• oferty last minute 10 touroperatorów

2016-03-22 13:57:46

LATO 2016: Chorwacja - wycieczki fakultatywne – nowość!

Prezentujemy wycieczki lokalne na sezon LATO 2016 z hotelu Novi Spa & Resort ***** – chorwackiego bestsellera. Hotel jest nie tylko wymarzonym miejscem na wakacje, ale także idealną bazą wypadową na fantastyczne wycieczki, podczas których można poznać nie tylko malownicze okolice Zatoki Kvarner, ale nawet zwiedzić Wenecję! Rafting, fish picnic, morze, jeziora, skąpane w słońcu adriatyckie miasteczka. Poznaj moc atrakcji na wycieczkach fakultatywnych z Novi Spa & Resort *****, wyjątkowym pakiecie!


WENECJA (poniedziałek, środa: 7.00-21.00)

Wczesne śniadanie. Przejazd przez Słowenię do Punta Sabbioni. Tramwaj wodny przez lagunę wenecką do placu św. Marka. Spacer od Mostu Westchnień, obok pałacu Dożów, przez Plac św. Marka z wejściem do bazyliki św. Marka, do Ponte Rialto. Czas wolny. Powrót do Chorwacji. Trasa: ok. 600 km. Cena – ok. 70 EUR (obejmuje: przejazd autokarem, opłata wjazdowa do Wenecji, bilety wstępów i na tramwaj wodny, polskojęzycznego przewodnika, zestawy słuchawkowe).

JASKINIA POSTOJNA – ZAMEK PREDJAMA – LIPICA ( niedziela: 7.00-20.00)

Śniadanie. Przejazd do Postojnej w Słowenii. Jaskinia Postojna jest 20-kilometrowym labiryntem korytarzy, galerii i komnat, który przez 193 lata odwiedziło ponad 33 miliony osób w asyście doświadczonych przewodników. Jest to największa i najczęściej odwiedzana w Europie jaskinia typu „klasyczny kras”. Najbardziej interesujący tunel odkrył w 1818 r. Luka Čeča i już po roku udostępniono go zwiedzającym. W 1872 r. w jaskini położono tory kolejowe, a 2 lata później doprowadzono elektryczność. Zwiedzanie jaskini. Przejazd do malowniczego Zamku Predjama, ok. 10 km od Jaskini Postojna. Zbudowany ok. 700 lat temu, na 123-metrowym klifie, był kryjówką Erazma z Predjama, rycerza-rebelianta, bohatera romantycznych legend. Zwiedzanie. Przejazd do Stadniny Lipica – centrum hodowli konia lipicańskiego (lipicana). Zwiedzanie stadniny, która jest domem dla ponad 350 koni i jednym z najpiękniejszych zabytków Słowenii. Powrót do hotelu. Trasa: ok. 300 km. Cena – ok. 85 EUR (obejmuje: przejazd autokarem, bilety wstępu do jaskini, zamku i stadniny, polskojęzycznego przewodnika, zestawy słuchawkowe).

WYSPY BRIOŃSKIE I SMAK WIN ISTRII (środa: 8.00 – 20.00)

