• oferty last minute 10 touroperatorów
Hotel Włoskie Wakacje (wycieczka objazdowa)

Hotel Włoskie Wakacje (wycieczka objazdowa) - opinie, oferta, cena

Wycieczki objazdowe - Włochy

Zobacz kalendarz najniższych cen i sprawdź ceny dla tej oferty.

Oferta hotelu Włoskie Wakacje (wycieczka objazdowa) obejmuje:

Program wycieczki

Riwiera Adriatycka - relaks, plaża, odpoczynek - Wenecja - Canale Grande i gondole - Piza - Krzywa Wieża i Pole Cudów - Florencja - stolica Renesansu - Rzym - od antyku do baroku - Watykan - audiencja papieska - San Marino - degustacja win i likierów!

Dzień 1
Wyjazd z Polski wg rozkładu jazdy. Przejazd przez Czechy i Austrię. Po drodze planowane są krótkie postoje. (Trasa ok. 950 km)

Dzień 2
W godzinach przedpołudniowych przyjazd do Wenecji na parking Punta Sabbioni lub Tronchetto, następnie rejs barką turystyczną na Plac Św. Marka. Kolejnym punktem programu będzie spacer po dzielnicy San Marco, która skupia najważniejsze zabytki miasta: Plac Św. Marka z przepiękną bazyliką, Pałacem Dożów i Wieżą Dzwonniczą - najwyższą budowlą w mieście. Zwiedzanie zakończymy przy słynnym  Moście Rialto. Po zakończeniu spaceru, czas wolny. Po południu rejs gondolami po Canale Grande. Wieczorem przejazd do hotelu w ok. Wenecji na nocleg. (Trasa ok. 50 km)

Dzień 3
Po śniadaniu przejazd do Pizy, urokliwego miasta przeżywającego rozkwit w średniowieczu. W programie zwiedzanie: Campo dei Miracoli (czyli Pola Cudów) z katedrą o przepięknej wielopoziomowej fasadzie, koliste Baptysterium oraz słynna Krzywa Wieża (oglądana z zewnątrz), czyli dawna katedralna dzwonnica, budowana przez prawie dwieście lat! Przejazd do hotelu w ok. Montecatini Terme, zakwaterowanie i nocleg. (Trasa ok. 350 km)
Możliwość realizacji wycieczki lokalnej do Lukki (płatna dodatkowo).

Dzień 4
Po śniadaniu przejazd do Florencji. Zwiedzanie miasta zaczniemy od Kościoła Św. Krzyża z nagrobkami sławnych Florentyńczyków, Placu Ratuszowego, malowniczego Mostu Złotników oraz Katedry Santa Maria del Fiore, przykrytej wspaniałą kopułą o średnicy prawie 50 metrów i najstarszego budynku miasta, czyli Baptysterium, do którego prowadzą słynne Rajskie Wrota. Następnie czas wolny. Po południu przejazd w okolice Rzymu. Zakwaterowanie i nocleg. (Trasa ok. 400 km)

Dzień 5
Po śniadaniu przejazd do Watykanu na audiencję generalną (podczas pobytu Papieża w Rzymie). Następnie zwiedzanie Muzeów Watykańskich (jedne z największych zbiorów sztuki na świecie z eksponatami od antyku po wiek dwudziesty) oraz Kaplicy Sykstyńskiej ze słynnymi freskami Michała Anioła. Po południu zwiedzanie Bazyliki Św. Piotra zbudowanej na miejscu grobu świętego. Szczególnej uwadze polecamy Pietę Michała Anioła, wspaniały baldachim wykonany przez Berniniego oraz posąg Św. Piotra. W programie także wizyta przy grobie Jana Pawła II. Czas wolny w trakcie którego dla chętnych wieczór włoski w stylowej restauracji (płatny dodatkowo). Późnym wieczorem powrót do hotelu na nocleg. (Trasa ok. 200 km)
Uwaga! W tym dniu nie ma obiadokolacji w hotelu.

Dzień 6
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Rzymu. Zwiedzanie rozpoczniemy od części barokowej: Plac Navona, Plac Hiszpański z fontanną Barcaccia w kształcie łodzi, schody hiszpańskie z kaskadą balustrad i balkonów oraz słynną Fontanną di Trevi. Kolejnym etapem zwiedzania będą zabytki antyczne: przejdziemy śladami starożytnych Rzymian przez Panteon, Kapitol, Forum Romanum, Koloseum (podziwiane z zewnątrz), kończąc spacer przy Łuku Konstantyna.
Po południu wyjazd na Riwierę Adriatycką; wieczorem przyjazd i zakwaterowanie w hotelu. (Trasa ok. 490 km)

Dzień 7-8
Pobyt na Riwierze Adriatyckiej. Wspaniały odpoczynek na plaży oraz kąpiele w ciepłych wodach Adriatyku.

Dzień 9
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Następnie przejazd do San Marino, najstarszej republiki świata - możliwość degustacji regionalnych likierów oraz czas wolny na zakupy. Późnym południem wyjazd do Polski. (Trasa ok. 1200 km)

Dzień 10
Przyjazd do Polski w godzinach popołudniowych (Katowice ok. 13:00).

