• oferty last minute 10 touroperatorów

magazyn Windsurfing 05/2007

[magazyn Windsurfing 05/2007] - admin - 2007-09-19 13:14:59

FASCYNACJE
Tym zaczynamy każde wydanie w tym sezonie.

PODWÓJNE ZŁOTO!!!
Mistrzostwa Europy RS:X, Cypr, Limassol

TEST
Tym razem nasz zespół testowy przyjrzał się średnim rekreacyjnym deskom o szerokości 62-66 cm i pojemności 100-110 litrów. Sprawdziliśmy, czym tak naprawdę różnią się dwa główne rodzaje modeli w tym popularnym rozmiarze.
FREERIDE KONTRA FREEMOVE

Tabou Rocket 115 & Tabou 3S 107
Starboard Carve 111 & Starboard Kombat 107
RRD Z Ride 107 & RRD Freestyle wave 110
Mistral Screamer 94 & Mistral Syncro 102
JP Excite Ride 100 & JP Freestyle wave 109
Fanatic Eagle 100 & Fanatic Freewave 104
F2 Stoke 105, F2 Sunset 104 & F2 Spice 106
Exocet Cross 106

Głównym założeniem tego testu było wyjaśnienie, dlaczego wszyscy producenci robią przynajmniej dwa modele w tym bardzo popularnym i mało wyspecjalizowanym sektorze desek. Większość z nich w celu rozróżnienia używa terminów freeride i freemove, ale czy to cokolwiek wyjaśnia

MANEWR - Push Forward a.k.a. Seadimove
Ten manewr zapewne przejdzie do historii windsurfingu! Kauli Seadi jako pierwszy wykonał 2 salta na desce podczas jednego skoku. To znaczy 2 salta… w przeciwnych kierunkach!

ZAWODOWCY - Władca prędkości! Finian Maynard
Kiedy Finian Maynard pobił w listopadzie 2004 roku rekord prędkości na 500 metrów ustanowiony przez „jacht” Yellow Pages 11 lat wcześniej, osiągając wynik 46,82 węzłów, wówczas rozpoczął się nowy rozdział w windsurfingowym świecie dużych prędkości. Nie do końca usatysfakcjonowany swoim pierwszym rekordem Maynard postanowił sięgnąć wyżej i przekroczyć magiczną barierę 50 węzłów. Był już o włos od tego wyniku, ustanawiając w kwietniu 2005 roku nowy rekord 48,70 węzłów.

MINI TEST. Nowe zabawki na słaby wiatr
Exocet Kona kontra Starboard Serenity
Importerzy zaopatrzyli nas w dwie niekonwencjonalne deski. Ich przeznaczeniem ma być przede wszystkim zachęcenie ludzi do zejścia na wodę w warunkach, w których wcześniej nawet nie myśleliby o tym. Przystąpiliśmy do testu i po raz pierwszy nie musieliśmy się martwić, czy wiatr nie będzie zbyt słaby do zejścia na wodę.

SPRZĘT
Sprzętowy portret Micaha Buzianisa
Micah Buzianis zdobył Puchar Świata w dyscyplinie racing w 2005 roku, a w zeszłym roku zajął 2. miejsce w Pucharze Świata w konkurencji slalom 42. W tym roku jest aktualnie także na 2. miejscu. Warto więc się przyjrzeć, na jakim sprzęcie pływa jeden z najlepszych zawodników świata i w jaki sposób ustawia swoje zestawy.

TECHNIKA. Jazda na fali – cz.1.
Backside / fronside
Nic w windsurfingu nie jest w stanie równać się z jazdą na fali. Uczucie, że jest się napędzanym nie tylko przez wiatr, ale także przez falę, i możliwość bardzo gwałtownej zmiany kierunku żeglugi bez utraty prędkości, jest niesamowite. Jazda na fali jest najlepszą przepustką do czystej windsurfingowej radości.

Szkółka freestyle – lekcja 2.
Spock i spock 540
W poprzednim odcinku naszej szkółki freestyle’owej przebywaliśmy na planecie VULCAN, gdzie rozwiązaliśmy równanie JUMP + JIBE = AIR JIBE = VULCAN. Jednak obserwujący nasze zmagania mieszkańcy planety Vulcan polecili nam spotkanie ze swoim najbardziej znanym przedstawicielem, czyli gwiazdą serialu Star Trek, niejakim Panem nomen omen SPOCKiem.

SURFARI. Rugia
Rugia to największa niemiecka wyspa położona nad Bałtykiem w landzie Mecklenburg, oddalona około 2,5 godziny jazdy od Szczecina. Jej maksymalna długość wynosi 52 km (od południa na zachód), a szerokość 41 km. Wyspę kształtują półwyspy, zatoki, klify i jeziora. Dzięki urozmaiceniu terenu każdy żeglarz, niezależnie od umiejętności, znajdzie tutaj miejsce dla siebie.

Giełda
Kupię-sprzedam. Dziesiątki ogłoszeń drobnych.

Plus jak zwykle
Ludzie, wydarzenia, sprzęt, surfowanie po ekranie, wideoteka.

88 stron wyłącznie o windsurfingu.

magazyn Windsurfing 05/2007 0

Newsletter

Dopisz się do newslettera i bądź na bieżąco informowany o promocjach i nowościach:
Travelzone.pl zapewnia najwyższe standardy bezpieczeństwa transakcji z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii szyfrowania danych
we współpracy z profesjonalnymi partnerami oferującymi bezpieczne płatności internetowe dla sklepów i serwisów,
akceptację kart Visa, MasterCard/EuroCard, JCB, Diners Club, Maestro i Visa Electron
a także szybkich przelewów internetowych (takich jak mTransfer, iPko).
Biuro Obsługi Klienta:

+48 801 00 31 26 (infolinia)
+48 24 36 23 996

pon.-pt. 09:00-19:00
sob.-niedz. NIECZYNNE

Formularz kontaktowy Tagi

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - szczegóły

DOTACJE NA INNOWACJE FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ROZWOJU INNOWACYJNEJ GOSPODARKI

Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki oraz regulamin serwisu. Akceptuję Czytaj więcej