• oferty last minute 10 touroperatorów

RE: Egipt-zemsta faraona...

[RE: Egipt-zemsta faraona...] - mazia - 2009-01-31 18:07:48.069826

Hejka, co do zemsty faraona nie ma absolutnie potrzeby niczym przeciwdziałać w polsce! Na miejscu postarajcie się nie jeść tylko sosów i dipów na bazie majonezu,a nie będziecie mieć problemów. My latamy co roku do egiptu całą paką z dziećmi w różnym wieku i nic nikomu się nie dzieje. Pijemy całymi litrami drinki z lodem, dzieci piją napoje z lodem i nie mieliśmy jeszcze potrzeby leczenia. Jeśli jednak coś takiego się przytrafi to JEDYNYM! lekarstwem na tą chorobę są leki kiupione na miejscu w egipcie. Nie pamiętam nazwy,ale w pierwszej aptece(są przy każdym hotelu) zakupicie ten lek za ok.6$ i od razu należy go łyknąć. Nie próbujcie leczyć się polskimi lekami ponieważ one nie działają na tamtejsze bakterie (tak twierdzą ci,którzy mieli problemy). Pozdro

[Egipt-zemsta faraona...] - Musia - 2007-11-22 21:09:19

Powiedzcie czy juz w Polsce przed wyjazdem mozna jakos zadzialac na organizm aby tam na miejscu uniknac tej niemilej dla nikogo choroby???

[RE: Egipt-zemsta faraona...] - gosc - 2007-11-22 21:45:32

ja przez 3-4 dni przed wylotem przyjmowalem 5-6 tabletek... wegla dziennie :) na miejscu obylo sie bez atrakcji. ale kazdy reaguje inaczej i raczej nie ma 100% sposobu. nie mozna pic nieprzegotowanej wody (uwaga na kostki lodu) i bedzie ok.

ps. ponoc duze ilosci czystej zabijaja w egipcie kazde zarazki :)

[RE: Egipt-zemsta faraona...] - adam - 2007-11-30 13:35:26

Eeeee nic nie pomaga. Polskie farmaceutyki nie dzialaja. Na zemste nie ma sily - jak sie ma pojawic, to sie pojawi. I pojawia sie raczej u kazdego. Alkohol tez srednio pomaga.

Mnie podczas 7-dniowego pobytu juz 2 dnia zlapala goraczka, bole brzucha (ostre), "wiadomo co" itd. - typowe objawy. Wzialem z Polski stoperan (dziala moze z 15 minut) ale i duzo mocniejsze leki dostepne glownie na recepte (dzialaly godzine, moze dwie). Skoczylo sie na wizycie u lekarza (prywatny gabinet - pokrywa ubezpieczenie i nie musialem placic pierwszych 100 EUR akurat jak to najczesciej ma miejsce). Temperatura 38,5 st. i inne objawy.
Dostalem antybiotyk (zastrzyk w ramie) i 4 leki do przyjmowania przez 4 dni (producenci raczej arabscy, ale na licencjach zachodnich firm): flumox (antybiotyk), buscopan plus (nie wiem na co to), drotazide (na opakowaniu napisali, ze "intestinal antiseptic & spasmolytic") oraz streptoquin.
Po godzinie nie bylo goraczki i bola brzucha. Nastepnego dnia ustapily inne objawy. Choc z all inc nie skorzystalem za wiele: woda z butelki, chleb, ryz, ziemniaki - koniec listy :)

U innych objawy byly duzo slabsze i konczylo sie najczesciej na 1-dniowych problemach. Nie ma sie co bac, tylko korzystac ze slonca.

pozdrawiam,

[RE: Egipt-zemsta faraona...] - tomek - 2008-03-18 18:26:44.333776

nasze środki nie działają na ich bakterie - trzeba brać ich środki farmaceutyczne - jest delikatny lek, który nazywa się \"ANTINAL\", dostępny w prawie każdej \"aptece\" (w aptekach również można się targować !!!) - dwie tabletki dziennie (jedna rano, jedna wieczorem) w ramach prewencji zabezpieczają całkowicie przed zemstą faraona (sprawdzone już dwa razy na wakacjach na pięciu osobach), pozdrawiam, tomek

[RE: Egipt-zemsta faraona...] - krycha - 2008-05-23 16:37:07.97489

Czy można zrobic coś przed wyjazdem niewiem , ale wątpie. A jak już kogoś dopadnie na miejscu to należy iśc do apteki i kupic tam leki. Nasze w tej kwestii nic nie pomogą. Wiem to niestety z autopsji. Zabrałam całą baterie leków z Polski i nic a po zażyciu egipskich dosłownie jak ręką odjął.