Uwaga! Ww. program należy traktować ramowo i może on ulec zmianie, oczywiście z zachowaniem wszystkich pozycji zwiedzania. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych, centrach historycznych i innych obiektach turystycznych. Z uwagi na przepisy dotyczące ruchu turystycznego w Rzymie przy zwiedzaniu konieczne będzie korzystanie ze środków komunikacji miejskiej. Taksy klimatyczne płatne na miejscu, bezpośrednio w hotelach.

Zakwaterowanie na objeździe

Część objazdowa
Hotele**/*** (4 rozpoczęte doby hotelowe: Wenecja/ Lido di Jesolo/ Padwa (1), Florencja/ Montecatini Terme (1), Rzym/ Fiuggi/ Fiano Romano (2)) - położone są w okolicach miast (30-65 km do centrum), w miastach satelickich, na trasach pomiędzy zwiedzanymi miastami.
Pokoje: skromnie urządzone pokoje 2 i 3-osobowe z łazienkami.
Do dyspozycji gości: restauracja.
Wyżywienie: śniadania kontynentalne (pieczywo, masło, dżem, kawa, mleko).
Kategoria lokalna: **/***

Część pobytowa
Hotel**/*** (3 rozpoczęte doby hotelowe) położony w Rimini lub okolicach -Igea Marina, Gatteo Mare, San Mauro Mare, Bellariva, Bellaria, Catolica, Riccione, Cesanatico, niedaleko (do 400 m) od piaszczystej plaży.
Pokoje: wszystkie z łazienkami.
Do dyspozycji gości:: na miejscu bar, recepcja, jadalnia.
Wyżywienie: śniadania kontynentalne (pieczywo, masło, dżem, kawa, mleko).
Kategoria lokalna: **/***

Uwaga! W lipcu i sierpniu, z powodu wysokiego sezonu, możliwe zakwaterowanie w hotelu poza ww. kurortami, dalej od plaży (do 10 km) wtedy zapewniamy codzienne transfery na plażę.

Cena obejmuje: przejazd komfortowym autokarem (WC, klimatyzacja, bar, video), zakwaterowanie w hotelach (7 rozpoczętych dób hotelowych), 7 śniadań kontynentalnych, za dopłatą kolacje (6), program turystyczny j.w., opiekę polskiego pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przejazdów komunikacją miejską (w tym rejsu barką turystyczną i gondolami w Wenecji oraz metra w Rzymie), lokalnych przewodników, kosztów rezerwacji biletów do zwiedzanych obiektów, obsługi grupy w systemie Tour Guide, podatków turystycznych na terenie Włoch, wycieczek lokalnych (wieczór włoski – 30 EUR, Lukka - 12 EUR), dodatkowych posiłków i napoi oraz innych wydatków osobistych.
Orientacyjny koszt uczestnictwa w programie (bilety wstępu, przewodnicy, rejsy statkiem i gondolami, przejazdy metrem, system Tour Guide) ok. 130 EUR płatne obowiązkowo pilotowi jako pakiet (nie obejmuje podatków turystycznych - łącznie dodatkowo ok. 6 EUR – płatne bezpośrednio w hotelach).

Zniżki obowiązują dla:
- uczniów, studentów - bilety ulgowe za okazaniem legitymacji uczniowskiej/ studenckiej.

Wycieczki lokalne: wieczór włoski 30 EUR, Lukka 12 EUR. Wycieczka odbywa się przy znacznej liczbie chętnych.


We Włoszech używa się innych typów gniazdek niż w Polsce. Zazwyczaj występują gniazdka typu L, z trzema dziurkami w jednym rzędzie. Pasują do nich polskie cienkie wtyczki (jak od ładowarki do telefonu). Natomiast nie pasują okrągłe grube wtyczki (jak od suszarki do włosów czy zasilacza do laptopa). W takich przypadkach konieczne jest używanie adaptera (przejściówki). Dostępne są one w hotelowych recepcjach (bezpłatnie), można także zakupić je w Polsce w supermarketach budowlanych (ok. 20 zł) lub we Włoszech w większych supermarketach (ok. 1,5 EUR).

Hotel znany jest również jako:

Zobacz również inne popularne hotele w okolicy / Wycieczki objazdowe polecane na wypoczynek i wczasy last minute w Włochy

Newsletter

Dopisz się do newslettera i bądź na bieżąco informowany o promocjach i nowościach:
Travelzone.pl zapewnia najwyższe standardy bezpieczeństwa transakcji z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii szyfrowania danych
we współpracy z profesjonalnymi partnerami oferującymi bezpieczne płatności internetowe dla sklepów i serwisów,
akceptację kart Visa, MasterCard/EuroCard, JCB, Diners Club, Maestro i Visa Electron
a także szybkich przelewów internetowych (takich jak mTransfer, iPko).
Biuro Obsługi Klienta:

+48 801 00 31 26 (infolinia)
+48 24 36 23 996

pon.-pt. 09:00-19:00
sob.-niedz. NIECZYNNE

Formularz kontaktowy Tagi

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - szczegóły

DOTACJE NA INNOWACJE FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ROZWOJU INNOWACYJNEJ GOSPODARKI

Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki oraz regulamin serwisu. Akceptuję Czytaj więcej