• oferty last minute 10 touroperatorów

Można zabrać więcej płynów do samolotu od 31.01.2014 r.

[Można zabrać więcej płynów do samolotu od 31.01.2014 r.] - Admin - 2014-01-21 15:20:35.027325

Od 31 stycznia zmieniają się przepisy dotyczące przewożenia w bagażu podręcznym płynów, aerozoli i żeli. Można będzie zabierać więcej niż tylko 100 mililitrów.

Od 31 stycznia można będzie przewozić w tzw. bagażu kabinowym płyny, aerozole i żele w ilości powyżej 100 ml, przeznaczone do użycia w trakcie podróży do celów leczniczych lub ze względu na specjalne wymogi diety, z uwzględnieniem żywności dla niemowląt, oraz płyny, aerozole i żele kupione w porcie lotniczym lub w samolocie, zamknięte w zabezpieczonych torbach, w których w widoczny sposób umieszczono dowód potwierdzający ich zakup.

Nadal nie można przewozić napojów, alkoholi i kosmetyków (mleczka do pielęgnacji, balsamy do ciała, perfumy, lakiery do włosów itp.), w pojemnikach większych niż 100 ml. Wymienione płyny wciąż będą podlegać dotychczasowej kontroli bezpieczeństwa i muszą być ograniczone do 100-mililitrowych pojemników. Ilość tych pojemników nie jest jednak dowolna. Muszą znajdować się one w jednej dokładnie zamkniętej, przezroczystej torebce plastikowej o pojemności nieprzekraczającej 1 litra.

Jest to nowe rozporządzenie wykonawcze Komisji UE nr 246/2013 z dnia 19 marca 2013 r., zmieniające rozporządzenie UE nr 185/2010.

Na lotnisku Warszawa Modlin, dla pasażerów przewożących płyny, aerozole i żele w ilości powyżej 100 ml, przeznaczone będą dwa środkowe z czterech przejścia kontroli bezpieczeństwa. Przed kontrolą bezpieczeństwa wszystkie płyny, aerozole i żele trzeba będzie wyjąć z bagażu i poddać kontroli bezpieczeństwa oddzielnie, w tym oddzielnie od płynów w pojemnikach do 100 ml.

Pasażerowie, którzy zaplanowali podróż lotniczą na terenie UE z przesiadką, będą mogli przewieźć płyny, aerozole i żele w specjalnych torebkach, bez konieczności poddawania ich ponownej kontroli bezpieczeństwa w porcie przesiadkowym. Jednak pod warunkiem, że od momentu zapakowania ich w pierwszym porcie, nie minęło więcej niż trzy godziny oraz jeśli torebki te nie zostały w żaden sposób naruszone.

Newsletter

Dopisz się do newslettera i bądź na bieżąco informowany o promocjach i nowościach:
Travelzone.pl zapewnia najwyższe standardy bezpieczeństwa transakcji z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii szyfrowania danych
we współpracy z profesjonalnymi partnerami oferującymi bezpieczne płatności internetowe dla sklepów i serwisów,
akceptację kart Visa, MasterCard/EuroCard, JCB, Diners Club, Maestro i Visa Electron
a także szybkich przelewów internetowych (takich jak mTransfer, iPko).
Biuro Obsługi Klienta:

+48 801 00 31 26 (infolinia)
+48 24 36 23 996

pon.-pt. 09:00-19:00
sob.-niedz. NIECZYNNE

Formularz kontaktowy Tagi

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - szczegóły

DOTACJE NA INNOWACJE FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ROZWOJU INNOWACYJNEJ GOSPODARKI

Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki oraz regulamin serwisu. Akceptuję Czytaj więcej