• oferty last minute 10 touroperatorów

Kiedy jechać do Tajlandii?

[Kiedy jechać do Tajlandii?] - Peter Pan - 2007-09-26 12:48:28

Każda pora roku jest dobra - to tylko kwestia wyboru miejsca wypoczynku w rozważanym terminie wyjazdu do Tajlandii.

Tajlandia leży w strefie klimatu tropikalnego. Przez cały rok panuje tu ciepła pogoda, jednak można wyodrębnić dwie-trzy pory roku, w zależności od miejsca w Tajlandii. Najwięcej pytań i kontrowersji wzbudza tak zwana pora deszczowa, która nie jest jednakowa w całym kraju.

Nawet w czasie pory chłodnej w Centralnej Tajlandii (listopad-luty) dominuje ciepła pogoda (temperatury 28 - 30 st. C w ciągu dnia i 22 - 24 st. C w nocy), deszcze nie padają, albo padają bardzo rzadko. Nie wyróżnia się pory chłodnej na południu Tajlandii.

Pora gorąca rozpoczyna się w marcu i trwa do maja. Temperatury w Bangkoku osiągają 37 - 38 st. C. Jest duszno i parno. W tym okresie najlepiej jak najszybciej jechać nad morze: świeże powietrze i rześki wiatr powodują, że nie odczuwa się wysokiej temperatury. Deszcze padają rzadko. Jest dużo słonecznych dni.

Tak zwana pora deszczowa rozpoczyna się pod koniec maja, w Bangkoku i centralnej Tajlandii pada rzadko, co dwa - trzy dni; z reguły mamy do czynienia z rzęsistymi, ale krótkotrwałymi ulewami, i do tego przeważnie w nocy, kiedy robi się nieco chłodniej. Taka pogoda utrzymuje się do końca lipca, kiedy zaczyna padać częściej i dłużej. W sierpniu i we wrześniu opadów jest najwięcej, ale nawet w tym okresie jest dużo dni z przewagą słońca. Rzadko się zdarza, aby padało cały dzień. Jeżeli chodzi o Bangkok i Pattaya, pora deszczowa jest znacznie lepsza niż pora gorąca: deszcze oczyszczają i odświeżają powietrze.
W tym okresie (koniec maja - poł. października) pada również na południu Tajlandii. Ale co ciekawe dokładnie w tym samym okresie na wyspie Samui panuje świetna pogoda. Odległość między Phuketem a Samui wynosi zaledwie ok. 250 km, a jednak na obu wyspach panuje zupełnie inny mikroklimat (Phuket leży na Oceanie Indyjskim; Samui – jest pod wpływem Oceanu Spokojnego). Na Samui deszcze zaczynają mocniej padać w październiku - dokładnie wtedy, kiedy na wybrzeżu Morza Andamańskiego zaczyna coraz bardziej przygrzewać słońce. Wniosek z tego jest taki, że do Tajlandii na plażę można jechać przez cały rok, tylko trzeba odpowiednio dobrać miejsce wypoczynku.

Temperatura wody na wybrzeżach Zatoki Tajlandzkiej i Morza Andamańskiego wynosi 26-29 stopni Celsjusza przez cały rok.

Jest jeszcze jedna zaleta pory deszczowej: w tym okresie niemal wszystkie hotele na południu Tajlandii znacznie obniżają ceny.

Newsletter

Dopisz się do newslettera i bądź na bieżąco informowany o promocjach i nowościach:
Travelzone.pl zapewnia najwyższe standardy bezpieczeństwa transakcji z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii szyfrowania danych
we współpracy z profesjonalnymi partnerami oferującymi bezpieczne płatności internetowe dla sklepów i serwisów,
akceptację kart Visa, MasterCard/EuroCard, JCB, Diners Club, Maestro i Visa Electron
a także szybkich przelewów internetowych (takich jak mTransfer, iPko).
Biuro Obsługi Klienta:

+48 801 00 31 26 (infolinia)
+48 24 36 23 996

pon.-pt. 09:00-19:00
sob.-niedz. NIECZYNNE

Formularz kontaktowy Tagi

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - szczegóły

DOTACJE NA INNOWACJE FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ROZWOJU INNOWACYJNEJ GOSPODARKI

Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki oraz regulamin serwisu. Akceptuję Czytaj więcej