• oferty last minute 10 touroperatorów

Wyspy Zielonego Przyladka - warto wiedziec

[Wyspy Zielonego Przyladka - warto wiedziec] - bmx - 2007-09-13 21:28:33

Wizy: Obywatele polscy mają obowiązek posiadania wizy, wymagany jest ważny paszport, wizę otrzymuje się na lotnisku, koszt-ok.25 Euro/tydzień, ok.50 Euro/2 tygodnie.
Waluta: 1 escudo =CVE, 1 CVE = 100 Centavos, 1 Euro = 110 CVE, 100 CVE = ok. 3,45 zł, karty kredytowe

Orientacyjne ceny: woda mineralna 1 l ok. 70-100CVE, bagietka ok. 10-30 CVE, tabliczka czekolady ok. 80 CVE, internet ok. 200 CVE/1godz., karta telefoniczna ok.750-1000 CVE.

Wynajem samochodu: Ok. 200 PLN/dzień, jako zabezpieczenie wymagana jest karta kredytowa, kierowca musi mieć prawo jazdy od co najmniej roku i mieć ukończone 21 lat.

Wypożyczalnia leżaka i parasola: ok. 5-10 Euro.

Plaże: Piaszczyste, szerokie, ogólnodostępne.

Napięcie elektryczne: 220V.

Klimatyzacja: w niektórych hotelach sterowana jest centralnie.

Szczepienia: Nie ma obowiązkowych szczepień. Ze względu na położenie Wysp w pobliżu Afryki i istniejące tam zagrożenie malarią. Klientom, którzy w czasie swojego pobytu wybierają się na ląd afrykański, zaleca się zachowanie odpowiednich środków ostrożności i właściwe przygotowanie.

Czas lokalny: Rożnica czasu: czas polski zimowy minus 2 godz., czas polski letni minus 3 godziny.

Czas przelotu: ok. 7 godz.

Czasy transferów: ok. 15-20 min.

Limit bagażu w samolocie (na osobę): bagaż zasadniczy do 20 kg, bagaż podręczny do 5 kg. Za każdy kg bagażu powyżej limitu, pasażer musi uiścić dodatkową opłatę

Warto wiedzieć:
· Radzimy, by przedmioty wartościowe przechowywać w hotelowych sejfach. Hotel nie ponosi odpowiedzialności za rzeczy pozostawione na jego terenie.

[RE: Wyspy Zielonego Przyladka - warto wiedziec] - Jola Ślusarska - 2007-12-31 17:24:29

Właśnie wczoraj wrócilam z Wypy Sal. Pogoda była super, ale teraz od stycznia do marca może być chłodniej, warto zabrać coś z długim rękawem. Uwaga na słońce, bywa bardzo ostre. Woda w oceanie cudna, ale silne prądy. Sama wyspa Sal jest sucha, prawie nic na niej nie rośnie, krajobrazy bardziej księżycowe, ale nie nastawiałam się na zwiedzanie, tylko na kompletne leniuchowanie i nie zawiodłam się. Dla miłośników sportów wodnych fantastyczne warunki, bo cały czas dmucha. Mieszkańcy błyskawicznie przyswajają sobie nowe języki, a przynajmniej kilka słów. Na targach trzeba ostro zbijać cenę, bo próbują ją bardzo zawyżać, czasem nawet trzykrotnie. Handlują głownie senegalczycy, więc i rękodzieło jest z tamtąd, ale rzeźby czasem fajne. Trochę niebezpiecznie wychodzić samej dziewczynie plażą do Santa Marii ( w pobliżu tego miasteczka jest najwięcej hoteli).
Nie ma problemu z wypożyczeniem samochodu (od ok.60 euro za dzień), skutera (ok.20 euro) lub plażowego buggy (też ok 20 euro)
Wszędzie w sklepach można płacić w euro, ale lepiej w mijscowej walucie, bo zaokrąglają kurs do 100 centavos za 1 euro zamiast 110. Wymianę najlepij robić w banku, bo hotele też maja trochę niższy kurs. ogólnie super, troche zgrzebnie ale można już znaleźć luksusowe hotele. Pozdrawiam Jola

Newsletter

Dopisz się do newslettera i bądź na bieżąco informowany o promocjach i nowościach:
Travelzone.pl zapewnia najwyższe standardy bezpieczeństwa transakcji z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii szyfrowania danych
we współpracy z profesjonalnymi partnerami oferującymi bezpieczne płatności internetowe dla sklepów i serwisów,
akceptację kart Visa, MasterCard/EuroCard, JCB, Diners Club, Maestro i Visa Electron
a także szybkich przelewów internetowych (takich jak mTransfer, iPko).
Biuro Obsługi Klienta:

+48 801 00 31 26 (infolinia)
+48 24 36 23 996

pon.-pt. 09:00-19:00
sob.-niedz. NIECZYNNE

Formularz kontaktowy Tagi

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - szczegóły

DOTACJE NA INNOWACJE FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ROZWOJU INNOWACYJNEJ GOSPODARKI

Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki oraz regulamin serwisu. Akceptuję Czytaj więcej