[RE: Egipt-zemsta faraona...] - gona - 2008-08-20 23:48:29.923292

tak, na miesiąc przed wyjazdem trzeba brać Trilac- działa!

[RE: Egipt-zemsta faraona...] - pysia - 2008-08-20 22:41:43.847779

Mozna brac 2 tyg. przed wyjazdem Trilac. Ale bez obaw egipski Antinal jest super - bez recepty.

[RE: Egipt-zemsta faraona...] - Machmoum - 2008-09-11 23:26:48.559372

Ja bylam 3 razy w Afryce [Tunezja i Egipt] i szczesliwie nic mnie nie dopadlo na miejscu, ale stosuje jedna zasade: woda do picia i mycia zebow tylko butelkowana, zero kostek lodu w napojach i drinkach-generalnie zakaz brania afrykanskiej wody w usta przez pierwsze 4 tygodnie. Pozniej flora bakteryjna sie zmienia i jest ok. No i radze nie przesadzac z jedzeniem...tam gdzie bywalam bylo go tak duzo, ze chyba bardziej jadlo sie "oczami", bo zoladek nie bylby w stanie tego wszystkiego przetrawic. Kieliszeczek czegos mocniejszego kazdego dnia tez nie zaszkodzi-polecam wodke zoladkowa gorzka i coca-cole :)

[RE: Egipt-zemsta faraona...] - magilla8 - 2009-01-31 15:32:01.287297

Jesteśmy polską kliniką w Hurghadzie.

Zatrudniamy polski personel, oraz lekarzy mówiących w języku polskim.

Honorujemy wszystkie ubezpieczenia.

Gwarantujemy pacjentom transport z całej Hurghady.
www.hurghada-klinik.pl

[RE: Egipt-zemsta faraona...] - Julian z Lubonia - 2009-02-02 16:38:51.293258

Zgadzam się całkowicie. Podczas naszego pierwszego pobytu odczuliśmy niewielkie dolegliwości. Środki z Polski nie skutkowały, natomiast egipskie prawie natychmiast. Przed następnym wyjazdem aplikowaliśmy sobie na dwa tygodnie przed wylotem jogurty i kefiry, a do apteczki dołączyliśmy spirytus Rasputin... Podczas następnych pobytów \"zemsta\" była nam obca. Jedliśmy wiele surowych owocow i warzyw, zęby myliśmy wodą z kranu (kiedyś wypiłem większą ilość jak \"suszyło\") i nic. Ale ważne jest, aby będąc na miejscu w Egipcie, spożywać na śniadania jogurty, których jest zawsze sporo, niezależnie od kategorii hotelu.

[RE: Egipt-zemsta faraona...] - xxxlaylaxxx - 2011-03-30 10:40:15.600179

Moim zdaniem, aby uniknąć choroby faraona... Nie wolno jeść na mieście.! W żadnym wypadku spożywać posiłki w mc donaldach i innych świństwach.! Pamietajmy ,ze jest to kraj arabski i w miejscach takich jak wspomniałam jest inna flora bakteryjna. Polecam też, przez cały pobyt pić dużo coca- coli oraz nie myć zębów pod bierzącą wodą- w wodzie mineralnej.
Mi pomogło. :) Byłam w Egipcie pare razy i faraon mnie nie dopadł.
Jak we wcześniejszych postach, najlepszym lekiem podobno jest Antinal.

[RE: Egipt-zemsta faraona...] - Ola. - 2011-03-30 15:38:04.564432

Byłam w Egipcie trzy razy i nie miałam nigdy zemsty. Przed wylotem przez tydzień przyjmowałam bakterie żołądkowe, takie jak się bierze osłonowo przy antybiotykach. Po przyjeździe najlepiej nie jeść od razu surowych rzeczy, lecz wyłącznie gotowane czy pieczone przez jakieś dwa trzy dni. No i unikać wody z kranu.

[RE: Egipt-zemsta faraona...] - amat - 2011-04-03 12:23:09.772318

Sporo o \"zemście\" i zatruciach pokarmowych. mity i prawdy. znajdziesz tu : http://naszewojaze.cba.pl/?p=329

[RE: Egipt-zemsta faraona...] - milenka - 2011-05-04 21:25:35.664089

nie u każdego pojawia się zemsta faraona. byłam parę razy w Egipcie i zachowanie podstawowej higieny oraz przestrzeganie pewnych zasad żywieniowych może uchronić od tej przykrej przypadłości. nasz rezydent z alfy przestrzegał przed piciem niebutelkowanej wody, jedzeniem sałatek z majonezem i nie polecał drinków z lodem. stosowaliśmy sie do tego i udało sie nam przeżyć bez zadnych kłopotów. a co do leków to też nam mówił że najlepsze są te kupowane na miejscu. jak kogoś już dopadło to polecał picie coca coli i faktycznie innym pomagało.

