• oferty last minute 10 touroperatorów

Kuba - warto wiedziec

[Kuba - warto wiedziec] - bmx - 2007-09-13 21:24:12

Wizy: Obywatele polscy muszą posiadać przy wjeździe na Kubę kartę turysty i paszport ważny w dniu wyjazdu minimum 3 miesiące. Opłata za kartę w wysokości 100 zł pobierana jest w biurze. Aby ułatwić Państwu wyjazd, zajmiemy się wszelkimi formalnościami związanymi z uzyskaniem karty turysty. Prosimy o przesłanie listem poleconym bądź kurierem (co najmniej 4 tygodnie przed wyjazdem) paszportu ważnego w chwili składania przez jeszcze co najmniej 3 miesiące. Paszport, kartę turysty oraz bilet lotniczy otrzymają Państwo od naszego przedstawiciela na lotnisku. Przy wyjeździe z Kuby na lotnisku trzeba uiścić obowiązkową opłatę lotniczą w wysokości 25 CUC (około 23 Euro).

Waluta: Peso kubańskie (CUC), 1 Euro = ok. 1,26 CUC, 1 USD = 0,93 CUC (kwiecień’ 2007).
Orientacyjne ceny: Znaczek pocztowy - ok. 0,65 - 1,5 CUC, karta pocztowa - ok. 1 CUC, butelka 1 l wody - ok. 1,5 CUC, obiad – ok. 12 CUC, połączenie telefoniczne z Polską - ok. 4,5 CUC za minutę.
Wynajem samochodu: Na Kubie uznawane jest polskie prawo jazdy, wynajem samochodu to koszt od 80 CUC za dzień (plus 200 CUC kaucji).

Napięcie elektryczne: 110 V, gniazdka elektryczne na dwa lub trzy płaskie bolce, odmienne od typowych europejskich, urządzenia elektryczne wymagają przejściówek. Niektóre hotele posiadają napięcie 220 V.

Plaże: W Varadero znajduje się jedna z najpiękniejszych piaszczystych plaż na Kubie.

Hotele: Sprzątanie codziennie, wymiana bielizny pościelowej co drugi dzień.

Klimatyzacja: w większości hoteli indywidualna.

Szczepienia: Nie są wymagane.

Czas lokalny: Czas polski minus 6 godzin.

Czas przelotu: Warszawa - Varadero ok.14 godz. z międzylądowaniem na Azorach. Podczas przelotu podawane są 2 posiłki.

Czas transferów: ok. 30 min.

Limit bagażu w samolocie (na osobę): bagaż zasadniczy do 20 kg, bagaż podręczny do 5 kg. Za każdy kg bagażu powyżej limitu, pasażer musi uiścić dodatkową opłatę

Warto wiedzieć:
· Banki, urzędy, instytucje użyteczności publicznej i punkty handlowo-usługowe nie honorują kart kredytowych VISA, CABAL, MasterCard, VISA Electron ani czeków, w tym czeków podróżnych, wydanych przez banki amerykańskie lub inne banki z udziałem kapitału amerykańskiego. Przed wyjazdem z Polski należy dowiedzieć się we własnym banku, czy posiadane karty kredytowe będą działały na Kubie.

· Na obszarze całej republiki operacje gotówkowe w dolarach amerykańskich są obciążone dodatkową 10 % opłatą podczas wymiany na CUC. W rozliczeniach gotówkowych na rynku wewnętrznym dla turystów i cudzoziemców jedyną obowiązującą walutą jest kubańskie peso wymienialne CUC. Jest to waluta Banku Centralnego Kuby, wymienialna wyłącznie na terenie Kuby, występująca w postaci banknotów 100, 50, 20, 10, 5 i 1 peso oraz bilonu 1 peso i 50, 25, 10, 5, 1 Centavos. Do obiegu są dopuszczone inne waluty, takie jak: euro, dolar kanadyjski, funt szterling, frank szwajcarski. Na terenie kraju funkcjonuje sieć państwowych kantorów wymiany walut – CADECA.

· Obowiązuje zakaz wwożenia na Kubę materiałów pornograficznych i broni.

· Do Polski można przywieźć z Kuby: 200 papierosów lub 100 cygaretek lub 50 cygar lub 250 g tytoniu, 1 l wyrobów spirytusowych, 500 g kawy, 50 g perfum lub 0,25 l wody toaletowej. Wartość zakupionych na Kubie towarów nie może przekraczać 175 Euro.

· Bez rachunku potwierdzającego zakup można wywieźć jedynie 23 szt. cygar pakowanych luzem. Nie zezwala się na wywóz więcej niż 3 dużych muszli. Wywóz alkoholu ograniczony jest do 4 butelek. Obowiązuje zakaz wywozu miejscowych walut.

· Kubańscy właściciele hoteli nie ponoszą odpowiedzialności za kradzieże w pokojach, dlatego radzimy umieścić przedmioty wartościowe w sejfie hotelowym.

· Woda z kranu dopiero po przegotowaniu nadaje się do spożycia. Zaleca się spożywanie wody butelkowanej. Nie należy spożywać nie umytych warzyw i owoców.

· W hotelach obowiązuje zakaz wnoszenia na ich teren napojów i żywności zakupionych na zewnątrz.

· Doba hotelowa zaczyna się w hotelach o godz. 16.00.

· Nie ma ograniczeń w podróżowaniu po kraju, jednak zawsze należy nosić przy sobie paszport.

· Na Kubie istnieje zakaz fotografowania obiektów wojskowych.

· Rozliczenie kwot pobranych przez pilota na pakiet zwiedzania następuje na miejscu, nie zaś po powrocie do kraju.

Newsletter

Dopisz się do newslettera i bądź na bieżąco informowany o promocjach i nowościach:
Travelzone.pl zapewnia najwyższe standardy bezpieczeństwa transakcji z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii szyfrowania danych
we współpracy z profesjonalnymi partnerami oferującymi bezpieczne płatności internetowe dla sklepów i serwisów,
akceptację kart Visa, MasterCard/EuroCard, JCB, Diners Club, Maestro i Visa Electron
a także szybkich przelewów internetowych (takich jak mTransfer, iPko).
Biuro Obsługi Klienta:

+48 801 00 31 26 (infolinia)
+48 24 36 23 996

pon.-pt. 09:00-19:00
sob.-niedz. NIECZYNNE

Formularz kontaktowy Tagi

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - szczegóły

DOTACJE NA INNOWACJE FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ROZWOJU INNOWACYJNEJ GOSPODARKI

Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki oraz regulamin serwisu. Akceptuję Czytaj więcej