanie: Campo dei Miracoli (Pola Cudów), gdzie znajduje się Katedra o przepięknej wielopoziomowej fasadzie, koliste Baptysterium oraz słynna Krzywa Wieża, czyli dawna katedralna dzwonnica, budowana prawie przez 200 lat! (oglądana z zewnątrz). W licznych kafejkach Pizy z pewnością znajdziemy czas na wypicie espresso - mocnej, aromatycznej, włoskiej kawy…..
Następnie przejazd do Florencji - stolicy Toskanii. Zwiedzanie zaczniemy od Kościoła Św.Krzyża z nagrobkami sławnych Florentyńczyków, Placu Ratuszowego, malowniczego Mostu Złotników oraz Katedry Santa Maria del Fiore, przekrytej wspaniałą kopułą o średnicy prawie 50 metrów i najstarszego budynku miasta, czyli Baptysterium, do którego prowadzą słynne Rajskie Wrota. Czas wolny i przejazd do hotelu na nocleg

Dzień 7
Po śniadaniu przejazd do Rzymu i Watykanu. Zwiedzanie Muzeów Watykańskich, jednego z najczęściej odwiedzanych muzeów na świecie, ze zbiorami od antyku po wiek dwudziesty, słynnej Kaplicy Sykstyńskiej z freskami Michała Anioła oraz Bazyliki Św.Piotra zbudowanej na miejscu grobu Świętego. Szczególnej uwadze polecamy Pietę Michała Anioła, wspaniały baldachim wykonany przez Berniniego oraz posąg Św. Piotra. Następnie zejście do krypt watykańskich - wizyta na grobie Jana Pawła II. Czas wolny, w trakcie którego dla chętnych obiadokolacja - wieczór włoski w stylowej rzymskiej restauracji (dodatkowo płatna). Późnym wieczorem powrót do hotelu na nocleg.
Uwaga! - w tym dniu nie ma kolacji w hotelu.

Dzień 8
Po śniadaniu przejazd do Rzymu. Zwiedzanie zaczniemy od „ Rzymu Antycznego ” - Koloseum (wchodzimy do środka!!), następnie Forum Romanum, Panteon, Kapitol. Kolejnym etapem zwiedzania będą zabytki „Rzymu Barokowego”: Plac Wenecki obok Fontanny di Trevi, do której zgodnie z tradycją trzeba wrzucić monetę, aby powrócić do " Wiecznego Miasta". Spacer zakończymy na Placu Hiszpańskim z fontanną Barcaccia w kształcie łodzi, u stóp słynnych Schodów Hiszpańskich z kaskadą balustrad i balkonów. Czas wolny, następnie powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 9
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Asyżu - miasta Św.Franciszka. Zejdziemy do kaplicy grobowej Świętego, w Kościele Dolnym i Górnym podziwiać będziemy piękne freski namalowane przez Giotta. Krótki spacer po średniowiecznych, pełnych uroku uliczkach miasta. Po południu wyjazd do Polski. Po drodze
planowane są krótkie postoje.

Dzień 10
Przyjazd do Polski w godzinach przedpołudniowych ( Katowice ok.13.00).

UWAGA! Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych. Podczas zwiedzania może być konieczne korzystanie ze środków komunikacji miejskiej.

Zakwaterowanie na objeździe
Wszystkie noclegi w hotelach** (7 noclegów). Skromnie urządzone pokoje 2 - osobowe ( z możliwoscią dostawki) z łazienkami i WC. Do dyspozycji gości restauracja. Wszystkie hotele położone są w miastach satelickich, na trasach pomiędzy zwiedzanymi miastami w okolicach: Wenecja/Padwa/Lido di Jesolo (1), Mediolan/Bresia/Bergamo (1), Genua/Acqui Terme (1), Piza/Montecatini (1), Florencja/Chianciano (1), Rzym/Fiuggi (2)
Wyżywienie: śniadania kontynentalne (pieczywo, masło, dżem, kawa, mleko).
Kategoria lokalna: **/***

Cena obejmuje
przejazd komfortowym autokarem (WC, klimatyzacja, bar, video), zakwaterowanie w hotelach (7 rozpoczętych dób hotelowych), 7 śniadań kontynentalnych, a za dopłatą kolacje (6), program turystyczny j.w., ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż) oraz opiekę pilota.

Cena podstawowa nie obejmuje
kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, biletów na rejsy statkiem po Lagunie Weneckiej i rejsu gondolami, lokalnych przewodników, dodatkowych posiłków i napoi oraz innych wydatków osobistych.

Orientacyjny koszt biletów wstępu ( wraz z kosztami wynajmu lokalnych przewodników oraz przejazdami komunikacją miejską, biletami na rejs statkiem po lagunie weneckiej oraz rejsem gondolami): ok. 165 EUR
Orientacyjny koszt wyżywienia w restauracjach w trakcie realizacji programu ( w tym wieczór włoski): ok. 50 EUR

Zobacz również inne popularne hotele w okolicy / Wycieczki objazdowe polecane na wypoczynek i wczasy last minute w Włochy

Newsletter

Dopisz się do newslettera i bądź na bieżąco informowany o promocjach i nowościach:
Travelzone.pl zapewnia najwyższe standardy bezpieczeństwa transakcji z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii szyfrowania danych
we współpracy z profesjonalnymi partnerami oferującymi bezpieczne płatności internetowe dla sklepów i serwisów,
akceptację kart Visa, MasterCard/EuroCard, JCB, Diners Club, Maestro i Visa Electron
a także szybkich przelewów internetowych (takich jak mTransfer, iPko).
Biuro Obsługi Klienta:

+48 801 00 31 26 (infolinia)
+48 24 36 23 996

pon.-pt. 09:00-19:00
sob.-niedz. NIECZYNNE

Formularz kontaktowy Tagi

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - szczegóły

DOTACJE NA INNOWACJE FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ROZWOJU INNOWACYJNEJ GOSPODARKI

Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki oraz regulamin serwisu. Akceptuję Czytaj więcej