• oferty last minute 10 touroperatorów

Chiny - Shanghai

[Chiny - Shanghai] - admin - 2007-09-20 21:47:15

Pierwszą rzeczą, która mnie uderzyła gdy z terminalu lotniczego dotarłem do przedmieść Szanghaju to kakofonia klaksonów samochodowych, która z furią zaatakowała moje uszy. Przygłuszyła jakby odczucie egzotyki innego świata, w którym się nagle znalazłem. Trąbi tu każdy na każdego, jest powód czy nie ma. Jak się okazało podczas mojej szaleńczej jazdy taksówką, którą postanowiłem dojechać do hotelu w centrum miasta, powodów faktycznie nie brakuje. Wydaje się że żadne zasady ruchu drogowego tu nie istnieją. Każdy jeździ jak chce, wymusza pierwszeństwo, zajeżdża drogę lawirując wśród trąbiących pojazdów. Mój kierowca czuł się jak ryba w wodzie w tym chaosie, manewrując zygzakami i również trąbiąc radośnie przez całą drogę oraz pokrzykując co jakiś czas coś co brzmiało jak „caonima” (bardzo brzydki wyraz wg. Ping). Kilka razy myślałem że nas walną albo my kogoś walniemy, albo rozpłaszczymy któregoś z setek rowerzystów, którzy majestatycznie pedałując, wjeżdżali pod koła w najmniej oczekiwanych momentach. Do hotelu Pu Jiang dotarliśmy jednak, ku memu miłemu zdziwieniu, cali i zdrowi. Hotel Pu Jiang ma wiele zalet.

źródło: bezdroza.com
autor: Robert Kosiński

Newsletter

Dopisz się do newslettera i bądź na bieżąco informowany o promocjach i nowościach:
Travelzone.pl zapewnia najwyższe standardy bezpieczeństwa transakcji z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii szyfrowania danych
we współpracy z profesjonalnymi partnerami oferującymi bezpieczne płatności internetowe dla sklepów i serwisów,
akceptację kart Visa, MasterCard/EuroCard, JCB, Diners Club, Maestro i Visa Electron
a także szybkich przelewów internetowych (takich jak mTransfer, iPko).
Biuro Obsługi Klienta:

+48 801 00 31 26 (infolinia)
+48 24 36 23 996

pon.-pt. 09:00-19:00
sob.-niedz. NIECZYNNE

Formularz kontaktowy Tagi

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - szczegóły

DOTACJE NA INNOWACJE FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ROZWOJU INNOWACYJNEJ GOSPODARKI

Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki oraz regulamin serwisu. Akceptuję Czytaj więcej