• oferty last minute 10 touroperatorów
Hotel Wyprawa po słońce (wycieczka objazdowa)

Hotel Wyprawa po słońce (wycieczka objazdowa) - opinie, oferta, cena

Wycieczki objazdowe - Włochy

Atuty wycieczki: niepowtarzalne krajobrazy Toskanii; wzgórza Chianti; degustacja włoskich specjałów i win.

Zobacz kalendarz najniższych cen i sprawdź ceny dla tej oferty.

Oferta hotelu Wyprawa po słońce (wycieczka objazdowa) obejmuje:

Program wycieczki
Piza • Montecatini • Siena • San Gimigniano • Garfagnana • Lukka • Pistoia • Chianti • Florencja

Uwieczniana na niezliczonych obrazach i fotografiach, opisywana w literaturze i filmowana Toskania jest najbardziej artystycznym regionem Włoch. Ziemia, po której chodzili Leonardo da Vinci, Dante i Michał Anioł, jest nie tylko bogata w nieskończone skarby sztuki i architektury, ale słynie także z przepięknych, rozmarzonych krajobrazów, które od wieków były natchnieniem dla artystów. W programie najsłynniejsze miasta sztuki, wzgórza Chianti, degustacja toskańskich win i zakąsek. Warto wybrać się na fakultatywną wycieczkę do Lukki, pięknych Grot Wiatrów. Na koniec degustacja połączona z typową toskańską kolacją w starej fattori, która jest znakomitym dopełnieniem programu. Trasa we Włoszech: ok. 2400 km.

1. DZIEŃ
Zbiórka uczestników. Wyjazd do Włoch.

2. DZIEŃ
Przyjazd do PIZY. Spacer po Placu Cudów ze słynną Krzywą Wieżą, wizyta w katedrze i baptysterium. Przejazd do hotelu w MONTECATINI. Kolacja. Wieczorny spacer po renomowanym kurorcie z elegancką zabudową uzdrowiskową i malowniczą starówką na wzgórzu. Nocleg.

3. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do SIENY. Zwiedzanie jednego z najpiękniejszych średniowiecznych miast europejskich: Piazza del Campo, katedra, spacer po via di Città z pięknymi pałacami. Przejazd do SAN GIMIGNANO zwanego miastem pięknych wież. Zwiedzanie: Piazza del Duomo, Piazza della Cisterna, via San Giovanni ze sklepami sprzedającymi miejscowe wyroby. Powrót do hotelu, nocleg.

4. DZIEŃ
Śniadanie. Całodzienna fakultatywna wycieczka (za dodatkową opłatą na miejscu) w nieznane zakątki Toskanii. Przejazd do rejonu GARFAGNANA, gdzie zachwycają Alpy Apuańskie. Przejazd malowniczą trasą przez Borgo a Mozzano z legendarnym Diabelskim Mostem do Grotta del Vento. Zwiedzanie magicznego podziemnego świata ze stalagmitami, stalaktytami, strumieniami i rzekami. Przejazd do otoczonej renesansowymi murami LUKKI. Zwiedzanie: katedra di San Martino, kościół San Michele in Foro i bazylika San Frediano. Wizyta w starej Fattoria il Poggio w Montecarlo (www.fattoriailpoggio.com) produkującej wina. Kolacja połączona z degustacją produktów regionalnych, w tym toskańskich przystawek i ciasteczek cantuccini. W menu: bruschetta, wędliny, ser, pasta al ragù, 2 rodzaje wina, espresso. Powrót do hotelu, nocleg.

5. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do PISTOI, miasta niegdyś dorównującego świetnością Florencji. Spacer po bardzo starym centrum z jednym z najpiękniejszych średniowiecznych placów we Włoszech: Piazza del Duomo, katedra św. Zenona z ołtarzem św. Jakuba wykonanym z wytłaczanego srebra, baptysterium i dzwonnica. Czas wolny. Przejazd do CHIANTI – słynnego regionu między Florencją a Sieną, z winnicami i pięknymi miasteczkami. To właśnie stąd pochodzi jedno z najsłynniejszych włoskich win: Chianti Classico. Krótkie zwiedzanie miejscowości Greve in Chianti i Radda in Chianti, uważanej za stolicę Chianti. Przejazd przez Castellina in Chianti i Querce Grossa do Vagliagli. Degustacja lokalnych win i zakąsek. Powrót do hotelu, nocleg.

6. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do FLORENCJI, stolicy Toskanii. Zwiedzanie wnętrza kościoła Santa Croce, spacer po Piazza del Duomo obok baptysterium ze słynnymi Drzwiami Raju, wejście do katedry Santa Maria del Fiore, której monumentalna kopuła jest symbolem miasta. Kontynuacja spaceru obok wieży Giotta, przez Piazza della Signoria przy Palazzo Vecchio do Ponte Vecchio – Mostu Złotników ze sklepikami jubilerskimi. Program kończy indywidualne zwiedzanie galerii Uffizi – najwspanialszej galerii malarstwa we Włoszech. Czas wolny. Wyjazd do Polski.

7. DZIEŃ
Przyjazd do Polski.

WYDARZENIA:
9 grudnia–6 stycznia – możliwość zwiedzania domu Babo Natale (św. Mikołaja) w Montecatini.


Dodatkowe informacje:
1. Obowiązkowa opłata na miejscu: taksa klimatyczna, ok. 4 EUR/os./pobyt w hotelu ***.
2. Bilety wstępu i lokalni przewodnicy: ok. 85 EUR.
3. Opłaty fakultatywne: wycieczka do Lukki, Groty Wiatrów oraz degustacja z kolacją: ok. 26 EUR (bez biletów wstępu: ok. 10 EUR); wymagane min. 35 osób.
4. Dopłata do obiadokolacji/os.: 250 PLN.

Świadczenia:
4 noclegi w hotelu klasy turystycznej**/*** w okolicy Florencji; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami
• wyżywienie (serwowane): 4 śniadania • przejazd komfortowym autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW.

Zobacz również inne popularne hotele w okolicy / Wycieczki objazdowe polecane na wypoczynek i wczasy last minute w Włochy

Newsletter

Dopisz się do newslettera i bądź na bieżąco informowany o promocjach i nowościach:
Travelzone.pl zapewnia najwyższe standardy bezpieczeństwa transakcji z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii szyfrowania danych
we współpracy z profesjonalnymi partnerami oferującymi bezpieczne płatności internetowe dla sklepów i serwisów,
akceptację kart Visa, MasterCard/EuroCard, JCB, Diners Club, Maestro i Visa Electron
a także szybkich przelewów internetowych (takich jak mTransfer, iPko).
Biuro Obsługi Klienta:

+48 801 00 31 26 (infolinia)
+48 24 36 23 996

pon.-pt. 09:00-19:00
sob.-niedz. NIECZYNNE

Formularz kontaktowy Tagi

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - szczegóły

DOTACJE NA INNOWACJE FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ROZWOJU INNOWACYJNEJ GOSPODARKI

Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki oraz regulamin serwisu. Akceptuję Czytaj więcej