• oferty last minute 10 touroperatorów
Hotel Podróże po południu (wycieczka objazdowa)

Hotel Podróże po południu (wycieczka objazdowa) - opinie, oferta, cena

Wycieczki objazdowe - Włochy

Atuty oferty: najbardziej znane miejsca południowych Włoch; piękne plaże na półwyspie Gargano; wycieczka na Wyspy Tremiti.
Zobacz kalendarz najniższych cen i sprawdź ceny dla tej oferty.

Oferta hotelu Podróże po południu (wycieczka objazdowa) obejmuje:

Program wycieczki
Lecce • Alberobello • Neapol • Pompeje • Watykan • Rzym • Monte Cassino • Vieste • Wyspy Tremiti • Bari • Matera

Gorące włoskie „mezzogiorno”, czyli malownicze południe, fantastyczna podróż wiodąca od regionu Apulia, gdzie zachwyca barokowe Lecce i bajkowe domki trulli, przez Kampanię z Neapolem – klimatyczną stolicą regionu i – Pompejami – unikalnym źródłem wiedzy o starożytności, aż do Rzymu i Watykanu, aby znowu powrócić na południe i zachwycić się białym Vieste, wykutą w skale Materą i odwiedzić Bari, związane z królowa Boną. Warto wybrać się na wycieczkę fakultatywną na Wyspy Tremiti, podczas której można podziwiać wspaniałe pejzaże wysp skąpanych w słońcu i omywanych błękitnym morzem. Trasa we Włoszech: ok. 1600 km.

1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Brindisi. Transfer do hotelu w okolicy Lecce. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

2. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu, przejazd do LECCE – miasta zwanego Florencją Południa, położonego w sercu Półwyspu Saletyńskiego na obcasie włoskiego buta i słynącego z pięknej zabudowy w stylu zwanym barokiem z Lecce. Spacer po zabytkowym starym mieście: Piazza Sant’Oronzo, bazylika Santa Croce, Teatro Romano, Piazza del Duomo. Przejazd do ALBEROBELLO, gdzie podziwiać można dzielnicę trulli, bajkowych domków o kamiennych stożkowych dachach, miejsca najbardziej charakterystycznego dla tego regionu. Czas wolny na zdjęcia. Przejazd w okolice stolicy regionu Kampania – Neapolu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

3. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu, przejazd do NEAPOLU. Zwiedzanie rozpoczyna wizyta w katedrze Św. Januarego, sięgającej XIII w., znanej z cudu przemiany krwi patrona miasta, z postaci skrzepłej w płynną, oraz siedemnastowiecznej kaplicy i renesansowej krypty zawierającej urnę ze szczątkami świętego. Następnie spacer uliczkami starówki wpisanej na listę UNESCO: uliczka szopkarzy neapolitańskich, z kościołami: San Lorenzo, Santa Chiara, Chiesa del Gesù (Nowy Kościół Jezusa) i Sant’Anna dei Lombardi. Przejazd do POMPEJÓW – zwiedzanie terenu wykopalisk antycznego miasta, zasypanego popiołem wulkanicznym w I w. n.e. Przejazd do hotelu w okolice Rzymu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

4. DZIEŃ.
Śniadanie. Przejazd do WATYKANU – stolicy chrześcijaństwa. Zwiedzanie wnętrza Bazyliki św. Piotra, wizyta w miejscu spoczynku Jana Pawła II. Spacer po placu św. Piotra. Następnie zwiedzanie historycznego centrum RZYMU. Spacer obok Koloseum, Forum Romanum, Kapitolu i dalej przez plac Wenecki, Piazza Navona, plac Hiszpański do fontanny di Trevi. Wejście do Panteonu – wspaniale zachowanej antycznej budowli, świątyni wszystkich bogów. Powrót do hotelu. Wieczorem fakultatywny wyjazd (za dodatkową opłatą na miejscu) do jednego z okolicznych średniowiecznych miasteczek. W ramach wyjazdu kolacja z lokalnymi potrawami i winem oraz zabawa taneczna przy muzyce na żywo. Powrót do hotelu, nocleg.

5. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu, przejazd na MONTE CASSINO, miejsce heroicznych walk wojsk polskich w czasie II wojny światowej. Chwila zadumy na cmentarzu wojskowym. Wizyta w klasztorze benedyktynów. Wizyta w Historiale di Cassino – multimedialnym muzeum historii Monte Cassino. Przejazd do VIESTE, miasta z „cudownym” białym starym miastem, najbardziej na wschód wysuniętego punktu półwyspu Gargano. Spacer po malowniczym centrum z kolorowymi sklepikami oferującymi piękne wyroby lokalnego rękodzieła. Czas wolny. Przejazd do hotelu w okolicy, kolacja, nocleg.

6. DZIEŃ.
Śniadanie. Czas wolny lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wycieczka na WYSPY TREMITI. Mała grupa wysp oddalonych o ok. 40 km od wybrzeża Gargano słynie ze wspaniałych krajobrazów, kryształowo czystego morza i pięknych plaż. Powrót do hotelu. Czas wolny. Kolacja, nocleg.

7. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do BARI – stolicy regionu Apulia. Zwiedzanie: bazylika San Nicola z grobem Bony Sforzy, katedra San Sabino, spacer po starym mieście. Czas wolny. Następnie przejazd do MATERY. Wizyta w zjawiskowym mieście, zawieszonym na skale głębokiego wąwozu, znanym także z filmu „Pasja” Mela Gibsona. Zwiedzanie dzielnicy Sassi, dawnego centrum Matery, z domami wykutymi w skale. Przejazd do hotelu w okolicy Brindisi. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

8. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu, transfer na lotnisko. Przelot do Polski.

Cena zawiera
7 noclegów w hotelach***: 1 w okolicy Lecce, 1 w okolicy Neapolu, 2 w okolicy Rzymu, 2 w okolicy Vieste, 1 w okolicy Brindisi • 2-, 3-os. pokoje z łazienkami • wyżywienie: 7 śniadań i 6 kolacji zgodnie z programem • przelot • przejazd komfortowym autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

Dodatkowe informacje
    Obowiązkowa opłata na miejscu: taksa klimatyczna:1-3 EUR/nocleg/os.
    Bilety wstępu, lokalni przewodnicy, inne opłaty: ok. 70 EUR.
    Opłaty fakultatywne: kolacja z muzyką i tańcami: ok. 30 EUR; rejs na Wyspy Tremiti: ok. 12 EUR (nie obejmuje ceny biletu za rejs, przewodnika i innych: ok. 40 EUR); wymagane min. 20 osób.
    Przejazdy po Rzymie środkami komunikacji miejskiej.
    W dniu 4. w hotelu tylko śniadanie.

Zobacz również inne popularne hotele w okolicy / Wycieczki objazdowe polecane na wypoczynek i wczasy last minute w Włochy

Newsletter

Dopisz się do newslettera i bądź na bieżąco informowany o promocjach i nowościach:
Travelzone.pl zapewnia najwyższe standardy bezpieczeństwa transakcji z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii szyfrowania danych
we współpracy z profesjonalnymi partnerami oferującymi bezpieczne płatności internetowe dla sklepów i serwisów,
akceptację kart Visa, MasterCard/EuroCard, JCB, Diners Club, Maestro i Visa Electron
a także szybkich przelewów internetowych (takich jak mTransfer, iPko).
Biuro Obsługi Klienta:

+48 801 00 31 26 (infolinia)
+48 24 36 23 996

pon.-pt. 09:00-19:00
sob.-niedz. NIECZYNNE

Formularz kontaktowy Tagi

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - szczegóły

DOTACJE NA INNOWACJE FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ROZWOJU INNOWACYJNEJ GOSPODARKI

Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki oraz regulamin serwisu. Akceptuję Czytaj więcej