• oferty last minute 10 touroperatorów

ZEA - warto wiedzieć

[ZEA - warto wiedzieć] - bmx - 2007-09-19 13:38:51

Zjednoczone Emiraty Arabskie leżą w północno-wschodniej części Półwyspu Arabskiego. Powstały w latach 1971-72 jako federacja 7 emiratów: Abu Dhabi, Dubai, Sharjah, Ajman, Umm Al Quwain, Ras Al Khajmah, Fujairah.

Dubai – najsłynniejszy emirat, fascynujący tempem rozwoju jest jednym z najszybciej rozwijających się miast na świecie. Dynamiczne, pełne pozytywnej energii miejsce, gdzie realizowane są fantastyczne idee najgłośniejszych światowych architektów. Jedną z nich jest budowa sztucznych wysp w kształcie drzew palmowych i mapy świata. Zapierają dech w piersiach hotele przy słynnej plaży Jumeirah: nie tylko luksusem, ale także wspaniałą architekturą. A zakupy w Dubaju to temat na oddzielny katalog: olbrzymie jak miasta centra handlowe, z mnóstwem sklepów, kawiarni, restauracji. W jednym z nich jest nawet centrum narciarskie…

Umm Al Quwain – najmniejszy z emiratów, leży ok. 60 km na wschód od Dubaju na wąskim półwyspie. Jest tu nieduży port rybacki, przetrwała do dzisiaj zabudowa dawnej wioski arabskiej i kolorowy souk. U wybrzeży okolicznych bezludnych Wysp Mangrowcowych założyły swe siedziby flamingi, a w krystalicznie czystych wodach zatoki żyją kraby, kałamarnice i egzotyczne ryby. Na turystów czeka 24 km piaszczystych plaż. Ogromną atrakcją jest leżący nieopodal Dreamland Aqualand, nowoczesny, największy w ZEA park wodny z kompleksem basenów i zjeżdżalni, zajmujący ok. 250.000 m2 w pięknym ogrodzie.
Fujairah – najpiękniejszy krajobrazowo z emiratów, leży nad Oceanem Indyjskim, między malowniczymi górami Hajar i morzem. Szczyci się 90 km pięknych piaszczystych plaż, błękitnym morzem z rafami koralowymi. W większości hoteli znajdują się profesjonalne centra nurkowe.

Jest tu zupełnie inaczej niż w ekstrawaganckim Dubaju, kameralne hotele w otoczeniu wspaniałej, egzotycznej przyrody sprzyjają relaksującym wakacjom z dala od miejskiego zgiełku. Do niedawna na plaże Fujairah przyjeżdżali głównie mieszkańcy ZEA, teraz doceniają to miejsce także turyści zagraniczni, ciekawi nowych, pięknych miejsc.

Wiza: Obywatele RP podlegają obowiązkowi wizowemu do ZEA. Przy zapisie na imprezę należy dostarczyć pracownikowi biura czytelną kopię paszportu (strona ze zdjęciem). Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu oraz posiadać aktualne zdjęcie. Paszport nie powinien zawierać pieczątki wjazdowej do Izraela. Wiza przysługuje jedynie do celów turystycznych i jest ważna 30 dni (łącznie z dniem przekroczenia granicy). Opłata za wizę wynosi ok. 350 PLN i jest pobierana w momencie aplikacji i w przypadku odmowy nie jest zwracana.

Czas przelotu: Warszawa-Sharjah - ok. 6 godz.

Czas lokalny: zimą czas polski plus 3 godz.; latem: czas polski plus 2 godz.

Język: arabski, angielski

Napięcie: 220 V, adapter można wypożyczyć w recepcji lub kupić w sklepie. Prosimy zwrócić uwagę na wszelkie wskazówki, dotyczące korzystania z sieci w pokojach hotelowych.

Waluta: dirham (AED); 1 USD = 3,65 AED.

Napiwki: nie są wymagane, ale przyjęte jest ich dawanie - ok. 10%.

Przepisy celne i zwyczaje: na teren ZEA można wwieźć maks. 2 litry alkoholu. Na zakup alkoholu w wydzielonych punktach należy mieć zezwolenie. Obowiązuje zakaz spożywania alkoholu w miejscach publicznych. Napoje alkoholowe podawane są w hotelach i klubach, poza emiratem Sharjah, gdzie obowiązuje zakaz sprzedaży i spożywania alkoholu. Nie jest przyjęte robienie zdjęć kobietom arabskim.

Ceny w hotelu i restauracjach: obiad – od ok. 35 AED, piwo – od ok. 7 AED, kawa po turecku – od ok. 6 AED.

Newsletter

Dopisz się do newslettera i bądź na bieżąco informowany o promocjach i nowościach:
Travelzone.pl zapewnia najwyższe standardy bezpieczeństwa transakcji z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii szyfrowania danych
we współpracy z profesjonalnymi partnerami oferującymi bezpieczne płatności internetowe dla sklepów i serwisów,
akceptację kart Visa, MasterCard/EuroCard, JCB, Diners Club, Maestro i Visa Electron
a także szybkich przelewów internetowych (takich jak mTransfer, iPko).
Biuro Obsługi Klienta:

+48 801 00 31 26 (infolinia)
+48 24 36 23 996

pon.-pt. 09:00-19:00
sob.-niedz. NIECZYNNE

Formularz kontaktowy Tagi

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - szczegóły

DOTACJE NA INNOWACJE FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ROZWOJU INNOWACYJNEJ GOSPODARKI

Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki oraz regulamin serwisu. Akceptuję Czytaj więcej