• oferty last minute 10 touroperatorów

Chcesz wyjechać za granicę? Sprawdź jakich dokumentów potrzebujesz!

[Chcesz wyjechać za granicę? Sprawdź jakich dokumentów potrzebujesz!] - Tomasz - 2014-12-30 17:00:00

PASZPORT:
- wazny jeszcze min. 6 miesiecy po dacie powrotu do Polski w przypadku wyjazdu do Egipt, Turcja, Maroko, Kenii, Dominikany, Wenezueli i in.; TUNEZJA - min. 3 miesiace.

DOWOD OSOBISTY:
- kraje Unii Europejskiej (np. Hiszpania, Grecja) ale takze pamietaj, ze beda to: Wyspy Kanaryjskie, Madera, Cypr, Malta.

DZIECI:
- konieczny jest tymczasowy dowod osobisty lub paszport (waznosc paszportu dla dzieci do 1 rok) - przepisy ulegaja zmianom, zachecamy do kontaktu z wydzialem paszportowym przy urzedzie wojewodzkim odpowiednim dla Panstwa miejsca zamieszkania


Szczegolowe informacje:

:: Dominikana - paszport musi być jeszcze ważny co najmniej 6 miesięcy po dacie powrotu do Polski. Wizy: wymagane jest wykupienie Karty Turysty. Karta jest ważna 90 dni i należy ją obowiązkowo wykupić na lotnisku na Dominikanie – 15 USD.

:: Egipt - paszport (z jedną pustą stroną) musi być ważny jeszcze minimum 6 miesięcy po dacie powrotu do Polski. Wizy: są wymagane. Obowiązkowo należy wykupić na lotnisku w Egipcie – ok. 15 USD lub 10 EUR.

:: Izrael - paszport musi być ważny jeszcze minimum 6 miesięcy po dacie powrotu do Polski. Wizy: nie są wymagane. Przy każdorazowym wyjeździe z Izraela należy uiścić opłatę wyjazdową: ok. 30 USD.

:: Kenia - do otrzymania wizy potrzebny jest paszport ważny jeszcze minimum 6 miesięcy, licząc od daty planowanego wyjazdu (z minimum dwiema wolnymi stronami). Wizy: obywatele RP wjeżdżający na terytorium Kenii muszą posiadać ważną wizę. Wizę turystyczną, ważną przez 30 dni (wliczając dzień wjazdu i wyjazdu), można otrzymać na lotnisku w Mombasie. Koszt wizy to 50 USD od osoby. Płatne gotówką. Na lotnisku należy wypełnić formularz wizowy oraz karty imigracyjne przyjazdu i wyjazdu.

:: Maroko - paszport ważny jeszcze minimum 6 miesięcy od daty wyjazdu z Maroka. Wizy: nie są wymagane.

:: Tajlandia - przy wjeździe wymagany i bezwzględnie przestrzegany jest wymóg co najmniej 6-miesięcznego okresu ważności paszportu (liczony od daty wjazdu na terytorium Tajlandii). Niespełnienie tego warunku jest jednoznaczne z odmową wjazdu, a tym samym pasażer  zawracany jest do portu macierzystego. Opłata lotniskowa wynosi 700 THB na trasach międzynarodowych oraz od 50 do 200 THB na krajowych  i wliczana jest w cenę biletu.
Od dnia 11 sierpnia 2011 roku obywatele polscy zwolnieni są z obowiązku wizowego przy wjeździe do Tajlandii na pobyt turystyczny nie dłuższy niż okres 30 dni - dotyczy to jednak wyłącznie wjazdów lotniczym przejściem granicznym. W przypadku przekraczania lądowej granicy z Tajlandią (Kambodża, Laos, Malezja), zwolnienie wizowe wynosi jedynie 15 dni. 

:: Tunezja - paszport musi być ważny jeszcze minimum 3 miesiące po dacie powrotu do Polski. Wizy: nie są wymagane na pobyt poniżej 3 miesięcy.

:: Wenezuela - wymagany okres ważności paszportu przy wjeździe wynosi min. 6 miesięcy. Wizy: obywatele polscy nie muszą posiadać wizy, aby przebywać na terenie Wenezueli. Otrzymują na granicy tzw. kartę turystyczną. Dotyczy to osób udających się do tego kraju w celach turystycznych.

:: Wyspy Zielonego Przylądka - Do otrzymania wizy potrzebny jest paszport ważny przez jeszcze minimum 6 miesięcy po dacie powrotu do Polski. Wizy: są wymagane; wizę można zakupić na lotnisku, jednak ze względu na kolejki i konieczne formalności może to zająć sporo czasu. Aby tego uniknąć, odpowiednie dane wysyłamy do naszego kontrahenta, który z wyprzedzeniem organizuje wizy dla Państwa. Wizy są płatne; obowiązkowa dopłata do wizy wynosi 150 PLN/os. (zawarte w prezentowanej cenie wycieczki).

Newsletter

Dopisz się do newslettera i bądź na bieżąco informowany o promocjach i nowościach:
Travelzone.pl zapewnia najwyższe standardy bezpieczeństwa transakcji z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii szyfrowania danych
we współpracy z profesjonalnymi partnerami oferującymi bezpieczne płatności internetowe dla sklepów i serwisów,
akceptację kart Visa, MasterCard/EuroCard, JCB, Diners Club, Maestro i Visa Electron
a także szybkich przelewów internetowych (takich jak mTransfer, iPko).
Biuro Obsługi Klienta:

+48 801 00 31 26 (infolinia)
+48 24 36 23 996

pon.-pt. 09:00-19:00
sob.-niedz. NIECZYNNE

Formularz kontaktowy Tagi

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - szczegóły

DOTACJE NA INNOWACJE FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ROZWOJU INNOWACYJNEJ GOSPODARKI

Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki oraz regulamin serwisu. Akceptuję Czytaj więcej