[RE: Egipt-zemsta faraona...] - Grażyna - 2011-05-01 17:35:53.148622

Przede wszystkim ja przez pierwsze kilka dni zawsze przed posiłkiem (nawet przed śniadaniem) wypijałam kieliszek gorzkiej żołądkowej. Wiem, że nie wszyscy dadzą radę przełknąć ale na 5 pobytów 2 tygodniowych w Egipcie jeszcze nigdy nie miałam problemów z żołądkiem. Ostatnio jak byliśmy to nasz rezydent z alfy podawał nazwę lekarstwa, które można kupić tam w każdej aptece. Myślę, że nawet gość na recepcji w razie czego poda tą nazwę. Nie ma sensu zabierania leków na żołądek z Polski no chyba,że zwykły węgiel.

[RE: Egipt-zemsta faraona...] - klm - 2011-05-05 09:52:16.755075

dobrze jest brac min 7 dni przed wylotem TRilac... no i kieliszeczek wodeczki na czczo przywiezionej z Polski:)

[RE: Egipt-zemsta faraona...] - gość - 2011-05-06 14:21:22.305822

Tak, mozna kupic w aptece probiotyki. Bakterie wspomagajace florę w zoladku i jelitach. Bierzemy tydzien przed wyjazdem, podczas pobytu i kilka dni po powrocie. Problemow nie powinno byc na miejscu. Farmaceuta tez cos doradzi w aptece. Pozdrawiam

[RE: Egipt-zemsta faraona...] - Alina - 2011-05-30 09:49:31.124944

Ani mnie ani nikogo z mojej rodziny na szczęście Zemsta Faraona nie dopadła. Ale już przed wyjazdem, kiedy w alfastarze zamawiałam wycieczkę zapytałam, co trzeba zrobić żeby uniknąć jakichkolwiek chorób. Pani powiedziała - przede wszystkim higiena!! Częste mycie rąk, picie wody z butelek. Trzeba pamiętać żeby zawsze na głowie mieć jakąś czapkę, kapelusz, cokolwiek - upały są tam czasami naprawdę niesamowite! No i poza tym uważać na to co się je, ważne aby jeść świeże rzeczy. I wtedy wszystko powinno być dobrze.

[RE: Egipt-zemsta faraona...] - Gryz - 2011-06-28 19:33:11.7222

Mam nadzieję, że mnie nic takiego nie dopadnie... jednak jadę z całą rodziną na wakacje ( Regency Plaza w Sharm z alfastarem) i nie darowałabym sobie jakby któreś z nas musiało ten czas spędzić w hotelu. Mam zamiar jeździć na wycieczki, odpoczywać, ogólnie cieszyć się urlopem, a nie martwić się jakimiś choróbskami...

[RE: Egipt-zemsta faraona...] - Milczewski - 2011-08-28 23:01:10.942166

Byłem w Egipcie już 4 razy i jeszcze nawet raz nie zdarzyło mi się żeby dopadła mnie \"zemsta\". Wystarczy uważać na to co się je i pije. Higiena jest bardzo ważna, dokładne mycie rąk to podstawa. Ogólnie polecam Egipt na wakacje, w tym roku postawiłem na relax i odpoczynek, mieszkałem w regency plaza resort w Sharm. Poleciałem po raz trzeci z alfastarem i szczerze to w ten rejon naprawdę super się sprawdzają.

Newsletter

Dopisz się do newslettera i bądź na bieżąco informowany o promocjach i nowościach:
Travelzone.pl zapewnia najwyższe standardy bezpieczeństwa transakcji z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii szyfrowania danych
we współpracy z profesjonalnymi partnerami oferującymi bezpieczne płatności internetowe dla sklepów i serwisów,
akceptację kart Visa, MasterCard/EuroCard, JCB, Diners Club, Maestro i Visa Electron
a także szybkich przelewów internetowych (takich jak mTransfer, iPko).
Biuro Obsługi Klienta:

+48 801 00 31 26 (infolinia)
+48 24 36 23 996

pon.-pt. 09:00-19:00
sob.-niedz. NIECZYNNE

Formularz kontaktowy Tagi

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - szczegóły

DOTACJE NA INNOWACJE FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ROZWOJU INNOWACYJNEJ GOSPODARKI

Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki oraz regulamin serwisu. Akceptuję Czytaj więcej