• oferty last minute 10 touroperatorów

Wenezuela - warto wiedziec

[Wenezuela - warto wiedziec] - bmx - 2007-09-13 21:27:42

Wizy: Obywatele polscy nie potrzebują wiz wjazdowych do Wenezueli. Na granicy wenezuelskiej cudzoziemcy obowiązani są wypełnić kartę przekroczenia granicy. W karcie tej turyści wpisują cel pobytu. Wymagany okres ważności paszportu wynosi 6 miesięcy w chwili wjazdu. Na żądanie służb granicznych należy okazać bilet powrotny.

W związku z międzylądowaniem na terenie Kanady w Gander, turyści są zobowiązani do podania na co najmniej 2 tyg. przed datą wylotu, następujących danych: imiona, nazwisko, data urodzenia, kraj urodzenia, narodowość, numer paszportu. Nie podanie powyższych danych w biurze, w którym dokonano zakupu w podanym terminie może grozić nie wpuszczeniem na pokład samolotu. Turyści legitymujący się paszportami z krajów spoza Unii Europejskiej zobowiązani są do uzyskania wizy indywidualnie w swoich krajach.

Opłaty portowe: Opłaty za wylot z Porlamar są wnoszone przez klienta w chwili zakupu wyjazdu w biurze. Na dzień druku katalogu (kwiecień’ 2007) jest to kwota ok. 53 USD.

Waluta: Bolivar (VEB); 1 USD = 2,15 VEB (kwiecień’ 2007).

Wynajem samochodu: Samochód osobowy ok. 40-60 USD na dzień. Cena benzyny za 1l ok. 0,10 USD.
Wymagane jest międzynarodowe prawo jazdy oraz obowiązkowo miejscowe świadectwo zdrowia, które wraz z prawem jazdy upoważnia do prowadzenia pojazdów. Świadectwo zdrowia można otrzymać po wykonaniu odpowiednich badań w wyznaczonych do tego celu placówkach. Koszt badań wynosi ok. 15 USD.

Wypożyczenie leżaka i parasola: ok 4-5 USD.

Plaże: Szerokie, piaszczyste.

Napięcie elektryczne: 110 V. Urządzenia przywiezione z Polski nie będą działały.

Klimatyzacja: W przypadku hoteli z klimatyzacją centralną, godziny jej działania ustala dyrekcja danego hotelu.

Szczepienia: Nie są wymagane szczepienia. Zalecana konsultacja z lekarzem przed wyjazdem na wycieczkę ze względu na wysokie temperatury i wilgotność powietrza. W południowej Wenezueli występuje zagrożenie malarią, dengą i żółtą febrą. Odnośnie profilaktyki antymalarycznej oraz szczepień należy skonsultować się z lekarzem.

Czas lokalny: czas polski minus 6h

Czas przelotu: Warszawa – Gander (Kanada) – Porlamar, cały lot trwa ok. 15 godzin łącznie z postojem w Kanadzie ok. 1,5 godziny. Podczas przelotu podawane są 2 posiłki.

Czas transferów: z lotniska w Porlamar do hoteli na Margericie około 40 minut jazdy, na wyspę Coche około 10 minut jazdy z lotniska do portu i 20 minut łodzią na wyspę.
Limit bagażu w samolocie (na osobę): Bagaż zasadniczy 20 kg na osobę. Na trasach przelotu do Kanady zakazane jest posiadanie bagażu podręcznego. Istnieje możliwość wprowadzenia przez linie lotnicze zakazu wnoszenia na pokład samolotu alkoholu.

Warto wiedzieć:

· Ze względu na zmianę flory bakteryjnej mogą wystąpić zaburzenia w pracy układu pokarmowego. Zalecamy zaopatrzyć się przed wyjazdem w środki łagodzące objawy tego typu zaburzeń.

· Proponujemy zaopatrzyć się w preparaty przeciw komarom.

· Woda z kranu nadaje się do celów higienicznych ale nie polecamy jej do spożycia. Zalecamy spożywanie wody butelkowej.

· W hotelach obowiązuje zakaz wnoszenia na ich teren napojów i żywności zakupionych na zewnątrz.

· Radzimy aby przedmioty wartościowe przechowywać w hotelowych sejfach, które można wynająć za dodatkową opłatą. Hotel nie ponosi odpowiedzialności za rzeczy pozostawione na jego terenie.

· Na lotnisku obowiązuje kontrola sanitarna - zabrania się wwożenia artykułów żywnościowych: mięsnych, przetworów owocowych oraz owoców.

· Wwóz rzeczy wartościowych (kamery wideo, aparaty fotograficzne, komputery) należy zgłaszać w deklaracji celnej otrzymywanej przy przekraczaniu granicy.

· Wymiany walut obcych (USD, EUR) można dokonywać wyłącznie w bankach. Wymiana waluty w miejscach innych niż banki grozi konfiskatą pieniędzy i grzywną pieniężną lub karą pozbawienia wolności.

· Nie ma ograniczeń w podróżowaniu po kraju jednak zawsze należy nosić przy sobie paszport.

· Rozliczenie pobranej kwoty na bilety wstępów do zwiedzanych obiektów następuje tylko i wyłącznie na miejscu u pilota grupy, a nie po powrocie do kraju.

Newsletter

Dopisz się do newslettera i bądź na bieżąco informowany o promocjach i nowościach:
Travelzone.pl zapewnia najwyższe standardy bezpieczeństwa transakcji z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii szyfrowania danych
we współpracy z profesjonalnymi partnerami oferującymi bezpieczne płatności internetowe dla sklepów i serwisów,
akceptację kart Visa, MasterCard/EuroCard, JCB, Diners Club, Maestro i Visa Electron
a także szybkich przelewów internetowych (takich jak mTransfer, iPko).
Biuro Obsługi Klienta:

+48 801 00 31 26 (infolinia)
+48 24 36 23 996

pon.-pt. 09:00-19:00
sob.-niedz. NIECZYNNE

Formularz kontaktowy Tagi

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - szczegóły

DOTACJE NA INNOWACJE FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ROZWOJU INNOWACYJNEJ GOSPODARKI

Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki oraz regulamin serwisu. Akceptuję Czytaj więcej