• oferty last minute 10 touroperatorów

Cypr – w gaju oliwnym zaklęty

[Cypr – w gaju oliwnym zaklęty] - admin - 2007-09-20 21:48:16

Wiele opowiadano mi o gościnnych Cypryjczykach. Uwierzyłam i nie rozczarowałam się. Trafiłam dokładnie w czas Świąt Wielkanocnych. Znajoma Greczynka zaprosiła mnie do swojego ogrodu, by pokazać świąteczne tradycje. Ogród był piękny, zielony i pomarańczowy, pachnący mandarynkami. Pośród drzew stał bielony wapnem, stary piec z żelaznymi, ozdobnymi drzwiami. Kilka dni przed świętami w piecu wypieka się wielkanocny chleb z ciasta przyrządzanego według tradycyjnej receptury. Prace już trwały. Kilka kobiet przygotowywało zaczyn. Również i ja zostałam wciągnięta do tej przyjemnej pracy, po chwili przyłączyła się do nas sąsiadka, później następna i następna... Ogród wypełnił się gośćmi, wesołym pokrzykiwaniem, śmiechem. Ktoś przyniósł wino i rozlewał do szklanek. Ktoś zaprosił nas na kolację – to Katarina. Jej mąż prowadzi uroczy pensjonat pod strzelistym cyprysem. Na ten wieczór przygotował coś specjalnego dla swoich gości i przyjaciół. Dania tradycyjnej kuchni, wino i muzykę. Kolacja był obfita, lecz nie huczna przez wzgląd na trwający właśnie post, którego mieszkańcy Cypru przestrzegają z należytym szacunkiem i czcią. Jedyny wyjątek, który skłania Cypryjczyków do złagodzenia postu, to chęć ugoszczenia turystów i odsłonięcia przed nimi pełnego wachlarza cypryjskich tradycji podczas tak przecież szybko mijających wakacji. Rozmowy trwały do późna.

źródło: bezdroza.com
autor: Dorota Wojdal

Newsletter

Dopisz się do newslettera i bądź na bieżąco informowany o promocjach i nowościach:
Travelzone.pl zapewnia najwyższe standardy bezpieczeństwa transakcji z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii szyfrowania danych
we współpracy z profesjonalnymi partnerami oferującymi bezpieczne płatności internetowe dla sklepów i serwisów,
akceptację kart Visa, MasterCard/EuroCard, JCB, Diners Club, Maestro i Visa Electron
a także szybkich przelewów internetowych (takich jak mTransfer, iPko).
Biuro Obsługi Klienta:

+48 801 00 31 26 (infolinia)
+48 24 36 23 996

pon.-pt. 09:00-19:00
sob.-niedz. NIECZYNNE

Formularz kontaktowy Tagi

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - szczegóły

DOTACJE NA INNOWACJE FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ROZWOJU INNOWACYJNEJ GOSPODARKI

Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki oraz regulamin serwisu. Akceptuję Czytaj więcej