• oferty last minute 10 touroperatorów

Narty we Włoszech

[Narty we Włoszech] - admin - 2007-09-20 21:51:15

Nie wiadomo z jakich to względów natura tak hojnie obdarzyła Włochy, ale jest czego pozazdrościć. Setki kilometrów urozmaiconej linii brzegowej z pięknymi plażami, łagodny klimat, bujna roślinność i przepiękne krajobrazy oraz góry, w których można uprawiać turystykę pieszą, wspinaczkę, ale również jeździć na nartach przez cały rok. Do Włoch należy spora część Alp, tak różnorodna i ciekawa pod względem terenów narciarskich.
To nie Włosi wynaleźli narty, ani też technikę jazdy w narciarstwie alpejskim, ale entuzjazm i sympatia do tego sportu uczyniła ich kraj jedną z narciarskich potęg w Europie. Na zachodzie Włoch ośrodki narciarskie w Piemoncie i Valle d'Aosta dorównują najlepszym francuskim, a piękno skalnych krajobrazów Dolomitów na wschodzie trudno porównywać z czymkolwiek innym. Włosi podchodzą zupełnie inaczej do jazdy na nartach niż Francuzi, czy Austriacy. Południowa spontaniczność, aktywność i pogoda ducha nadają tej dyscyplinie sportu zupełnie odmienny wymiar. Narty dla Włochów to przede wszystkim dobra zabawa, to prawdziwa przyjemność, która relaksuje i daje satysfakcję. Mniej ważny jest styl i technika jazdy, dozwolone jest wszystko co przynosi zadowolenie. Tutaj nawet początkujący narciarz, pomimo swoich upadków i niepowodzeń jest dumny z siebie. Włosi nie wyobrażają sobie jazdy bez przerwy na specjalnie parzoną kawę, lampkę wina czy grappę - tutejszy specjał. Trudno nie ulec urokowi i nie wczuć się w ten specyficzny klimat luzu i relaksu już po pierwszym dniu na stoku.

Włochy są znakomitym krajem dla wypoczynku rodzinnego. W żadnych innych górach nie spotkamy tyle dzieci. Dzieje się tak, ponieważ mają tu one zapewnioną bardzo dobrą opiekę. Organizatorzy zimowego szaleństwa troszczą się o maluchy w szczególny sposób, ale niestety nie zawsze traktują je preferencyjnie, gdy trzeba za nie płacić.

źródło: geozeta.pl
autor: Marzena Pawłowicz

Newsletter

Dopisz się do newslettera i bądź na bieżąco informowany o promocjach i nowościach:
Travelzone.pl zapewnia najwyższe standardy bezpieczeństwa transakcji z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii szyfrowania danych
we współpracy z profesjonalnymi partnerami oferującymi bezpieczne płatności internetowe dla sklepów i serwisów,
akceptację kart Visa, MasterCard/EuroCard, JCB, Diners Club, Maestro i Visa Electron
a także szybkich przelewów internetowych (takich jak mTransfer, iPko).
Biuro Obsługi Klienta:

+48 801 00 31 26 (infolinia)
+48 24 36 23 996

pon.-pt. 09:00-19:00
sob.-niedz. NIECZYNNE

Formularz kontaktowy Tagi

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - szczegóły

DOTACJE NA INNOWACJE FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ROZWOJU INNOWACYJNEJ GOSPODARKI

Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki oraz regulamin serwisu. Akceptuję Czytaj więcej