• oferty last minute 10 touroperatorów

2016-07-06 14:01:23

LATO 2016 - IMPREZY AUTOKAROWE - przejazdy przy tzw. drzwiach zamkniętych

W związku z pojawiającymi się pytaniami dotyczącymi możliwości wsiadania/wysiadania klientów w miejscu innym niż widniejącym na umowie, chcielibyśmy poinformować, że niestety nie ma możliwości, aby klient wyjeżdżał autokarem z Polski i nie wracał z grupą bądź odwrotnie. Nie ma możliwości wsiadania/wysiadania z autokaru poza wyznaczonymi przystankami (czyli na trasie przejazdu autokaru przez kraje tranzytowe).

Wynika to z przepisów o PRZEJAZDACH PRZY TZW. DRZWIACH ZAMKNIĘTYCH (tj. przewóz okazjonalny), regulowanych poprzez umowę w sprawie międzynarodowych okazjonalnych przewozów pasażerów autokarami i autobusami, sporządzoną w Brukseli w dn. 11 grudnia 2000 r. Służy ona ułatwieniu organizacji i funkcjonowania transportu międzynarodowego oraz turystyki.

Zgodnie z powyższą umową liczba uczestników zapisanych na wycieczkę musi zgadzać się na wyjeździe i na powrocie z/do terytorium danego kraju (w tym przypadku terytorium Polski). Miejscem wyjazdu i powrotu jest widniejące na umowie miasto znajdujące się na terytorium Polski.

IMPREZA Z „PRZEJAZDEM WŁASNYM” - Klienci mogą zakupić imprezę objazdową bez dojazdu autokarem i dołączyć do grupy w miejscu wcześniej ustalonym (w miejscu realizacji pierwszego punktu imprezy). Wówczas zaznaczamy na umowie, że klient nie korzysta z transportu organizowanego przez touroperatora. Klient normalnie realizuje program, a po ostatnim punkcie programu wraca sam lub też zostaje na miejscu. Nie ma możliwości powrotu z grupą do Polski. Klient zobowiązany jest również do podpisania oświadczenia, w którym potwierdza, iż w dniu wyjazdu i powrotu nie będzie objęty ubezpieczeniem grupowym.

Newsletter

Dopisz się do newslettera i bądź na bieżąco informowany o promocjach i nowościach:
Travelzone.pl zapewnia najwyższe standardy bezpieczeństwa transakcji z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii szyfrowania danych
we współpracy z profesjonalnymi partnerami oferującymi bezpieczne płatności internetowe dla sklepów i serwisów,
akceptację kart Visa, MasterCard/EuroCard, JCB, Diners Club, Maestro i Visa Electron
a także szybkich przelewów internetowych (takich jak mTransfer, iPko).
Biuro Obsługi Klienta:

+48 801 00 31 26 (infolinia)
+48 24 36 23 996

pon.-pt. 09:00-19:00
sob.-niedz. NIECZYNNE

Formularz kontaktowy Tagi

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - szczegóły

DOTACJE NA INNOWACJE FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ROZWOJU INNOWACYJNEJ GOSPODARKI

Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki oraz regulamin serwisu. Akceptuję Czytaj więcej