• oferty last minute 10 touroperatorów

Chiny - warto wiedziec

[Chiny - warto wiedziec] - bmx - 2007-09-13 20:59:34

Wizy: Obywatele polscy mają obowiązek posiadania wizy przy wjeździe do Chin. Opłata za wizę w wysokości 150 zł dokonywana jest w biurze. Organizator przejmuje na siebie załatwienie wszelkich formalności związanych z uzyskaniem wizy. Prosimy o przesłanie listem poleconym bądź kurierem (co najmniej 4 tygodnie przed wyjazdem) wypełnionego wniosku wizowego, aktualnego zdjęcia w formacie paszportowym oraz paszportu ważnego w chwili składania przez co najmniej 6 miesięcy na adres Organizatora. Paszport, wizę oraz bilet lotniczy otrzymają Państwo od naszego przedstawiciela na lotnisku.

Waluta: Yuan (CNY), 1 USD = 7,73 CNY, 1 Euro = 10,51 CNY, 1 CNY = ok. 0,36 PLN (kwiecień ‘2007).
Wynajem samochodu: Wynająć samochód może tylko osoba posiadająca chińskie prawo jazdy.
Napięcie elektryczne: 220 V. Gniazdka elektryczne różnią się od tych w naszym kraju, standardowe kontakty pojawiają się tylko w niektórych hotelach. Warto zaopatrzyć się w specjalne adaptery, niekiedy można je wypożyczyć w hotelach.

Szczepienia: Nie są wymagane, należy jednak pamiętać, że opieka medyczna w Chinach stoi na bardzo niskim poziomie, a dostępność do większości leków występujących w krajach rozwiniętych jest znikoma.

Czas lokalny: czas polski plus 7 godzin.

Czas przelotu: Warszawa - Pekin ok. 12 godz., Warszawa - Kanton ok. 13 godz. Podczas przelotu podawane są dwa posiłki.

Limit bagażu w samolocie (na osobę): bagaż zasadniczy do 18 kg, bagaż podręczny do 5 kg. Za każdy kg bagażu powyżej limitu, pasażer musi uiścić dodatkową opłatę

Warto wiedzieć:
· Podróżując po Chinach należy mieć przy sobie paszport z ważną wizą chińską. Jest on niezbędny przy meldowaniu się w hotelu, kupowaniu biletów na wszystkie środki komunikacji miejskiej, wejściu na lotnisko a także przy wymianie pieniędzy w banku.

· W deklaracji celnej wjazdowej turysta ma obowiązek podać wszystkie wartościowe przedmioty, które ma przy sobie (np. kamerę video, aparat fotograficzny, odbiornik radiowy, cenną biżuterię).

· Wwożąc do Chin środki płatnicze w kwocie powyżej równowartości 5.000 USD należy złożyć deklarację celną, na której podstawie przeprowadzana jest kontrola i odprawa dewiz wywożonych.

· Do Chin nie wpuszcza się osób zarażonych wirusem HIV, zakaźnie chorych na gruźlicę, osób zarażonych wenerycznie a także chorych psychicznie.

· Wszystkim podróżnym przybywającym do Chin mierzona jest przy użyciu elektronicznych skanerów temperatura ciała.

· Nie wolno pić wody z kranu bez przygotowania, a nawet używać jej do mycia zębów. Należy również unikać napojów z lodem, szczególnie tych sprzedawanych na ulicy.

· Zalecamy używanie środków przeciw ukąszeniom owadów, ponieważ niektóre z nich mogą przenosić groźne, egzotyczne choroby.

· Zabroniony jest przywóz do Chin przetworów mięsnych, mlecznych, żywych roślin itp.

· Z Chin wolno wywozić jedynie ograniczoną ilość alkoholu – 1 litr, który nie może znajdować się w bagażu podręcznym.

· Na teren Chin nie wolno wwozić waluty chińskiej, materiałów pornograficznych i wydawnictw krytykujących władzę i ustrój Chińskiej Republiki Ludowej.

· Nie wszystkie rodzaje kart płatniczych są akceptowane w Chinach. W dużych miastach można wypłacać pieniądze, korzystając z bankomatów, które obsługują międzynarodowe karty płatnicze. W dużych sklepach i domach towarowych można płacić międzynarodowymi kartami kredytowymi.

· Rozliczenie kwot pobranych przez pilota na pakiet zwiedzania następuje na miejscu, nie zaś po powrocie do kraju.

Newsletter

Dopisz się do newslettera i bądź na bieżąco informowany o promocjach i nowościach:
Travelzone.pl zapewnia najwyższe standardy bezpieczeństwa transakcji z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii szyfrowania danych
we współpracy z profesjonalnymi partnerami oferującymi bezpieczne płatności internetowe dla sklepów i serwisów,
akceptację kart Visa, MasterCard/EuroCard, JCB, Diners Club, Maestro i Visa Electron
a także szybkich przelewów internetowych (takich jak mTransfer, iPko).
Biuro Obsługi Klienta:

+48 801 00 31 26 (infolinia)
+48 24 36 23 996

pon.-pt. 09:00-19:00
sob.-niedz. NIECZYNNE

Formularz kontaktowy Tagi

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - szczegóły

DOTACJE NA INNOWACJE FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ROZWOJU INNOWACYJNEJ GOSPODARKI

Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki oraz regulamin serwisu. Akceptuję Czytaj więcej