Śniadanie. Przejazd do miejscowości Fažana, skąd odpływa stateczek do Parku Narodowego Brioni, składającego się z archipelagu 14 wysp i wysepek ciągnących się wzdłuż zachodniego wybrzeża Istrii. Wyspy Briońskie zawsze przyciągały arystokrację z całego świata. Przez cały XX wiek przebywali tu członkowie rodzin królewskiej i elita artystyczna. Ostatnim gospodarzem wysp był prezydent Jugosławii Josip Broz Tito, który w swojej rezydencji przyjmował m.in. Sofię Loren, Elizabeth Taylor czy Richarda Burtona. Po śmierci Tita wyspa nie przestała ciekawić światowych elit: w ostatnich latach odwiedzili je m.in. księżniczka Monaco Karolina, Placido Domingo, Sylwio Berlusconi, Naomi Campbell, John Malkovich. Wyspę Veliki Brioni zwiedza się specjalną kolejką. Jest tu wiele atrakcji, z których większość związana jest z osobą marszałka. Poza wystawą zdjęć Tity z ważnymi osobistościami, jednym z ciekawszych miejsc są tereny łowieckie (safari) z dzikimi zwierzętami podarowanymi marszałkowi przez polityków. Ponadto: kościół św. Germana z XV w., ruiny rzymskiej willi z początków naszej ery, Muzeum Etnograficzne z ekspozycją chorwackich strojów ludowych, ogród śródziemnomorski. W drodze powrotnej przerwa w miejscowości Motovun i degustacja wyśmienitych win produkowanych w winiarni Matijašić z winogron z winnic położonych na wzgórzach Istrii. Trasa: ok. 350 km. Cena – 80 EUR (obejmuje: przejazd autokarem, przeprawę statkiem na Brioni, bilety wstępów, przejazd pociągiem po wyspie, degustację win, polskojęzycznego przewodnika, zestawy słuchawkowe).

RASTOKE i JEZIORA PLITWICKIE (sobota, wtorek: 8.00-19.00)

Wyjazd po śniadaniu. Postój w miejscowości Rastoke, malowniczo położonej tuż przy połączeniu rzek Slunjčic i Korany. Zwiedzanie skansenu osady, gdzie zachowane są młyny z XVIII w. Jest to przepiękny zakątek Chorwacji, odwiedzany tylko przez nielicznych turystów. Przejazd do Parku Narodowego Jezior Plitwickich, jednego z największych atrakcji turystycznych Chorwacji. Park słynie z 16 pięknych, niedużych jezior połączonych aż 92 wodospadami i figuruje na liście UNESCO. W programie 4-godzinny spacer z przewodnikiem. Powrót do hotelu. Trasa: ok. 300 km. Cena – ok. 60 EUR (obejmuje: przejazd autokarem, bilety wstępu do skansenu i PN Jezior Plitwickich, polskojęzycznego przewodnika, zestawy słuchawkowe).

ISTRIA W JEDEN DZIEŃ (piątek: 8.00–19.00)

Śniadanie. Całodzienna wycieczka po półwyspie Istria. Zwiedzanie Puli, miasta na siedmiu wzgórzach z najlepiej na świecie zachowanym amfiteatrem rzymskim z I w. – tzw. Arena, gdzie odbywa się festiwal filmowy, Łuk Sergiusza, średniowieczna starówka. Przejazd do „chorwackiej Częstochowy” – Rovinja. Zwiedzanie starówki z czasów panowania weneckiego: Łuk Balbi, katedra św. Eufemii. Przejazd i zwiedzanie Poreču. Zachowało się tu wiele zabytków z czasów rzymskich, a najważniejsze ulice: Dekumanus i Cardo Maximus zostały wytyczone jeszcze w starożytności. Z architektury gotyckiej i barokowej najważniejsza jest Bazylika Eufrazjana z V w., wpisana na listę UNESCO. Przejazd do Opatiji, zwanej „chorwackim Monte Carlo”, miejscem narodzin chorwackiej turystyki. W 1844 r. została tu otwarta pierwsza turystyczna Villa Angiolina, a od 1884 r. zaczął przyjmować gości najstarszy chorwacki hotel Kvarner. Podczas spaceru promenadą można zobaczyć marmurowe gwiazdki na chodniku z imionami znanych na całym świecie Chorwatów. Powrót do hotelu. Trasa: ok. 360 km. Cena – ok. 42 EUR (obejmuje: przejazd autokarem, bilety wstępów, polskojęzycznego przewodnika, zestawy słuchawkowe).

