• oferty last minute 10 touroperatorów

magazyn Windsurfing 01/2007

[magazyn Windsurfing 01/2007] - admin - 2007-09-19 13:06:52

W numerze 33 (1/2007) magazynu Windsurfing m.in.

Fascynacje
Tym zaczynamy każde wydanie w tym sezonie.

ZIMOWE PŁYWANIE
Red Bull Storm Chase
Największy sztorm na Morzu Północnym od 15 lat, 11 akwenów w 9 krajach, 24 żeglarzy, /100 osób obsługi - tak można w kilku słowach scharakteryzować tę unikalną akcję.

Otwarcie sezonu 2007
Początek stycznia 2007 roku był świetny pod względem wiatru i wiosenny, jeśli chodzi o temperatury. W tak pięknych okolicznościach przyrody wielu windsurferów i kitesurferów dość wcześnie w tym roku otworzyło sezon.

TEST
W naszym pierwszym teście sprzętu na sezon 2007 przyjrzymy się jedenastu nowoczesnym deskom wave i wave/freestyle o zakresie szerokości 56-57 cm. Ze względu na to, że nie jest to najbardziej popularny sprzęt w naszym kraju nieczęsto publikujemy na naszych łamach testy desek wave, właściwie jest to pierwszy opublikowany test tej grupy od ostatnich 5 lat. W tym czasie deski wave przeszły rewolucje w kształtach i możliwościach. Także popularność pływania na falach zwiększyła się wielokrotnie. Tym bardziej warto zapoznać się z tym co się aktualnie dzieje w tym segmencie rynku.

Deski wave i wave/freestyle 2007
Exocet Exo Wave 85 Pro
Fanatic Allwave 75
Fanatic Freewave 77
JP Real World Wave 76 FWS
Mistral Syncro 76
Naish Global Wave 78
RRD Freestyle Wave 78
RRD Wave Cult 77
Starboard Evo 75 XTV
Tabou Pocket Wave 78 FDS
Thommen X Wave 74

SYLWETKA - Kuba Winkowski
Przez ostatnie kilka sezonów krajowa scena freestylowa była zdominowana przez Kubę Kosmowskiego i nie bez przyczyny, jest on ciągle nie do pokonania w kraju. Ale kto wie, jak długo jeszcze? Młodych zawodników ciągle przybywa, a jednym z najbardziej obiecujących jest imiennik Kosmowskiego - Kuba Winkowski z Warszawy. Ma on co prawda dopiero 18 lat, ale z tego 12 spędził już na wodzie, zaczynając żeglować pod okiem ojca na małych optymistach.

ZAWODOWCY
Dzień z życia zawodowego windsurfera
W ciągu ostatnich kilku lat poziom profesjonalizmu wśród czołowych zawodników pucharu PWA wzrósł niesamowicie. Ludzie zaczęli zdawać sobie sprawę, że trening ogólnorozwojowy na lądzie i dieta mogą mieć wielki wpływ na osiągi na wodzie. Stało się to tym bardziej oczywiste, gdy jeden z deskarzy wszechczasów, Francisco Goya, przeszedł od wspaniałego poziomu freeridera do pozycji niepokonanego w pucharze świata w roku, w którym wygrał ten tytuł.
W stosunku do innych sportów wyczynowych windsurfing jest nieco z tyłu pod względem trenerów, dietetyków itp., którzy pomogliby zawodnikom wycisnąć jak najwięcej z ich organizmów. Nie wszyscy zawodnicy plasujący się wysoko w tourze PWA mają trenerów, ale wszyscy zdają sobie sprawę, jak istotny jest trening kondycyjny i jak właściwa dieta może bezpośrednio poprawić ich osiągi.
Najlepszym przykładem tego, jak można zająć się poprawą kondycji jest Team MPG, sportowo-naukowa grupa prowadzona przez Scotta Sancheza, która składa się z Micaha Buzianisa, Jasona Polakowa, Nicka Bakera i Robby Swifta. Zobaczymy jak wygląda ich przeciętny dzień treningu.

MANEWR - The Burner
Prezentujemy manewr, który wyniósł Jose Estredo na najwyższy stopień podium Pucharu Świata

TECHNIKA
Windwise część 4 - ciąg żagla
W czwartej części serii o technice żeglowania dla średnio zaawansowanych przyjrzymy się ciągowi żagla i sposobom jego kontroli. Sprowadza się ona do optymalnego ustawienia pędnika poprzez dociągnięcie go w kierunku osi deski z jednoczesnym pochyleniem do tyłu i dociśnięciem w dół. Simon Bornhoft wyjaśnia, dlaczego ta kluczowa umiejętność wpływa na naszą technikę żeglowania i dlaczego musimy zwracać na nią szczególną uwagę.

SURFARI
Nik Baker i siostry Moreno odkrywają niesamowite indonezyjskie fale.

REGATY
PWA Aloha Classic
Nie ma na świecie imprezy windsurfingowej, która miałaby bardziej magiczną i legendarną nazwę. Zawody na Ho'okipie to tradycyjne zakończenie sezonu PWA, dlatego startują tam najlepsi z najlepszych specjalistów od jazdy na fali. W tym roku sponsorem 21. edycji Aloha Classic została firma JP Australia.

Rolex Miami International Regatta
Czyli jak nasi zawodnicy klasy olimpijskiej zdominowali najpoważniejsze regaty początku sezonu

SPRZĘT
Deski 2007 - zestawienie
Jak co roku o tej porze prezentujemy zestawienie wszystkich desek, których producenci mają w naszym kraju swojego oficjalnego przedstawiciela, a więc desek, które przynajmniej teoretycznie powinny być dostępne na naszym rynku w nadchodzącym sezonie. W tym roku zebraliśmy rekordową liczbę 479 desek. Przypomnijmy, że 3 sezony temu na naszym rynku dostępnych było zaledwie około 290 modeli. Przy okazji analizy zestawień z kolejnych lat można zaobserwować trendy na rynku desek windsurfingowych.

Giełda
Kupię-sprzedam. Dziesiątki ogłoszeń drobnych.

Plus jak zwykle
Ludzie, wydarzenia, sprzęt, surfowanie po ekranie, wideoteka.

magazyn Windsurfing 01/2007 0

Newsletter

Dopisz się do newslettera i bądź na bieżąco informowany o promocjach i nowościach:
Travelzone.pl zapewnia najwyższe standardy bezpieczeństwa transakcji z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii szyfrowania danych
we współpracy z profesjonalnymi partnerami oferującymi bezpieczne płatności internetowe dla sklepów i serwisów,
akceptację kart Visa, MasterCard/EuroCard, JCB, Diners Club, Maestro i Visa Electron
a także szybkich przelewów internetowych (takich jak mTransfer, iPko).
Biuro Obsługi Klienta:

+48 801 00 31 26 (infolinia)
+48 24 36 23 996

pon.-pt. 09:00-19:00
sob.-niedz. NIECZYNNE

Formularz kontaktowy Tagi

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - szczegóły

DOTACJE NA INNOWACJE FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ROZWOJU INNOWACYJNEJ GOSPODARKI

Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki oraz regulamin serwisu. Akceptuję Czytaj więcej