• oferty last minute 10 touroperatorów

magazyn Poznaj Świat 01/2008

[magazyn Poznaj Świat 01/2008] - iwoona - 2008-02-12 22:14:45.710909

W styczniowym numerze magazynu Poznaj Świat m.in.:

Mexico City
Autor: Maria Giedz
Oficjalnie mieszka tu około 28 milionów osób, w rzeczywistości w tym największym na świecie mieście o powierzchni 1540 kilometrów kwadratowych żyje tyle ludzi, ile w Polsce. Żeby dostać się z jednego krańca miasta na drugi, trzeba pokonać prawie sto kilometrów. Europejska wyobraźnia z trudem ogarnia taki moloch…

Kuba Terakowski - Uzależniony od chodzenia
Autor: Danuta Górszczyk
Moja znajomość z Kubą Terakowskim zaczęła się od Ekstremalnego Szlaku Szarlotek Tatrzańskich. Wygrał nim plebiscyt „Gazety Krakowskiej” zatytułowany „Wielkie Odkrywanie Małopolski”.
– Postanowiłem podczas jednej wycieczki odwiedzić wszystkie schroniska tatrzańskie i w każdym zjeść szarlotkę. To była dla mnie podwójnie ekstremalna droga. Nigdy nie przeszedłem w Tatrach tak długiego szlaku, no i... nigdy nie zjadłem tylu szarlotek jednego dnia…

Fiesta de los Diablitos
Autor: Magda i Mirek Osip-Pokrywka
Mała górska wioska Boruca w południowej części kantonu Buenos Aires. Nazwa stolicy tej prowincji może być myląca, ale to nie Argentyna, tylko... Kostaryka!

Wyspa cudów - Tinos
Autor: Marian Lenz
Tinos (także Tenos, Ophioussa, Hydroessa) – grecka wyspa należąca wraz z Andros, Mikonos, Delos i Rinią do wschodnich Cykladów, o powierzchni 195 km kw. Zamieszkuje ją 9900 osób, z czego 2900 w głównym, portowym mieście Tinos...

Rowerem przez Nepal
Autor: Paweł Chara, Remigiusz Rzepczak
Zaczęło padać. Przemoczony, powoli podniosłem się z murku i poprawiłem umocowanie bagażu. Byłem gotowy do drogi. Usiadłem na rowerze i ostatni raz popatrzyłem w stronę manifestujących. Odprowadziłem ich spojrzeniem za najbliższy zakręt. Gdy ponownie odwróciłem głowę w kierunku jazdy, zobaczyłem tuż przed sobą niskiego tubylca. – Hej, jak się masz! – zawołał po angielsku. – jesteś chrześcijaninem? ...

Wszyscy biali to wspinacze
Autor: Eliza Kubarska
Mali, Afryka Zachodnia. Dziewicze rejony, dzikie plemiona i skalne turnie na pustynnej sawannie Sahelu. Pięć wielkich wież Dłoni Fatimy – legenda pustyni i marzenie wspinaczy z całego świata. Jak przyjmie nas Afryka? Czym nas zaskoczy? Czy uda się nam wytyczyć nową wspinaczkową drogę na jednej z najtwardszych skał świata? Wędrując w palącym słońcu, trudno znaleźć odpowiedź...

magazyn Poznaj Świat 01/2008 0

Newsletter

Dopisz się do newslettera i bądź na bieżąco informowany o promocjach i nowościach:
Travelzone.pl zapewnia najwyższe standardy bezpieczeństwa transakcji z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii szyfrowania danych
we współpracy z profesjonalnymi partnerami oferującymi bezpieczne płatności internetowe dla sklepów i serwisów,
akceptację kart Visa, MasterCard/EuroCard, JCB, Diners Club, Maestro i Visa Electron
a także szybkich przelewów internetowych (takich jak mTransfer, iPko).
Biuro Obsługi Klienta:

+48 801 00 31 26 (infolinia)
+48 24 36 23 996

pon.-pt. 09:00-19:00
sob.-niedz. NIECZYNNE

Formularz kontaktowy Tagi

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - szczegóły

DOTACJE NA INNOWACJE FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ROZWOJU INNOWACYJNEJ GOSPODARKI

Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki oraz regulamin serwisu. Akceptuję Czytaj więcej