WYSPA KRK (piątek, poniedziałek: 9.00 – 14.00 lub 14.00 – 20.00)

Śniadanie. Przejazd do Omišalj, pierwszego miasta po przejściu przez most Krk ze stałego lądu, zbudowanego na skale na wysokości ok. 80 m n.p.m. z widokiem na zatokę Kvarner. Omišalj pochodzi z III w. i jest jednym z najstarszych miast na wyspie. Zachowała się tu średniowieczna struktura miejska i urocze centrum z wąskimi uliczkami dostępnymi tylko dla pieszych. Następnie przejazd do miasta Krk, stolicy wyspy. Jego stara część jest otoczona 2000-letnimi murami obronnymi. Spacer: Plac Kamplin, Kasztel Frankopański, na którym organizowanych jest wiele imprez kulturalnych. Przejazd do miejscowości Vrbnik położonej na klifie, skąd roztacza się przepiękny widok na wąskie, kręte uliczki, ruiny wież i winnice z winogronami, z których jest wytwarzane jedno z najsłynniejszych win: Vrbnička žlahtina. Do najbardziej znanych kościołów należy m.in. Kościół Parafialny Wniebowzięcia NMP z 1325 r., kaplica św. Jana, a także renesansowa dzwonnica. W programie również degustacja wina i lokalnego sera. Powrót do hotelu. Trasa: ok. 130 km. Cena – ok. 32 EUR (obejmuje: przejazd autokarem, bilety wstępów, degustację, polskojęzycznego przewodnika, zestawy słuchawkowe).

KANOE/KAJAK SAFARI (sobota: 8.00 – 14.00)

Śniadanie. Przejazd do miejscowości Brod nad rzeką Kupa, która ma znakomite warunki do raftingu i spływów kajakowych. Kajak-safari organizowane jest w lecie, w spokojnej części rzeki, gdzie woda jest bezpieczna nawet dla osób bez doświadczenia we wiosłowaniu. Używany jest stabilny kajak „sit on top „, bezpieczny zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci. Safari trwa ok. 2-3 godzin. Jest czas, aby cieszyć się naturalnym pięknem rzeki z bogactwem flory i fauny. Zachwyca krystalicznie czysta woda, rzeka daje orzeźwienie i wytchnienie od letnich upałów. Powrót do hotelu. Trasa: ok. 150 km. Cena – ok. 52 EUR (obejmuje: przejazd autokarem, bilety wstępów, polskojęzycznego przewodnika).

FISH PICNIC (sobota, wtorek: 13.00-19.00)

Wypłynięcie z Novi Vinodolski. Rejs w stronę wyspy Krk z poczęstunkiem rakiją. Zacumowanie do portu w Vrbnik. Obiad na statku: makrela z grilla, sałatka, pieczywo, napoje: wino, woda, sok. Indywidualne zwiedzanie miasta. Powrót do hotelu. Trasa: ok. 10 km. Cena – ok. 37 EUR (obejmuje: rejs, posiłek na statku z degustacją wina i rakiji).

Newsletter

Dopisz się do newslettera i bądź na bieżąco informowany o promocjach i nowościach:
Travelzone.pl zapewnia najwyższe standardy bezpieczeństwa transakcji z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii szyfrowania danych
we współpracy z profesjonalnymi partnerami oferującymi bezpieczne płatności internetowe dla sklepów i serwisów,
akceptację kart Visa, MasterCard/EuroCard, JCB, Diners Club, Maestro i Visa Electron
a także szybkich przelewów internetowych (takich jak mTransfer, iPko).
Biuro Obsługi Klienta:

+48 801 00 31 26 (infolinia)
+48 24 36 23 996

pon.-pt. 09:00-19:00
sob.-niedz. NIECZYNNE

Formularz kontaktowy Tagi

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - szczegóły

DOTACJE NA INNOWACJE FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ROZWOJU INNOWACYJNEJ GOSPODARKI

Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki oraz regulamin serwisu. Akceptuję Czytaj więcej