• oferty last minute 10 touroperatorów
Hotel Toskania samolotem (wycieczka objazdowa)

Hotel Toskania samolotem (wycieczka objazdowa) - opinie, oferta, cena

Wycieczki objazdowe - Włochy

Zobacz kalendarz najniższych cen i sprawdź ceny dla tej oferty.

Oferta hotelu Toskania samolotem (wycieczka objazdowa) obejmuje:

Program wycieczki

MONTECATINI TERME - PIZA - LUKKA - FLORENCJA - AREZZO - CORTONA - CHIANTI - SIENA - SAN GIMIGNANO - ELBA - PORTOFERRAIO

Atuty wycieczki:
najważniejsze miasta Toskanii
wycieczka na Elbę
zakwaterowanie w jednym hotelu podczas pobytu

Gwiazda filmowa i bohaterka wielu powieści, modelka dla nieskończonej liczby obrazów i fotografii. Toskania to najbardziej malowniczy i romantyczny region Włoch. Ziemia, po której chodzili Leonardo da Vinci, Dante i Michał Anioł, jest nie tylko bogata w niezliczone skarby sztuki i architektury, ale słynie także z przepięknych, romantycznych krajobrazów z charakterystycznymi domami na wzgórzach, do których prowadzą cyprysowe aleje. W programie najsłynniejsze miasta sztuki, wzgórza Chianti, degustacja wina i grappy, Elba znana z pobytu Napoleona i pięknych plaż ukrytych w uroczych zatoczkach, kolacja z degustacją toskańskich win i zakąsek. Długość trasy we Włoszech: ok. 2050 km.

1. DZIEŃ.
Zbiórka na lotnisku. Przelot do Florencji. Transfer do hotelu. Spacer po MONTECATINI TERME - miejscowości uzdrowiskowej znanej już w XVIII w. Wjazd kolejką do najstarszej części miasta - Montecatini Alto, malowniczo położonej na wzgórzu starówki, skąd rozpościera się piękny widok na okolicę. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

2. DZIEŃ.
Śniadanie. Całodzienna wycieczka fakultatywna (za dodatkową opłatą na miejscu). Przejazd do PIZY. Zwiedzanie: plac Cudów z dzwonnicą katedralną, czyli słynną Krzywą Wieżą (wejście indywidualnie), wnętrze katedry Santa Maria Assunta i baptysterium. Spacer przez plac Kawalerów do kościółka Santa Maria della Spina, położonego nad brzegiem Arno. Przejazd do LUKKI i spacer murami miejskimi. Zwiedzanie historycznego centrum: katedra San Martino ze słynnym wizerunkiem Volto Santo, plac Napoleona, średniowieczny kościół San Michele in Foro, romańska bazylika San Frediano z relikwiami patronki miasta, św. Zyty. Wizyta w starej Fattoria il Poggio w Montecarlo (www.fattoriailpoggio.com), produkującej wina. Kolacja połączona z degustacją produktów regionalnych, w tym toskańskich przystawek i ciasteczek cantuccini. W menu: bruschetta, wędliny, ser, pasta al ragu, dwa rodzaje wina, espresso. Powrót do hotelu i nocleg.

3. DZIEŃ.
Śniadanie. Zwiedzanie FLORENCJI - miasta Medyceuszy i stolicy Toskanii: kościół franciszkański Santa Croce z cenotafem Dantego, grobowcami Michała Anioła, Galileusza, Machiavellego, Rossiniego, spacer przez dzielnicę Dantego do religijnego serca miasta z baptysterium, do którego prowadzą słynne „Rajskie wrota” Ghibertiego, katedrą z olbrzymią kopułą Brunelleschiego i dzwonnicą Giotta. Przejście przez Piazza Signoria na Ponte Vecchio, czyli Most Złotników. Wizyta w renesansowym Palazzo Pitti i przyległych ogrodach Boboli. Czas wolny. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

