• oferty last minute 10 touroperatorów
Hotel Jubileuszowy Rok w Rzymie (wycieczka objazdowa)

Hotel Jubileuszowy Rok w Rzymie (wycieczka objazdowa) - opinie, oferta, cena

Wycieczki objazdowe - Włochy

Atuty wycieczki: 8 grudnia: otwarcie Świętych Drzwi w Rzymie; najważniejsze zabytki Wiecznego Miasta; katedra Orvieto, sanktuarium Loreto; San Marino i Wenecja; wolne popołudnie w Rzymie.

Zobacz kalendarz najniższych cen i sprawdź ceny dla tej oferty.

Oferta hotelu Jubileuszowy Rok w Rzymie (wycieczka objazdowa) obejmuje:

Program wycieczki

ORVIETO • RZYM • WATYKAN • LORETO • SAN MARINO • WENECJA
 
Otwarcie Świętych Drzwi symbolizuje rozpoczęcie Roku Jubileuszowego w Rzymie. Związane jest to z tradycją wywodzącą się z 1300 r., kiedy na Lateranie po raz pierwszy obchodzono Rok Jubileuszowy, a w roku 1423 otwarto po raz pierwszy Święte Drzwi na Lateranie. Zgodnie z tradycją pielgrzymka do Rzymu daje możliwość uzyskania odpustu, a przejście przez drzwi symbolizuje jego otrzymanie. Zapraszamy do odwiedzin Watykanu w dzień ich otwarcia w Bazylice Św. Piotra: 8 grudnia 2015 r. Korzystając z pobytu w stolicy Chrześcijaństwa i Włoch, warto zwiedzić jej najważniejsze zabytki, a także tak ważne i ciekawe miejsca jak Orvieto z piękną katedrą, Loreto z domkiem Maryjnym, czy San Marino i Wenecję. Trasa we Włoszech: ok. 2400 km.

1. DZIEŃ. 05.12.
Zbiórka uczestników. Wyjazd do Włoch przez Czechy i Austrię z krótkimi postojami po drodze.

2. DZIEŃ. 06.12.
Przyjazd w godzinach południowych do starożytnego miasta Etrusków - ORVIETO. Spacer główną aleją do Piazza Duomo, zwiedzanie katedry – jednej z najwspanialszych budowli gotyckich we Włoszech, najpiękniejszą świątynią w regionie Umbria, z przepiękną fasadą i freskami. Przejazd do hotelu w okolicy Rzymu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.  

3. DZIEŃ. 07.12.
Śniadanie. Przejazd do RZYMU, a następnie metrem do WATYKANU - stolicy chrześcijaństwa. Zwiedzanie wnętrza bazyliki św. Piotra, wizyta w miejscu spoczynku Jana Pawła II. Spacer po placu św. Piotra. Następnie zwiedzanie historycznego centrum Wiecznego Miasta. Wejście do Panteonu - wspaniale zachowanej antycznej budowli, świątyni wszystkich bogów, następnie Fontanna di Trevi, plac Hiszpański, Piazza Navona, plac Wenecki, poprzez Kapitol, Forum Romanum, by dojść przed Koloseum.  Czas wolny. Wizyta w bazylice św. Jana na Lateranie, jednej z pierwszych siedzib papieskich i Święte Schody, znane również jako Schody Piłata. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

4. DZIEŃ. 08.12.
Śniadanie lub suchy prowiant. Przejazd do Watykanu. Udział w uroczystościach otwarcia Świętych Drzwi symbolizujących otwarcie Roku Jubileuszowego. Czas wolny na indywidualne zwiedzanie. Powrót do hotelu w godzinach wieczornych, obiadokolacja, nocleg.

5. DZIEŃ. 09.12.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przyjazd do LORETO. Wizyta w jednym z najważniejszych na świecie sanktuariów maryjnych - miejscu, gdzie według legendy przechowywany jest nazaretański dom Maryi. Przyjazd do SAN MARINO – spacer trasą turystyczną najstarszej na świecie republiki, stanowiącej enklawę na terenie Włoch. Czas wolny. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

6. DZIEŃ. 10.12.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do WENECJI na parking Tronchetto. Rejs statkiem turystycznym słynnymi kanałami weneckimi do Placu św. Marka. Spacer od Mostu Westchnień, obok Pałacu Dożów, przez Plac św. Marka z wejściem do bazyliki św. Marka, następnie Ponte Rialto. Czas wolny. Powrotny rejs i wyjazd do Polski, z krótkimi postojami po drodze.

7. DZIEŃ. 11.12.
Przyjazd do Polski w godzinach porannych.

ŚWIADCZENIA:
4 noclegi w hotelach klasy turystycznej: 3 w okolicy Rzymu, 1 w okolicy Rimini • 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie (serwowane): 4 śniadania, 4 obiadokolacje • przejazd komfortowym autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:
    Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy, tour guide, bilety komunikacji miejskiej, rejs i taksa klimatyczna – ok. 65 EUR.
    Przejazdy po Rzymie środkami komunikacji miejskiej.

Hotel znany jest również jako:

Zobacz również inne popularne hotele w okolicy / Wycieczki objazdowe polecane na wypoczynek i wczasy last minute w Włochy

Newsletter

Dopisz się do newslettera i bądź na bieżąco informowany o promocjach i nowościach:
Travelzone.pl zapewnia najwyższe standardy bezpieczeństwa transakcji z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii szyfrowania danych
we współpracy z profesjonalnymi partnerami oferującymi bezpieczne płatności internetowe dla sklepów i serwisów,
akceptację kart Visa, MasterCard/EuroCard, JCB, Diners Club, Maestro i Visa Electron
a także szybkich przelewów internetowych (takich jak mTransfer, iPko).
Biuro Obsługi Klienta:

+48 801 00 31 26 (infolinia)
+48 24 36 23 996

pon.-pt. 09:00-19:00
sob.-niedz. NIECZYNNE

Formularz kontaktowy Tagi

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - szczegóły

DOTACJE NA INNOWACJE FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ROZWOJU INNOWACYJNEJ GOSPODARKI

Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki oraz regulamin serwisu. Akceptuję Czytaj więcej