• oferty last minute 10 touroperatorów
Hotel Włoskie wakacje samolotem (wycieczka objazdowa)

Hotel Włoskie wakacje samolotem (wycieczka objazdowa) - opinie, oferta, cena

Wycieczki objazdowe - Włochy

Atuty oferty: połączenie zwiedzania z plażowaniem; miasta sztuki i relaks na Riwierze Adriatyckiej; przelot do miejsca rozpoczęcia zwiedzania.

Zobacz kalendarz najniższych cen i sprawdź ceny dla tej oferty.

Oferta hotelu Włoskie wakacje samolotem (wycieczka objazdowa) obejmuje:

Program wycieczki
Florencja • Rzym • Watykan • Asyż • Groty Frasassi • San Marino • Rimini • Wenecja

Połącznie klasycznego zwiedzania Włoch z pobytem na Riwierze Adriatyckiej. Kwintesencja słonecznej Italii: stolica Toskanii – Florencja, gdzie nagromadzenie zabytków przyprawia o zawrót głowy, Wieczne Miasto, do którego prowadzą wszystkie drogi, przepiękny Asyż – ojczyzna św. Franciszka, patrona ekologów, z bazyliką w której zachwycają freski Giotta, romantyczna Wenecja i przepięknie położone San Marino. Pobyt na Riwierze Adriatyckiej dostarczy zupełnie innych wrażeń. Szerokie, świetnie zagospodarowane plaże, setki barów, dyskoteki i sklepy na każdą kieszeń, pozwolą na pełen relaks i beztroskie korzystanie z tego, co oferuje włoskie lato: słońce, plaża, zabawa, szalone zakupy i dużo pozytywnych emocji. Trasa we Włoszech: ok. 2250 km.

1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Wenecji. Transfer do hotelu w okolicy Wenecji. Zakwaterowanie, czas wolny na indywidualne spacery. Kolacja, nocleg.

2. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. W godzinach przedpołudniowych przejazd do FLORENCJI, stolicy Toskanii, położonej nad rzeką Arno i u stóp Apeninów. Jej początki sięgają czasów tajemniczych Etrusków. Tu żył i tworzył Michał Anioł, Leonardo da Vinci. Zwiedzanie: kościół Santa Croce z cenotafem Dantego, grobowcami Michała Anioła, Galileusza, Machiavellego, Rossiniego. Przejście na Piazza del Duomo – religijne centrum Florencji, gdzie znajdują się najsłynniejsze zabytki miasta: baptysterium, do którego prowadzą słynne „Drzwi Raju” Ghibertiego, katedra Santa Maria del Fiore z olbrzymią kopułą i dzwonnicą Giotta. Wizyta w katedrze. Spacer do Piazza della Signoria, gdzie zachwyca elegancką architekturą Palazzo Vecchio. Można tu podziwiać także Loggia della Signoria z odrestaurowanymi posągami z okresu starożytnego Rzymu i renesansu. Dalej trasa prowadzi na słynny, najstarszy florencki most na Arno: Ponte Vecchio, z mnóstwem sklepików z piękną biżuterią. Czas wolny. Przejazd do hotelu w okolicy Chianciano Terme, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

3. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie, przejazd do RZYMU, którego początki sięgają 800-750 lat p.n.e. Jest to jedno z najważniejszych miast na świecie pod względem turystycznym, z wielką ilością zabytków starożytności i średniowiecza. Zwiedzanie Wiecznego Miasta: spacer obok Koloseum – symbolu cesarskiego Rzymu, Forum Romanum, Kapitolu – centrum miasta od czasów starożytnych, przebudowanego wg projektu samego Michała Anioła. Następnie przez plac Wenecki z pomnikiem Wiktora Emanuela II przejście do Panteonu. Zwiedzanie wnętrza antycznej świątyni wszystkich bogów, mieszczącej grób Rafaela. Kolejno spacer po najpiękniejszych placach miasta: plac Navona, plac Hiszpański ze słynnymi Schodami Hiszpańskimi, fontanna di Trevi, most i zamek św. Anioła. Spacer kończy wizyta w WATYKANIE – najmniejszym mieście-państwie i siedzibie najwyższych władz Kościoła katolickiego. Zwiedzanie wnętrza Bazyliki św. Piotra, wizyta w miejscu spoczynku Jana Pawła II. Czas wolny. Przejazd do hotelu w okolicy Rzymu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

4. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd do regionu Umbria. Przejazd do ASYŻU, zamieszkanego w starożytności przez Etrusków, od III w. p.n.e. pod panowaniem rzymskim. Asyż rozsławili św. Franciszek i św. Klara, którzy prowadzili tu swoją działalność na rzecz ubogich. Dzisiaj miasto jest symbolem pojednania religijnego i pokoju na świecie, jest chętnie odwiedzane przez turystów z całego świata. Zwiedzanie: bazylika św. Franciszka, Piazza del Comune, kościół św. Klary. Czas wolny. Przejazd do hotelu na Riwierze Adriatyckiej. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

5. DZIEŃ.
Śniadanie. Czas wolny – wypoczynek w Rimini. Miasto powstało jako kolonia rzymska w 268 r. p.n.e., ważny ośrodek handlowy i strategiczny. Dzisiaj jest to znany nadmorski kurort słynący z pięknych, szerokich, znakomicie zagospodarowanych plaż, a także z wielu imprez kulturalnych. Rimini rozsławił reżyser Federico Fellinii, który umieszczał zakątki i okolice miasta w swoich filmach, jest tu nawet jego muzeum. Kolacja, nocleg.