4. DZIEŃ.
Śniadanie. Przejazd do AREZZO. Zwiedzanie: kościół św. Franciszka z cyklem fresków Piera della Franceski „Historia Krzyża Świętego”, Piazza Grande (plac miejski) otoczony średniowiecznymi domami, znany z filmu Roberta Benigniego „Życie jest piękne”, katedra ze wspaniałymi witrażami. Przejazd do CORTONY opisanej przez Frances Mayes w książce „Pod słońcem Toskanii”. Spacer wąskimi, malowniczymi uliczkami z zachowaną średniowieczną zabudową. Zwiedzanie: Piazza della Repubblica, Piazza Garibaldi, katedra, kościół San Francesco, gotycki kościół San Domenico. Kolejny punkt programu to CHIANTI - słynny region z winnicami i pięknymi miasteczkami. To właśnie stąd pochodzi znane wino Chianti Classico. Przejazd do winnicy Castello di Meleto (www.castellomeleto.it), która mieści się w XIII-wiecznym zamku na wzgórzu i specjalizuje się w produkcji win Chianti Classico, Riserva i Castello di Meleto Fiore. Oprócz win wytwarza się tu również dwa rodzaje grappy i oliwę z oliwek. Zapoznanie się z procesem produkcyjnym wina Chianti, degustacja wina, grappy i oliwy. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

5. DZIEŃ.
Śniadanie. Przejazd do SIENY, jednego z najpiękniejszych średniowiecznych miast europejskich. Zwiedzanie: kościół św. Dominika z relikwiami św. Katarzyny Sieneńskiej, Campo - amfiteatralny plac w kształcie muszli, gdzie odbywają się słynne wyścigi konne Palio, katedra z rzeźbami Nicola i Giovanniego Pisano, Donatella, Michała Anioła i freskami Pinturicchia. Spacer po Via di Città z patrycjuszowskimi domami i wspaniałymi pałacami. Przejazd do SAN GIMIGNANO zwanego średniowiecznym Manhattanem, którego historyczne centrum zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zwiedzanie: brukowany Piazza della Cisterna, Piazza del Duomo; kościół kolegiacki z cyklami fresków autorstwa Bartolo di Frediego i Barna da Sieny. Spacer ulicą San Giovanni, na której znajdują się sklepiki z rzemiosłem artystycznym. Czas wolny. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

6. DZIEŃ.
Śniadanie. Całodzienna wycieczka fakultatywna (za dodatkową opłatą na miejscu) na wyspę ELBĘ. Przejazd do Piombino i przepłynięcie promem na wyspę. Przyjazd do PORTOFERRAIO, największego miasta i stolicy wyspy. Wycieczka do najpiękniejszych zakątków Elby, słynnej z malowniczych pejzaży i pobytu Napoleona w 1814 r. Powrót do Portoferraio. Wizyta w Villa dei Mulini - rezydencji Napoleona na wygnaniu. Czas wolny na plażowanie. Przeprawa promowa do Piombino. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

7. DZIEŃ.
Śniadanie. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski.

WYDARZENIA:
19 maja - Florencja - festyn kosmetyków - Profumi Boboli 24 czerwca - Florencja - historyczny mecz piłki nożnej na głównym placu - Calcio Storico

ŚWIADCZENIA:
6 noclegów w hotelu *** w okolicy Florencji; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 6 śniadań, 5 obiadokolacji • przelot z międzylądowaniem w Rzymie • przejazd komfortowym autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW.

UWAGI:
Obowiązkowa opłata na miejscu: taksa klimatyczna: 1-3 EUR/nocleg/os.
Bilety wstępu i lokalni przewodnicy: ok. 80 EUR.
Opłaty fakultatywne: wycieczka do Pizy, Lukki z degustacją i kolacją: ok. 28 EUR, wycieczka na Elbę: ok. 35 EUR (nie obejmuje biletów wstępu i lokalnych przewodników: ok. 20 EUR); wymagane min. 25 osób.
W trakcie objazdu gr. połączona w autokarze z gr. XITFLOR.

Zobacz również inne popularne hotele w okolicy / Wycieczki objazdowe polecane na wypoczynek i wczasy last minute w Włochy

Newsletter

Dopisz się do newslettera i bądź na bieżąco informowany o promocjach i nowościach:
Travelzone.pl zapewnia najwyższe standardy bezpieczeństwa transakcji z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii szyfrowania danych
we współpracy z profesjonalnymi partnerami oferującymi bezpieczne płatności internetowe dla sklepów i serwisów,
akceptację kart Visa, MasterCard/EuroCard, JCB, Diners Club, Maestro i Visa Electron
a także szybkich przelewów internetowych (takich jak mTransfer, iPko).
Biuro Obsługi Klienta:

+48 801 00 31 26 (infolinia)
+48 24 36 23 996

pon.-pt. 09:00-19:00
sob.-niedz. NIECZYNNE

Formularz kontaktowy Tagi

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - szczegóły

DOTACJE NA INNOWACJE FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ROZWOJU INNOWACYJNEJ GOSPODARKI

Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki oraz regulamin serwisu. Akceptuję Czytaj więcej