6. DZIEŃ.
Śniadanie. Czas wolny lub półdniowa wycieczka fakultatywna (za dodatkową opłatą na miejscu) do jednego z cudów natury – GROT FRASASSI, w okolicy Gengi, w parku narodowym w regionie Marche. Jest to system połączonych jaskiń ze spektakularnymi formami nacieków, małymi jeziorkami oraz pięknymi salami sięgającymi rozmiarów 120 m x 180 m i wysokości do 200 m. Odpowiednie podświetlenie sprawia, że gra światła, wody i półcieni wprawia w zachwyt odwiedzających. Powrót do hotelu. Czas wolny, kolacja, nocleg.

7. DZIEŃ.
Śniadanie. Czas wolny – wypoczynek nad morzem. Po południu wyjazd do SAN MARINO, najstarszej republiki na świecie, utworzonej w 301 roku przez św. Marinusa od którego pochodzi jej nazwa. Czas wolny na zakup pamiątek. Przejazd do RIMINI i zwiedzanie historycznego centrum: Łuk Cesarza Augusta, most Tyberiusza, główne place: Cavour i Tre Martiri. Czas wolny. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

8. DZIEŃ.
Śniadanie. Czas wolny – wypoczynek nad morzem. Kolacja i nocleg.

9. DZIEŃ.
Śniadanie. Przejazd do WENECJI, stolicy regionu Wenecja Euganejska. Przejazd autokarem na parking Tronchetto. Rejs słynnymi kanałami weneckimi do placu św. Marka. Zwiedzanie: jeden z najbardziej znanych mostów na świecie – Most Westchnień, siedziba dawnych władców miasta – Pałac Dożów oraz bazylika i plac św. Marka – patrona miasta, którego szczątki spoczywają w świątyni. Spacer trasą turystyczną do Ponte Rialto najstarszego mostu na Canale Grande. Przejazd do hotelu w okolicy, zakwaterowanie. Czas wolny, kolacja, nocleg.

10. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu, transfer na lotnisko. Przelot do Polski

Cena zawiera
9 noclegów w hotelach*** klasy turystycznej: 2 w okolicy Wenecji, 1 w okolicy Chianciano Terme, 1 w okolicy Rzymu, 5 w okolicy Rimini na Riwierze Adriatyckiej; 2-, 3-os. pokoje z łazienkami • wyżywienie: 9 śniadań i 9 obiadokolacji zgodnie z programem • przelot • przejazd komfortowym autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

Dodatkowe informacje
    Obowiązkowa opłata na miejscu: taksa klimatyczna: 1-3 EUR/nocleg/os.
    Bilety wstępu, lokalni przewodnicy, inne opłaty: ok. 65 EUR.
    Opłaty fakultatywne: wycieczka do Grot Frasassi: ok. 10 EUR(nie obejmuje wstępu: ok. 13 EUR); wymagane min. 25 osób.
    Przejazdy po Rzymie środkami komunikacji miejskiej.
    Podczas objazdu grupa będzie połączona w autokarze z grupą XITRIMI.
    Serwis plażowy za opłatą: ok. 10-16 EUR: parasol + 2 leżaki/dzień.

Hotel znany jest również jako:

Zobacz również inne popularne hotele w okolicy / Wycieczki objazdowe polecane na wypoczynek i wczasy last minute w Włochy

Newsletter

Dopisz się do newslettera i bądź na bieżąco informowany o promocjach i nowościach:
Travelzone.pl zapewnia najwyższe standardy bezpieczeństwa transakcji z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii szyfrowania danych
we współpracy z profesjonalnymi partnerami oferującymi bezpieczne płatności internetowe dla sklepów i serwisów,
akceptację kart Visa, MasterCard/EuroCard, JCB, Diners Club, Maestro i Visa Electron
a także szybkich przelewów internetowych (takich jak mTransfer, iPko).
Biuro Obsługi Klienta:

+48 801 00 31 26 (infolinia)
+48 24 36 23 996

pon.-pt. 09:00-19:00
sob.-niedz. NIECZYNNE

Formularz kontaktowy Tagi

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - szczegóły

DOTACJE NA INNOWACJE FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ROZWOJU INNOWACYJNEJ GOSPODARKI

Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki oraz regulamin serwisu. Akceptuję Czytaj więcej